Jihlava – Olomouc 6:3 (kon.) | Třinec – Přerov 6:4 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 8:4 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 1:9 (kon.) | K. Vary – Plzeň 5:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Pardubice – Zlín 6:5 (kon.) | Sparta – Litvínov 5:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
8:4 (0:1, 4:2, 4:1)
HC Kometa Brno
Sobota 30.09.2023, 13:00 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dvanácté kolo DHL juniorské extraligy přivábí na led Ostravar arény tým Komety Brno, která změří síly s domácími Vítkovicemi.

Vítkovice si v posledním kole poradily s Hanáky z Olomouce, když si z jeho ledu odvezly tři body za výhru 4:0 a gólman Smolka si připsal první nulu v sezóně. Domácí se nacházejí na 4. místě aktuální tabulky, s bilancí 5-1-0-5 a aktivním skóre 27:25 si připsali 17 bodů. Vysokou výhru si v minulém kole připsala Kometa, která deklasovala přerovské na jejich ledě poměrem 6:0. Minulou sobotu pak ze svého ledu vyprovodila olomoucké po vysoké výhře 7:2. V tabulce jí patří 2. místo za bilanci 7-1-0-3 a aktivní skóre 44:25, za což mají na svém kontě už 23 bodů.

Kanadské bodování Vítkovic vede s deseti body útočník Jakub Slusarczyk (6+4), nejlepším asistentem je s osmi přesnými přihrávkami útočník Matěj Štiak (1+8). Nejlepším bekem je s osmi body Marek Chaloupka (1+7). Po šesti trestných minutách mají obránce Matěj Prčík a útočník Matěj Štiak.

Nejproduktivnějšími hráči Brna jsou s dvanácti kanadskými body hned tři útočníci, Roman Otava, Robin Rakus (oba 6+6) a Jan Ekrt (2+10). Mezi obránci si sedm bodů připsal Denis Svoboda (2+5). Nejvíce trestných minut, a to devět, má na svém kontě útočník Roman Otava.

První vzájemné utkání obou týmů dopadlo lépe pro Kometu, která díky dvěma gólům Boltvana vyhrála těsně 3:2. Dva góly navíc vítkovičtí dali až v poslední minutě a půl zápasu.

HC Vítkovice Ridera: Irgl (Smolka) – Chaloupka, Bialy (A), Man, Kalandra, Puchala (C), Vi. Glos, Čuba – Slusarczyk, Štiak, Chlán – Tobola, Přibyl, Milata – Žídek, Kovalčík, Vehovský (A) – Fojtík, Zapletal, Saxa.
    Trenér: Pavel Trnka

HC Kometa Brno: Žurek (Kavan) – Ulbricht (A), A. Pospíšil, D. Svoboda, Zubíček, Bůžek, Jurný, Kuswito – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – Chludil, Ekrt, Rakus – Veselský, D. Moravec, Mots – Habermann, Halačka, J. Nesvadba.
    Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: J. Vaněk, P. Blaha – M. Vengřín, V. Hladík.

00:01

00:02
    Úvodní buly vyhrávají hosté.

00:23
    Ulbrichtova dlouhá přihrávka končí jen na holi vítkovického hráče.

00:36
    Kometa se usazuje v útočném pásmu.

Irgl neměl žádnou práci a jeho spoluhráči přenášejí hru k Žurkovi.

01:27
    Přibyl byl zadržen, ale puk míří k hostující brance, zakázané uvolnění to nebude.

01:58
    Vítkovice se snaží protlačit do pásma, ale zatím jen nastřelují puky.

02:11
    Zapletalova střela končí v náručí Žurka. Vhazuje se u hostující klece.

02:51
    Brněnští se drží na své útočné polovině, Boltvan nastřeluje Irglovu výstroj.

03:18
    Vítkovičtí v pásmu, Štiak přenechal kotouč Slusarczykovi, ale Žurek měl dobrý výhled.

03:39
    Šance na opačné straně, hosté vlétli do pásma, opuštěný puk blízko branky chtěl zamést Boltvan z první, ale Irglova lapačka byla na místě.

05:02
    Hru ze strany na stranu ukončuje puk vystřelený do hlediště.

05:20
    Hosté se dostali do pásma, ale Zubíčkovi na modré ujel kotouč a je pískán ofsajd.

05:45
    Kometa znovu v pásmu, od mantinelu z posledních sil přihrával Zubíček, ale nepřesně.

05:55
    Za hákování je potrestán Saxa, hosté mají první přesilovku.

06:31
    Brňané usazeni v pásmu, kotouč jen těsně minul vzdálenější tyč Irglovy klece.

06:46
    Domácí vyhazují kotouč až za Žurkovu klec.

06:51
    Ofsajd pro hostující pětici.

07:35
    Vítkovičtí se zatím brání dobře, daří se jim držet kotouč dál od branky.

07:55

07:59
    Menší závar před domácí brankou, ale ani Kuswito nebyl úspěšný.

08:27
    Hosté znovu u Irgla, Otava si objel vítkovickou klec, ale nemířil přesně.

08:55
    Při signalizovaném vyloučení domácích si Ekrt sjel k brance, ale vyprášil jen betony povyjetého Irgla.

09:05
    Za hákování je potrestán domácí Puchala.

09:49
    Vítkovický Milata se dostal k puku, neohroženě vjel mezi tři bránící hráče, ale Žurka nakonec nepřekonal.

10:20
    Brňané se usadili v pásmu, ale příliš nestřílejí.

10:42
    Puk míří k hostující kleci.

11:01
    Z mezikruží tvrdě vypálil Bárta, ale Irglova lapačka byla znovu přesně tam, kde měla být.

11:05

12:36
    Hraje se v rychlém sledu na obě strany, oba gólmani musejí být v pohotovosti.

13:13
    Hosté krouží svým útočným pásmem, ale Irgl zatím zasahovat nemusel.

13:37
    Irglova lapačka zastavuje pokus hostujícího Rakuse.

13:49
    Žurek si vyjel pro kotouč a nahrává spoluhráčům.

14:18
    Slusarczyk napodruhé trefuje puk a nahrává na Chlána, ten ale v dobré pozici kotouč míjí.

14:38
    Vítkovice zpět u branky Komety, ale ani Přibyl skóre neotevírá.

15:10
    Domácí bojují v útočném pásmu u mantinelu.

15:26
    Hosté přesunuli hru za domácí branku, ale tam budou jako první domácí.

15:46
    Za nahozeným pukem spěchá Puchala a vrací svůj celek do útočného pásma.

16:06
    Od mantinelu vybojovali hosté, Mots přebruslil skoro celé kluziště, ale puk na branku spíše jen nahodil.

16:45
    Z rohu vyslal puk Zapletal na najíždějícího Kalandru, ale ten kotouč v jízdě netrefil.

16:57
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají účet dnešního zápasu, po nahrávce Bůžka se blízko branky dostal JAN EKRT, který poslal puk do horní části branky – 0:1. Asistence: Jakub Bůžek.

17:37
    Domácí mohli srovnat, až k brance se protlačil Slusarczyk, ale byl faulován.

17:37
    Za sekání odjíždí za katr hostující Bárta.

17:54
    Od modré pálil dobře Chaloupka, ale Žurek jeho střelu chytá.

18:39
    Vítkovickým odskakuje puk od hokejek, nedaří se jim střílet hned z první a překvapit tak soupeře.

18:48
    Kometa vyhazuje kotouč.

19:12
    Do šance se v oslabení řítili Ekrt s Rakusem, druhý jmenovaný střílel v pádu a už už se chtěl radovat, ale kotouč se za Irgla nedostal.

Další třetina začne přibližně v 13:42.

Po první třetině vedou hosté, kteří si v závěru třetiny dokázali poradit s pozorným Irglem, kterého překonal Ekrt. Domácí tým svazují nepřesnosti, ale k vidění je rychlý hokej na obě strany, takže určitě ještě bude na co se dívat.

20:01

20:37
    Hosté začali pěkně zostra, střela Boltvana Irglovi vypadla, puku se ihned ujal Otava, ale ani následná přihrávka na modrou k Ulbrichtovi navýšení brněnského skóre nevedla.

20:50
    Domácí dostávají kotouč do bezpečí.

21:31
    Kometa rozehrává ze svého pásma, domácí krouží pásmem středním.

21:59
    Nebezpečná situace pro domácí, nejprve to zkusil Mots, poté dorážel Veselský, ještě střela od kruhů, ale Irgl vše ustál.

22:16
    Vítkovičtí posílají kotouč k Žurkovi.

22:50
    Domácí Puchala míří mezi trestoměřiče, je vyloučen za krosček.

23:05
    Vítkovice dokázaly přesunou hru do středního pásma.

23:36
    Kometa se prodrala k Irglovi, střela Jurného je zblokovaná do ochranné sítě.

24:00
    Nepřesnou přihrávku zastavuje Přibyl a posílá puk k brněnské kleci.

24:31
    Hosté trestají faul domácího kapitána, po přesné nahrávce Ekrta posílá ROBIN RAKUS nekompromisně puk za Irgla – 0:2. Asistence: Jan Ekrt, Adam Veselský.

25:28
    Brňané jsou pořádně při chuti, dobývají se do vítkovické klece stůj co stůj, nejprve se snažil Nesvadba, poté dorážel Halačka, pak znovu v akci Nesvadba a Habermann, ale domácím se podařilo dostat puk do bezpečí.

26:58
    Domácí u hostující branky, ale spolupráce Slusarczyka s Přibylem za Žurka neprošla.

27:21
    Vítkovice to zkoušejí najetým Štiakem, ale Žurek vykopl beton včas.

27:30
    Nedáš – dostaneš, tak to prostě je. Brňané se rozjeli do pásma, a po několika pokusech dostává puk za Irgla ROBIN RAKUS – 0:3. Asistence: Denis Svoboda, Adam Boltvan.

27:49
    Sám na branku ujížděl domácí Tobola, ale Žurek je i tentokrát stoprocentní.

28:10
    Vítkovice se držely těsně u hostující branky, ale závar dokázal Žurek ustát s přehledem.

28:58
    Hosté se vydali k Irglovi, ale pokus Bůžka od modré byl zblokovaný do ochranné sítě.

29:38
    Domácí se usazují v pásmu před Žurkem, ale ten nevypadá, že by chtěl vítkovickým dopřát radost.

31:31
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí se konečně dočkali, Chlán přihrál na volného JAKUBA SLUSARCZYKA, který se rozjel na hostující branku a prostřelil Žurka tak tvrdě, že puk okamžitě vyjel z brány zpět do hry, ale sudí ukazuje do branky – 1:3. Asistence: Robert Chlán, Marek Chaloupka.

33:14
    Domácí se snažili znovu vyzrát na pozorného hostujícího gólmana, Přibyl si najel k brance, ale byl zastaven.

34:29
    Boltvan za sebou nechal ve středním pásmu kotouč, Jurného střela byla příliš okatá.

35:19
    Hosté jen odevzdali puk v útočném pásmu a střídají.

35:33
    Mezi bránící hráče si najel Žídek, ale neprosadil se.

35:53
    Vítkovickým se snaha vyplatila, s přispěním Žídka a tyče snižuje na rozdíl jednoho gólu MAXIM VEHOVSKÝ – 2:3. Asistence: Matěj Žídek, Vincent Glos.

36:18
    Domácí znovu před brněnskou brankou, ale Žurkova lapačka byla rychlejší.

36:35
    Ofsajd pro vítkovické hráče.

37:17
    Hosté bojují kolem vítkovické klece, ale domácí jim příliš prostoru nedávají.

37:48
    Nejprve se na domácí branku rozjel hostující Ekrt, ale Irgl zakročil svou holí, z následného protiútoku sprintoval k brance vítkovický Tobola, ale jeho dělovka skončila v bleskově natáhnuté Žurkově lapačce.

38:21
    Je vyrovnáno!!! Domácím se podařilo zpečetit svou zlepšenou snahu ve vyrovnávací branku, když Přibylovu nahrávku poslal za Žurka MARTIN MILATA – 3:3. Asistence: Matěj Přibyl, Tomáš Tobola.

39:23
    Domácí obracejí utkání, vítkovičtí se nahrnuli těsně k brněnské brance a po menším závaru dostává puk za gólmana hostů MATĚJ ŽÍDEK – 4:3. Asistence: Maxim Vehovský, Denis Puchala.

39:52
    Kometa jen vyhazuje kotouč, přestávka pro ně přichází právě včas.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:32.

Kometa ve druhé části přidala dvě branky a s domácími to vůbec nevypadalo růžově. Ve dvaatřicáté minutě ale zavelel k obratu Slusarczyk, toho následoval Vehovský a v samotném závěru třetiny nejen že domácí srovnali, ale ještě dokázali dát branku navíc. Od třetí třetiny se dá očekávat boj o každý kousek ledu.

40:01

40:15
    Domácí ve svém útočném pásmu.

40:24
    Kometa se dostala k puku a zamířila k Irglovi, je však odpískán ofsajd.

41:49
    Vítkovičtí v pásmu, od modré to zkoušel Puchala.

42:01
    K brance hostů si sjížděl Žídek, ale kotouč mu byl odebrán.

42:16
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

42:20
    Hned po vhazování pálil Nesvadba, ale jen do Irgla.

43:01
    Hosté pásmo neudrželi, musejí spěchat k Žurkovi.

43:21
    Velký závar u hostující branky, v šancích postupně Fojtík, Saxa i Zapletal, také tyč brněnské klece byla v akci, ale hosté se nakonec horko těžko ubránili.

43:24
    Zakázané uvolnění Komety.

43:34
    Domácí zvyšují svůj náskok, po nahrávce Slusarczyka nedal ROBERT CHLÁN Žurkovi šanci – 5:3. Asistence: Jakub Slusarczyk, Marek Chaloupka.

44:50
    Kometa má puk pod kontrolou, ale vítkovičtí jí příliš prostoru v pásmu nedávají.

45:05
    Dobře to u branky myslel Chludil, ale jen vyprášil Irglovy betony.

45:51
    Kometa má stále puk pod kontrolou, ale nedaří se jí Irgla překonat.

47:11
    Vítkovice podnikají nájezdy na hostující branku ale Žurek drží naděje svého týmu.

47:49
    Domácí Slusarczyk rozvlnil síťku, ale jen tu boční.

50:25
    Za hru vysokou holí je potrestán domácí Vehovský.

50:30
    Do úniku se mohl dostat Slusarczyk, ale hosté zareagovali včas.

51:20
    Brňané ostřelují domácí branku, minul ji Ekrt, ale i Veselský.

51:44
    Domácí dostávají puk do bezpečí.

52:05
    Hosté využívají přesilovku, po nahrávce Boltvana dostává kotouč za Irgla DENIS BÁRTA a snižuje tak stav na rozdíl jediné branky – 5:4. Asistence: Adam Boltvan, David Moravec.

52:51
    Zakázané uvolnění pro domácí.

53:24
    Domácí nehodlají ponechat nic náhodě, Přibyl vyslal do šance MAXIMA VEHOVSKÉHO, který zkušeně zvyšuje na 6:4. Asistence: Matěj Přibyl, Matěj Žídek.

54:17
    Vítkovičtí bojují u hostující klece, ale brňané se brání pozorně.

54:52
    Kotouč je zašlápnutý u mantinelu v útočném pásmu domácích, ale hosté jej nakonec získávají.

55:13
    Vítkovický Saxa sám u branky, ale brněnští beci si jej pohlídali. Hra je přesunuta do středního pásma.

55:41
    Vítkovice nepřesně u Žurka, hosté získávají kotouč.

55:58
    Kometa se protáhla do pásma, střela Rakusovi nesedla.

56:22
    Přibyl dostal puk do pásma, Tobola bojoval před brankou společně s Milatou, ale hra je nakonec přerušena.

56:53
    Hosté na skok v pásmu, prudká střela Otavy se zastavuje na Irglovi.

57:30
    Hostující trenéři si vybírají oddechový čas, po něm zůstává Žurek na střídačce.

57:38
    Domácím se na obranné modré podařilo dostat k puku, Man ho poslal na volnějšího ROBERTA CHLÁNA, který střelou ze středního pásma trefuje opuštěnou brněnskou klec – 7:4. Asistence: Matyáš Man.

57:38
    Žurek je zpět v brance.

58:28
    Kometa v pásmu, ale domácí nebudou chtít připustit jakékoliv drama.

58:50
    Vítkovičtí přesunují hru k hostující kleci.

59:08
    Hákováním se provinil hostující kapitán Otava a bude pykat.

59:47
    Domácí tuto přesilovku využívají, po nahrávce Přibyla propadla střela ROBERTA CHLÁNA za Žurka a vítkovický útočník si tak dnes připisuje hattrick – 8:4. Asistence: Matěj Přibyl, Maxim Vehovský.

Dvanácté kolo juniorské DHL extraligy je už minulostí. Už v během první třetiny se zdálo, že to nebude nejvydařenější zápas domácích, puk je příliš neposlouchal a odskakoval, kam se mu chtělo. Brňané otevřeli skóre tři minuty před koncem první části a do sté druhé vstoupili také lépe, když ještě před polovinou zápasu vedli už o tři branky. S vítkovickými to nevypadalo nejrůžověji. K obratu ale zavelel ve 32. minutě hry zkušený Slusarczyk, když jako první překonal Žurka v hostující brance, následně přidal branku Vehovský a na 3:3 srovnával Milata. Domácí ale neřekli vše, sedmatřicet vteřin před druhou sirénou poslal svůj tým do vedení Žídek. Hostujícím trenérům přišla přestávka jako na zavolanou. Zkraje třetí třetiny se prosadil Chlán, ale hosté dokázali využít nabídnutou přesilovku a znovu snížit na rozdíl jediné branky. Jejich nadšení zchladil svou druhou brankou Vehovský. Vítkovičtí hráli uvolněněji, brněnští trenéři sáhli ke hře bez brankáře, čehož dokázal velmi rychle využít opět Chlán. V samotném závěru zahrávali vítkovičtí přesilovku, kterou využili díky Chlánovi, který si tak připsal hattrick. Kometa dnes odjíždí z Ostravy s prázdnou.
    Mějte příjemný zbytek soboty, užijte si víkend a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (15:33:28)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 32. Slusarczyk (Chlán, Chaloupka), 36. Vehovský (Žídek, Vi. Glos), 39. Milata (M. Přibyl, Tobola), 40. Žídek (Vehovský, Puchala), 44. Chlán (Slusarczyk, Chaloupka), 54. Vehovský (M. Přibyl, Žídek), 58. Chlán (Man), 60. Chlán (M. Přibyl, Vehovský) – 17. Ekrt (Bůžek), 25. Rakus (Ekrt, Veselský), 28. Rakus (D. Svoboda, Boltvan), 53. De. Bárta (Boltvan, D. Moravec)

Rozhodčí: J. Vaněk, P. Blaha – M. Vengřín, V. Hladík