AZ Havířov
1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
HC Slavia Praha
Neděle 01.10.2023, 14:00 • Havířov, Gascontrol Aréna • Liga juniorů • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Dnes v Havířově uvidíme utkání 6. kola Ligy juniorů, kdy domácí AZet přivítá Slavii Praha.

Oba celky vedou tabulku své skupiny, i když jen o skóre. Slavia má 11 bodů, stejně jako Havlíčkův Brod a Chomutov. AZ má bodů 9, stejně jako Poruba. Můžeme se těšit na srovnání celků ze skupiny Západ a Východ.

AZ Havířov: Michalík (Maňásek) – Maršálek, Kreutz, Lazár, Ćmiel, Bortoli, Valouch, Juřík – Toma, Barnošák, Kolat "C", Middleton "A", Zálesňák, Lipka, Konesz, Žák, Siekierka "A", Jarolím, Bielesz, Vizváry
    Trenér: Jan Křivohlávek

HC Slavia Praha: Tesař (Hodic) – Fišer, Klíma, Hron "A", Křivánek, Sýkora "C", Hubinka, Kříženecký, Málek – Krums, Šindelář, Štípek R., Hasman, Filip, Štípek V. "A", Hlavička, Skalský, Janoušek, Vosmík, Řezáč
    Trenér: Luboš Jenáček

Rozhodčí: Lukáš Janda — Vladimír Hladík, Jan Cygal.

00:01

00:26
    První střelu zápasu vyslal domácí Middleton, Tesař má puk v lapačce.

01:44
    Nepovedená rozehrávka Slavie končí zakázaným uvolněním.

02:40
    Hraje se v ostrém tempu, vidíme hodně osobních soubojů, ale šance zatím nejsou.

03:49
    Toma našel před brankou volného Konesze, ale jeho střelu zastavil levý Tesařův beton. To byla dobrá šance AZetu!

04:35
    Zakázané uvolnění Slavie.

05:16
    Po levém křídle ujel domácí Bielesz, ale jeho ránu z levého kruhu zastavila vyrážečka Tesaře.

06:18
    Ćmiel vyslal nahození od modré, puk těsně minul levou tyč Tesařovy branky.

07:19
    Hosté teď předvedli důraz před Michalíkem, ale domácí brankář má puk pod kontrolou.

08:39
    Kříženecký nebezpečně pálil zpoza obránce, ale minul branku Havířova.

09:28
    Domácí Kolat se dobře uvolnil, ale nakonec se nedostal k zakončení.

11:15
    Slavia se nemůže dostat do útočného pásma, teď její pokus zastavil ofsajd.

11:41
    Hron vyslal nebezpečné nahození od modré, Michalík má puk v lapačce. Vhazuje se po levici gólmana AZetu.

11:59

13:14
    Po sérii zmatků poslal jeden z domácích hráčů puk až za Tesaře, píská se zakázané uvolnění.

13:41
    Hostující Filip pálil z pravého kruhu, Michalík zasáhl pravým betonem.

15:15
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale chybí střelba.

15:33
    Pokus Slavie o dlouhou přihrávku končí zakázaným uvolněním.

16:31
    Viktor Štípek s Krumsem jeli 2 na 1, ale domácí obránce jim finální přihrávku obětavým pádem překazil.

17:50
    Probíhá tuhý boj o střední pásmo.

19:07
    Hosté na chvíli zatlačili domácí hráče, ti se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.

19:37
    Krums byl v obrovské šanci, když pálil z mezikruží. Míchalík puk zastavil lapačkou, ale neudržel jej a tak se kus černé gumy kutálel kolem jeho levé tyče!

20:00

V první třetině jsme viděli svižný a bojovný hokej. Začátek třetiny vyšel lépe domácím, kteří měli více ze hry i šance. Ve druhé polovině první dvacetiminutovky se obraz hry otočil, mírně lepší byla Slavia, která také měla velké šance. Nicméně na branku si musíme počkat. Snad se dočkáme ve druhé části, která začne asi ve 14:42.

Hráči obou celků, i trojice rozhodčích jsou na ledě. Na ledě jsou také kaluže, které ještě nestihly zmrznout. Proto se začátek trochu opozdí.

20:01

20:18
    Middleton vyslal střelu od levého mantinelu, Tesař má puk v náručí. Vhazuje se po pravici gólmana Slavie.

22:06
    Při vlastním oslabení se dostal před Michalíka Skalský, ale se střelou mezi betony neuspěl. Teď domácí gólman podržel svůj tým.

22:26

23:26
    Slavia právě vstřelila branku! Po závaru před Michalíkem se dostal k puku ERNEST KRUMS, který jej po ledě poslal k levé tyči branky AZetu. Asistence: Viktor Štípek a Ondřej Hubinka.

24:15
    Janoušek – 2 min., nedovolené bránění.

25:23

26:15

26:29
    Slavia právě vstřelila branku! VIKTOR ŠTÍPEK si našel puk po Krumsově střele a poslal jej do odkryté branky Havířova. Asistence: Ernest Krums a Nikolas Filip.

28:02
    Michalík po závaru v brankovišti raději podržel puk v lapačce. Vhazuje se po jeho pravici.

29:25
    Teď Michalík dvakrát podržel svůj tým, když vyrazil nebezpečnou střelu Řezáče i následnou dorážku Hlavičky.

30:28
    Vosmík krásně našel volného Hlavičku, ale ten netrefil puk, jinak by pálil do odkryté branky! Teď měl AZ štěstí.

31:39

32:04
    Domácí Kreutz vyslal bombu od modré, ale Tesař puk viděl a bez problémů chytil.

32:22
    Hostující Filip s Kříženeckým se dostali do přečíslení 2 na 1, ale druhý jmenovaný nedokázal zpracovat puk a zakončit.

34:04
    Slavia se usadila v útočném pásmu, ale nedostává se ke střelbě.

34:49
    Hron mohl pálit do odkryté branky, ale trefil jen pravou tyč branky Havířova!

35:17
    Lipka – 2 min., hákování.

35:25
    Hosté si přihráli rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

35:52
    Sýkora pálil zpoza obránce, Michalík zasáhl pravým betonem.

36:29
    Sýkora pálil od modré, Michalík puk vytěsnil na levou tyč své branky!

36:48

37:17

38:39
    Hráči AZetu jsou v útočném pásmu, ale chybí střelba.

39:07
    Zakázané uvolnění AZetu.

39:32
    Hostující Filip mohl pálit v dobré pozici, ale netrefil puk!

40:00

Ve druhé třetině měli hosté více ze hry a zaslouženě šli do vedení. Hosté mohli přidat více branek, ale něco jim pochytal Michalík a několik šancí zazdili sami. Havířov měl několik záblesků šancí, ale nic, s čím by si Tesař neporadil. Proto Slavia vede o dvě branky. Uvidíme, co přinese třetí část, která začne asi v 15:29.

Hráči obou celků i trojice rozhodčích jsou na ledě. Čeká se, až zamrznou kaluže vody.

40:01

40:01
    Střídání v týmu AZ Havířov:
    ze hřiště odchází Michalík, přichází Maňásek.

40:34
    Slavii nevyšla dlouhá přihrávka, je z toho zakázané uvolnění.

42:25
    Lipka zachytil puk a bekhendem jej poslal na Tesaře, ale ten jej bez problémů chytil.

43:40
    Hostující Kříženecký se dostal ke střele z levého kruhu, ale Maňásek scvakl betony včas.

45:10

45:37
    Hostující Klíma vyslal střelu z levého kruhu a orazítkoval levou tyč Maňáskovy branky!

46:27
    AZetu nevyšla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

47:31
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.

48:51
    Nepovedená rozehrávka Slavie znamená zakázané uvolnění.

49:54
    Hostující Hlavička pálil z levého kruhu, ale minul branku AZetu.

50:50
    Domácí Siekierka zavezl puk do útočného pásma, ale neměl komu přihrát, tak jej jen nahodil za branku.

51:38
    Hostující Krums se dostal ke střele u levé tyče Maňáskovy branky, ale pálil jen do boční konstrukce.

52:17
    Vypadalo to, že vyhozený puk z obranné třetiny AZetu bude znamenat zakázané uvolnění, ale nakonec musel zasahovat Tesař a vhazuje se po pravici gólmana Slavie.

52:45
    Lipka vyslal střelu od pravého mantinelu, Tesař puk vyrazil do rohu.

54:31
    Slavia právě vstřelila branku! VIKTOR ŠTÍPEK obral beka AZetu o puk a jel sám na Maňáska, kterého překonal pěkně provedeným forhandovým blafákem. Bez asistence.

55:41

56:03
    AZetu nevyšla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

56:40
    Bortoli – 5 min. + OK, faul kolenem, odpyká Barnošák.

57:10

57:40
    Sýkora pálil z levého kruhu, Maňásek zasáhl vyrážečkou.

58:19
    Slavia právě vstřelila branku! Hosté přesilovku využívají, když DAVID ŠINDELÁŘ po Kříženeckého přihrávce pálil do odkryté branky. Asistence: Daniel Kříženecký a Adam Vosmík.

59:04
    Havířov právě vstřelil branku! JAKUB TOMA ujel do brejku a bekhendovým blafákem překonal Tesaře. Bez asistence.

Ve třetí třetině si hosté hlídali náskok, který ještě navýšili a zaslouženě vyhráli. Domácí skórovali až necelou minutu před koncem při vlastním oslabení. Tímto konstatováním se s vámi loučím a těším se u dalších onlajnů. (16:07:47)

Petr Miklas

Branky a nahrávky: 60. Toma – 24. Krums (Štípek V., Hubinka), 27. Štípek V. (Krums, Filip), 55. Štípek V., 59. Šindelář (Kříženecký, Vosmík)

Rozhodčí: Lukáš Janda — Vladimír Hladík, Jan Cygal