Columbus – Calgary 3:1 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 4:5 (po pr.) | Ottawa – Detroit 2:5 (kon.)

3. Bo Horvat (NYI) 2+0 (04:23:39)

New Jersey Devils dokázali zvítězit na ledě New Yorku Islanders 5:4 po prodloužení. V utkání čtyřikrát využili přesilovou hru a třikrát se dostali do vedení, Islanders ale třikrát úspěšně vyrovnali a nakonec dovedli střetnutí do pětiminutového prodloužení. V něm ovšem dokázal ve třetí minutě rozhodnout Jack Hughes, jenž v utkání zaznamenal úchvatnou bilanci 2+2.

62:19 Jack HUGHES - 4:5

62:19
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Ovšem nikoliv na dlouho! JACK HUGHES naskočil zpět na led ze střídačky, dostal se k puku, trošičku si zabruslil v útočném pásmu a prudkou střelou z mezikruží rozhoduje o vítězství Devils. Asistence: John Marino, Timo Meier.

62:05
    Tempo hry ve třech na obou stranách se trošičku uklidnilo.

61:16
    Pulockova dělovka zpoza pravého kruhu se odráží od bránícího Hamiltona do ochranné sítě.

60:45
    Na druhé straně kluziště se Barzalovi povedlo ze strany stočit své tělo na střed před brankoviště, avšak Schmid jeho šanci likviduje.

60:22
    Jack Hughes si najel do útočného pásma po předchozím zisku puku středem, avšak nepovedlo se mu prostřelit Sorokina.

60:01

60:00

59:55
    Ještě jedno přerušení hry ve středním pásmu. Dnes bude rozhodovat prodloužení, případně nájezdy.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.
    58:49 Bo HORVAT - 4:4

58:49
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí dokázali rychle dostat puk zpět do útoku a přestože se povedlo Schmidovi úspěšně čelit střele z pravé strany od Palmieriho, následně dokázal z levé strany kotouč dorazit do sítě BO HORVAT, který si poradil i s ležícími hráči v brankovišti soupeře. Asistence: Anders Lee, Mathew Barzal.

58:32
    Hosté dostali puk ze svého pásma a formují se znovu v obraně.

58:22
    Devils poslali puk na svou střídačku, bude se vhazovat před Schmidem. Ještě před tím si ale Islanders berou time-out.

58:18
    Sorokin vyráží na střídačku, Islanders hrají v šesti!

58:08
    Hosté jen vyvezli a nahodili puk, aby mohli prostřídat.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 13. Nelson (Engvall, Palmieri), 22. Nelson (Palmieri), 27. Horvat (Dobson, M. Martin), 59. Horvat (Lee, Barzal) – 19. Hamilton (Meier, Schmid), 21. Toffoli (J. Hughes, Bratt), 23. L. Hughes (J. Hughes, Bratt), 45. J. Hughes (Palát, Bratt), 63. J. Hughes (Marino, Meier)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Dobson, Romanov, Pulock, Bolduc, S. Aho I – Barzal, Horvat, Holmström – Engvall, Nelson (A), Palmieri – Lee (C), Pageau, Fasching – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).
    Trenér: Lane Lambert

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Bahl, L. Hughes, B. Smith – Meier, J. Hughes (A), Toffoli – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Holtz, M. McLeod, Mercer – Bastian, Lazar, Tierney.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Rooney, Schrader – Flemington, Hughes