Frankfurt – Kolín nad Rýnem 1:1 (kon.) | Union Berlín – RB Lipsko 0:3 (kon.)
1. FC Union Berlín
0:3 (0:0)
RB Lipsko
Neděle 03.09.2023, 17:30 • An der Alten Försterei, Berlín • Německá Bundesliga • 3. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:28:30)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:9.

Je konec. Lipsko zvítězilo na půdě Unionu 3:0.Úvod zápasu byl velmi atraktivní a ve 12. minutě mohl rozvlnit síť Volland, ovšem gólman Blaswich byl proti. Ve 21. minutě si také hosté vypracovali šanci, ale hlavička Orbána skončila vedle. Posléze byl k vidění spíše velký boj, než fotbalová kouzla. Začátek druhé půle přinesl úvodní výstavní branku, o kterou se postaral Simons. V 63. minutě byl navíc vyloučen Volland. V 85. minutě pojistil tři body Šeško, který se trefil také o dvě minuty posléze.
    Lipsko zvítězilo 3:0.

90+6

90+6
    Lipsko má nadále míč na svých kopačkách a vyčkává se na konec tohoto klání.

90+4
    David Raum zůstal ležet na trávníku, ale nebude z toho nic vážnějšího.

90+3
    Emil Forsberg se ještě dostal ke střele zpoza vápna, ale trefil pouze domácího obránce.

90+2
    Red Bull se ještě snaží přidat další branku a kombinuje s míčem na polovině soupeře.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

89
    Tentokrát ještě Union získal volný kop, ale ten nepřinesl nic vážnějšího.

88
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Emil Forsberg,
    ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Castello Lukeba.

87
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    A je to už 3:0! BENJAMIN ŠEŠKO si fantasticky narazil s Olmem, který mu přihrávku vrátil lobem za obranu a Šeško hlavou překonal gólmana Rönnowa. Druhý gól během tří minut toho talentovaného mladíka. Asistence: Dani Olmo.

86
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
    ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Jérôme Roussillon,
    ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Mikkel Kaufmann.

85
    Je rozhodnuto! Lipsko se vydalo do přečíslení a skvělá přihrávka Simonse našla BENJAMINA ŠEŠKA, který zachoval chladnou hlavu, zasekl si míč před obráncem a následně zakončil o pravou tyč do brány Unionu. Asistence: Xavi Simons.

83
    Tentokrát přišel centr Christophera Trimmela, ale pouze do území nikoho.

82
    Na An der Alten Försterei v Berlíně je momentálně nezvyklé ticho. Unionu se nedaří v oslabení vymyslet ani náznak nějaké šance.

81
    Frederik Rönnow si připisuje další úspěšný zákrok proti střele Benjamina Henrichse, jenž pálil doprostřed.

80
    Další faul ze strany domácích. Žlutou kartu uviděl Robin Gosens a za řeči Janik Haberer.