Inter – Bologna 2:2 (kon.) | Juventus – Turín 2:0 (kon.) | Janov – AC Milán 0:1 (kon.)
Janov CFC
0:1 (0:0)
AC Milán
Sobota 07.10.2023, 20:45 • Stadio Luigi Ferraris, Janov • Italská Serie A • 8. kolo

Dlouho dobu poměrně nezáživný zápas měl málo vídanou zápletku. Po nenápadné akci skóroval v 87. minutě Pulisic a od té doby se začaly dít věci. Domácí začali hrát vabank a jejich snaha vyústila ve vyloučení gólmana Maignana, který tvrdě kolenem knokautoval na hranici vápna Ekubana. Do brány musel útočník Giroud, který čelil přímému kopu Gudmundssona. Ten ale po teči Tomoriho poslal míč jen do břevna. Následně dostal za faul ve vápně AC druhou žlutou kartu brankář Martínez a také domácí tak dohrávali v deseti. Hrdinou pak byl útočník Giroud, který v patnácté minutě nastavení neohroženě skočil pod nohy útočníkovi domácích, který se už už tlačil do zakončení. (22:55:49)

90+15

90+15
    Hrdinou zápasu bude nakonec útočník Olivier Giroud, který teď v rozhodující chvíli skočil pod nohy Kutluovi, který se už už dostával ve vápně do zakončení. Giroud nadvakrát míč zastavil a schoval ho do rukavic.

90+14
    Střídání v týmu Janov CFC:
    ze hřiště odchází Koni De Winter, přichází Nicola Leali.

90+13
    Neuvěřitelné věci! Martínez po rohovém kopu fauloval a červenou kartu dostává i druhý brankář dnešního zápasu!
    90+12. Gudmundssonova tečovaná střela skončila na břevně

90+12
    Albert Gudmundsson trefil ve zdi ležícího Tomoriho, od kterého se míč odrazil do břevna!

90+11
    Do brány jde útočník Olivier Giroud!

90+10
    AC Milán už nemůže střídat. Do brány bude muset jít hráč z pole. Janov bude kopat přímý kop z hranice vápna.
    90+8. Faul za červenou kartu pro Maignana

90+8
    Maignan opravdu dostává červenou kartu, protože jeho zákrok na Ekubana byl opravdu mimořádně nebezpečný.

90+6
    Maignan nyní vyběhl mimo vápno a kolenem nabral protihráče. To musí být červená karta!

90+6
    Následný přímý kop domácího celku nebyl nebezpečný.

90+5
    Domácí fanoušci teď viděli ve vápně AC hru rukou, ale pokračuje se ve hře. Následně byl faulovaný Dragusin.

90+4
    Domácí teď budou samozřejmě hrát vabank. Čas se jim rychle krátí.

90+3
    Střídání v týmu AC Milán:
    ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Davide Bartesaghi.

90+1
    Nastavovat se bude sedm minut.

90+1
    ze hřiště odchází Ridgeciano Haps, přichází George Puşcaş.

90
    Gól ale nakonec platí a AC Milán vede těsně před koncem 1:0!

89
    Celou situaci ale ještě přezkoumává videorozhodčí. Pulisic dost možná při otočce ve vápně zasáhl balon rukou.
    87. Christian PULISIC - 0:1

87
    AC Milán právě vstřelil branku!
    Hosté se v závěru zápasu dostávají do vedení. Po centru z pravé strany se ve vápně nejlépe zorientoval CHRISTIAN PULISIC, jeho rána z otočky skončila až v síti.

86
    Žlutou kartu za zdržování dostal domácí gólman Martínez.

86
    Hráči Janova jsou očividně spokojeni se stavem zápasu 0:0 a v závěru utkání se již nikam neženou.

84
    Z dálky to zkusil Calabria, jeho rána byla ale hodně nepovedená.

83
    Těžiště hry se nyní přesunulo více na polovinu Janova. Nic to ale nemění na tom, že skóre je nadále 0:0.

81
    Ve vápně se k balonu dostal Jovič, z otočky ale zamířil jen do protihráče.

80
    Ve středovém kruhu byl faulovaný Giroud, míč budou mít hosté.

77
    Na rohový kop si naskočil nejvýše Ekuban, v těžké pozici hlavičkoval mimo.
    76. Dragusin a jeho povedená střela

76
    Levačou zkoušel zpoza vápna zakončit Radu Dragusin. Jeho pokus byl tečovaný a mířil dost možná k pravé tyči. Gólman Maignan konečky prstů míč vytěsnil na roh.

74
    V posledních minutách také hodně povadlo celkové tempo zápasu. Vypadá to, jako by ani jedno z mužstev nemohlo najít recept na defenzivu soupeře.

72
    Teď jsou to domácí, kdo je více na balonu. Sledujeme ale nadále hodně opatrný fotbal. Do konce zápasu chybí něco málo přes dvacet minut a kromě hlavičky Leãa jsme toho moc neviděli.

70
    Rodící se brejk AC zastavil faulem za žlutou kartu De Winter.

69
    Střílet zkoušel Vásquez, jeho pokus byl ale zblokovaný.

68
    ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Berkan Kutlu,
    ze hřiště odchází Stefano Sabelli, přichází Caleb Ekuban.

67
    Po rohovém kopu se hosté k dalšímu ohrožení brány už nedostali.

66
    ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Olivier Giroud,
    ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Davide Calabria.
    65. Leão byl blízko ke gólu

65
    První opravdu velkou šanci v zápase měl nyní Rafael Leão, který hlavičkoval po centru z pravé strany. Skvěle zasáhl gólman Josep Martínez, který vytěsnil balon na břevno, odkud míč zamířil do zámezí.

64
    Máme za sebou více než hodinu hry a skóre je nadále bezbrankové. Bod by asi brali více domácí, ale i oni musí cítit, že AC dnes nyní v nejlepší pohodě.

62
    Adli tvrdě fauloval Ridgeciana Hapse a dostává žlutou kartu.

61
    Dobrý centr z pravé strany posílal do vápna domácí Sabelli, nikoho ze spoluhráčů ale ve vápně nenašel.

59
    Jako poslední se balonu u postranní čáry dotkl hostující kapitán Theo, následuje autové vhazování pro domácí.

57
    Reijndersův pokus byl zblokovaný domácí defenzivou a následný další pokus Florenziho mířil hodně mimo.

56
    Ani jedno z mužstev očividně nechce udělat chybu. Ve druhém poločase sledujeme dost možná ještě opatrnější fotbal než v poločase prvním.

54
    Hráči Janova jsou nadále o trochu aktivnější. Minimálně hrají o poznání sebevědoměji než v první poločase. Zatím ale sledujeme boj ve středu pole.

52
    Albert Gudmundsson neměl šanci vyhrát sprinterský souboj s Tomorim. U balonu jsou hosté.

50
    Domácí jsou v úvodu druhého poločasu trochu aktivnější než jejich soupeř. Stále tomu ale chybí zakončení.

48
    Po následném přímém kopu podle rozhodčího ve vápně AC fauloval domácí Thorsby, šance z toho tedy nebyla.

47
    Musah fauloval Vásqueze a dostal žlutou kartu.

46
    ze hřiště odchází Noah Okafor, přichází Rafael Leão,
    ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Christian Pulisic.

46

Hráči se trousí zpět na hřiště. Hosté posílí ofenzivu, na hřiště půjdou Pulisic a Leao.

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

Skončil nám první poločas zápasu mezi domácím Janovem a hostujícím AC Milán. Je nutné konstatovat, že sledujeme spíše podprůměrné utkání s minimem šancí na obou stranách. Hosté se jako velký favorit zápasu sice snažili, avšak za celý poločas zaznamenali pouze jedinou slabou střelu mířící mezi tři tyče a pokud budou chtít dnes vyhrát, budou muset hodně zabrat.

45+1

45+1
    Okafor posílal míč do vápna. Těžko říct, zda to byla střela nebo přihrávka na Chukwuezeho. Míč každopádně skončil v zámezí, a to je to poslední, co se v prvním poločase stalo.

45+1
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45
    U míče jsou dlouhé desítky vteřin hráči hostujícího celku. Domácí fanoušci vytrvale pískají, aby soupeři co nejvíce znepříjemnili hru s balonem.

43
    U balonu jsou opět fotbalisté AC Milán. Zatím ale daleko od Martínezovy brány.

42
    Luka Jovič chtěl nyní rychle rozehrát na Chukwuezeho, míč ale poslal jen do ofsajdu.

41
    Centr z pravé strany mířil na malé vápno, tam ale dobře zasáhl gólman Martínez, který vytěsnil balon za sebe skoro až k druhému rohovému praporku.

41
    Teď tady ale bude rohový kop pro AC Milán.

39
    Hráči AC Milán se sice snaží, ale zatím se nemohou na delší čas nastěhovat k bráně soupeře.

37
    Obraz hry se moc nemění. Domácí fotbalisté zatím ve velké pohodě drží favorizovaného soupeře daleko od vlastní brány.

35
    Hosté nakonec zkusili nečekaný signál s rozehrávkou na hranici vápna. Ke střele se odhodlal Florenzi, míč ale poslal hodně mimo.

34
    Po faulu Vásqueze budou hosté kopat zajímavý přímý kop z pravé strany. Je to pozice dost možná na střelu, u balonu je samozřejmě Theo.

32
    Teď to byli domácí, kteří se tlačili k vápnu soupeře. Vše ale ukončila nepřesná přihrávka Malinovskyho.

30
    U míče jsou znovu fotbalisté AC Milán. Jejich snaha je zatím dost kostrbatá a domácí v pohodě drží soupeře daleko od brány.

28
    Zpoza vápna pálil Theo. Jeho pokus byl sice hodně prudký, ale také hodně nepřesný.

27
    Hosté jen velmi složitě hledají skulinku ve zformované defenzivě Janova. Máme za sebou polovinu prvního poločasu a skóre je nadále bezbrankové.

25
    Střelecký pokus vyzkoušel Vásquez, jeho rána byla ale zblokovaná a gólman Maignan zasahovat nemusel.

25
    Domácí zatím svého soupeře do ničeho významného nepouštějí.

22
    Alessandro Florenzi je dalším žlutě potrestaným hráčem. Také za faul na unikajícího protihráče.

22
    Theo Hernández dostal žlutou kartu za jeden z předešlých faulů, po kterém nechával rozhodčí výhodu pro Janov.

21
    Musah se nyní hodně zlobil na rozhodčího, který neodpískal faul na jeho osobu.

20
    Domácí to zkusili diagonálním pasem na pravou stranu a poté centrem v podání De Wintera. Hosté ale míč odvrátili.

19
    Hráči AC hodně drží balon, jenže poslední desítky vteřin jen na vlastní polovině, odkud nejsou nebezpeční.

17
    Hráči AC Milán jsou podle očekávání o něco aktivnější. Jejich tlak ale zatím není rozhodně nijak drtivý.

15
    Z dálky zkusil vystřelit Florenzi, míč ale poslal jen do míst, kde stál gólman Martínez.

12
    Albert Gudmundsson byl nyní faulovaný na vlastní polovině při snaze rozehrát útočnou akci Janova. Míč tak mají opět domácí.

11
    Žlutou kartu měl nyní dostat také hostující středopolař Musah, po jasném zatahání za dres unikajícího protihráče nakonec ale kartu nedostal.

10
    Žlutou kartu za protesty uviděl domácí trenér Alberto Gilardino.

9
    V pokutovém území se velmi ochotně poroučel k zemi Vásquez. I když se to domácím nelíbí, penalta to není.

8
    U míče jsou nyní fotbalisté Janova, míč ale kontrolují pouze na vlastní polovině a sami se vytlačili až k brankáři Martínezovi.

7
    Úvod zápasu se hraje ve vysokém tempu, na nějaké první nebezpečné zakončení ale zatím čekáme.

5
    Na pas za obranu si nabíhal Musah, dobře ho ale od míče odstavil Dragusin.

4
    Na vlastní polovině byl faulovaný Reijnders, míč mají hosté.

3
    Chukwueze poslal skvělý pas do vápna na Okafora, ten ale nedokázal balon před Martínezem dobře zpracovat.

2
    Janov se hned v úvodu dostává pod tlak. Dá se očekávat, že hráči AC Milán budou mít dnes převahu.

1
    Hráči Janova se dostali rychle pod tlak a jejich útočné snažení skončilo na na polovině hřiště. Autové vhazování pro AC.

1

Hráči AC Milán jsou v bílém, domácí v tradiční červenomodré kombinaci.

Hosté se budou dnes chtít vrátit na první místo tabulky, domácí ale svou kůži určitě neprodají lacino a čeká nás zajímavá podívaná.

Hráči obou týmů jsou na trávníku. Zápas se bude hrát před velmi bouřlivou atmosférou.

Janov CFC: J. Martínez – De Winter, Bani, Dragusin, Vásquez – Sabelli, Frendrup, Thorsby, Haps – Malinovskyj, Gudmundsson.
    Náhradníci: Leali, Sommariva – Ekuban, Fini, Galdames, Hefti, Jagiełło, Kutlu, Martín, Matturro, Puşcaş, Vogliacco.
    Trenér: Alberto Gilardino

AC Milán: Maignan – Florenzi, Thiaw, Tomori, Hernández – Musah, Adli, Reijnders – Chukwueze, Jović, Okafor.
    Náhradníci: Mirante, Sportiello – Bartesaghi, Calabria, Giroud, Leão, Pellegrino, Pobega, Pulisic, Romero.
    Trenér: Pioli Stefano

Rozhodčí: Piccinini.

Janov CFC

Domácí celek je na tom mnohem hůře. Nováček nejvyšší soutěže má po sedmi kolech osm bodů, s čímž drží čtrnáctou pozici ligové tabulky. Proti sestupovým pozicím má čtyři body k dobru. Lepší výsledky sbírá domácí celek na hřištích soupeřů. Na konci září doma ale přehrál Mourinhův Řím. V posledním kole remizoval 2:2 s Udinese.

AC Milán

Hostující AC Milán v letošním ročníku nejvyšší italské soutěže prožívá povedený úvod. Po sedmi kolech má osmnáct bodů a spolu s městským rivalem Interem se dělí o první pozici. Inter má lepší vzájemný duel i skóre. Hosté se pyšní skvělou defenzivou i výborným útokem. V posledních třech ligových duelech obdrželi jediný gól. V posledním duelu doma přehráli 2:0 Lazio. V týdnu v Lize mistrů remizovali bez branek v Dortmundu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.