Ostrava B – Slovácko B 1:0 (kon.)
FC Baník Ostrava B
1:0 (0:0)
1.FC Slovácko B
Neděle 20.08.2023, 10:15 • TJ Sokol Markvartovice • Moravskoslezská fotbalová liga • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

FC Baník Ostrava B: Hrubý – Krupička, Měkota, Ferreira, Reteno, Holaň (C), Drozd, Grygar, Chvěja, Málek, Fleišman
    Náhradníci: Struhař, Bewene, Látal, Hapal, Remiáš, Abdoulkarim, Šudák
    Trenér: Josef Dvorník

1.FC Slovácko B: Urban – Tomeška, Polák, Kratochvíla (C), Kočí, Severa, Břečka, Koryčan, Srubek, Holásek, Šuvalia
    Náhradníci: Stropsa, Šlechta, Onuoha, Okoromi, Andres, Janečka, Růžička
    Trenér: Pavel Němčický

Rozhodčí: Šimoník – Kostelník, Prokůpek.

1

2
    První desítky vteřin jsou ve znamení opatrné rozehrávky hostů, kteří kombinují na své polovině.

3
    Urban dlouhým nákopem hledal některého ze spoluhráčů. Míč ale proskákal až do zámezí a rozehrávat bude Hrubý.

6
    Hosté to zkoušeli podél pravé postranní čáry, Fleišman ale ukázal své zkušenosti a soupeře o míč obral.

8
    Jeden z hostů natáhl z dobrých 45 metrů. Sám ale nevěřil v účinnost této rány, míč minul domácí branku a zamířil až na tribunu.

10
    Baník zkusil projít obranou Slovácka středem hřiště. Nahrávka ale končí na kopačce hostujícího stopera.

11
    Po faulu domácích má Slovácko míč na polovině hřiště.

13
    Ferreira našel v pokutovém území Málka. Ten ještě hledal lépe postaveného spoluhráče a balon mu uzmu stoper Jihomoravanů.

14
    Roh pro Baník.

14
    Roh zahraný nakrátko žádnou šanci nepřinesl.

16
    Rána Ferreiry z uctivé vzdálenosti a z kroku, balon letí mimo branku a Urban může odkopávat.

17
    Slováko zahrávalo standardku od levé postranní čáry. Centr do vápna ale našel jen Holaně, který míč odhlavičkoval až na půlící čáru.

19
    Na zemi zůstal ležet domácí Ferreira, po krátkém ošetření ale bude moci pokračovat.

20
    Severova střela prosvištěla vedle ostravské branky.

24
    Je za námi polovina první půle a v Ostravě jsme gól zatím neviděli. Elekana vyhrál souboj o míč u levé lajny, následný centr Holaně do vápna byl moc dlouhý. Hosté budou vhazovat.

25
    Rozhodčí přerušuje hru a dává oběma mužstvům možnost se osvěžit.

27
    Tečovaná střela skončila těsně vedle Urbanovy branky, hostující golman se pouze ohlédl a tlačil míč očima ven z branky.

28
    Po rohovém kopu pomohla hostujícímu brankáři po hlavičce domácího hráče z hranice malého vápna tyč!

30
    Baník je v posledních minutách jasně lepší. Hosté teď vyrazili do brejku, ale útočník Slovácka si v souboji s Fleišmanem počánal nedovoleně a balon tak mají Ostravští.

32
    Grygar se trefil pěkně do šibenice, ale těsně před tím bylo pískáno a branka tak nemůže platit.

33
    Centr z poloviny hřiště až do domácí šestnáctky, balon ale nikým nezasažen proskákal do zámezí. Hrubý bude odkopávat od své brány.

35
    Standardka pro hosty na levé straně šestnáctky.

36
    Centr mířil na malé vápno, kde ale byla spousta hráčů a míč se nakonec odrazil ven z pokutového území.

38
    Míč po rohovém kopu mířil na zadní tyč, kde číhal Drozd. Jeho zpětnou hlavičku ale v pohodě chytá Urban.

40
    Baník to tentokrát zkusil centrem za obranu Slovácka, míč byl ale příliš dlouhý a skončil až u Urbana.

43
    Po skluzu domácího stopera zůstává na zemi hostující forvard. Po krátkém přerušení ale bude hra pokračovat.

45
    Hrubý poslal dlouhý míč směrem na Ferreriu, ale balon končí v moci hostujícího obránce.

45
    První poločas bude nastaven o 2 minuty.

45+1
    První poločas se už jen dohrává. Oba celky čekají na závěrečný poločasový hvizd.

45+2

V Ostravě máme přestávku po prvním poloačase, ve kterém jsme branku neviděli. Blíže k ní měla domácí Baník, ale hostům pomohla tyčka a tak půjdeme do druhého poločasu za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začne přibližně v 11:22.

46

46
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B:
    ze hřiště odchází Málek, přichází Látal.

46
    Slovácko rozehrálo a míč je až u Mihálika. Ten posílá balon dlouhým nákopem na soupeřovu polovinu. Aut pro Slovácko.

48
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava B (Reteno).

48
    Urban hledal Koryčana, ale Měkota byl v souboji úspěšnější.

50
    Tým Ostrava B právě vstřelil branku!
    A máme tady první gól dnešního zápasu! Domácí se krásně prokombinovali až do zakončení a ONDŘEJ CHVĚJA se trefil přesně k pravé tyčce.
    50. CHVĚJA - 1:0

51
    Slovácko je po inkasované brance o poznání aktivnější. Centr z pravé strany vypadal nebezpečně, ale byl příliš dlouhý.

54
    Přihrávka za hostující obranu byla pro útočníka Baníku moc dlouhá. Urban bude odkopávat.

56
    Z levé strany letěl do pokutového území Baníku vysoký centr, který se ale stal kořistí baníkovského stopera a jeho hlavička poslala balon daleko od ostravské branky.

57
    Chvěja si v souboji se Srubkem pomohl faulem. Slovácko bude rozehrávat.

59
    Elekana hledal před brankou Chvěju, tomu ale zakončení znemožnil dobře se navrátivší zadák Slovácka. Baník bude zahrávat roh.

60
    Po rohovém kopu se na zemi ocitl jeden z domácích, sudí ale jasně dával najevo, že se o faul nejednalo.

63
    ze hřiště odchází Drozd, přichází Šudák.

65
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko B:
    ze hřiště odchází Koryčan, přichází Okoromi,
    ze hřiště odchází Kratochvíla, přichází Šlechta.

66
    Standardka pro Slovácko kousek za polovinou hřiště.

67
    Balon proletěl až na malé vápno, kde byl zcela osamocen hostující hráč. Ten zakončoval z těžké pozice a nebýt parádního zákroku Hrubého, mohlo být vyrovnáno!

68
    Sudí dává oběma týmům šanci osvěžit se a doplnit tekutiny.

70
    Látal se málem dostal do šestnáctky, ale Holásek byl u míče dřív a odpálil jen do autu.

72
    Akci Slovácka zastavuje pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd.

74
    Hosty dělily od vyrovnání jen centimetry! Po hlavičce jedhono z útočníků Slovácka pomohla Hrubému pravá tyčka!

Dnešní utkání sleduje 183 diváků.

76
    ze hřiště odchází Chvěja, přichází Abdoulkarim.

76
    Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko B (Šuvalija).

78
    Baník vytáhl napadání a Urban tak musel zvolit dlouhý nákop, po kterém bude Slovácko vzahovat.

79
    Po tečované střele budou mít hosté roh.

80
    Rohový kop letěl na penaltu. Najvýš ale vyskočil domácí hráč, který balon odhlavičkoval daleko od pokutového území.

81
    ze hřiště odchází Tomeška, přichází Onuoha.

82
    Centr ze standardky stáhl bezpečně ze vzduchu Hrubý.

83
    Reteno přiťukl Látalovi, který ale z první netrefil podle svých představ. Urban pádí pro míč a posílá jej rychle na polovinu Baníku.

85
    Slovácko se po pěkném průniku dostalo do vápna, následně se ale hosté sami vytlačili ze střeleckých pozic.

87
    ze hřiště odchází Polák, přichází Janečka.

87
    ze hřiště odchází Ferreira, přichází Remiáš.

89
    Šlechta se prezentoval šlapákem, Baník bude z poloviny hřiště rozehrávat standardku.

90
    Sudí nastavuje ve druhém poločase 4 minuty.

90+1
    Látal vybojoval míč a následně i standardku.

90+1
    Baník už jen šetří čas. Holaň s Látalem teď zařídili roh pro Ostravu.

90+2
    Abdoulkarim minul levou hostující tyč jen o pár decimetrů.

90+3
    Holaň poslal do protiútoku Abdoulkarimiho, ten byl ale proti přesile.

90+4

Baník v dohrávce třetího kola MSFL poráží Slovácko 1:0 a díky tomu se posouvá na čtvrtou příčku tabulky. O jedinou trefu utkání se v padesáté minutě postaral OPndřej Chvěja, který zajistil Baníku druhou výhru v nové sezoně. Slovácko po dvou remízách zapisuje první porážku a zůstává dvanácté. (12:12:50)