Sokolov – Frýdek-M. 3:2 (po pr.) | Přerov – Kolín 1:0 (kon.) | Litoměřice – Slavia 3:1 (kon.)
Poruba 2011 – Zlín 3:2 (3:1 po s.n.) | Vsetín – Třebíč 5:2 (kon.) | Znojmo – Jihlava 3:2 (kon.)
Pardubice B – Prostějov 4:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
SC Marimex Kolín
Sobota 21.10.2023, 17:00 • Meo Aréna, Přerov • Chance liga • 14. kolo

Třetí třetina začala vyloučením Goiše, Zubři ale podruhé v zápase v oslabení unikali na Soukupa. Ten najíždějícímu Tomimu skočil tygřím skokem po puku a vypíchnutím holí odvrátil první branku. V brejku se při oslabení viděl také Kolín, nakonec se ale urodilo neúspěšné přečíslení Přerova. Gól pak nepadl ani z přesilovkového tlaku, ani z dobré střely Goiše. Jakmile to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení, nekonečné čekání na branku konečně skončilo. V čase 59:55 Tomi vyhrál buly na Darka Hejcmana a ten parádní šibenicí zařídil všechny tři body pro Zubry. To je pro dnešek z přerovského zimáku vše. Já se s vámi loučím a budu se těšit zase příště. Na počtenou! (19:22:07)

59:55 Darek HEJCMAN - 1:0

59:55
    6/6
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tak to je pro hokejisty Kolína obrovská tragédie! Zubři ještě dvacet vteřin před sirénou stáli s pukem u vlastní branky, pět a půl vteřiny před koncem si ale zařizují všechny tři body! Tomi uspěl na buly, puk šel přesně na hokejku DARKA HEJCMANA a ten parádní střelou zápěstím vymetl Soukupovu šibenici! Asistence: Vojtěch Tomi.
    Hejcman D., Tomi V., Postava M., Zeleňák V., Černý R., Svoboda Jan
    Soukup J., Skořepa J., Piegl R., Ouřada K., Němec Š., Dlouhý A.

59:53
    Utkání pomalu spěje do prodloužení za bezbrankového stavu. Ještě se však odehraje jedno buly v pásmu Kolína.

59:03
    Ofsajd hostů.

58:34
    Kolínští hokejisté se k puku dostali pouze za cenu přihrávky rukou. Buly před jejich obranným pásmem.

58:20
    Buly po levici Postavy.

58:03
    Hlasatelem byly oznámeny poslední dvě minuty třetí třetiny. O puk se bojuje v pásmu Přerova.

57:50
    Závěr nepřináší žádný tlak ani jednoho z celků, mírně aktivnější jsou ovšem Kolínští. Buly po pravici Postavy.

56:20
    Moravec nahodil puk do skrumáže před přerovské brankoviště, kde po sérii odrazů padal ze vzduchu do branky. Postava ale bleskovým postřehem zakročil vyrážečkou a zamezil potenciální katastrofě!

54:00
    Podobně jako v prvním střetu Přerova s Kolínem se velmi dlouho čeká na první branku. V zářijovém střetu se skóre otevíralo ve 45. minutě, dnes v čase 54:00 stále bez gólů.

52:02
    Král s Chalupou se dostali do přečíslení, druhý jmenovaný však finální přihrávku obdržel až v momentě, kdy byl hodně blízko Postavy! Ten mu kotouč ukopl betonem,

51:29
    Adámkovu střelu od modré přizvedl Vrhel, další buly v pásmu Kolína.

51:24
    Další hluchá pasáž přerušena Soukupem, buly po jeho pravé ruce.

50:12
    Nepovedená rozehrávka Zubrů končí zakázaným uvolněním.

49:10
    Goiš střílel z mezikruží, Soukup si povyjel a vyrazil puk ramenem! Další dobrý zákrok hostujícího brankáře!