Wolverhampton – Tottenham 2:1 (kon.) | Arsenal – Burnley 3:1 (kon.) | Crystal Palace – Everton 2:3 (kon.)
Manchester Utd. – Luton 1:0 (kon.) | Bournemouth – Newcastle 2:0 (kon.)
Crystal Palace FC
2:3 (1:1)
Everton FC
Sobota 11.11.2023, 16:00 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 12. kolo

90+7
    Olise byl na pravém křídle stažen Mykolenkem. Ukrajinský autor prvního gólu zápasu nepřekvapivě vyfasoval za zápasnický chvat žlutou kartu.

90
    Střídání v týmu Everton FC:
    ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Nathan Patterson.

89
    Střídání v týmu Crystal Palace FC:
    ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Naouirou Ahamada.

89
    James Garner uprostřed hřiště tělem naboural do Ayewa. Podle rozhodčího Barrotta to byl zákrok na žlutou kartu. Tu ve stejné minutě viděl i hostující Onana.
    86. Idrissa GUEYE - 2:3

86
    Everton právě vstřelil branku!
    Tak to je velký šok pro domácí partu. Johnstone inkasuje ze třetí střely třetí gól, na který bude těžké zareagovat! IDRISSA GUEYE si naběhl na přihrávku Doucourého a střelou přes padajícího Mitchella zařídil Evertonu vedení 3:2.

83
    ze hřiště odchází Odsonne Édouard, přichází Jean-Philippe Mateta.

77
    ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Beto.

77
    Édouardův pátý gól v sezoně platí. Čtvrthodinu před koncem v jižním Londýně opět platí nerozhodné skóre!

74
    Crystal Palace právě vstřelil branku!
    Domácí zaslouženě vyrovnávají! Po obranné hlavičce Branthwaitea vyhrál Lerma hlavičkový souboj nad Doucourém a tím vrátil míč do předbrankového prostoru. V tu chvíli ODSONNE ÉDOUARD vyplaval z hranice ofsajdu a před Pickfordem dopravil balon do sítě.

67
    ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Michael Olise.

49
    Mykolenko získal roh, ze kterého poslal volej do tyče. Od té se balon odrazil zpět do hry a ABDOULAYE DOUCOURÉ dal z dorážky jeden z nejlehčích gólů v kariéře.

46
    ze hřiště odchází Amadou Onana, přichází Idrissa Gueye.

45+2
    Abdoulaye Doucouré v přerušené hře zahodil míč z místa rozehrávky a obdržel naprosto zbytečnou žlutou kartu.

24
    Eberechi Eze se mistrovsky uvolnil u zadní čáry a zboku měl namířeno do malého vápna. U nohy Branthwaitea samovolně padl k zemi a vysloužil si žlutou kartu za simulování.
    5. Eberechi EZE - 1:1

5
    V páté minutě je z penalty vyrovnáno na 1:1! Pickford zůstal stát uprostřed branky, kdežto EBERECHI EZE umístil míč ze svého pohledu k pravé tyči.

4
    Branthwaite nešikovným způsobem podrazil pronikajícího Ezeho. V tomto případě píšťalka Barrotta němá nezůstala a domácí mohou vyrovnat z pokutového kopu.
    1. Vitalij MYKOLENKO - 0:1

1
    Ani ne minuta stačila VITALIJI MIKOLENKOVI na vstřelení prvního gólu. Právě po jeho zablokované střele Doucouré roztáhl hru k Harrisonovi. Na centr zprava Ukrajinec zareagoval nejlépe ze všech a hlavou uvedl v radost fanoušky v sektoru hostí.

Michal Břuchanský

Branky: 5. Eze (pen.), 74. Édouard (Lerma) – 1. Mykolenko (Harrison), 49. A. Doucouré, 86. Gueye (A. Doucouré)

Karty:   24. Eze (CRP), 89. Ayew (CRP) – 45+2. A. Doucouré (EVE), 89. Am. Onana (EVE), 90+7. Mykolenko (EVE)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 7:18.
    Crystal Palace FC: Johnstone – Ward (C), J. Andersen, Guéhi, Mitchell – Hughes (89. Ahamada), Lerma – Ayew, Eze, Schlupp (67. Olise) – Édouard (83. Mateta).
    Náhradníci: Matthews – Clyne, C. Doucouré, Holding, França, C. Richards.

Trenér: Roy Hodgson

Everton FC: Pickford – Young (90. Patterson), Tarkowski (C), Branthwaite, Mykolenko – Harrison, Garner, Am. Onana (46. Gueye), McNeil – A. Doucouré – Calvert-Lewin (77. Beto).
    Náhradníci: Virginia – Danjuma, Dobbin, Godfrey, Chermiti, Keane.