Karabach – Molde 1:0 (kon.) | Linz – Liverpool 1:3 (kon.) | Leverkusen – Häcken 4:0 (kon.)
Panathinaikos – Villarreal 2:0 (kon.) | Rennes – Maccabi Haifa 3:0 (kon.) | St.Gilloise – Toulouse 1:1 (kon.)
Servette – Slavia 0:2 (kon.) | Šeriff Tiraspol – AS Řím 1:2 (kon.) | Ajax – Marseille 3:3 (kon.)
Atalanta BC – Raków 2:0 (kon.) | Brighton – AEK Atény 2:3 (kon.) | Olympiakos – Freiburg 2:3 (kon.)
Rangers – Real Betis 1:0 (kon.) | Sparta – Aris Limassol 3:2 (kon.) | Sturm Graz – Sporting 1:2 (kon.)
West Ham – Bačka Topola 3:1 (kon.)
Šeriff Tiraspol
1:2 (0:1)
AS Řím
Čtvrtek 21.09.2023, 18:45 • Balšaja Sportivnaja Arena, Tiraspol • Evropská liga • Skupina G

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:11. (21:04:52)

Já Vám tímto děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek čtvrtečního večera.

Zápas prvního kola Evropské ligy mezi FC Šeriff Tiraspol a AS Řím je u konce a my si ho pojďme zrekapitulovat.

Zápas podle očekávání začali dominovat hostí, nicméně se jim nedařilo dostávat do žádných nebezpečných pozic, to vyhovovalo domácím, kteří tak využívali častých ztrát míče a opět ukázali, že proti-útoky jsou jejich opravdu silná stránka. Největší nebezpečí vytvořili hlavně v 34. minutě, ve které málem rozjásal domácí fanoušky Mbekeli, nešťastně však trefil pouze tyč. Tato akce ale Tiraspol nakopla a téměř až do konce poločasu byli vyrovnaným, ne-li lepším soupeřem. Klíčovým momentem však byl faul kapitána domácích, který kolenem skočil do Manciniho a následná standartka sekundy před koncem poločasu zavinila, že AS Řím šel do kabin po gólu Paredese za vedení 1:0.

Do druhého poločasu naskočili hosté aktivněji, gólu se ale dočkali po rohu v 57. minutě domácí. Míč se v hloučku hráčů trošku ztratil, povedlo se ho ale najít Tovarovi a ten vyrovnal na 1:1. Radost domácím nicméně dlouho nevydržela, o 8 minut později se totiž po skvělé kombinaci k míči dostal Lukaku, který nezaváhal a svou střelou vpodstatě rozhodl o výsledku zápasu – 1:2. Od této chvíle zápas již pomalu ztrácel tempo, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Přece jen ale blíže ke gólu měli hosté a to v 86. minutě kde těsně tyč minul Belotti a následně v poslední minutě nastavení Dybala, který poslal míč bez potřebné razance a tak si s ním pouze poradil gólman Tiraspolu.

První 3 body do tabulky tak bere AS Řím, avšak nijak přesvědčujícím způsbem to rozhodně nebylo.

90+8

90+8
    Standartka hostů nic nepřinesla a Koval odehrál balón pryč do bezpečí.

90+7
    Joaovi se žlutá karta nezalíbila a hloupě po napadení sudího vyfasoval rovnou i červenou kartu.

90+7
    Joao Paulo zfauloval Dybalu těsně před pokutovým územím a dostává tak žlutou kartu.

90+6
    Kapitán týmu FC Šeriff Tiraspol Talal je nahrazen Botanem.

90+5
    Téměř sám před bránou se ocitl Dybala, výborně však defenzivně zasáhl Garananga a zamezil tak dalšímu gólu!

90+4
    Hosté drží míč v útočné polovině a vyhlížejí konec utkání.

90+2
    Apostolakis nekompromisně sundal Dybalu a dostal zaslouženě žlutou kartu.

90+1
    Šeriff to stále nevzdává a fanoušci je ženou dopředu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

88
    Dvě střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol:
    Artunduaga a Tovar jsou nahrazeni Apostolakisem a Henriquem Luvannorem.

87
    Domácí už se velmi těžko dostávají k míči. Poslední minuty se hra odehrává v podstatě pořád na jejich polovině.

86
    Belotti teď v penaltovém území vyslal po zemi nebezpečně mířící střelu, nakonec ale míč těsně proletěl kolem tyčky.