Karviná – Ostrava 1:3 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 1:0 (kon.) | Slavia – Plzeň 1:2 (kon.)
MFK Karviná
1:3 (1:0)
FC Baník Ostrava
Neděle 05.11.2023, 15:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 14. kolo

Skončilo utkání 14. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém domácí MFK Karviná prohrála 1:3 a Slezské derby tak ovládl FC Baník Ostrava. Baník vstoupil do utkání velmi aktivně, vylámal si ale zuby na brankáři Holcovi. V pětadvacáté minutě přišel trest, Budinský skvělou trefou poslal svůj tým do vedení. Do druhého poločasu vstoupil Baník skvěle, využil svých kvalit a během deseti minut třikrát skóroval. Nejprve se trefil Ewerton, a po něm dvakrát Buchta, který po celý zápas výřil aktivitou. Baník si tak připisuje důležité tři body a posouvá se v tabulce na třetí pozici! (16:56:47)

90+5

90+5
    Do poslední šance zápasu se dostal Doležal, ten si našel centr a hlavou zakončil. Pro něj ale bohužel nad branku Letáčka.

90+5
    Baník šel do přečíslení tři na dva, Buchta táhl míč středem hřiště, finální přihrávku na krajního hráče ale neprovedl přesně.

90+4
    Karviná dostala výhodu rohového kopu, Žák hledal na přední tyči Ezeha, ten se do zakončení nedostal.

90+3
    Utkání se pomalu dohrává, Baník vedení kontroluje a s výkonem může být dnes spokojen. Na domácí straně dlouho držel svůj tým Holec, v druhém poločase ale neměl nárok.

90+2
    Centr na zadní tyč byl příliš dlouhý, skončil v zámezí a Letáček bude rozehrávat od své branky.

90+1
    Poslední střídání Karviné. Bederka jde na poslední vteřiny využít své centimetry, pro Mosese zápas skončil.

90+1
    Čavoš faulovaný na útočné polovině, standartní situace pro Karvinou.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Klíma fauloval, Baník přichází o míč a musí se tak na poslední vteřiny zatáhnout na svou polovinu.

89
    Tomáš Rigo si nabíhal za obranu, domácí obránce ale úspěšnější a hlavou poslal míč svému brankáři. Svozil vytahuje své svěřence dopředu a chce zažít závěrečný tlak svého týmu.

88
    Ezeh rozběhnutý na pravé straně, míč ale nestihl a Karviná tak přichází o míč. Baník se přibližuje třetímu místu v tabulce a před zápasem se Spartou se zřejmě skvěle naladí.

87
    Letáček si našel volnou cestu na centrovaný míč a ten vyboxoval do bezpečí.

86
    Papalelé faulovaný Juroškou, standartní situaci mají k dispozici i hráči Karviné. Hostující Juroška vidí navíc žlutou kartu a příští týden si proti Spartě nezahraje.

85
    Pět minut před koncem sahá Pavel Hapal k poslednímu střídání. Ze hřiště odstupuje Ewerton, místo něj přichází posílit obranu Frydrych.

85
    Boula se postavil k zahrávání standartní situace, jeho střílený centr našel hlavu Pojezného, který minul branku Holce.

84
    Buchta faulovaný Papalelém a hosté mají k dispozici standartní situaci. Hostující střelec dvou branek patří jednoznačně k nejlepším na hřišti.

83
    Baník si v útoku neporozuměl, Klíma se tak k míči nedostal a míč končí v zámezí. Čas domácím rychle utíká.

82
    Hostující fanoušci se starají o skvělou atmosférou a povzbuzují své miláčky v cestě za třemi body. Karviná nevypadá, že by měla dostatek sil na závěrečný tlak a chtěla se pokusit o zázrak.

81
    Baník se dostal do přečíslení, Buchta znovu skvěle zapracoval a dostal míč na levou stranu, Kpozo se dostal až do zakončení, jeho táhlá střela ale skončila nad břevnem domácí branky.

79
    Ndefe dnes zápas odmakal na výbornou, po posledním souboji dostal křeče a dnes má odpracováno. Juroška je ten, kdo nastoupí místo něj.

79
    Papalelé vedl míč po levé straně, předložil jej Žákovi, který ale v souboji jeden na jednoho přes Ndefeho neprošel.

78
    Další zakončení Baníku, tentokrát to zkusil Klíma, jeho střela ale mířila vysoko nad branku Karviné.

77
    Mohlo být rozhodnuto, Šín si pohlídal ofsajdové postavení a objevil se proti Holcovi, ten jej ale skvěle vychytal!

77
    Na druhé straně si vzal slovo Moses, jeho centr do vápna našel Ezeha, kterému se ale střetly myšlenky a nezakončil.

76
    Pohledná akce Baníku, Šín a Buchta si vyměnili míč, na poslední chvíli jim ale domácí obrana odebrala míč a zažehnala nebezpečí.

75
    Poprvé o sobě chtěl dát vědět Klíma, na míč za obranu ale nedosáhl.

74
    Vidíme tuhý boj z obou stran, hra není uspořádaná a to vyhovuje hostům, kteří vedou o dvě branky a jsou na nejlepší cestě ke třem bodům.

73
    První střídání na straně Baníku a hned dvojité. Ze hřiště odstupuje Kubala a Tanko, místo nich přichází Klíma a Šín.

72
    Baník to znovu zkoušel dlouhým míčem za obranu na Tanka, ten se ale přes Svozila nedostal. Následně se faulu dopustil Kubala a hosté přicházejí o míč.

71
    Můžeme pokračovat, u míče hostující tým.

70
    Hra je přerušena, neboť hostující kotel vytáhl pyrotechniku a hřiště je zahaleno mlhou.

69
    Další střídání na straně Karviné. Ze hřiště odstupuje Memić, místo něj přichází posílit ofenzívu Doležal.

68
    Z levé strany to nyní zkoušel Memić, jeho stříený centr ale znovu našel pouze připraveného Letáčka.

67
    Baník se v útoku neprosadil, nemusí ho to ale v tuto chvíli příliš mrzet.

66
    Ani druhý rohový kop nepřinesl nebezpečí pro Letáčka. Hostující obrana posílá míč daleko od své branky a Baník vytahuje svou obranu vysoko do pole.

66
    Žák poslal centr do vápna, k zakončení se tlačil Čavoš, který ale nebyl úspěšný. Nakonec si ale Karviná vybojovala druhý rohový kop v krátkém sledu.

65
    Karviná má k dispozici první rohový kop v zápase.

64
    Baník je ve středu pole velmi silný a domácí s tím mají velký problém. Nevíme, co se dělo v kabině hostů o poločase, ale je to úplně jiný Baník.

63
    Znovu podobná situace na domácí straně jako před chvíli. Papalelé tentokrát centroval přímo do míst, kde stál připravený Letáček.

62
    Nadějný protiútok Baníku, aktivní Buchta vedl míč středem hřiště, Boula poté chtěl najít finální přihrávkou Tanka, domácí stoper ale skvěle situaci přečetl.

61
    Karviná se snaží snížit, střídající Papalelé se snažil centrem najít někoho ze svých spoluhráčů, hostující obrana ale pozorná.

60
    Trojité střídání na straně domácích. Ze hřiště odstupuje Budinský, Iván a Boháč. Místo nich přichází oživit hru Žák, Papalelé a Ezeh.
    59. David BUCHTA - 1:3

59
    Baník právě vstřelil branku! Parádní patnáctiminutovka hostů a je z toho vedení o dvě branky! Baník rozehrál roh nakrátko, Ewerton našel na hranici vápna DAVIDA BUCHTU, který střelou šajtlí na přední tyč překvapil domácího brankáře! – 1:3.

58
    Další skvělý zákrok domácího brankáře, který vychytal Tanka! Baník má alespoň k dispozici rohový kop.

57
    Hosté kombinují s míčem na vlastní polovině, takhle si určitě představoval Pavel Hapal vstup do druhého poločasu.

56
    Buchta faulovaný na středu hřiště a rychlá akce Karviné je tak předčasně zastavena.

55
    Karviná je opařena a cítí to i trenér Juraj Jarábek, který chystá první změnu.

54
    Baník znovu dokazuje, že druhé poločasy jsou jejich a během osmi minut jsou rázem v pozici, že jestli takhle utkání skončí, tak se dostanou na třetí pozici.
    53. David BUCHTA - 1:2

53
    Baník právě vstřelil branku! Otočka je na světě! Nádherná kombinace Baníku a je tady další branka! DAVID BUCHTA si navedl míč do vápna, narazil si s Kubalou, a levačkou se střelou na zadní tyč nemýlil! – 1:2.

52
    Znovu hostující Baník zastavila nepřesnost v kombinaci a Akinyemi mohl jít do rychlého brejku, proti přesile ale neměl moc šancí.

51
    Baník měl možnost zahrávat rohový kop, domácí obrana si ale celou situaci pohlídala.

50
    Skvělý vstup hostů do druhého poločasu a začínáme od znovu. Baník je vstřelenou branku povzbuzen a snaží se vývoj otočit.
    49. EWERTON - 1:1

49
    Baník právě vstřelil branku! Hosté skvěle vstupují do druhého poločasu a srovnávají stav utkání! Ndefe z pravé strany poslal skvělý míč na zadní tyč, EWERTON PAIXAO DA SILVA si míč skvěle přebral a překonal Holce! – 1:1.

48
    Akinyemi si pohlídal ofsajdové postavení, dostal se do šestnáctky z levé strany, hledal Budinského, který se ale k míči přes obránce nedostal.

47
    Ndefe se snažil uspět na pravé straně, nepodařilo se mu ale pro svůj tým vybojovat slibnou příležitost.

46
    Ani jeden z týmů nestřídal, sledujeme stejnou sestavu, jako od prvního hvizdu hlavního rozhodčího. Baník vstupuje do druhé půle s míčem na svých kopačkách.

46

Oba týmy se vrací zpět na hrací plochu.

Skončil první poločas 14. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém domácí MFK Karviná vede nad FC Baník Ostrava 1:0. Domácí tým může děkovat svému brankáři, neboť Holec chytil v prvním poločase minimálně tři góly. Ukazuje tak, že má skvělou formu a daří se mu i dnes. V prvním poločase si na něm vylámal zuby Buchta, Kubala a také Tanko. Naopak domácí využili svou první velkou šanci, Budinský skvělou střelou otevřel skóre. Poté mohli domácí zvýšit vedení, zaskvěl se ale i Letáček. Uvidíme, co přinese druhý poločas.

45+1

45+1
    Baník nevyužil ani svou poslední šanci v prvním poločase a do šatny tak branku nepiřidá.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45
    Na druhé straně to zkoušel Iván, ten se přes Kpoza ale do šance nedostal.

44
    Ke střele se dostal Boula, jeho pokus z první se ale mezi tři tyče nevešel.

43
    Baník ke konci poločasu zvyšuje aktivitu, Tanko se prosmíkl do vápna, finální přihrávka na Kubalu ale byla sražena na roh.
    42. Holec vychytal Tankův nájezd. Zákrok sezony!

42
    Co teď Baník neproměnil, tomu se snad ani nedá uvěřit! Tanko dostal míč za obranu a šel sám na Holce, tomu udělal kličku a chtěl zakončit do prázdné branky, nicméně Holec se k míči dostal a vyškrábl ho na roh! Tohle snad ani nešlo nedat!

41
    Tanko nepřesně rozehrál, po něm nebyl přesný ani Ewerton a ani tyto akce Baníku nepřinesou vyrovnání, nebo alespoň vzruch v šestnáctce Karviné.

40
    Moses se protáhl přes obránce z pravé strany, ustál souboj a poslal míč na Budinského, jehož střelu zpomalila hostující obrana a Letáček tak neměl větší problém ukrýt míč.

40
    Blíží se konec prvního poločasu, stále je spokojenější Karviná, která vede o jednu branku a v posledních minutách je o dost nebezpečnější.
    39. Čavošovu ránu fenomenálně vytáhl Letáček

39
    Zaskvěl se i Letáček, který podržel svůj tým! Kubala nedostoupil Čavoše, ten se opřel do střely z hranice vápna a pořádně protáhl hostujícího brankáře, který si připisuje důležitý zákrok!

38
    Hra pokračuje, Tanko je zpět na hrací ploše a VAR tento souboj nechává bez povšimnutí. U míče Karviná a snaží se něco vymyslet.

37
    Na druhé straně se do šance řitil Tanko, který byl ale tvrdě atakován Svozilem. Hostující útočník zůstává ležet na hrací ploše a jsou u něj lékaři. Hlavní rozhodčí tento souboj jako nedovolený neposoudil.

36
    Velká šance pro domácí, kteří mohli vést o dvě branky! Letáček šel ven z branky, Memić jej chtěl lobovat, na brankové čáře ale zakročil Pojezný a míč dostal mimo branku! Následně to zkoušel Iván i Budinský, přes obranný blok ale míč na brankáře nedostali.

36
    Svozil má dnes chuť i do útočení a znovu dokázal svým centrem zahrozit. Akinyemi ale při náběhu podklouzl a nebyl tak u míče včas, hostující obrana se zmocnila míče.

35
    Další útočný faul Baníku zastavuje jejich snažení. Nyní se proti pravidlům provinil Kubala. Hosté v posledních minutách působí nejistým dojmem a není to od nich tak dominantní, jak prvních deset minut tohoto střetnutí.

34
    Akinyemi uplatnil svou postavu v souboji s obráncem a dostal se k míči, jeho střílený centr ale skončil u Letáčka.

33
    Z druhé strany to zkoušel Ndefe, jeho centr našel Kpoza, který ale v tísni nezamířil přesně. Holec si došel pro míč a uklidňuje hru.

32
    Baník po delší době v útoku, centr Ewertona byl nebezpečný, Svozil si ale našel prostor a míč odklidil mimo vápno.

31
    Tanko se hnal do protiútoku, v útočném snažení si ale počínal nedovoleně a rukou trefil obránce. Jelikož jde o druhý takový zákrok, vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu. Tady už to hostující rychlík neukecá.

30
    Třicet minut za námi, spokojenější jsou zatím domácí, kteří díky Budinskému vedou o jednu branku. Znovu to zkoušel domácí tým z levé strany, Boháč ale neodcentroval přesně.

29
    Svozil se ocitl v útoku, jeho centr našel ve vápně Memiće, který ale hlavičkoval nedůrazně a Letáček si celou situaci pohlídal.

28
    Znovu v útoku Karviná, Iván ale přes Kpoza neprošel a domácí tým přichází o míč. Vstřelená branka je ale nabudila a hrají aktivně.

27
    Pojezný na levé straně vysunul Tanka, ten ale míč nestihl na hrací ploše. Holec bude rozehrávat od své branky.

26
    Domácí nebyli aktivnější, jsou ale efektivnější. Baník tak musí dotahovat. Aktuálně se drží s míčem na útočné polovině.
    25. Lukáš BUDÍNSKÝ - 1:0

25
    Karviná právě vstřelila branku! Domácí tým se dostává do vedení! Buchta na útočné polovině neprošel přes obránce a Karviná šla do rychlého přečíslení, LUKÁŠ BUDINSKÝ si na hranici vápně míč zasekl, a placírkou na vzdálenejší tyč překonává Letáčka, který se natahoval marně! – 1:0.

25
    Akinyemi hodně tvrdě atakoval Ndefeho a hlavní rozhodčí Karel Rouček píská faul. Bývalý hráč Karviné se pomalu zvedá z hrací plochy.

24
    Ewerton dobře zahrál situaci, Lischka se k hlavičce sice nedostal, Rigo ale ke střele ano. Jeho pokus z první ale nebyl vůbec přesný.

23
    Ndefe poslal dobrý míč na Kubalu, ten se snažil odcentrovat, Čurma jeho míč srazil do zámezí na rohový kop.

22
    Ewerton získal zpět míč pro svůj tým, skvěle se uvolnil a pokryl míč. Baník začíná kombinací od své poloviny a přibližuje se k brance soupeře.

21
    Na druhé straně byl pozdě v souboji Tanko a fauloval Svozila. Domácí obránce se těžce zvedá z hrací plochy.

20
    Čurma vedl míč středem hřiště, Memić dostal od něj míč a rozhodl se zakončit, jeho technický pokus byl znovu zablokovaný obráncem.

19
    Chvilku držela míč na útočné polovině i Karviná, ta se ale do nějaké šance nedostala. Baník působí v obraně zatím jistě a hlídá útočné eso Akinyemiho.

18
    Baník držel míč na útočné polovině, Lischka dlouhým pasem za obranu hledal Kubalu, ten ale tuto nabídku nevyužil. Hosté jsou zatím aktivnější a diktují tempo hry.

17
    Každý ví, co je největší přednost útočníka Baníku Tanka. Bohužel pro něj byl ale míč za obranu příliš dlouhý a svou rychlost nevyužil.

16
    První zajímavá akce Karviné, která si říkala o víc. Kpozo prohrál souboj na straně hřiště, míč se dostal na hranici vápna, kde se do střely opřel Čavoš, jeho pokus ale obrana zablokovala a Letáček tak zasahovat nemusel.

15
    Baník pokračoval v tlaku, Rigo dostal dost prostoru na hranici vápna a rozhodl se vystřelit, jeho tečovaná střela ale mířila přesně doprostřed branky, kde stál připravený Holec. Ten se v první čtvrthodině rozhodně nenudí.

15
    Karviná znovu propadla ve středu pole a toho využil Rigo, který pláchl po levé straně, jeho centr do vápna ale důležitým zákrokem odvrátil ex-baníkovec Svozil.

14
    Baník znovu v útoku, Buchta dobrou nahrávkou našel Kubala, ten to zkoušel z první, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.

13
    Karviná dala o sobě vědět, Budinský sklepával míč pro Akinyemiho, ten se ale přes obránce do zakončení neprotlačil.

12
    Holec bude rozehrávat od své branky a může uklidnit hru a trochu otupit tlak soupeře, který do zápasu vstoupil velmi dobře.

11
    Celkem brzy vytahuje hlavní rozhodčí první žlutou kartu. Zřejmě za nesportovní chování jí vidí domácí Čavoš.

11
    Ewerton poslal míč na přední tyč, domácí obrana posílá míč z vápna. Navíc je hre přerušena, neboť na hrací ploše zůstal ležet Boháč.

10
    Hosté tlačí svého soupeře, Tanko využil své rychlosti, posunul míč na Ewertona, ten ještě vylepšoval pozici na Riga, jeho pokus ale sražen do zámezí. Další rohový kop pro Baník.

9
    Na tribunách to jen zahučelo! Baník je velmi aktivní, Kubala sklepl míč na hranici vápna, Buchta se opřel do střely a jeho pokus o centrimetry mijí levou tyč Karviné!
    8. Holec se blýskl znovu proti tutovce Kubaly

8
    Holec podruhé v akci a podruhé podržel svůj tým! Kubala dostal míč za obranu, skvěle si pohlídal ofsajdové postavení a tlačil levačkou míč na zadní tyč. Domácí brankář ale skvělý a potvrzuje, že má aktuálně formu. Rohový kop pro Baník.

8
    Na obou stranách vidíme nepřesnosti a hra je teď neuspořádaná. Oba týmy jsou navíc důrazné a nedarují soupeři ani metr na hřišti.

7
    Centr do vápna skončil v rukavicích Letáčka, který rychle rozehrál a už je to znovu Baník, který operuje na polovině soupeře.

6
    Na druhé straně musel ven z branky Letáček, aby odkopl míč do bezpečí. Karviná zůstává u míče na polovině soupeře.

5
    Hosté začali aktivně, Pojezný na středu hřiště chtěl vyslat do šance Ewertona, míč byl ale na něj příliš dlouhý a skončil v zámezí.

4
    Další akce Baníku, která si říkala o víc. Kubala vedl míč a byl na hranici vápna, místo nahrávky na volného Tanka ale raději vystřelil. Střela mu nesedla a skončila mimo branku Holce.
    3. Buchtův volej senzačně vychytal Holec

3
    Poprvé v akci Baník a hned se mohlo měnit skóre! Nejprve se do vápna dostal Rigo, jeho finální přihrávka ale nebyla přesná. Následně se k míči ve vápně dostal Buchta, jeho tvrdou střelu vyrazil velmi dobrým zákrokem Holec do bezpečí!

2
    Kpozo chyboval v rozehrávce a dal šanci soupeři, centr z levé strany ale nenašel spravného adresáta.

1
    Karviná rozehrála tento zápas a hned posílá míč na polovinu soupeře. Za domácí nemůže dnes nastoupit stálice v obraně Jiří Fleišman, který je na hostování v Karviné právě z Baníku Ostrava.

1

-2
    Probíha ještě loučení s ikonou Karviné, Michalem Papadopulosem, který prozradil, že se dal na hokej a působí v obraně. Zajímavá informace o hráči, který vždy působil velmý pozitivním dojmem.

-5
    Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

-10
    Zaplněný Městský fotbalový stadion v Karviné netrpělivé vyhlíží začátek Slezského derby. Panuje hezké fotbalové počasí, atmosféra na stadionu je skvělá a můžeme se tak těšit na parádní nedělní odpoledne.

MFK Karviná: Holec – Moses, Krčík, Svozil, Čurma – Boháč, Čavoš – Memić, Budínský (C), Iván – Akinyemi.
    Náhradníci: Ciupa – Hošek, Papalelé, Ražnatović, D. Žák, Antovski, Bederka, Ezeh, Doležal.
    Trenér: Juraj Jarábek

FC Baník Ostrava: Letáček – Kpozo, Lischka (C), Pojezný, Ndefe – Boula – Buchta, Rigo, Kubala, Ewerton – Tanko.
    Náhradníci: Markovič – Šín, Frydrych, Ji. Klíma, Kaloč, J. Juroška, Blažek, Madleňák, Fadairo, Almási.
    Trenér: Pavel Hapal

Rozhodčí: Karel Rouček – Kamil Hájek, Martin Leška.

Ohlasy před zápasem

Juraj Jarábek (trenér MFK Karviná):
    Všichni se na tento velký zápas těšíme, nálada je velice dobrá. V posledních dvou kolech jsme si připsali dvě vítězství s čistým kontem a rádi bychom v nastoleném trendu pokračovali. Uděláme maximum pro spokojenost nás všech i fanoušků. Pro nás je důležitá pokora a připravenost. Soupeř disponuje kvalitním mužstvem s výborným trenérem. Někdy se stane, že prohrajete dva zápasy po sobě. My nemůžeme nic podcenit, vždyť z posledních dvou venkovních duelů vytěžil Baník maximum – vyhrál v Olomouci a Teplicích. Kvalita týmová i individuální v tom týmu je.

Pavel Hapal (trenér FC Baník Ostrava):
    „Očekávám velice zajímavé utkání a dobrou kulisu, má být vyprodáno. Samozřejmě, že výhra Karviné v Plzni překvapila asi všechny. Určitě tím úspěchem budou povzbuzeni. Po příchodu trenéra Jarábka zkvalitnili defenzívu, dobře brání, jsou v tom agresivní, mají pohyblivé hráče směrem nahoru. Ale my se soustředíme v první řadě na sebe a jedeme se prosadit vlastní hrou. Chceme být aktivní a věřím, že po těch dvou domácích zápasech se nám podaří být i efektivnější v koncovce.“

Poslední vzájemné zápasy
    Karviná je nováček letošní soutěže, proto se poslední vzájemné zápasy datují do sezóny 2021/2022. V obou případech byli úspěšnější hosté.

24.11.2021
    MFK Karviná 1:2 (0:0) FC Baník Ostrava
    Branky: 58. Eduardo Santos – 68. Sor, 90+2. Klíma

19.3.2022
    FC Baník Ostrava 1:3 (0:3) MFK Karviná
    Branky: 66. Almási – 10. Zorvan, 13. Durosinmi, 27. Bartošák

Úplně nejčerstvější měření sil se odehrálo v letní přípravě v červenci roku 2022, kdy Baník dokázal zvítězit 2:1 po brankách Jaroně a Tetoura.

MFK Karviná
    Tým Juraje Jarábka má aktuálně o něco lepší usínaní, než jejich soupeř. Nacházejí se díky dvoum posledním výhrám na 12. místě tabulky, na kterém mají při bilanci 4-1-8 a skóre 17:23 celkem 13 bodů. Karviná v posledních dvou domácích zápasech naplno bodovala, porazila Liberec vysoko 5:2 a Hradec Králové 1:0. V posledním ligovém kole šokovala celou fotbalovou veřejnost, když zvítězila v Plzni 1:0. Karviná se tak odrazila ode dna tabulky a na devátou pozici ztrácí pouhý bod.

Ambiciózní tým trenéra Pavla Hapala se aktuálně nachází na 6. místě tabulky, na kterém má při bilanci 6-3-4 a skóre 19:11 celkem 21 bodů. Baník se může pyšnit druhou nejlepší obranou v lize, nicméně v posledních dnech to není v táboře Ostravy ideální. Po venkovní výhře v Teplicích přišla domácí porážka s předposledním Jabloncem 0:1. A aby toho nebylo málo, přes týden přišla osmifinálová porážka v poháru se Zlínem taktéž 0:1. Baník už čeká skoro 200 minut na gól a před sledovaným derby není v nejlepším rozpoložení.

V neděli se v Karviné odehraje Slezské derby. Vyprodaný stadion uvidí zápas MFK Karviná – FC Baník Ostrava. Tento zápas Vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

David Bochňák

Branky: 25. Budínský (Memić) – 49. Ewerton (Ndefe), 53. Buchta (Kubala), 59. Buchta (Ewerton)

Karty:   11. Čavoš P. (KAR) – 31. Tanko A. (OVA), 86. Juroška J. (OVA)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 7:10. Střely mimo: 2:7. Rohy: 3:6. Fauly: 11:10.
    MFK Karviná: Holec – Moses (90+1. Bederka), Krčík, Svozil, Čurma – Boháč (60. D. Žák), Čavoš – Memić (69. Doležal), Budínský (C) (60. Ezeh), Iván (60. Papalelé) – Akinyemi.
    Náhradníci: Ciupa – Hošek, Ražnatović, Antovski.

FC Baník Ostrava: Letáček – Kpozo, Lischka (C), Pojezný, Ndefe (79. J. Juroška) – Boula – Buchta, Rigo, Kubala (73. Ji. Klíma), Ewerton (85. Frydrych) – Tanko (73. Šín).
    Náhradníci: Markovič – Kaloč, Blažek, Madleňák, Fadairo, Almási.

Rozhodčí: Karel Rouček – Kamil Hájek, Martin Leška