Polsko – Rumunsko 6:2 (kon.) | Litva – J. Korea 1:2 (kon.) | Itálie – Velká Británie 3:5 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:3 (2:1, 0:2, 0:0) Stav série: 0:2
Florida Panthers
Pátek 05.05.2023, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Semifinále V. konference

To už je z mojí strany vše. Děkuji za pozornost a někdy se u play-off NHL těším zase na počtenou! (03:55:51)
    Florida si z Toronta veze vedení 2:0 na zápasy.

Střely na bránu: 36 – 29 | Přesilová hra: 1/3 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 6

Hokejisté Toronta prohrávají s Floridou i druhý domácí zápas a do arény Panterů v Sunrise tak odcestují pod obrovským tlakem! Musejí tam vyhrát minimálně jednou, aby ještě sérii vrátili zpátky do Kanady a mohli bojovat dál.

Maple Leafs přitom vstoupili do utkání snově a v 6. minutě to bylo po trefách Alexandera Kerfoota a Ryana O'Reillyho 2:0. Hosté ale ještě v první části snížili Antonem Lundellem a v úvodu druhé třetiny přišel dokonalý obrat. 19 sekund po přestávce srovnal Aleksander Barkov a v čase 21:06 už Panteři vedli 3:2 díky zásahu Gustava Forslinga. Na tuto branku už Toronto nenašlo odpověď, byť hostujícího gólmana Bobrovského hned několikrát zachránila branková konstrukce. Panteři tedy začali konferenční semifinále fantasticky, vyhráli oba duely venku.

Stav série – 0:2

59:57
    Hosté vytlačili soupeře z obranné třetiny a Eetu Luostarinen vyrazil z pravé strany proti prázdné brance. Tu kuriózně netrefil, ovšem Toronto už srovnat nestihne!

59:24
    Riellyho nahození na branku neprošlo. Hosté pak dostali puk až do obranného pásma Leafs.

59:00
    Ránu Mitchella Marnera z levého kruhu vyráží Bobrovskij. Minuta do konce!

58:32
    Od modré čáry střílel William Nylander. Bobrovskij přerušil hru a domácí si berou time-out.

58:21
    Samsonov zamířil na střídačku a Maple Leafs to zkouší v šesti!

57:40
    Zase dobře Duclair, jenž poslal puk za branku Toronta. Tam dobře forčekuje Barkov.

56:58
    Domácí se stále nemohou dostat do potřebného tlaku. Čas ubíhá.

55:57
    Anthony Duclair vybojoval puk v útočném pásmu a předal ho na modrou Gustavovi Forslingovi. Samsonov vůbec nic neviděl a mohl být rád, že ho kotouč trefil!

55:18
    Hosté dobře šetří čas. Střelecký pokus Matthewa Tkachuka musel podržet Samsonov. Floridě tohle naprosto vyhovuje.

54:43
    Z levé strany to zkusil Carter Verhaeghe, který donutil Samsonova přerušit hru. Čas na poslední reklamní přestávku.

54:26
    Nyní takový klid před bouří. Nebo-li před závěrečným náporem Maple Leafs, se kterým musíme počítat.

53:07
    Carter Verhaeghe najížděl sám na Samsonova, který včas zavřel mezírku mezi betony! Domácí brankář udržel svůj tým na kontaktu.

52:55
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

52:48
    Luke Schenn nahazoval puk na branku od modré čáry. Ten byl cestou přizvednut a obloučkem padal do brankoviště, kde si pro něj sáhl lapačkou Bobrovskij.

51:58
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Následuje reklamní přestávka.

51:31
    Hosté to zvládli a Bobrovskij si už mohl svou hokejku podat.

51:18
    Jake McCabe střílel z osy hřiště. Bobrovskému při zákroku vypadla hůl, čehož se domácí budou snažit využít!

50:40
    Hosté teď mají dobře zavřené střední pásmo. Hráči Toronta se přes něj několikrát nedokázali dostat a puk se jim vrátil zpátky. Nakonec přišlo zakázané uvolnění, byť Ryan O'Reilly dělal, co mohl, aby kotouč stihl.

50:02
    Deset minut do konce třetí třetiny. Domácí se stále marně snaží o vyrovnání.

48:28
    Anthony Duclair vyrazil s pukem do útočného pásma. Neměl ale podporu a obrana Toronta ho zastavila.

47:48
    William Nylander střílel z mezikruží. Narazil na rozklek Bobrovského. Snaha Marnera o dorážku také neskončila vyrovnáním.

47:20
    Nakonec ne. Pokračujeme ve hře 5 na 5.

47:20
    Puk končí v hledišti. Možná se bude vylučovat. Uvidíme po reklamní přestávce.

46:54
    Velký nápor Leafs! William Nylander trefuje horní tyčku!

46:42
    V podobné pozici se nyní ocitl také John Tavares. Bobrovskij se roztáhl a vyrážečkou odrazil kotouč směřující k bližší tyčce!

46:08
    Obrana Floridy teď zůstala trochu otevřenější a Auston Matthews se dostal do dobré příležitosti. Z levé strany však neprostřelil Bobrovského.

45:30
    Zac Dalpe nahodil puk za branku a sám se ho snažil dojet. Obránci Leafs si s ním poradili.

44:51
    Hosté se prezentují bruslivým hokejem a výborně dostupují a forčekují. Toronto to má těžké.

43:41
    Na druhé straně zakončoval rychlou protiakci Toronta John Tavares. Ten ve velké šanci nepřekonal Bobrovského!

43:25
    Brandon Montour pálil z pravého kruhu v momentě, kdy Samsonov po předchozí akci seděl v brankovišti. Kotouč si však nenašel cestu za jeho záda!

42:40
    Domácí v přečíslení 2 na 1. Bekhendový pas Nylandera sice projel brankovištěm, ale Auston Matthews byl od puku příliš daleko.

42:17
    Samsonov pokryl nahození ze středního pásma a vyklepal puk pro spoluhráče.

42:01
    Domácí jsou v tuto chvíli už v plném počtu.

41:48
    Právě Montour nabíjel na pravý kruh Carterovi Verhaegheovi, který při střele z první zlomil hokejku.

41:07
    Po dalším domácím vyhození Florida střídá a Brandon Montour čeká na příchod nových spoluhráčů.

40:37
    Domácí začali třetí třetinu v oslabení. Nyní se dokázali osvobodit a Florida musí startovat další pokus od začátku.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 3:09.

Statistiky
    Střely na bránu: 27 – 18 | Přesilová hra: 1/3 – 0/0 | Trestné minuty: 2 – 4

Domácí totálně prospali nástup do druhé části a během 66 sekund se ocitli v roli týmu, který prohrává. Po 19 sekundách srovnal skóre Aleksander Barkov a v čase 21:06 už Cats vedli 3:2 po trefě obránce Gustava Forslinga. Hokejistům Toronta následně několik minut trvalo, než se probrali ze šoku. Zajímavé příležitosti si pak vytvářely oba celky a brankáře zachraňovala i branková konstrukce. Domácímu Samsonovovi pomohla po teči Whitea, za Bobrovským to zvonilo dokonce třikrát. Do třetí třetiny vstoupí Panteři v početní výhodě.

40:00

40:00
    Matthew Tkachuk byl v samotném závěru druhé části podražen Mitchellem Marnerem! Florida tak vstoupí do závěrečné třetiny přesilovkou.

39:27
    Hosté vyhodili šikovným způsobem, kdy se puk zastavil v obranném pásmu Toronta. T.J. Brodie tak musí hrát.

39:01
    Začíná už poslední minuta druhé třetiny.

38:14
    Morgan Rielly v rychlosti objel hostující branku a zkusil zakončit. Bobrovskij si situaci pohlídal.

38:06
    Bobrovskij raději podržel puk po nahození ze středního pásma. Hostující brankář se nechtěl pouštět do většího rizika.

37:29
    Cats přežili oslabení a jsou v plném počtu. Druhá polovina přesilovky Toronta nebyla zlá, vyrovnání z toho ale nebylo.

37:16
    Ránu Matthewse z mezikruží vyrazil Bobrovskij svou vyrážečkou. To byl dobrý pokus kanonýra Leafs.

36:53
    William Nylander střílel z pravého kruhu. Bobrovskij vyrazil a dorážka Austona Matthewse se nevešla mezi tyče!

36:26
    Reinhart vyhazuje. Domácí se v první polovině přesilovky nijak neprosadili.

35:28
    Přesilovka Toronta začne po reklamní přestávce. Na trestnou lavici odchází Sam Bennett.

35:09
    Signalizovaný trest na straně Panterů. Hra pokračuje výhodou Leafs.

34:15
    Vše uklizeno. Utkání bylo opět rozehráno.

34:13
    Nyní se nehraje. Led se musí uklidit, jelikož na něm zůstala Mahurova krev.

34:13
    Nepříjemný moment pro hostujícího obránce Joshe Mahuru, který pospíchá na střídačku s krvavým zraněním na obličeji! Mahuru trefil do tváře puk po střele Williama Nylandera. Kotouč se pak odrazil do pravé tyčky, takže Florida měla štěstí v neštěstí. To už by byl pořádný pech, kdyby se Mahura zranil a ještě si dal vlastní gól.

33:56
    Čtvrtá formace Maple Leafs si vytváří tlak. Ta je ve druhé části z domácích lajn asi nejaktivnější.

32:40
    Brandon Montour už byl na ledě hodně dlouho. Zatavený hostující bek konečně posunul puk do bezpečí a odchází na střídačku.

32:06
    Dobrý tlak domácích. Bobrovskij ale zneškodnil také zakončení Alexandera Kerfoota z předbrankového prostoru.

31:15
    Na druhé straně musel Samsonov reagovat na šikovnou teč Antona Lundella.

30:56
    William Nylander získal puk za brankou a oslovil Johna Tavarese, který trefil ze slotu horní tyčku hostující branky! Škoda pro Toronto, tohle domácí mohlo řádně nabudit.

30:24
    Na ledě momentálně sledujeme nepříjemné Pantery, kteří dokázali vyřadit Boston a vyhráli první zápas v Torontu. Hosté sice nezachytili začátek duelu, ale ve druhé části jsou lepším mužstvem.

29:37
    Radko Gudas zahrál na zakázané uvolnění.

28:45
    Montour nyní nahazoval puk na branku a po teči Colina Whitea domácí zachránila branková konstrukce!

28:15
    Až nyní! Brandon Montour hledal v dobré pozici ještě spoluhráče před odkrytou brankou. Ten ale jeho nabídku nezasáhl.

27:46
    V této pasáži po reklamní přestávce se zatím neudálo nic zajímavějšího.

26:09
    Domácí se snad probouzejí. Po ráně Mitchella Marnera opět zasahuje Bobrovskij. Reklamní pauza.

25:48
    Obránce Jake McCabe podpořil domácí akci na levé straně hřiště. Jeho ránu zastavil Bobrovskij, který přerušil hru.
    25:13 Nylandera připravila o gól horní tyčka. Bobrovskij měl navíc štěstí, že si puk do branky nesrazil.

25:13
    Teď ale mohlo být srovnáno! Po střele Williama Nylandera a možná ještě teči v předbranovém prostoru trefil puk horní tyčku branky Floridy. Od brankové konstrukce se hrací předmět odrazil do betonů Bobrovského, který měl štěstí, že si nedal vlastní gól! Volný kotouč pak odklidila z brankoviště defenziva Cats.

24:52
    Zakázané uvolnění Toronta, které se nemůže vzpamatovat ze špatného nástupu do druhé periody.

24:37
    Anton Lundell dostal od Luostarinena přihrávku mezi kruhy. Jeho střela skončila ve výstroji Samsonova.

23:48
    Domácí jsou opařeni. Po chybě v rozehrávce měl dobrou šanci Colin White, který netrefil.

22:51
    Zakázané uvolnění Floridy. Probouzejí se fanoušci, kteří se snaží vybudit Toronto zase k lepšímu výkonu.
    21:06 Gustav FORSLING - 2:3

21:06
    Florida právě vstřelila branku!
    To je neskutečné! Domácí totálně zaspali nástup do druhé části a najednou jsou to oni, kteří musejí dohánět ztrátu. Hráči Toronta zmatkovali v obranném pásmu. Nejprve ztratili puk za brankou a ani poté nevyužili několika možností posunout kotouč pryč z obranného pásma. Následovala rychlá kombinace, kterou zakončoval střelou zleva do poloodkryté branky GUSTAV FORSLING. Asistence: Matthew Tkachuk a Anton Lundell.
    20:19 Aleksander BARKOV - 2:2

20:19
    Skvělý vstup Panterů do druhé třetiny! Anthony Ducialr získal puk ve středním pásmu. Poté našel kapitána ALEKSANDERA BARKOVA, který střelou z levé strany na vzdálenější tyčku překvapil Samsonova. Ten lapačkou nedosáhl na kotouč – 2:2. Asistence: Anthony Duclair.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 2:12.

Statistiky
    Střely na bránu: 16 – 9 | Přesilová hra: 1/2 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 4

Po první třetině vede Toronto nad Floridou 2:1. Domácí vlétli na soupeře v obrovském tempu a jejich úvodní tlak zužitkoval po dvou minutách a 20 sekundách Alexander Kerfoot, který dorazil do branky puk po střele spoluhráče Schenna. Leafs pak pokračovali s velkou chutí a v 6. minutě se radovali podruhé, když přesilovou hru přetavil ve vedení 2:0 Ryan O'Reilly. Pantery probudil z letargie ve 12. minutě Anton Lundell, jenž se prosadil díky dobrému forčekinku spoluhráčů a nahrávce Reinharta od zadního mantinelu. Kontaktní branka Cats nakopla a obraz hry se od té doby vyrovnal.

20:00

19:59
    V samotném závěru první třetiny střílel z pravého kruhu těsně vedle hostující branky Mike Giordano! To nebyla špatná příležitost.

19:41
    Nick Cousins hezky pronikl s pukem do útočného pásma. Následně nahrál doleva Matthewovi Tkachukovi, který vystřelil a donutil Samsonova k dobrému zákroku.

19:10
    Domácí se dostali s pukem daleko od své branky a mohou po několika zakázaných uvolněních prostřídat.

19:02
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:50
    S icingy se nám roztrhl pytel. Domácí poslali kotouč opět jen přes všechny čáry.

18:42
    Následuje další zakázané uvolnění Javorových listů.

18:27
    Na icing zahráli také domácí hráči. Kerfoot posouval puk dopředu a nikdo ze spoluhráčů ho nedokázal tečovat.

17:49
    Střely na branku – 16:7

17:49
    Zakázané uvolnění Floridy. Hra se vrací před Bobrovského.

16:58
    Mitchell Marner si před brankou snažil zpracovat nahození spoluhráče, ale kotouč mu v rozhodující chvíli odskočil, takže zakončení nepřišlo. Tlak Maple Leafs však ještě může pokračovat.

16:01
    Zajímavou akci Toronta táhl Ryan O'Reilly, jehož přihrávka mezi kruhy zůstala nevyužita. Pak ještě přišla střela Jakea McCabea od modré čáry, kterou vyrazil Bobrovskij do rohu.

15:33
    Střelu Brandona Montoura tečoval Eetu Luostarinen, leč Samsonov si poradil a přerušil hru. Reklamní přestávka.

14:20
    Mohlo být srovnáno! Po rychlém protiútoku nahrával Zac Dalpe před branku na zcela volného Aarona Ekblada, proti němuž se roztáhl Samsonov, kterého nedokázal obránce Floridy přehodit!

13:56
    Hosté se po kontaktním gólu dostávají do tempa. Samsonov vyrážel střelu Gustava Forslinga.

12:59
    Auston Matthews se z pravé strany prosmýkl až před Bobrovského, který souboj s ním vyhrál!
    11:13 Anton LUNDELL - 2:1

11:13
    Hosté z ničeho nic snižují! Za brankou dojížděl puk John Tavares, který ale v souboji s protihráčem podklouzl. Volný touš se dostal k Samovi Reinhartovi, který ho zadovkou poslal před brankoviště. Tam si sjel ANTON LUNDELL a ten zblízka zamířil za záda Samsonova. Byla to čtvrtá střela hostí v utkání. Asistence. Sam Reinhart.

10:55
    Domácí zatím mají výborný pohyb a hráči Floridy v podstatě jen posouvají kotouče do míst, kde se nacházejí protihráči v modrém. Toronto tak forčekinkem získalo puk v útočném pásmu. Následovala posunutí doleva na Mikea Giordana, jehož střela skončila ve výstroji Bobrovského. Reklamní pauza.

10:21
    Morgan Rielly dohrál u mantinelu Anthonyho Duclaira. Bylo to čisté. Hostům navíc pískán icing.

09:28
    Matthew Knies dostal přihrávku na levý kruh, odkud střílel vedle vzdálenější tyčky.

08:24
    Panteři jsou v plném počtu. Nástup do zápasu tentokrát hosté vůbec nezachytili a budou mít co dělat.

08:10
    Hosté se osvobodili a vypadá to, že přežijí toto oslabení.

07:26
    V oslabení vyvezl puk Aaron Ekblad. Obránce Floridy dokonce vyzkoušel pozornost Ilji Samsonova, který zachytil kotouč a hned rozehrál.

07:14
    Marnerovu střílenou přihrávku zleva tečoval na brankou John Tavares. Další dobrý zákrok musel vytáhnout Bobrovskij. Ten položil betony na led včas.

07:04
    Sergej Bobrovskij vyrážel střelu Mitchella Marnera maskou. Ta se uvolnila a spadla mu z hlavy. Hra tedy musela být přerušena a hostující brankář dostává od rozhodčích čas na úpravu výstroje.

06:38
    Tavares dostal nabito na levý kruh od Ryana O'Reillyho. Bývalý kapitán St. Louis mířil do připraveného Bobrovského.

06:23
    Navíc se vylučuje. Po reklamní pauze uvidíme druhou přesilovku Toronta po vyloučení Matthewa Tkachuka za napadení.

06:23
    Domácí mají obrovský tlak! John Tavares použil hostující hráče jako tréninkové kužely a dostal se až před Bobrovského, který tentokrát zachraňuje Partnery. Cats zatím působí jako neškodná koťátka!
    05:10 Ryan O'REILLY - 2:0

05:10
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Využitá přesilovka Leafs, kteří vedou 2:0! Po Marnerově střele domácí nadále tlačili a Bobrovskij se měl co ohánět. Puk se nakonec dostal opět na levou stranu, kde v této početní výhodě operoval Mitchell Marner. Ten tentokrát přenesl hru na RYANA O'REILLYHO, proti jehož ráně z pravého kruhu se už Bobrovskij nedokázal přemístit včas. Asistence: Mitchell Marner a Auston Matthews.

05:00
    Z levého kruhu střílel Mitchell Marner. Bobrovskij šel do rozkleku a vyrazil kotouč.

04:45
    Zac Dalpe dostal dvě minuty za podrážení. Přesilovka pro Toronto.

04:03
    Leafs jsou při chuti. Puk propadl před brankoviště k Mitchellovi Marnerovi, který mířil jen do dobře postaveného Bobrovského.

03:05
    Z levé strany ostře vypálil Sam Bennett a první ostrý zákrok musel vytáhnout domácí Ilja Samsonov. Na druhé straně to zkoušel Auston Matthews a Bobrovskij hrací předmět nadvakrát přikryl lapačkou.
    02:20 Alexander KERFOOT - 1:0

02:20
    Domácí ze svého úvodního tlaku skórují! Prosadila se jejich čtvrtá formace. Luke Schenn nahodil od modré puk na branku, před kterou dobře clonil David Kämpf. Bobrovskij vyrazil kotouč pouze k ALEXANDEROVI KERFOOTOVI, který dorážel do pravé horní části svatyně Panterů. Asistence: Luke Schenn a Morgan Rielly.

01:12
    Sergej Bobrovskij si zavařil špatnou rozehrávkou za brankou, kdy puk posunul jen k Michaelovi Buntingovi. Ten okamžitě nahazoval do brankoviště, kam se Bobrovskij vrátil a zakročil. Vyražený kotouč si našel Auston Matthews, jenž našel Marka Giordana. Jeho střelu z vrcholu pravého kruhu brankář Floridy pokryl.

00:19
    Utkání bylo rozehráno. Panteři se na úvod dostávají do útočné třetiny.

00:01

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Brodie, McCabe, Liljegren, Giordano, Schenn, Rielly (A) – Nylander, Matthews (A), Knies – Marner, Tavares (C), Järnkrok – Acciari, O'Reilly, Bunting – Lafferty, Kämpf, Kerfoot.
    Trenér: Sheldon Keefe

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Dalpe, E. Staal, White.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – Kovachik, MacPherson.

1. zápas série: Toronto – Florida 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
    První zápas série zvládla lépe Florida, která se po Bostonu snaží zaskočit dalšího silného soupeře. Hosté vedli od 10. minuty po trefě Cousinse, na kterou pak ještě po změně stran navázal Bennett. Leafs se pak probudili a trefami Kniese a Buntinga manko rychle vymazali, ovšem v závěru druhé části vrátil Panterům náskok Verhaeghe. Ve třetí třetině se domácí snažili o zvrat, ale naráželi na velmi dobře chytajícího Bobrovského. Gólově se tak prosadili už jen hosté. Skóre duelu zpečetil střelecky mimořádně disponovaný bek Brandon Montour.

Branky a nahrávky: 29. Knies (Matthews, Rielly), 35. Bunting (Järnkrok, O'Reilly) – 10. Cousins (Tkachuk, Bennett), 28. Bennett (Ekblad, Tkachuk), 38. Verhaeghe (Duclair, Barkov), 53. Montour (Tkachuk, Barkov)

Toronto Maple Leafs:
    Toronto má v posledních letech velké ambice, což obvykle naplňuje v základní části, ale v play-off pak selže. Proti Tampě se Leafs konečně podařilo zlomit prokletí, když vyhráli svou první sérii od roku 2004! Tým, který hrál třikrát v řadě finále Stanley Cupu (a v prvních dvou případech uspěl), vyřadili v úvodním kole 4:2 na zápasy. Do série přitom hráči Toronta vstoupili domácím debaklem 3:7, druhý duel ale vyhráli 7:2 a rozhodující kroky k postupu pak udělali dvěma výhrami v prodloužení na půdě Lightning. Doma pak sice ještě bitvu neukončili, následně ale v šestém duelu dokázali opět v prodloužení zlomit odpor soupeře.

Leafs spoléhají především na svou silnou ofenzivu a jména jako Auston Matthews, Mitchell Marner nebo John Tavares. Zapomenout nesmíme ani na útočně laděného obránce Morgana Riellyho. Naopak brankář Ilja Samsonov zatím neoplývá nějakými oslnivými statistikami.