Boston – NY Islanders 6:2 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:5 (kon.) | Dallas – Columbus 1:4 (kon.)
Toronto – Montreal 5:1 (kon.) | Carolina – Washington 4:1 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 6:2 (kon.)
Calgary – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Arizona 6:5 (2:0 po s.n.) | San Jose – Buffalo 2:4 (kon.)
Seattle – Detroit 4:2 (kon.) | Vegas – Tampa 5:4 (kon.) | Minnesota – Nashville 4:3 (kon.)
Ottawa – St. Louis 7:2 (kon.) | Colorado – Edmonton 6:5 (po pr.)
po s.n. (2:0)
Los Angeles Kings
6:5 (5:1, 0:1, 0:3 - 0:0)
Arizona Coyotes
Neděle 19.02.2023, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké nedělní ráno. (07:34:27)

3. Matt Roy (LAK) 1+1

První třetina přinesla hned šest branek, z toho pět skončilo v brance Karla Vejmelky a jeho Arizony. Po té páté byl český brankář vystřídán, na gólech ale vinu nenesl. Vše začalo v přesilovce Los Angeles, kdy puk za brankovou čáru dotlačil Kevin Fiala a gól poté uznal videorozhodčí. Následovala rychlá reakce Arizony a srovnání na 1:1, které zařídil Josh Brown. Pak už však stříleli góly jen domácí. Nejprve se prosadil po samostatném úniku zakončením mezi betony Anže Kopitar, pak se prosadil z dorážky Blake Lizotte, poté se trefil při ponechané výhodě z levého kruhu obránce Matt Roy a na 5:1 zvýšil po krásné individuální akci Kevin Fiala.

Druhá třetina byla na góly chudší než ta první, padla jen jedna branka. Na svědomí ji měla Arizona, která předvedla mnohem lepší hokej, než v první části. Coyotes dokázali využít dlouhou dvojnásobnou přesilovku, prosadil se rychlou střelou z pravého kruhu Clayton Keller.

Třetí třetina přinesla velký comeback v podání Arizona, která z 2:5 srovnala na 5:5. Třetí část zápasu začala pro Arizonu skvěle, už v její první třetině se prosadil Clayton Keller. Poté přidali Coyotes ještě dvě slepené branky. Nejprve se trefil krátce po skončení přesilovky Travis Boyd a o 44 sekund později dokázal vyrovnat z dorážky Christian Fischer. Dnešní zápas rozhodne prodloužení, nebo nájezdy.

Prodloužení ani přes přesilovku Los Angeles gól nepřineslo, takže o vítězi zápasu rozhodly až samostatné nájezdy. V nich se za Los Angeles prosadili Gabriel Vilardi i Adrian Kempe a za Arizonu naopak neuspěli Nick Schmaltz a Nick Bjugstad.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
    Autorem vítězné branky je ADRIAN KEMPE.
    Nick BJUGSTAD

2. série
    2:0
    Nick Bjugstad netrefuje branku, a je jasno, Los Angeles vítězí na nájezdy!
    Adrian KEMPE

2. série
    2:0
    Adrian Kempe zvyšuje na 2:0 pro LA Kings, překonal Ingrama střelou mezi betony.
    Nick SCHMALTZ

1. série
    1:0
    Nick Schmaltz dlouho čekal a nakonec Quicka bekhendem nepřekonal! Skvělý zákrok hokejkou!
    Gabriel VILARDI

1. série
    1:0
    Gabriel Vilardi zahájil nájezdový souboj výborně, překonal Ingrama rychlou střelou forhendem na lapačku.

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na branku v prodloužení: 6:1.

Prodloužení ani přes přesilovku Los Angeles gól nepřineslo, takže o vítězi zápasu rozhodnou samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:46
    Arizona nahazuje kotouč do útočného pásma.

64:01

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 8. Fiala, 10. Kopitar (Byfield, Kempe), 12. Lizotte (Iafallo, Fiala), 15. M. Roy (Kopitar, Durzi), 16. Fiala (Lizotte), rozh. náj. Kempe – 10. J. Brown (Söderström, Boyd), 36. Keller (Maccelli, Välimäki), 41. Keller, 48. Boyd (Maccelli, Moser), 48. Fischer (J. Brown, O'Brien)