Fenerbahce – Nordsjaelland 3:1 (kon.) | Ferencváros – Čukarički 3:1 (kon.) | Frankfurt – Aberdeen 2:1 (kon.)
Genk – Fiorentina 2:2 (kon.) | Helsinki – PAOK 2:3 (kon.) | Legia – Aston Villa 3:2 (kon.)
Ludogorec – Trnava 4:0 (kon.) | Zrinjski Mostar – Alkmaar 4:3 (kon.) | Club Bruggy – Besiktas 1:1 (kon.)
Dinamo Záhřeb – Astana 5:1 (kon.) | Lugano – Bodö/Glimt 0:0 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Breidablik 3:2 (kon.)
Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1 (kon.) | Plzeň – FC Ballkani 1:0 (kon.) | Zorja Luhansk – Gent 1:1 (kon.)
Fenerbahce Istanbul
3:1 (2:0)
FC Nordsjaelland
Čtvrtek 21.09.2023, 18:45 • Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu, Istanbul • Evropská konferenční liga • Skupina H

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:10. (20:51:50)

Tímto vám děkuji za sledování textového přenosu a přeji pěkný zbytek večera.

Z týmu Tigrene bychom určitě měli zmínit výkon Tverskova, který dělal vše co mohl, jeho tým však nedovedl k žádnému bodu i přes asistenci na jediný gól.

V obou poločasech byly k vidění dva góly, které zajistily výhru Fenerbahce 3:1. Hlavním faktorem výhry domácích byl jednoznačně brazilský reprezenant Fred, který připravil gól jak Crespovi tak Batshuayiovi a byl celý zápas na hřišti nejpilnější.

Právě nám skončil historicky první vzájemný duel Fenerbahce s Nordsjaellandem, ve kterém byli úspěšnější favorizovaní Turci. V druhém poločase se za svůj výkon ale nemuseli stydět ani hráči hostujícího celku, kteří Fenerbahce přetlačili třeba v držení míče.

90+3

90+3
    Taky Nordsjaelland chtěl ještě skórovat, jejich zajímavý protiútok dva na jednoho ale zastavil Aziz.

90+2
    Fenerbahce ještě vypadalo nebezpečně, když si jeho hráči přihrávali na hranici vápna. Z těchto přihrávek ale byla jen laciná střela, která zamířila mimo bránu.

90+1
    Fanoušci Fenerbahce jsou jistě šťastni, že Kartal dovedl své svěřence k první výhře ve skupinové fázi Konferenční ligy. Před pár sekundami totiž vyvolávali i jeho jméno.

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Třetí žlutou kartu hostů obdržel Daniel Svensson za faul na Crespa.

88
    Na hřiště se na pár minut podívá také bývalá hvězda nizozemského Ajaxu. Dušan Tadić totiž nahrazuje Joshua Kinga.

86
    Poslední možné střídání využil trenér hostů Torup v 86.minutě. Ze hřiště stáhnul Andrease Schjelderupa, místo kterého poslal na hrací plochu Sertdemira.

85
    Z pravé strany hřiště přišel centr od Barslanda. Jeho vysoký nákop ale v brankovišti zlikvidoval Djiku.

Kdyby Szymanski překonal brankáře hostů, trefil by se v letošní sezóně EKL již po čtvrté. Vzhledem k nevyužité šanci tak stále zůstává na bilanci 3+3, kterou posbíral v kvalifikačních kolech.

82
    Szymanski se chvíli po vystřídání dostal do obrovské šance! Jeho střela z hranice velkého brankoviště vypadala slibně, ale skvělý Hansen v bráně nedovolil polskmu záložníkovi skórovat.

80
    Rasmussen vyslal po přihrávce Barslunda parádní střelu na Levakoviće a vypadalo, že by mohl svému týmu dát ještě naději. Jeho pokus ale zlikvidoval chorvatský brankář.

77
    Trenér domácích provedl další střídání. Hřiště opustil jednoznačně nejlepší hráč utkaní Fred, jehož nahradil polský reprezentant Szymanski.

77
    Skvělý míč teď posílal dopředu K.Hansen, jeho spoluhráč kterého hledal však stál v ofsajdu.

Matěj Kotala

Branky: 24. Crespo (Fred), 30. Batshuayi (Fred), 47. Aziz (Yandaş) – 55. Villadsen (Tverskov)

Karty:   66. Fred (FEN) – 39. Osman (NRD), 43. Diomande (NRD), 89. Svensson (NRD)

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:10.
    Fenerbahce Istanbul: Livaković – Osayi-Samuel, Aziz, Djiku, Oosterwolde – Yandaş (C) (68. Yüksek), Crespo, Fred (77. Szymański) – King (88. Tadić), Batshuayi (68. Nayir), Kent (68. Kahveci).
    Náhradníci: Akyüz, Eğribayat – Džeko, Becão, Zajc.

Trenér: Ismail Kartal

FC Nordsjaelland: A. Hansen – Villadsen (68. Barslund), K. Hansen (C), Nagalo (68. Jensen-Abbew), Frese – Diomande, Tverskov, Dorgeles (46. Svensson) – Osman (46. Rasmussen), Ingvartsen, Schjelderup (86. Sertdemir).
    Náhradníci: Eriksson – Hey, Marxen, Ascone, M. Hansen, Nygren.

Trenér: Johannes Torup

Rozhodčí: Gergő Bogár – Theodoros Georgiou, Balázs Szalai(HUN)