Crystal Palace – Wolverhampton 3:2 (kon.) | Liverpool – Aston Villa 3:0 (kon.) | Arsenal – Manchester Utd. 3:1 (kon.)
Liverpool FC
3:0 (2:0)
Aston Villa FC
Neděle 03.09.2023, 15:00 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 4. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (16:58:11)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 13:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 11:7.

Je konec. Liverpool zvítězil nad Aston Villou 3:0. Vstup do zápasu se domácím povedl skvěle, neboť se už ve 3. minutě prosadil Dominik Szoboszlai. Liverpool tlačil na svého soupeře a ve 22. minutě odskočil do dvoubrankového vedení, když si střelu Núňeze do tyče srazil Matthew Cash. Aston Villa následně ukázala také své útočné vlastnosti, ale ani jedna střela neletěla mezi tři tyče. Liverpool si navíc vytvořil několik dalších šancí, ale například Núňez trefil břevno. Na začátku druhé půle se sice Cash ocitl v šanci, ale Alisson připsal skvělý zákrok. V 55. minutě Mohamed Saláh doklepl míč do poloprázdné svatyně. Následně Liverpool pokračoval v jistém výkonu a zaslouženě zvítězil.
    Liverpool porazil Aston Villu 3:0.

90+4

90+4
    Nicolò Zaniolo ještě hledal z levé strany uvnitř vápna spoluhráče, ale obrana Liverpoolu odkopla míč do bezpečí.

90+3
    Tentokrát se ještě odmával ofsajd domácího hráče.

90+2
    Na Anfield Road už zní "You’ll Never Walk Alone". Liverpool bere tři body po fantastickém výkonu, během kterého nedal ani sebemenší naději soupeři k zisku bodů.

90+1
    Nyní došlo k faulu Jhona Durána a následně k lehčí potyčce mezi ním a Joe Gomézem.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Emiliano Martínez zlikvidoval další šanci, ve které se ocitl Joël Matip, ale nakonec se odmával a odpískal ofsajd.

88
    Nyní také rohový praporek hrál s domácími a Liverpoolu se dnes opravdu daří zcela ve všem.

87
    Střídání v týmu Liverpool FC:
    ze hřiště odchází Alexis Mac Allister, přichází Wataru Endó.

84
    Moussa Diaby sice dokázal odcentrovat z levého křídla do vápna, ale tam se nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.

83
    Nyní došlo opět k chybné komunikaci mezi brankářem Martínezem a obráncem, ale ke štěstí hostů se Gakpo dopustil faulu.

81
    Tempo utkání šlo nyní razantně dolů a Liverpool stále má míč na kopačkách.

79
    Liverpool pokračuje v kompaktním výkonu a bezpečně drží míč na svých kopačkách.

77
    Jhon Durán se dvakrát po sobě dostal ke střele, ale dvakrát jeho pokus levačkou skončil vedle.

76
    Posléze už přišel faul ze strany domácího celku a u míče bude Aston Villa.

Michal Raška

Branky: 3. Szoboszlai (Alexander-Arnold), 22. Cash (Núñez) (vla.), 55. Saláh (Núñez)

Karty:   26. Kamara (ASV)

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold (C) (71. Quansah), Matip, Gomez, Robertson – Szoboszlai, Mac Allister (87. Endó), Jones (65. Elliott) – Saláh, Núñez (65. Gakpo), Díaz (65. Jota).
    Náhradníci: Kelleher – Bajčetić, Doak, Tsimikas.

Trenér: Jürgen Klopp

Aston Villa FC: E. Martínez – Konsa, Carlos (19. Bailey, 65. Zaniolo), Torres – Cash, Kamara, Luiz (73. Tielemans), Digne – Diaby, McGinn (C) – Watkins (73. Durán).
    Náhradníci: Olsen – Dendoncker, Chambers, Lenglet, Kellyman.

Trenér: Unai Emery

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long