Inter – Fiorentina 4:0 (kon.) | Turín – Janov 1:0 (kon.) | Empoli – Juventus 0:2 (kon.)
Lecce – Salernitana 2:0 (kon.)
Inter Milán
4:0 (1:0)
ACF Fiorentina
Neděle 03.09.2023, 18:30 • Stadio Giuseppe Meazza, Milán • Italská Serie A • 3. kolo

Utkání je u konce a domácí Inter svého soupeře doslova zdemoloval. I po přestávce byli milánští jasně lepší a svou převahu korunovali hned třemi dalšími brankami. V 53. minutě se po rozborce hostující obrany trefil tvrdou ranou Lautaro Martínez, o pět minut později proměnil po Christensenově faulu Hakan Çalhanoğlu pokutový kop a skóre uzavřel v 73. minutě svou dnes druhou brankou Lautaro Martínez. Fiorentina měla ve druhé půli pouze jediný záchvěv, když se Sommera dvakrát rychle po sobě pokoušel překonat Sottil, jenže na brankáři vyhořel a zápas tak skončil výsledkem 4:0. Inter je tak po třech kolech stoprocentní a patří mu první místo, Fiorentina je se čtyřmi body na osmém místě.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:51:14)
    Inter vyhrál první tři ligové zápasy bez inkasované branky poprvé od sezóny 1966

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:12.

90+5

90+4
    Hosté mají trochu více prostoru na útočný výpad, ale dnes to nevypadá ani na ten jeden gól...

90+3
    Hlavami se v pokutovém území hostů střetli Carlos Augusto a hostující Dodô, hůře to odnesl hráč Fiorentiny. Ale už i on je zase připraven hrát.

90+2
    Faul na Martíneze, viník se hned omlouval a my můžeme pokračovat.

90+1
    Už se skutečně jen dohrává, na trávníku se nám toho mnoho neděje.

90
    Bude se přidávat pět minut.

89
    Ne ne, hostům to prostě dnes nejde. I tyto centry byly obranou Interu odvráceny.

89
    Roh hostů, před rozehráním sudí ještě uklidňuje hráče obou celků, aby se vyvarovali strkání.

88
    Hosté zase v útoku, Nzola se ale nechal nachytat v ofsajdovém postavení.

87
    Další standardka pro hosty, tentokrát centr z levého křídla prolétl prostorem a Brekalo jej na zadní tyči nezpracoval.

86
    Ani zleva, ani zprava to hostům nevyšlo, v obou případech přišla jistá práce milánské obrany.

85
    Přímý kop pro Fiorentinu z levé strany.

84
    Christensen je na nohou a zápas dochytá. Vlastně i tak trochu musí, jinak by totiž musel do brány jeden z jeho spoluhráčů z pole, neboť Vincenzo Italiano už má vystřídáno.

83
    Poměrně z dálky vystřelil Martínez a Christensen si při svém zákroku na zemi lehce ublížil. Vypadá to na naražená žebra.
    83. Skvělá atmosféra na stadionu

83
    Na tribunách se už slaví, diváci ke svým chorálům navíc rozsvítili své telefony a vytváří tak skvělou atmosféru.

Aleš Pur

Branky: 23. Thuram (Dimarco), 53. La. Martínez (Thuram), 58. Çalhanoğlu (pen.), 73. La. Martínez (Cuadrado)

Karty:   45+6. Barella (INM) – 39. Ranieri (FIO), 60. Italiano - trenér (FIO)

Inter Milán: Sommer – Darmian, de Vrij, Bastoni – Dumfries (70. Cuadrado), Barella (59. Frattesi), Çalhanoğlu (78. Asllani), Mchitarjan, Dimarco (70. Augusto) – La. Martínez (C), Thuram (70. Arnautović).
    Náhradníci: Audero, Calligaris – Agoumé, Sarr, Bisseck, Pavard, Klaassen, Kamate.

Trenér: Simone Inzaghi

ACF Fiorentina: Christensen – Dodô, Milenković, Ranieri, Biraghi (C) – Arthur (75. Amatucci), Mandragora – N. González (55. Infantino), Bonaventura (55. Brekalo), Kouamé (46. Sottil) – Beltrán (46. Nzola).
    Náhradníci: Martinelli, P. Terracciano – Kayode, Duncan, Comuzzo, Kokorin, Lu. Martínez, Parisi, Mina.

Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Marchetti – Costanzo, Passeri