Šamorín – Považská Bystrica 2:3 (kon.) | Žilina B – Dolný Kubín 3:0 (kon.)
FC ŠTK 1914 Šamorín
2:3 (2:1)
MŠK Považská Bystrica
sk Neděle 12.11.2023, 10:30 • FC ŠTK 1914 Šamorín • MONACObet liga • 16. kolo

Dnešnému zápasu medzi Šamorínom a Považskou Bystricou nič nechýbalo. Gólov padlo až päť, tri v prvom polčase a dva v druhom. Šamorín viedol do 67. minúty 2:1, ale v priebehu dvoch minút hostia stav stretnutia otočili na 2:3. Vyrovnával Zemko a rozhodujúci gól vsietiť striedajúci Praženka. Domáci teda odchádzajú naprázdno, Považania si odvážajú plný bodový zisk. S konštatovaním, že Považská Bystrica vyhrala v Šamoríne 3:2 vám ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok dňa. (12:25:51)

90+6

90+4
    Veszelinov ďaleko od svojej brány. Dobre prečítal hru, inak by išiel Slávik do úniku.

90+3
    Owusu chce ešte vyrovnať. V posledných minútach je najviac nebezpečný.

90+3
    Hráči Považskej Bystrice len odkopli loptu na polovicu Šamorína.

90+2
    Striedanie v tíme MŠK Považská Bystrica:
    z ihriska odchádza Gerebenits, prichádza Čongrády.

90+1
    Hodál sa najlepšie zorientoval po rohovom kope, keď sa vo vápne zrazilo niekoľko hráčov.

90+1
    Hlavný rozhodca nadstavuje päť minút.

90
    Tréner Peter Jakuš chystá na záver stretnutia striedanie.

89
    Menší vzruch v šestnástke hostí, keď domáci zahrávali roh, ale Považania loptu dostali do bezpečia.

88
    Pekné gesto Záhradníka so Slobodom, ktorí si podali ruky.

87
    Kapitán hostí už mieri pomalým krokom mimo hraciu plochu.

86
    Záhradník je už na nohách, ale Sloboda je na tom stále horšie.

85
    Stret Záhradníka so Slobodom. Obaja hráči ležia na trávniku a bola im privolaná pomoc.

84
    Máté Szolgai bol už v ťažkej streleckej pozícii, ale vyskúšal to, aj keď lopta nešla na bránu.

82
    Žltá karta pre tím MŠK Považská Bystrica (Pečarka).

82
    Zápas sa pomaly blíži k svoju koncu. Považská Bystrica vedie 3:2.

80
    Hodál odkopáva od svojej brány.

78
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín:
    z ihriska odchádza Krivokapić, prichádza Demjanovič,
    z ihriska odchádza Polniš, prichádza Horváth P.

78
    Druhý polčas patrí Považanom. Karta sa obrátila.

76
    Hodál riskantne prihrával, spoluhráč túto loptu nečakal a zachytili ju domáci. Brankár Považskej Bystrice svoju chybu odčinil.

76
    Veszelinov sa v týchto chvíľach obracia v bráne. Zvládol Borisa.

75
    Útočník hostí Slávik mal gólovú šancu, ale prepálil ju!

74
    Štandardka v podobe rohového kopu pre MŠK. Slávik s centrom neuspel.

73
    Tak Praženka je dnes riadne namotivovaný. Nechýbalo mu veľa, aby sa opäť presadil.

71
    Domáci nechápu, čo sa to udialo v posledných dvoch minútach.

69
    Považská Bystrica dala gól! Čo sa to dnes deje v Šamoríne! Považania otáčajú skóre zápasu. Boris poslal rýchly pas z hranice šestnástky striedajúcemu ĽUBOŠOVI PRAŽENKOVI, ktorý si po gólovej asistencii pripisuje aj presný zásah. Smolný deň pre Pančíka, pretože bol aj pri tomto góle.

67
    Považská Bystrica dala gól! Praženka sa pohral s Pančíkom, prihrával už z uhla na nebráneného ROMANA ZEMKA, ktorý z malého vápna vyrovnáva na 2:2.

66
    Považania bez problémov loptu odhlavičkovali z pokutového územia.

66
    Owusu získal rohový kop pre Šamorín.

64
    z ihriska odchádza Piminov, prichádza Nagy,
    z ihriska odchádza Baez, prichádza Hanzli.

63
    Gerebenits v súboji s Baezom si počínal nedovolene.

61
    Žltá karta pre tím MŠK Považská Bystrica (Zemko).

60
    Krivokapić sa dostal k strele, keď nebol dostatočne bránený hráčom MŠK, lenže namieril to nepresne.

58
    Polniš zblokoval Slávikov chystaný centrovaný pas.

58
    Krivokapić nedovolene na Slobodu. Domáci hráč si musí dávať pozor, pretože jednu žltú kartu už v zápase má.

57
    Gerebenits fauloval. Žltú kartu nedostal.

56
    z ihriska odchádza Olejník, prichádza Owusu.

55
    Praženka sa s loptou ďaleko nedostal.

54
    Na center od Baeza si najvyššie vyskočil hráč Považskej Bystrice.

53
    Vaculík zblokoval loptu len na rohový kop.

51
    Prudký pokus z hranice vápna, s ktorým si Veszelinov poľahky poradil.

50
    Baez centrom nenašiel spoluhráča.

50
    Lopta prisúdená Šamorínu.

49
    Žltá karta pre tím FC ŠTK 1914 Šamorín (Krivokapić).

Žltá karta pre tím MŠK Považská Bystrica (Pagáč).

48
    Fanúšikovia sa bavia futbalom a neustále fandia od gólových momentov.

47
    Praženka sa predral až na polovicu Šamorína, ale následne o loptu prišiel.

46
    z ihriska odchádza Kováč, prichádza Praženka.

46
    Začal sa druhý polčas.

Prvý polčas priniesol tri góly v priebehu štyroch minút. Ako prvý sa za domácich presadil v 10. minúte Krivokapić, o tri minúty neskôr vyrovnal Boris a po minúte sa opäť tešili Šamorínčania, keď na 2:1 strelil gól Záhradník. Hra Považskej Bystrice je nemastná-neslaná, naopak domáci hrajú s kľudom na kopačkách a aktívne smerom dopredu.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Po rohovom kope sa mohli domáci radovať! Olejník a ani Silva v malom priestore neprestrelili Hodála.

45
    Domáci získali dobrou hrou rohový kop.

43
    Štandardku Považanov kopol Vaculík, našiel hlavu Pagáča, ktorý len tesne minul bránu.

41
    Zahral ho samotný Slávik, lopta mierila na vzdialenejšiu tyčku, ale hostia sa k nej ani nedostali.

41
    Slávikov pokus zblokovaný na rohový kop.

40
    Center na bližšiu žrď, kde bol v súboji lepší Zemko.

40
    Máté Szolgai tentokrát pri rohovej zástavke odkiaľ pošle loptu do hry.

39
    Treba povedať, že Šamorín hrá v prvom polčase lepšie.

36
    Šamorín skoro viedol o dva góly! V blízkosti Hodála hlavičkoval Krivokapić, ale brankár MŠK vydoloval loptu z bránkovej čiary!

35
    Roh od Baeza odkopli hostia.

35
    Domáci sú stále aktívni, Hodál musel opäť zasahovať.

33
    Zaujímavý pokus od Gerebenitsa. Veszelinov si s jeho prízemnou strelou poradil.

31
    Polhodina hry je za nami. Baez bol autorom centra pri priamom kope, ale lopta letela vedľa brány.

29
    Slávik zle centroval. Hráč domácich loptu odkopol v postavenom múre.

28
    Pančík poslal k zemi Kováča. Štandardka pre hostí.

27
    Hráči Považskej Bystrice sa snažia. Center z diaľky chytil Veszelinov.

25
    Hostia získali rohový kop, ktorý zahral Kováč, ale nie príliš ideálne.

23
    Žltá karta pre tím FC ŠTK 1914 Šamorín (Olejník).

23
    Hodál čítal hru a loptu vyboxoval, následne si ju zobral.

22
    Baez si stavia loptu pri rohovej zástavke.

22
    Niekoľko centrovaných lôpt do pokutového územia Šamorína. Domáci to zvládli.

20
    Roh Šamorínčanom nevyšiel.

20
    Hodál s geniálnym zákrokom, Olejník vystrelil cez dvoch hráčov a hosťujúci brankár sa hodil do strely a loptu vyrazil!

19
    Považanom nevyšla prihrávka, ktorú domáci zachytili.

18
    Pri lopte sú domáci hráči.

16
    Počas štyroch minút sme videli tri góly. Nie je to také časté pri futbale.

14
    Šamorín dáva gól! Pančík je dnes pri všetkých góloch, spoza vápna po zemi posunul loptu ZORANOVI ZÁHRADNÍKOVI, ktorý v sklze dokázal rozvlniť sieť.

13
    Považská Bystrica dala gól! Aj hostia strieľajú podobný gól ako domáci! Vysoký pas sprava mal zneškodniť Pančík, ale nevystihol situáciu a k lopte sa dostal MÁRIO BORIS, ktorý poľahky úspešne zakončil.

12
    Hodál si dal pozor na strelu Olejníka.

10
    Šamorín dáva gól! Domáci strieľajú gól z ničoho nič. Výborný vysoký center poslal z pravej strany Pančík, ktorým našiel hlavu MATIJU KRIVOKAPIĆA v päťke a ten prekonal brániaceho hráča aj brankára hostí.

9
    Hráči Šamorína si zatiaľ príliš nerozumejú smerom dopredu.

7
    Domáci odhlavičkovali a následne Sloboda poslal loptu len do rúk Veszelinova.

7
    Ďalší roh pre Považanov. Zahrá ho Slávik.

7
    Slávikova strela spoza šestnástky zblokovaná.

5
    Baezov center len na hlavu hosťujúceho hráča.

5
    Rohový kop aj na strane Šamorína.

4
    Borisov pozdrav pre Veszelinova.

3
    Priamy kop hostí od Vaculíka si našiel hlavu Pagáča, ktorý prudko nasmeroval loptu nad bránu.

2
    Centroval Slávik, hlavičkoval Matejčík a lopta bola stále v hre, kde sa takmer k zakončeniu dostal Boris.

2
    V druhej minúte zahrá Považská Bystrica rohový kop.

1
    Olejník prízemne centroval sprava do pokutového územia, ale lopta neprešla cez hosťujúcich brániacich hráčov.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC ŠTK 1914 Šamorín: Veszelinov – Marič-Bjekič, Silva, Polniš, Pančík, Piminov, Krivokapić, Záhradník, Szolgai M., Baez (C), Olejník
    Náhradníci: Nagy, Hanzli, Demjanovič, Owusu, Botló, Horváth A., Ferleťák, Horváth P., Szolgai B.
    Tréner: Pavol Gregora

MŠK Považská Bystrica: Hodál – Pečarka, Matejčík, Vaculík, Pagáč, Zemko, Sloboda (C), Boris, Kováč, Gerebenits, Slávik
    Náhradníci: Ragula, Praženka, Chaves, Kucharčík, Krasňan, Čongrády, Šulák, Teplan
    Tréner: Peter Jakuš

Rozhodca: Vaňo – Halíček, Štepanovský.

V pokračovaní 16. kola druhej slovenskej futbalovej ligy domáci FC ŠTK 1914 Šamorín hostí MŠK Považská Bystrica.

FC ŠTK 1914 Šamorín: Šamorínčania okupujú koniec tabuľky a na zatiaľ zostupujúci Dolný Kubín majú k dobru tri body. Z posledných dvoch zápasov získali len bod. Po cennej remíze s Myjavou 2:2, prišla krutá prehra s Malženicami 0:4. Tri presné zásahy má za domácich Lukáš Leginus.

MŠK Považská Bystrica: Považania sú celkom vo forme. Naposledy zvíťazili v Myjave jednoznačne 4:0. Zatiaľ sú na piatej priečke a na konte majú 27 bodov. Najlepším strelcom MŠK je Lukáš Slávik, ktorý dal už deväť gólov a patrí mu priebežná druhá priečka v tabuľke strelcov.