Ukrajina – S. Makedonie 2:0 (kon.) | Sev. Irsko – San Marino 3:0 (kon.) | Bulharsko – Litva 0:2 (kon.)
Slovinsko – Finsko 3:0 (kon.) | Itálie – Malta 4:0 (kon.) | Maďarsko – Srbsko 2:1 (kon.)
Dánsko – Kazachstán 3:1 (kon.)
Slovinsko
3:0 (2:0)
Finsko
Sobota 14.10.2023, 18:00 • Stadion Stožice, Lublaň • Kvalifikace ME • Skupina H

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (20:07:17)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:0. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:14.

Slovinci ovládli domácí zápas proti Finům, který vyhrávají proti severskému soupeři v poměru 3:0.
    Do celého zápasu vstoupili lépe domácí, avšak zajímavá střela z voleje od Stojanoviće do branky nezamířila. Poprvé se však Slovinci radovali v 18. minutě, když se po faulu na svou osobu postavil k penaltě Benjamin Šeško a střelou do levého spodního rohu branku proměnil. Brankář Hrádecký si na jeho ránu sáhl, avšak vyrazit ji nedokázal. Druhou branku pak zaznamenal útočník Lipska o dvanáct minut později, když potrestal Kamarovu ztrátu míče na půli hřiště a samostatný útok bezpečně proměnil.
    Hned ve druhé minutě druhé půle mohl vedení Slovinska navýšit Andraž Šporar, svou skrytou střelou ale brankáře Finů nenachytal. V 71. minutě pak dostal míč do branky střídající Vipotnik, avšak jeho branka nemohla být pro ofsajd uznána. A tak se málem diváci v Lublani málem dočkali snížení, brankář Oblak však domácí celek proti střele Uronena podržel. Finové drželi ve většině času druhé půle míč, závěrečné slovo ale měli znovu domácí, přesněji Erik Janža, který ve druhé nastavené minutě po rohovém kopu definitivně uhasl všechny naděje Finska.

90+5

90+4
    Střídání v týmu Slovinsko:
    ze hřiště odchází Petar Stojanović, přichází Jon Gorenc Stankovič.
    90+2. Erik JANŽA - 3:0

90+2
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Slovinci definitivně rozhodují dnešní duel! Po odvráceném centru ze značky rohového kopu se k balonu dostal ERIK JANŽA, který se v souboji zbavil Kairinena a svou skákavou střelu poslal k pravé tyči! Brankář Hrádecký byl bez šance.

90+2
    Přihrávku Verbiče srazil na rohový kop Alho.

90+1
    Daniel Haakans u postranní čáry fauloval Vipotnika, míč tak zůstane u kopaček domácích.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Centr od Gnezdy Čerina však končí pouze v náručí Hrádeckého.

90
    Kaan Kairinen poslal k zemi Stojanoviće, Slovinci budou kopat standardní situaci.

89
    Finové sice vybojovali míč, poté však podklouzl Glen Kamara a balon tak zase získávají domácí.

88
    Žan Vipotnik stáhl k zemi Väisänena, Daniele Orsato píská faul slovinskému útočníkovi.

87
    Stojanović zvládl udržet míč pod obrovským tlakem několika Finů a ještě vybojovat autové vhazování.

86
    O chvíli později však je pískán faul Pohjanpalovi, a tak se k balonu dostávají zase Slovinci.

86
    Kurtičova přihrávka do kraje nebyla přesná, míč tak do hry vrátí Finové.

85
    Finové však s autem nenaložili vůbec dobře, k balonu se tak zase dostávají domácí fotbalisté.