Přerov – Vítkovice 6:3 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:4 (kon.) | Tábor – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
Sparta – Liberec 3:4 (1:2 po s.n.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (kon.) | Třinec – Poruba 4:3 (po pr.)
Kladno – Č. Budějovice 2:3 (0:2 po s.n.) | HC Litvínov – Slavia 2:6 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 4:5 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 21.10.2023, 13:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Extraliga dorostu • Skupina A

To je ode mě pro dnešek z plzeňské LOGSPEED CZ Arény vše, s přáním hezkého zbytku sobotního odpoledne se s vámi loučím, mějte se fajn. (15:03:44)

Je dobojováno! Fantastické utkání nakonec končí vítězně pro plzeňské indiány, kteří ve třetí třetině dokonali velký obrat. Karlovy Vary v zápase třikrát vedly, avšak nakonec nezískali a to poprvé v sezóně, ani bod. Hrdinou večera se stal Jiří Maxa, který v 56. minutě rozhodl.

59:51
    Závěr utkání zvládají indiáni ve velkém stylu. Hostům navíc ani po zisku puku nevyšla rozehrávka a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Oršuláka.

59:15
    Hosté se stále nemohou dostat k odvolání brankáře, puk je totiž za brankou Oršuláka.

58:27
    To je zápas! Na druhé straně jel sám na brankáře Petr Tomek, ranou na bližší tyč nicméně skóre nesrovnal.

58:05
    Jan Fodor měl na hokejce možné rozhodnutí, z osy hřiště ale trefil pouze brankáře Oršuláka do hrudi.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:24
    Plzeň stále drží kotouč daleko od své branky, David Slačík ho dokázal vyvést.

56:37
    Na opačné straně hledal Úbl před brankou chvilku volného Davida Slačíka, puk nakonec ale skončil jen pod lapačkou Oršuláka.

56:18
    Nyní jsou na tahu opět hosté z lázeňského města, avšak obránce Kůrka od modré čáry plzeňskou branku přestřelil.
    55:35 Jiří MAXA - 4:3

55:35
    Plzeň právě vstřelila branku!
    To je obrat, Plzeň jde poprvé v zápase do vedení! Nahození na branku si zpracoval JIŘÍ MAXA, který před gólmanem zamíchal s kotoučem a ten nakonec poslal Oršulákovi mezi betony až do sítě. Asistence: Jan Fodor, Ben Reisnecker.

54:36
    David Poizl se proháčkoval až mezi kruhy, jeho rychlý švih ale vyrazil plzeňský brankář svou vyrážečkou do rohu ledové plochy.

54:05
    I Energie o sobě chtěla dát vědět, Eliáš Poustka ale mohl zůstat v naprostém klidu.

53:10
    Vstřelená branka domácí povzbudila a nyní to jsou oni, kdo má více ze hry. Čekají nás jistě ještě zajímavé poslední minuty.

52:26
    Další domácí akce končí předčasně, čárový rozhodčí totiž odhalil ofsajd plzeňského celku.
    51:17 Šimon BĚLÍK - 3:3

51:17
    Ale tentokrát byl i on bezmocný a Škodovka potřetí v zápase srovnává s Energií účty. Jan Chasák se v útočné třetině neunáhlil, před brankou našel hokejku ŠIMONA BĚLÍKA, který tečoval jeho pobídku přesně mezi betony. Asistence: Jan Chasák, Jan Fodor.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 18. Bělík (Fehér, Slováček), 26. Klatovský (Slačík, Kocek), 52. Bělík (Chasák, Fodor), 56. Maxa (Fodor, Reisnecker) – 17. Poizl (Oršulák), 20. Tomek (Poizl, Pelikán), 46. Šedivec (Š. Šilhan, Kožík)

HC Škoda Plzeň: Poustka (Šátava) – M. Mašek, Kamas, Šulan, Reisnecker, Kocek (C), Maty. Fiala, Hanzlík – Slačík (A), Úbl, Klatovský (A) – Maxa, Fodor, Tománek – Slováček, Bělík, Fehér – Chasák.
    Trenér: Michal Straka.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Pelikán (C), F. Čermák, Kůrka, Dyk, Kubizniak, Bednář – Kváš, L. Slavík, V. Blažek – Habla, Tomek, Poizl (A) – Šedivec, Š. Šilhan, Kožík.
    Trenér: Tomáš Andrys.

Rozhodčí: Němec – Rubáš, Sýkora