Polsko – Rumunsko 6:2 (kon.) | Litva – J. Korea 1:2 (kon.) | Itálie – Velká Británie 3:5 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:3 (2:1, 0:2, 0:0) Stav série: 0:2
Florida Panthers
Pátek 05.05.2023, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Semifinále V. konference

To už je z mojí strany vše. Děkuji za pozornost a někdy se u play-off NHL těším zase na počtenou! (03:55:51)
    Florida si z Toronta veze vedení 2:0 na zápasy.

Střely na bránu: 36 – 29 | Přesilová hra: 1/3 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 6

Hokejisté Toronta prohrávají s Floridou i druhý domácí zápas a do arény Panterů v Sunrise tak odcestují pod obrovským tlakem! Musejí tam vyhrát minimálně jednou, aby ještě sérii vrátili zpátky do Kanady a mohli bojovat dál.

Maple Leafs přitom vstoupili do utkání snově a v 6. minutě to bylo po trefách Alexandera Kerfoota a Ryana O'Reillyho 2:0. Hosté ale ještě v první části snížili Antonem Lundellem a v úvodu druhé třetiny přišel dokonalý obrat. 19 sekund po přestávce srovnal Aleksander Barkov a v čase 21:06 už Panteři vedli 3:2 díky zásahu Gustava Forslinga. Na tuto branku už Toronto nenašlo odpověď, byť hostujícího gólmana Bobrovského hned několikrát zachránila branková konstrukce. Panteři tedy začali konferenční semifinále fantasticky, vyhráli oba duely venku.

Stav série – 0:2

59:57
    Hosté vytlačili soupeře z obranné třetiny a Eetu Luostarinen vyrazil z pravé strany proti prázdné brance. Tu kuriózně netrefil, ovšem Toronto už srovnat nestihne!

59:24
    Riellyho nahození na branku neprošlo. Hosté pak dostali puk až do obranného pásma Leafs.

59:00
    Ránu Mitchella Marnera z levého kruhu vyráží Bobrovskij. Minuta do konce!

58:32
    Od modré čáry střílel William Nylander. Bobrovskij přerušil hru a domácí si berou time-out.

58:21
    Samsonov zamířil na střídačku a Maple Leafs to zkouší v šesti!

57:40
    Zase dobře Duclair, jenž poslal puk za branku Toronta. Tam dobře forčekuje Barkov.

56:58
    Domácí se stále nemohou dostat do potřebného tlaku. Čas ubíhá.

55:57
    Anthony Duclair vybojoval puk v útočném pásmu a předal ho na modrou Gustavovi Forslingovi. Samsonov vůbec nic neviděl a mohl být rád, že ho kotouč trefil!

55:18
    Hosté dobře šetří čas. Střelecký pokus Matthewa Tkachuka musel podržet Samsonov. Floridě tohle naprosto vyhovuje.

54:43
    Z levé strany to zkusil Carter Verhaeghe, který donutil Samsonova přerušit hru. Čas na poslední reklamní přestávku.

54:26
    Nyní takový klid před bouří. Nebo-li před závěrečným náporem Maple Leafs, se kterým musíme počítat.

53:07
    Carter Verhaeghe najížděl sám na Samsonova, který včas zavřel mezírku mezi betony! Domácí brankář udržel svůj tým na kontaktu.

52:55
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Kerfoot (Schenn, Rielly), 6. O'Reilly (Marner, Matthews) – 12. Lundell (Reinhart), 21. Barkov (Duclair), 22. Forsling (Tkachuk, Lundell)

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Brodie, McCabe, Liljegren, Giordano, Schenn, Rielly (A) – Nylander, Matthews (A), Knies – Marner, Tavares (C), Järnkrok – Acciari, O'Reilly, Bunting – Lafferty, Kämpf, Kerfoot.
    Trenér: Sheldon Keefe

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Dalpe, E. Staal, White.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – Kovachik, MacPherson

Diváci: 19 387