Ukrajina – S. Makedonie 2:0 (kon.) | Sev. Irsko – San Marino 3:0 (kon.) | Bulharsko – Litva 0:2 (kon.)
Slovinsko – Finsko 3:0 (kon.) | Itálie – Malta 4:0 (kon.) | Maďarsko – Srbsko 2:1 (kon.)
Dánsko – Kazachstán 3:1 (kon.)
Dánsko
3:1 (2:0)
Kazachstán
Sobota 14.10.2023, 20:45 • Parken Stadium, Kodaň • Kvalifikace ME • Skupina H

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu. (22:44:06)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 5:11.

Máme za sebou utkání skupinové fáze kvalifikace na ME, ve kterém domácí Dánsko poráží Kazachstán 3:1. Z počátku byl zápas velmi opatrný bez šancí. Až v 36. minutě se po volném přímém kopu prosadil Wind. V samotném závěru zvýšil na 2:0 Skov. Po změně stran hned ve 48. minutě přidal svůj 2. gól v zápase Skov, když si naběhl na nádhernou přihrávku od Eriksena a bezpečně proměnil. Hosté snížili v 59. minutě zásluhou Vorogovkiho na konečných 3:1. Ve zbytku utkání se již nic zajímavého nestalo, a proto si Dánsko připisuje 3 body do tabulky.

90+5
    Hlavní rozhodčí Michael Oliver ukončil dnešní utkání.

90+4
    Maehle posílal centr na hlavu Poulsena, ale na poslední chvíli zasáhla hostující obrana.

90+3
    Rohový kop nezahrál Kazachstán vůbec dobře. Míče se zmocnili hráči Dánska.

90+2
    Střídání v týmu Dánsko:
    ze hřiště odchází Rasmus Højlund, přichází Jesper Lindström.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Tagybergen vyslal nebezpečnou střelu na domácí branku. Jeho pokus brankář Schmeichel kryje.

88
    Eriksen bude zahrávat roh.

88
    S rohovým kopem si obrana Kazachstánu poradila.

87
    Alip vyfasoval za svůj faul žlutou kartu.

86
    Darabajev bude zahrávat volný přímý kop.

84
    ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Christian Nørgaard.

83
    Eriksenova střela byla zblokována jedním z obránců Kazachstánu na roh.

82
    Alip se dopustil prohřešku proti pravidlům. Dánsko bude rozehrávat.

80
    Střídání v týmu Kazachstán:
    ze hřiště odchází Maxim Samorodov, přichází Islam Česnokov.

78
    Orazov byl nachytán již po několikáté v offsidu.

77
    Højbjerg bude zahrávat volný přímý kop-

Jan Janča

Branky: 36. Wind (Andersen), 45+2. Skov Olsen (Højlund), 48. Skov Olsen (Eriksen) – 59. Vorogovskij (Kajrov)

Karty:   24. Christensen (DEN), 27. Kjaer (DEN) – 87. Alip (KAZ)

Dánsko: Schmeichel – Maehle, Christensen, Kjaer (C), Andersen, Skov Olsen (70. R. Kristensen) – Eriksen, Wind (84. Nørgaard), Højbjerg – Højlund (90+2. Lindström), Dolberg (70. Poulsen).
    Náhradníci: Rønnow, Hermansen – Daramy, Hjulmand, Jelert, M. Jensen, Nelsson, Je. Larsen.

Trenér: Hjulmand K.

Kazachstán: Šackij – Bystrov, Maročkin, Alip – Kajrov, Zajnutdinov (76. Darabajev), Bejsebekov (C) (63. Kuat), Dosmagambetov (46. Vorogovskij) – Orazov, Ajmbetov (46. Tagybergen), Samorodov (80. Česnokov).
    Náhradníci: Šajzada, Zaruckij – Kasym, Tapalov, Jerlanov, Skvorcov.

Trenér: Adiev M.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Betts