Havlíčkův Brod – HK MD Šumperk 4:0 (kon.) | Slavia – Chrudim 8:1 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
HK Mladí Draci Šumperk
Čtvrtek 28.09.2023, 16:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • Liga juniorů • 5. kolo

Dobrý sváteční den z havlíčkobrodské Kotliny, vítám všechny fanoušky mládežnického hokeje. Dnes je na programu 5. kolo Ligy juniorů, ve kterém se střetnou BK Havlíčkův Brod a HK Mladí Draci Šumperk. Utkání začíná v 16:00, přeji krásný sportovní zážitek. .

Jak už bývá tradicí, tak klub z Vysočiny má povedený start do sezony, to potvrdil i v probíhajícím ročníku, když okupuje druhou pozici. Mladí Bruslaři poznali hořkost porážky v jednom případě, kdy nestačili v devítigólové přestřelce na Písek. Zbylá utkání byla vítězná i přes silný Chomutov a pražskou Slavii. Havlíčkův Brod bude potvrzovat formu proti celku, který je na druhé straně pólu. Nejvíce se daří Hynku Pešovi a Davidovi Machačovi.

Výsledky na začátku sezony
    Havlíčkův Brod – Kladno 4:1
    Písek – Havlíčkův Brod 5:4
    Havlíčkův Brod – Chomutov 3:2
    Slavia Praha – Havlíčkův Brod 4:5 t.r.

Mladí Draci se v loňské sezoně prali do konce základní části o play off, nakonec jejich boj neskončil šťastným koncem. V aktuálním začátku si formu Šumperk hledá, i když zaznamenal tři těsné výsledky, které ho řadí na pátou pozici. Draci mají na svém kontě jednu výhru za tři body a naposledy otočku se Vsetínem na nájezdy.

6. Chrudim 10:17, 3 body

Poznámka: První čtyři týmy z každé skupiny postoupí do play off. V letošní sezoně se nesestupuje.

BK Havlíčkův Brod: Sigmund (Novák) – Kuchta (C), Vildomec, Bjakov, Vaněček, Löffler, Chymo, Novotný – Windegger, Koubek, Janko (A) – Machač, Krejčí (A), Peš – Nový, Machovský, Jungwirth – Prchal.
    Trenér: Václav Adam

HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček (Rygl) – Cekr (C), Zavoral, Souček, Slabý (A) – Kučera, Škrabal, Haas, Izák, Hejátko, Seidenglanz, Tomeš (A), Szábo, Bařica, Najman, Jeřábek, Netolický, Lichner, Mácha.
    Trenér: Radek Kučera

Rozhodčí: Josef Barek – Tomáš Jiruška, Jan Topolský.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování střetnutí vyhráli domácí Bruslaři, kteří jeli ohrozit Ondráčka. Gólman hostů nemusel zasahovat.

00:44
    Šumperk se ocitl v pásmu díky odpískanému zakázanému uvolnění, ale operace na pravé straně nešla dál. Bruslaři se posléze zmocnili puku a ukončili snažení Draků.

01:05
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk:
    Tomeš – 2 min., podrážení.

01:20
    Šumperk se vydal ve vlastním oslabení do útočného výpadu, ale bylo mu odpískané postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:47
    Havlíčkovu Brodu chybí potřebný klid na hokejkách, zatím se nemůže usadit v pásmu před Ondráčkem.

02:27
    Mladí Draci skvěle vykrývají volná místa, kam by mohla směřovat nahrávka. Bruslaři nemůžou ohrozit gólmana hostů, skvělá práce bránicí čtveřice.

02:54
    Haas – 2 min., podrážení.

03:06
    Tadeáš KOubek vystřelil z pravého kruhu, rána z voleje končí na betonech brankáře Draků. Střelci Havlíčkova Brodu sjel puk z čepele.

03:37
    Jan Kuchta nejprve napálil prvního hráče před sebou, aby následně zachytil vyhození soupeře. Obešel dva hráče a vypálil – pokus skončil na zadním mantinelu.

04:45
    Přečíslení dva na jednoho v podání Šumperku mohlo přinést branku. Výměna puku mezi Tobiasem Tomešem a Martinem Izákem. Střílel druhý jmenovaný, ale toho vychytal Sigmund, ten si nebyl jistý, zda puk má pod betony.

05:54
    Hosté ubránili dvě oslabení po sobě, což jim dalo sílu. Mladí Draci napadli rozehrávku Bruslařů, byli blízko k zisku kotouče, ale to se jim nepovedlo.

06:16
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Bruslaři jdou za svoji aktivitu v utkání do vedení! Tadeáš Koubek zastavil vyhozený puk obranou hostů, vymíchal si obránce a přenechal puk YANNICKU WINDEGGEROVI. Ten stál na ose kluziště, zpracoval si puk a ranou k levé tyči propálil gólmana! Asistence: Tadeáš Koubek a Michal Janko.

08:50
    Szabó – 2 min., hrubost.

09:05
    Hynek Peš mohl zvýraznit vedení Havlíčkova Brodu. Prokličkoval se po pravé straně až do zakončení, ale rameno Ondráčka nedokázala přehodit!

10:04
    Šumperku se podařilo vyhodit puk do středního pásma. Bruslaři hrají občas až moc profesorsky, což by se mohlo vymstít.

10:45
    Domácí výběr nepotrestal ani třetí oslabení hostů. Stav je stále o jeden gól. Šumperk se zatím prezentuje houževnatým výkonem na ledě Kotliny.

12:08
    Hosté zvýšili důraz na napadání, což udělalo menší problémy v domácích řadách, ale hře to výrazně pomůže. Hraje se nahoru – dolů.

13:22
    David Machač vybídl ke skórování Tadeáše Koubka, na kterého zívala poloprázdná klec. Jan Ondráček se stihl přesunout a zamezit puku v cestě do sítě! Důležitý zákrok gólmana Mladých Draků, který použil dobře svůj beton.

14:46
    Jakub Najman hledal před brankou nataženou hokejku spoluhráče. Náčiní hostujícího útočníka jen o pár čísel minul pobídku na vyrovnání!

15:59
    Šumperk se zlepšil v pohybu, ale nemůže se usadit v pásmu. Bruslaři skvěle hájí modrou čáru.

16:39
    Havlíčkův Brod se pokusil o rychlý kontr, který končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před gólmanem Sigmundem.

17:08
    Tadeáš Koubek dostal nahrávku do jízdy a byl najetý v šanci. Koubek si položil gólmana, ale toho nedokázal prostřelit na levou tyč!

18:24
    Bruslaři jsou lepší na ledě, jsou rychlejší ale zatím se jim nedaří přechod do finální části.

19:10
    Filip Sigmund musel číhat na kotouč, jelikož Mladí Draci byli v jeho blízkosti. Puk nakonec skončil na zadním hrazení.

19:49
    Yannick Windegger objel branku, předložil puk Michalu Jankovi, ten pokusem zápěstím netrefil přesně horní patra Ondráčkovy svatyně.

20:00

Úvodní část nabídla jednu branku, a to na straně Havlíčkova Brodu, který si do šaten odnáší těsné vedení. Nutno říci, že Bruslaři jsou lepším týmem na ledě, ale svůj náskok nedokázala zvýšit ve třech přesilových hrách. Šumperk se trochu hledal, nakonec i on si pár šancí vytvořil. Mladí Draci nedokázali prostřelit Filipa Sigmunda, jenž podává spolehlivý výkon. Druhá třetina začne přibližně v 16:43.

20:01

20:39
    Havlíčkův Brod v držení útočné třetiny, jenže tu na poslední chvíli ztratil na modré čáře jeden z obránců. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:40
    Řada nepřesností na obou stranách, kdy převážně vázne souhra mezi jednotlivými formacemi.

22:24
    Špatná nahrávka ze strany bruslařů, kterou sbírají hosté. Šumperští se s kotoučem do blízkosti Filipa Sigmunda nedostali.

23:26
    Matěj Vildomec vypálil nepříjemný pokus, který musel Ondráček vyrazit vyrážečkou, tlak Brodu pokračuje dál.

23:45
    Tadeáš Koubek z levé strany nahrával před branku najetému Michalu Jankovi, ten na prudký pas nedosáhl o pár čísel. Ondráček byl tedy bez práce, každopádně výborná pasáž ze strany Havlíkova Brodu.

24:48
    Hosté se v úvodních minutách brání, jenže zatím jim to vychází. Brod se do větších šancích nedostal.

25:24
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
    Novotný – 2 min., podrážení.

25:49
    Michal Janko ujel ve vlastním oslabení, ale dlouho dával najevo, kam bude zakončovat. Ondráček si pohlídal mezírku mezi betony! Následný závar nekončí druhou brankou bruslařů.

28:10
    Šumperk zamkl svého vyzyvatele v obranné třetině, ale na Sigmunda nepřišla žádná rána.

29:12
    Matěj Vildomec našel rozjetého Tadeáše Kouba, který v souboji jeden na jednoho zvolil střelu. Puk končí v košíku Jana Ondráčka.

29:58
    Z obou stran je patrná nervozita, stav se od sedmé minuty nezměnil, ačkoliv oba celky měly několik možností, jak upravit dosavadní skóre.

30:37
    Hynek Peš se zmocnil kotouče v útočné třetině, ale čárový rozhodčí píská postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:17
    Patrik Bařica mohl vyrovnat stav zápasu v havlíčkobrodské Kotlině. Útočník Mladých Draků dostal puk za obranu Bruslařů, vymíchal si Sigmunda, ale ve finální části mu sjel puk z čepele.

31:31
    Prchal – 2 min., podrážení.

31:51
    Kapitán Šumperku mohl srovnat, když si nechal projet hráče před brankářem Sigmundem. Poté zvolil střelu k pravé tyči, kterou gólman přes zakrytý výhled chytá do lapačky.

33:22
    Bruslaři několikrát zdrželi útočný výpad Šumperku, který dohrává přesilovou hru bez zisku kotouče.

34:10
    Tomáš Lichner nabral rychlost v obranné třetině, projel do středního pásma, kde našel Josefa Haase. Druhý zmíněný zkusil zakončit na levou tyč – Sigmund nemusel zasahovat.

35:21
    Tempo hry razantně opadlo a spíše se čeká na chybu na jedné či druhé straně. Útočné šiky najíždějí do zpevněných obran.

36:46
    Teď nezbylo nic jiného, než nahodit puk na branku a čekat na přerušení hry. To se také stalo, vhazovat se bude před Ondráčkem.

37:14
    Krejčí – 2 min., podrážení.

37:18
    Bruslaři vyhráli důležité vhazování a osvobodili se hned zkraje oslabení. Šumperk musí začít od vlastní svatyně.

38:22
    Mladí Draci se přes komplikace udrželi v útočné třetině, ale jejich pobyt měl krátkého trvání. Havlíčkův Brod se zásluhou Kouba osvobodil.

39:11
    Peš nahrál na Yannicka Windeggera, který byl v těžké pozici, nicméně zkusil zakončit. Ondráček nemusel zasahovat.

39:53
    Peš na Krejčího, ten ale nedokázal vtěsnat puk mezi postoj gólmana a brankovou konstrukci!

40:00

Ráz utkání zatím určuje sedmá minuta, která nabídla jedinou branku dnešního střetnutí. Bruslaři byli opět o něco lepší, ale Šumperk se srdnatě rval a nedává nic zadarmo. Mladí Draci měli několik slibných příležitostí vyrovnat, ba naopak překlopit celý zápas na svoji stranu. To se soupeři nepodařilo nepodařilo. Uvidíme, co nabídne třetí třetina, která začne přibližně v 17:25.

40:01

40:24
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Úvod třetí části vychází Brodu znamenitě. Yannick Windegger napálil břevno, aby se k dorážce dostal MICHAL JANKO. Druhý zmíněný trefil poloprázdnou klec. Asistence: Yannick Windegger a Tadeáš Koubek.

40:45
    Jan Ondráček byl teď v permanenci, když žije na bodový zisk pro Šumperk, který sice ztrácí dva góly. Bruslaři jsou na koni.

42:03
    Machač – 2 min., podrážení.

42:24
    Martin Izák dostal nahrávku na levý kruh. Srovnal si puk a vypálil na Sigmunda, který ztečoval puk do ochranné sítě.

43:08
    Mladí Draci se dostali do pásma, ale unáhlili se s koncovkou, neboť odražený puk vyhodil jeden z obránců přes všechny čáry.

44:02
    Jan Kuchta se zmocnil kotouče, který nahrával na spoluhráče, tomu se nepovedlo vyhodit z obranné třetině.

44:15
    Nový – 2 min., hrubost.

Haas – 2 min., hrubost.

45:03
    Hra čtyři na čtyři lépe chutná hostům, kteří jsou více na kotouči, ale nedokáží dostat domácí celek pod tlak.

45:39
    Tomáš Lichner vyslal nepříjemnou střelu z pravého kruhu, aby zaměstnal Sigmunda, který vyrazil puk levým betonem.

46:06
    Další pokus pro brankáře Havlíčkova Brodu, který ztratil puk z kontroly. Nakonec mu pomohl obránce, který mu pomohl se zorientovat.

46:06
    Bjakov – 2 min., sekání.

46:33
    Martin Izák dal nenápadnou nahrávku dolu do předbrankového prostoru, ale kotouč byl ztečovaný mimo dosah hokejek šumperských hokejistů.

47:48
    Mladí Draci mohli jít do kontaktu. Matěj Slabý nahrál na Davida Cekra, ten vypálil z první. Sigmund se dokázal přesunout a včas zasáhnout.

48:06
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Bruslaři jdou do tříbrankového vedení! Prosadil se DAVID KREJČÍ! Ten ujel po levé straně a překonal Ondráčka na bližší tyč! Asistence: Jan Kuchta a Matěj Vildomec.

48:49
    Souček – 2 min., vražení na hrazení.

49:14
    Jáchym Jungwirth dostal málo prostoru mezi čárkami, ale z otočky nedokázal procpat puk do brány.

50:42
    Jan Kuchta se dostal do palebné pozice, jenže nedokázal přesně zamířit. Ondráček si připsal rutinní zákrok.

51:21
    Oba týmy si hledají ve finální části, když nejde dobře založit útok. Je vidět, že i hráči hostů jsou nervóznější. .

52:04
    Šumperk byl v pásmu, bojoval o kotouč, který nakonec nezískal o pár čísel. Hra se přesunula na druhou stranu, ale i tam byl scénář velice podobný.

52:36
    Filip Sigmund působí klidným dojmem, když si připsal další bezchybný zákrok.

53:29
    Hraje se nahoru dolu, oba týmy takřka nikam nespěchají.

54:27
    Kryštof Seidenglanz nahrával na pravou stranu, kde byl Martin Izák, jenž nedosáhl na nahrávku do prázdné kuchyně.

55:27
    Jan Ondráček si připisuje další zákrok, když si poradil s e střelou od modré čáry.

56:06
    Hynek Peš byl v klinči tří protihráčů, ale i tak dokázal zakončit. Jeho pokus bekhendem skončil na brankářské výstroji gólmana hostí.

56:47
    Oddechový čas pro tým BK Havlíčkův Brod.

57:11
    Šumperk se nadechuje k poslednímu útoku, aby neměl na svém kontě nula vstřelených gólů.

58:10
    Mladí Draci se snaží, jenže narážení na pozornou obranu Bruslařů, kteří hrají koncentrovaně na nulu vzadu.

59:04
    Šumperk pořád nemá dost, ale jeho snaha nemá kýžený efekt. Bruslaři si vítězství vzít nenechají.

59:24
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Tlak Mladých Draků byl ukončen čtvrtou brankou Bruslařů. Jan Kuchta nahodil puk od pravé strany, plachtící kotouč tečoval mimo dosah gólmana HYNEKPEŠ. Asistence: Jan Kuchta a Arkadiy Bjakov.

59:53
    Tobias Tomeš zkusil vymazat nulu na střeleckém účtu spoluhráčů – Sigmund byl připravený u pravé tyče.

Bruslaři opanovali třetí třetinu v poměru 3:0. Šumperk se snažil s nepříznivým vývojem něco udělat, ale narážel na bezchybného Filipa Sigmunda, který slaví první čistý zápas sezony. Zato Mladí Draci podruhé v ročníku nedali ani gól. Zápas se lámal ve 47. – 49. minutě, kdy Havlíčkův Brod vstřelil dvě branky.

Dnes je to ode mně všechno, děkuji za pozornost a příště se těším na počtenou. (18:17:16)

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 7. Windegger (Koubek, Janko), 41. Janko (Windegger, Koubek), 49. Krejčí (Kuchta, Vildomec), 60. Peš (Kuchta, Bjakov)

Rozhodčí: Josef Barek – Tomáš Jiruška, Jan Topolský