Toulouse – Clermont Foot 2:2 (kon.) | Le Havre – Lorient 3:0 (kon.) | Lille – Montpellier 1:0 (kon.)
Méty – Remeš 2:2 (kon.) | Nice – Štrasburk 2:0 (kon.) | Lyon – PSG 1:4 (kon.)
Toulouse FC
2:2 (2:1)
Clermont Foot
Neděle 03.09.2023, 13:00 • Stadium Municipal, Toulouse • Francouzská Ligue 1 McDonald’s • 4. kolo

Toulouse neudrželo dvoubrankový náskok, v lize tápající Clermont má díky gólu z šesté minuty nastavení první bod. Teď nás čeká reprezentační pauza, po které se Toulouse představí na hřišti Marseiile, zatímco Clermont doma pohostí Nantes. (15:07:27)
    Toulouse neudrželo dvoubrankový náskok, v lize tápající Clermont má díky gólu z nastavení první bod

Držení míče: 37% : 63%.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 1:6.
    Rohy: 0:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 19:17.

90+7
    90+6. Florent OGIER - 2:2

90+6
    Clermont Foot právě vstřelil branku!
    Tribuny oněměly, tým z Toulouse vzrůstajícímu tlaku neodolal a v šesté minutě nastavení přichází o vítězství! Po centru ze standardky vznikla před brankou nepřehledná trma-vrma, ze které FLORENT OGIER dokopal míč do sítě – 2:2.

90+5
    Roh pro Clermont. Centr odvrácen a následně míč odkopnut do bezpečných míst.

90+3
    Clermont drží míč a zvyšuje tlak.

90+2
    Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Thijs Dallinga) a žlutá karta pro tým Clermont Foot (Mory Diaw).

Obě za nesportovní chování.

90+1
    Na hřišti teď vytryskl gejzír emocí! Thijs Dallinga si tam něco pěkně od plic vyříkával s brankářem Diawem, div, že z toho nevznikla rvačka. Co na to rozhodčí? Samozřejmě bude trestat.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

88
    Aktivita clermontských fotbalistů nutí soupeře porušovat pravidla. Faulem se teď provinil i Thijs Dallinga.

87
    Muhammed Cham okopáván ze všech stran, krátce po sobě ho faulovali hned dva soupeři. Tím druhým byl před chviličkou střídající Aron Dönnum.
    85. Cham nebyl daleko od vyrovnání

85
    Muhammed Cham nebyl daleko od vyrovnání, když na hranici vápna levačkou práskl do volného míče a ten proskotačil jen kousek vedle tyčky! Clermont utahuje šrouby.

84
    Střídání v týmu Toulouse FC:
    ze hřiště odchází Zakarjá Abúchlál, přichází Aron Dönnum.

83
    Tohle nevypadá dobře, Abúchlál bude muset ze hřiště a dnešní zápas nedohraje.

82
    A nějaký čas ho ještě držet bude, protože v nezáviděníhodné pozici na zemi se ocitl Zakarjá Abúchlál. Potřeba je ošetření.

81
    Deset minut před koncem řádné hrací doby Toulouse drží náskok vybudovaný v prvním poločase.

Lukáš Jasoněk

Branky: 8. Abúchlál (Suazo), 14. Magri (Gelabert) – 34. Kyei (pen.), 90+6. Ogier

Karty:   90+2. Dallinga (TOU) – 37. Boutobba (CFT), 73. Seidu (CFT), 90+2. Diaw (CFT)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 1:6. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 19:17.
    Toulouse FC: Restes – L. Costa, Nicolaisen, M. Diarra – Desler, Cásseres Jr. (59. Schmidt), Sierro (C), Suazo – Abúchlál (84. Dönnum), Magri (74. Genreau) – Gelabert (59. Dallinga).
    Náhradníci: Domínguez – Begraoui, Bangré, Kamanzi, Keben.

Trenér: Carles Martinez.

Clermont Foot: Diaw – Seidu, Ogier (C), Pelmard – Zifán (64. Allevinah), Gonalons (75. Magnin), Gastien, Neto Borges – Cham, Kyei (75. Andrić) – Boutobba (76. Rašani).
    Náhradníci: M. Ndiaye – Bela, Konaté, H. Keita, Maurer.