Karabach – Molde 1:0 (kon.) | Linz – Liverpool 1:3 (kon.) | Leverkusen – Häcken 4:0 (kon.)
Panathinaikos – Villarreal 2:0 (kon.) | Rennes – Maccabi Haifa 3:0 (kon.) | St.Gilloise – Toulouse 1:1 (kon.)
Servette – Slavia 0:2 (kon.) | Šeriff Tiraspol – AS Řím 1:2 (kon.) | Ajax – Marseille 3:3 (kon.)
Atalanta BC – Raków 2:0 (kon.) | Brighton – AEK Atény 2:3 (kon.) | Olympiakos – Freiburg 2:3 (kon.)
Rangers – Real Betis 1:0 (kon.) | Sparta – Aris Limassol 3:2 (kon.) | Sturm Graz – Sporting 1:2 (kon.)
West Ham – Bačka Topola 3:1 (kon.)
Ajax Amsterdam
3:3 (2:2)
Olympique Marseille
Čtvrtek 21.09.2023, 21:00 • Johan Cruijff Arena, Amsterdam • Evropská liga • Skupina B

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 5:12. Střely mimo: 6:9. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:9. (23:09:56)

Také druhá půle končí nerozhodně, domácí tým se v jejím úvodu dostal zpátky do vedení a těsný náskok hájil poměrně dlouho, avšak přeci jen neuhájil, francouzskému protivníkovi se v 78. minutě podařilo vyrovnat. Šancí bylo k vidění na obou stranách opravdu dost, oba gólmani se činili, ani jeden z nich si na nedostatek práce stěžovat určitě nemohl. Konečná remíza je zřejmě spravedlivá.

90+6

90+6
    Azzáedín Únáhí se mohl stát hrdinou svého celku, jeho ránu do horní části brány však fantasticky vyráží Jay Gorter, kterému teď spoluhráči mohou hodně děkovat.

90+5
    Joaquín Correa se hodně rozčiloval, když hlavní arbitr místo rohového kopu nařídil odkop od domácí brány. Může být rád, že nevidí žlutou kartu.

90+4
    Jeden z hráčů Marseille se pokoušel individuálně dostat před gólmana Ajaxu, bojoval však proti trojnásobné přesile a neměl tak šanci uspět.

90+3
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam:
    ze hřiště odchází Carlos Borges, přichází Gastón Ávila.

90+3
    ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Jakov Medić.

90+1
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Ajax Amsterdam (Silvano Vos). A to přišel hráč Ajaxu do hry až ve druhé půli.

90
    Steven Bergwijn napodobil svého spoluhráče, také on střílel vysoko nad.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

90
    Na druhé straně se v šanci zjevil Kenneth Taylor, avšak jeho tvrdá rána před hranicí malého vápna letí nad břevno.

89
    Carlos Borges se chytil do ofsajdové pasti a míč musí odevzdat.

88
    Valentin Rongier ve slušné šanci neuspěl, jeho přízemní střelu na střed brány Gorter bez větších problémů chytil.

86
    Domácí si vynutili faul na pravém křídle, odtud budou rozehrávat.

84
    ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Branco van den Boomen.

84
    ze hřiště odchází Brian Brobbey, přichází Chuba Akpom.

82
    Francois-Régis Mughe pokazil útočnou snahu svého týmu faulem, Ajax bude v klidu rozehrávat na své polovině.

Petr Frömel

Branky: 9. Borges, 20. Berghuis (Sosa), 52. Taylor (Borges) – 23. Clauss (Harít), 38. Aubameyang (Harít), 78. Aubameyang (Veretout)

Karty:   22. Borges (AJA), 55. Vos (AJA)   90+1. Vos (AJA)

Střely na branku: 5:12. Střely mimo: 6:9. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:9.
    Ajax Amsterdam: Gorter – Gaaei, Šutalo, Hato, Sosa – Tahirović (46. Vos), Berghuis (84. van den Boomen), Taylor – Borges (90+3. Ávila), Brobbey (84. Akpom), Bergwijn (C) (90+3. Medić).
    Náhradníci: Pasveer, Ramaj – Rensch, Mannsverk, Salah-Eddine, Mikautadze, Godts.

Trenér: M. Steijn.

Olympique Marseille: López – Clauss, Mbemba, Gigot, Lodi (79. Balerdi) – Únáhí, Rongier (C), Kondogbia (65. Vitinha), Harít (79. Mughe) – Ndiaye (65. Veretout), Aubameyang (79. Correa).
    Náhradníci: Ngapandouetnbu, Blanco – Nadir, Soglo, Meïté, Murillo.

Trenér: J. Abardonado.

Rozhodčí: M. Mariani – D. Bindoni, A. Tegoni (všichni ITA)