Philadelphia – Buffalo 5:2 (kon.) | Toronto – Carolina 5:2 (kon.) | Washington – St. Louis 2:5 (kon.)
Anaheim – Columbus 7:4 (kon.) | Detroit – Colorado 1:5 (kon.) | Minnesota – Boston 2:5 (kon.)
Nashville – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Seattle – Edmonton 4:6 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:5 (po pr.)
Florida – New Jersey 4:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
0:3 (0:0, 0:1, 0:2) Stav série: 1:1
HC Kometa Brno
Sobota 18.03.2023, 19:00 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Stav série – 1:1 (21:51:45)

Druhý čtvrtfinálový zápas je za námi. Vítkovičtí v něm přestříleli svého soupeře, ale Furch dnes zamkl svou klec a nepovolil domácím byť jen jedinou branku. Přitom to byli domácí, kteří od začátku tlačili a vytvářeli si šance, ale ruce jim svazovala hlavně nepřesnost. Hosté se osmělili až ve druhé půli první třetiny, ale Stezka svůj tým držel. Ve druhé části byli domácí znovu aktivnější, ale Furchovo kouzlo nedokázali zlomit. Při hře čtyři na čtyři pak dokázal skórovat Horký a dostat tak Kometu do vedení. Třetí třetina se kouskovala vyloučeními, domácí se tlačili do branky, ale znovu bez gólového efektu. Práci měl na opačné straně i Stezka, ale byl vždy tam, kde by měl být a tak se skóre stále neměnilo. Dvě minuty před koncem si domácí vybrali oddechový čas a rozhodli se ke hře bez brankáře, Flek zavezl pro jistotu puk až do prázdné branky, a když se po dalším přerušení Stezka znovu vydal na střídačku, přidal třetí branku celkově a druhou do prázdné klece Strömberg. Zbylá čas do konce třetí třetiny se domácí dokázali udržet v útoku, ale hosté už neměli zájem na tom, aby připustili nějaké drama. Fanoušci Komety tak odjíždějí na jih Moravy spokojeni, stejně jako jejich tým, který dokázal vyrovnat sérii.
    Z Ostravy je to pro dnešek už všechno, mějte příjemný zbytek víkendu a já se budu těšit už brzy na počtenou.

59:56
    O osudu dnešního zápasu je už rozhodnuto.

59:44
    Domácí v pásmu, ale puk teď trefuje Deje, který je ve výšce své hlavy nemůže zpracovat.

59:29
    Puk se ocitá ve středním pásmu, ale snažit se teď musejí hlavně vítkovičtí.

59:00
    Vítkovičtí se drží u Furcha, ale překáží jim nepřesnost.

58:37
    Stezka nastupuje zpátky na led.
    58:37 Kim STRÖMBERG - 0:3
    Zdroj: Hokejka TV

58:37
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté se dostali k puku, Holland nahrál na KIMA STRÖMBERGA, který si přece jen v dnešním zápase připisuje gól do prázdné klece – 0:3. Asistence: Rhet Holland.

58:30
    Bude se vhazovat u Furcha, Stezka jde znovu z branky.

58:12
    Domácí gólman je zpět v brance.
    58:12 Jakub FLEK - 0:2

58:12
    Hosté vyhráli vhazování, dostali se tak k puku, JAKUBA FLEKA jistil při jízdě k opuštěné kleci Strömberg, ale první z útočníků zblízka prázdnou klec trefil – 0:2. Asistence: Tomáš Vincour.

58:04
    Domácí tvrdě posílají puk před branku, Furch toho moc neviděl, ale Kalus byl k brance zády, aby mohl umístit kotouč.

57:59
    Domácí trenéři si vybírají oddechový čas, Stezka po něm zůstává na střídačce.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 38. Horký (Holík), 59. Flek (Vincour), 59. Strömberg (Holland)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, Prčík, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Jarůšek, Kotala, Kalus – L. Krenželok (A), Lindberg, Dej.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Kometa Brno: Furch (Postava) – Ďaloga, Kundrátek, Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Gulaši – Okál, Holík, Horký – Pospíšil, Kollár, Flek – Zbořil, Strömberg, Koblížek – Vincour, Ondráček, Zaťovič.
    Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: A. Kika, T. Veselý – M. Lhotský, S. Hnát

Diváci: 9 725