Karabach – Molde 1:0 (kon.) | Linz – Liverpool 1:3 (kon.) | Leverkusen – Häcken 4:0 (kon.)
Panathinaikos – Villarreal 2:0 (kon.) | Rennes – Maccabi Haifa 3:0 (kon.) | St.Gilloise – Toulouse 1:1 (kon.)
Servette – Slavia 0:2 (kon.) | Šeriff Tiraspol – AS Řím 1:2 (kon.) | Ajax – Marseille 3:3 (kon.)
Atalanta BC – Raków 2:0 (kon.) | Brighton – AEK Atény 2:3 (kon.) | Olympiakos – Freiburg 2:3 (kon.)
Rangers – Real Betis 1:0 (kon.) | Sparta – Aris Limassol 3:2 (kon.) | Sturm Graz – Sporting 1:2 (kon.)
West Ham – Bačka Topola 3:1 (kon.)
LASK Linz
1:3 (1:0)
Liverpool FC
Čtvrtek 21.09.2023, 18:45 • Raiffeisen Arena, Linz • Evropská liga • Skupina E

Liverpoolu se po rozpačité první půli, kdy prohrával gólem Fleckera, podařilo získat první vítězství a tím pádem také udělat úvodní krok na cestě do Dublinu. Právě v irském hlavním městě se bude hrát finále letošního ročníku Evropské ligy a Liverpool je všeobecně favorizován. To je ale ještě daleká budoucnost.
    LASK Linz se dokázal v první půli velmi dobře držet a hrát s hosty vyrovnanou partii. Ve druhém poločase už ale svěřenci Jürgena Kloppa sešlápli plyn a dokázali i za pomoci v podobě oživení kvalitními střídajícími hráči otočit výsledek zápasu. Postupně se prosadili Núñez, Díaz a Saláh.

Děkuji vám za pozornost a nezapomeňte, že dnešní program evropských pohárů ještě nekončí! (20:42:51)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 14:15.

90+5

90+5
    Caoimhín Kelleher ještě dostane možnost odkopu od své brány.

90+4
    Darboe odehrál pouze k Elliottovi. Anglický gigant už chce zápas v klidu dohrát.

90+3
    Linzu se vůbec nedaří udržet chvíli míč na kopačkách nebo si dát alespoň pár přesných přihrávek. Opět se dění odehrává okolo vápna, které si musí střežit. Roh jde zahrát Tsimikas.

90+2
    Ze sektoru hostů už zní klubová hymna You'll Never Walk Alone.

90+1
    Saláh svým gólem pravděpodobně definitivně pohřbil šance Linzu na dnešní bodový zisk. Liverpool navíc pokračuje v tlaku a znovu je u toho se svým uměním Salah. Obrana teď byla naštěstí pro domácí kompaktní.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

89
    Střídání v týmu LASK Linz:
    ze hřiště odchází Rene Renner, přichází George Bello.

89
    ze hřiště odchází Florian Flecker, přichází Sanoussy Ba.
    88. Mohamed SALÁH - 1:3

88
    Liverpool právě vstřelil branku!

MOHAMED SALÁH ukázal svou fotbalovou genialitu, vyhnul se ve vápně dvěma obráncům, nasadil „bodlem“ jesle Lawalovi a šel slavit – 1:3!

87
    Gomezovi se otevřel prostor po pravé lajně a dostal tím pod tlak obranu domácích. Následná kombinace anglického týmu nevedla k zakončení.

86
    Přes nohu se pokoušel zakončovat Žulj. Tou dobou už ale na zemi ležel Kostas Tsimikas a je pískán útočný faul Linzu.

85
    Aut hluboko na polovině Liverpoolu. Sympatická snaha Linzu a očekáváme dlouhé vhazování.

84
    Domácí mohli jít tři na tři. Darboe bohužel ignoroval spoluhráče po levé straně a přišla zbytečná ztráta, po které naopak na druhé straně následovalo zakončení Elliotta. Pohodlně zasáhl Lawal.

82
    LASK by potřeboval soupeř dostat do úzkých, ale to se v posledních minutách absolutně nedaří. Totálně vypadl z herního rytmu. Držení míče je stále 66:34 ve prospěch hostů.

Michal Hromas

Branky: 14. Flecker (Horvath) – 56. Núñez (pen.), 63. Díaz (Gravenberch), 88. Saláh (Núñez)

Karty:   41. Havel (LIN), 44. Žulj (LIN), 55. Ziereis (LIN) – 40. Konaté (LIV), 43. Bajčetić (LIV)

LASK Linz: Lawal – Ziereis, A. Andrade, Luckeneder (80. Darboe) – Flecker (89. Ba), Jovičić, Horvath, Renner (89. Bello) – Ljubičić (68. Koné), Žulj (C), Havel (68. Mustapha).
    Náhradníci: Siebenhandl – Stojković, Talověrov, Goiginger, Ljubic, Usor, Balić.

Trenér: Sageder

Liverpool FC: Kelleher – Bajčetić (61. Jo. Gomez), van Dijk (C), Konaté (81. Matip), Tsimikas – Elliott, Gravenberch (74. Saláh), Endó (61. A. Mac Allister) – Doak (61. Szoboszlai), Núñez, Díaz.
    Náhradníci: Alisson, Jaroš – Quansah, Robertson, Jones, Jota, Gakpo.

Trenér: Klopp

Rozhodčí: Di Bello – Peretti, Baccini (všichni Itálie)