St. Louis – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | Carolina – NY Islanders 2:1 (kon.) | Columbus – Ottawa 4:3 (po pr.)
Pittsburgh – Philadelphia 4:2 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 6:1 (kon.) | Toronto – Detroit 2:5 (kon.)
Vancouver – Los Angeles 1:4 (kon.) | Calgary – Anaheim 5:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Philadelphia Flyers
Pondělí 03.04.2023, 00:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

52:50
    Před vlastní bránou si proti pravidlům počínal domácí kapitán Sidney Crosby, když vysekl hokejku z rukou Morganu Frostovi. Přesilovka pro Philadelphii.

50:25
    Uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách. Ryan Poehling inkasoval dvě minuty za vyhození puku mimo hrací plochu, k čemuž ale výraznou měrou přispěl sekerou přes jeho hokejku Travis Konecny.

47:33
    Sullivanova družina dostává výhodu přesilové hry. Drobným, leč viditelným háčkem si proti rozehrávajícímu Ruhwedelovi pomohl Travis Konecny.

41:49
    Ruský útočník Jevgenij Malkin má na kontě dvě asistence, ale zároveň je až nebývale nedisciplinovaný. Za zbytečné gesto směrem k rozhodčím po střetu mezi ním a Laughtonem si vysloužil dvě minuty za nesportovní chování, neustále protestující Rus si nakonec vysloužil osobní trest až do konce utkání, rozhodčími byl předčasně vykázán do kabiny.

34:45
    Početní převahy si hosté užili necelou půl minutu, neboť při přechodu DeAngela do útočného pásma Noah Cates odstavil Petryho za cenu nedovoleného bránění.

34:23
    Třetí vyloučení v průběhu jedné třetiny přidává na své konto Jevgenij Malkin, jeho zásah holí do tváře Yorka již rozhodčí viděli velmi dobře.

30:31
    Jevgenij Malkin ve hře dlouho nepobyl, podruhé v krátkém časovém sledu byl vykázán na lavici hanby. Opět za hákování, tentokráte se tohoto prohřešku dopustil na Seelerovi.

27:31
    Síly na ledové ploše se okamžitě vyrovnávají, protože Jevgenij Malkin ve snaze o zabránění Provorovi ve vyhození ruského obránce zahákoval.

27:18
    Početní převaha pro Penguins. Ve středním pásmu předvedl zbytečný faul Travis Sanheim, když zezadu podrazil pod tlakem hrajícího Crosbyho.

13:25
    Domácí mají možnost ještě vylepšit svůj náskok v početní převaze, seknutím přes Guentzelovu hokejku se provinil zadák Travis Sanheim.

06:00
    Současné vyloučení na obou stranách. Mikael Granlund vyfasoval dvě minuty za hákování, Cameron York za nafilmovaný pád.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 12. Rakell (Dumoulin, Malkin), 15. Rakell (Malkin, Crosby), 34. Rust (Crosby, Petry), 59. Poehling (Granlund, Dumoulin) – 46. Deslauriers (DeAngelo, J. van Riemsdyk), 58. Konecny (Frost, Farabee)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Petry, P. Joseph, Ruhwedel, Friedman – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), Zucker – Granlund, Poehling, Heinen – Archibald, Carter, D. O'Connor.
    Trenér: Mike Sullivan

Philadelphia Flyers: Ersson (Sandström) – York, Provorov, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Braun – Tippett, Frost, Farabee – Konecny, N. Cates, Laughton (A) – Lemieux, Hayes, J. van Riemsdyk – Deslauriers, Bellows, Allison.
    Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: Schlenker, O'Rourke – Flemington, Apperson

Diváci: 18 310