Freiburg – Mönchengladbach 3:3 (kon.) | Hoffenheim – Leverkusen 2:3 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Augsburg 1:1 (kon.)
Mohuč – RB Lipsko 2:0 (kon.) | Union Berlín – Frankfurt 0:3 (kon.) | Dortmund – Bayern 0:4 (kon.)
SC Freiburg
3:3 (1:3)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 04.11.2023, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 10. kolo

Bláznivé, skvělé, dechberoucí!
    Úžasné utkání jsme viděli na Europa-Park Stadionu ve Freiburgu.
    Domácí šli brzy do vedení, ale hosté předvedli v druhé polovině prvního poločasu skvělý výkon a do kabin šli za vedení 3:1.

Ve druhé půli se ale hrálo jen na jednu bránu, Freiburg soupeře jasně přehrál. Už to ale vypadalo, že Gladbach vítězství ubrání, když v nastaveném čase byl faulován útočník Weisshaupt a kapitán Vincenzo Grifo vyrovnal na konečných 3:3. (17:30:54)

90+6

90+6
    Brankář Nicolas vystihl směr, dotkl se míče, ale ten byl kopnut důrazně. Grifo se trefil po levé ruce brankáře hostů.

90+6
    Freiburg právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je VINCENZO GRIFO.

90+2
    Hosté se ubránili. Domácí vyslali do šestnáctky několik centrů, ale do šance se nedostali.

90+1
    I brankář Atubolu je ve velkém vápně hostů.

90+1
    Žlutá karta pro tým Borussia Mönchengladbach (Julian Weigl).

90+1
    Weigl fauluje Weisshaupta těsně před šestnáctkou. Zajímavá standardka pro domácí.

90
    Druhý poločas se bude nastavovat o 4 minuty.

90
    Hosté odvrací Grifův centr na první tyč.

90
    Rohový kop pro domácí.

88
    Po krátké pasáži, kdy hosté drželi míč na útočné polovině, už je hra znovu před šestnáctkou Gladbachu. Domácí se tlačí za vyrovnáním.

87
    Další roh končí útočným faulem domácích.

86
    Gregoritsch hlavičkoval osamocen na zadní tyči, ale hostující obránce vyhlavičkoval míč z brankové čáry na další roh.

86
    Po dalším centru z hloubi pole odvrací hosté na roh.

Petr Hovorka

Branky: 7. Höler (Röhl), 71. Weißhaupt (Höler), 90+6. Grifo (pen.) – 25. Siebatcheu (Netz), 29. Pléa (Weigl), 39. Weigl (pen.)

Karty:   37. Lienhart (FRE), 50. Ginter (FRE) – 80. Netz (MNC), 90+1. Weigl (MNC)

Neproměněná penalta: 37. Weigl (MNC), brankář Atubolu zneškodnil

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 7:5. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:10.
    SC Freiburg: Atubolu – Sildillia, Ginter, Lienhart, Kübler (46. Makengo) – Doan (59. Weißhaupt), Eggestein, Höfler, Röhl (59. Gregoritsch), Grifo (C) – Höler.
    Náhradníci: F. Müller – Adamu, Gulde, Keitel, Schmidt.

Trenér: Streich

Borussia Mönchengladbach: Nicolas – Scally, Elvedi, Wöber, Netz (80. Chiarodia) – Reitz, Weigl (C) – Honorat (80. Kramer), Pléa (71. Čvančara), Ngoumou (71. Friedrich) – Siebatcheu (43. Hack).
    Náhradníci: Olschowsky – Herrmann, Neuhaus, Ranos.