Šamorín – Považská Bystrica 2:3 (kon.) | Žilina B – Dolný Kubín 3:0 (kon.)
2:3 (2:1)
MŠK Považská Bystrica
sk Neděle 12.11.2023, 10:30 • FC ŠTK 1914 Šamorín • MONACObet liga • 16. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

V pokračovaní 16. kola druhej slovenskej futbalovej ligy domáci FC ŠTK 1914 Šamorín hostí MŠK Považská Bystrica.

FC ŠTK 1914 Šamorín: Šamorínčania okupujú koniec tabuľky a na zatiaľ zostupujúci Dolný Kubín majú k dobru tri body. Z posledných dvoch zápasov získali len bod. Po cennej remíze s Myjavou 2:2, prišla krutá prehra s Malženicami 0:4. Tri presné zásahy má za domácich Lukáš Leginus.

MŠK Považská Bystrica: Považania sú celkom vo forme. Naposledy zvíťazili v Myjave jednoznačne 4:0. Zatiaľ sú na piatej priečke a na konte majú 27 bodov. Najlepším strelcom MŠK je Lukáš Slávik, ktorý dal už deväť gólov a patrí mu priebežná druhá priečka v tabuľke strelcov.

Vzájomný zápas v sezóne 2023/2024:

Považská Bystrica 2:2 Šamorín

Úvodné zostavy:

FC ŠTK 1914 Šamorín: Veszelinov – Marič-Bjekič, Silva, Polniš, Pančík, Piminov, Krivokapić, Záhradník, Szolgai M., Baez (C), Olejník
    Náhradníci: Nagy, Hanzli, Demjanovič, Owusu, Botló, Horváth A., Ferleťák, Horváth P., Szolgai B.
    Tréner: Pavol Gregora

MŠK Považská Bystrica: Hodál – Pečarka, Matejčík, Vaculík, Pagáč, Zemko, Sloboda (C), Boris, Kováč, Gerebenits, Slávik
    Náhradníci: Ragula, Praženka, Chaves, Kucharčík, Krasňan, Čongrády, Šulák, Teplan
    Tréner: Peter Jakuš

Rozhodca: Vaňo – Halíček, Štepanovský.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Olejník prízemne centroval sprava do pokutového územia, ale lopta neprešla cez hosťujúcich brániacich hráčov.

2
    V druhej minúte zahrá Považská Bystrica rohový kop.

2
    Centroval Slávik, hlavičkoval Matejčík a lopta bola stále v hre, kde sa takmer k zakončeniu dostal Boris.

3
    Priamy kop hostí od Vaculíka si našiel hlavu Pagáča, ktorý prudko nasmeroval loptu nad bránu.

4
    Borisov pozdrav pre Veszelinova.

5
    Rohový kop aj na strane Šamorína.

5
    Baezov center len na hlavu hosťujúceho hráča.

7
    Slávikova strela spoza šestnástky zblokovaná.

7
    Ďalší roh pre Považanov. Zahrá ho Slávik.

7
    Domáci odhlavičkovali a následne Sloboda poslal loptu len do rúk Veszelinova.

9
    Hráči Šamorína si zatiaľ príliš nerozumejú smerom dopredu.

10
    Šamorín dáva gól! Domáci strieľajú gól z ničoho nič. Výborný vysoký center poslal z pravej strany Pančík, ktorým našiel hlavu MATIJU KRIVOKAPIĆA v päťke a ten prekonal brániaceho hráča aj brankára hostí.

12
    Hodál si dal pozor na strelu Olejníka.

13
    Považská Bystrica dala gól! Aj hostia strieľajú podobný gól ako domáci! Vysoký pas sprava mal zneškodniť Pančík, ale nevystihol situáciu a k lopte sa dostal MÁRIO BORIS, ktorý poľahky úspešne zakončil.

14
    Šamorín dáva gól! Pančík je dnes pri všetkých góloch, spoza vápna po zemi posunul loptu ZORANOVI ZÁHRADNÍKOVI, ktorý v sklze dokázal rozvlniť sieť.

16
    Počas štyroch minút sme videli tri góly. Nie je to také časté pri futbale.

18
    Pri lopte sú domáci hráči.

19
    Považanom nevyšla prihrávka, ktorú domáci zachytili.

20
    Hodál s geniálnym zákrokom, Olejník vystrelil cez dvoch hráčov a hosťujúci brankár sa hodil do strely a loptu vyrazil!

20
    Roh Šamorínčanom nevyšiel.

22
    Niekoľko centrovaných lôpt do pokutového územia Šamorína. Domáci to zvládli.

22
    Baez si stavia loptu pri rohovej zástavke.

23
    Hodál čítal hru a loptu vyboxoval, následne si ju zobral.

23
    Žltá karta pre tím FC ŠTK 1914 Šamorín (Olejník).

25
    Hostia získali rohový kop, ktorý zahral Kováč, ale nie príliš ideálne.

27
    Hráči Považskej Bystrice sa snažia. Center z diaľky chytil Veszelinov.

28
    Pančík poslal k zemi Kováča. Štandardka pre hostí.

29
    Slávik zle centroval. Hráč domácich loptu odkopol v postavenom múre.

31
    Polhodina hry je za nami. Baez bol autorom centra pri priamom kope, ale lopta letela vedľa brány.

33
    Zaujímavý pokus od Gerebenitsa. Veszelinov si s jeho prízemnou strelou poradil.

35
    Domáci sú stále aktívni, Hodál musel opäť zasahovať.

35
    Roh od Baeza odkopli hostia.

36
    Šamorín skoro viedol o dva góly! V blízkosti Hodála hlavičkoval Krivokapić, ale brankár MŠK vydoloval loptu z bránkovej čiary!

39
    Treba povedať, že Šamorín hrá v prvom polčase lepšie.

40
    Máté Szolgai tentokrát pri rohovej zástavke odkiaľ pošle loptu do hry.

40
    Center na bližšiu žrď, kde bol v súboji lepší Zemko.

41
    Slávikov pokus zblokovaný na rohový kop.

41
    Zahral ho samotný Slávik, lopta mierila na vzdialenejšiu tyčku, ale hostia sa k nej ani nedostali.

43
    Štandardku Považanov kopol Vaculík, našiel hlavu Pagáča, ktorý len tesne minul bránu.

45
    Domáci získali dobrou hrou rohový kop.

45+1
    Po rohovom kope sa mohli domáci radovať! Olejník a ani Silva v malom priestore neprestrelili Hodála.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Prvý polčas priniesol tri góly v priebehu štyroch minút. Ako prvý sa za domácich presadil v 10. minúte Krivokapić, o tri minúty neskôr vyrovnal Boris a po minúte sa opäť tešili Šamorínčania, keď na 2:1 strelil gól Záhradník. Hra Považskej Bystrice je nemastná-neslaná, naopak domáci hrajú s kľudom na kopačkách a aktívne smerom dopredu.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme MŠK Považská Bystrica:
    z ihriska odchádza Kováč, prichádza Praženka.

47
    Praženka sa predral až na polovicu Šamorína, ale následne o loptu prišiel.

48
    Fanúšikovia sa bavia futbalom a neustále fandia od gólových momentov.

49
    Žltá karta pre tím FC ŠTK 1914 Šamorín (Krivokapić).

Žltá karta pre tím MŠK Považská Bystrica (Pagáč).

50
    Lopta prisúdená Šamorínu.

50
    Baez centrom nenašiel spoluhráča.

51
    Prudký pokus z hranice vápna, s ktorým si Veszelinov poľahky poradil.

53
    Vaculík zblokoval loptu len na rohový kop.

54
    Na center od Baeza si najvyššie vyskočil hráč Považskej Bystrice.

55
    Praženka sa s loptou ďaleko nedostal.

56
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín:
    z ihriska odchádza Olejník, prichádza Owusu.

57
    Gerebenits fauloval. Žltú kartu nedostal.

58
    Krivokapić nedovolene na Slobodu. Domáci hráč si musí dávať pozor, pretože jednu žltú kartu už v zápase má.

58
    Polniš zblokoval Slávikov chystaný centrovaný pas.

60
    Krivokapić sa dostal k strele, keď nebol dostatočne bránený hráčom MŠK, lenže namieril to nepresne.

61
    Žltá karta pre tím MŠK Považská Bystrica (Zemko).

63
    Gerebenits v súboji s Baezom si počínal nedovolene.

64
    z ihriska odchádza Piminov, prichádza Nagy,
    z ihriska odchádza Baez, prichádza Hanzli.

66
    Owusu získal rohový kop pre Šamorín.

66
    Považania bez problémov loptu odhlavičkovali z pokutového územia.

67
    Považská Bystrica dala gól! Praženka sa pohral s Pančíkom, prihrával už z uhla na nebráneného ROMANA ZEMKA, ktorý z malého vápna vyrovnáva na 2:2.

69
    Považská Bystrica dala gól! Čo sa to dnes deje v Šamoríne! Považania otáčajú skóre zápasu. Boris poslal rýchly pas z hranice šestnástky striedajúcemu ĽUBOŠOVI PRAŽENKOVI, ktorý si po gólovej asistencii pripisuje aj presný zásah. Smolný deň pre Pančíka, pretože bol aj pri tomto góle.

71
    Domáci nechápu, čo sa to udialo v posledných dvoch minútach.

73
    Tak Praženka je dnes riadne namotivovaný. Nechýbalo mu veľa, aby sa opäť presadil.

74
    Štandardka v podobe rohového kopu pre MŠK. Slávik s centrom neuspel.

75
    Útočník hostí Slávik mal gólovú šancu, ale prepálil ju!

76
    Veszelinov sa v týchto chvíľach obracia v bráne. Zvládol Borisa.

76
    Hodál riskantne prihrával, spoluhráč túto loptu nečakal a zachytili ju domáci. Brankár Považskej Bystrice svoju chybu odčinil.

78
    Druhý polčas patrí Považanom. Karta sa obrátila.

78
    z ihriska odchádza Krivokapić, prichádza Demjanovič,
    z ihriska odchádza Polniš, prichádza Horváth P.

80
    Hodál odkopáva od svojej brány.

82
    Zápas sa pomaly blíži k svoju koncu. Považská Bystrica vedie 3:2.

82
    Žltá karta pre tím MŠK Považská Bystrica (Pečarka).

84
    Máté Szolgai bol už v ťažkej streleckej pozícii, ale vyskúšal to, aj keď lopta nešla na bránu.

85
    Stret Záhradníka so Slobodom. Obaja hráči ležia na trávniku a bola im privolaná pomoc.

86
    Záhradník je už na nohách, ale Sloboda je na tom stále horšie.

87
    Kapitán hostí už mieri pomalým krokom mimo hraciu plochu.

88
    Pekné gesto Záhradníka so Slobodom, ktorí si podali ruky.

89
    Menší vzruch v šestnástke hostí, keď domáci zahrávali roh, ale Považania loptu dostali do bezpečia.

90
    Tréner Peter Jakuš chystá na záver stretnutia striedanie.

90+1
    Hlavný rozhodca nadstavuje päť minút.

90+1
    Hodál sa najlepšie zorientoval po rohovom kope, keď sa vo vápne zrazilo niekoľko hráčov.

90+2
    z ihriska odchádza Gerebenits, prichádza Čongrády.

90+3
    Hráči Považskej Bystrice len odkopli loptu na polovicu Šamorína.

90+3
    Owusu chce ešte vyrovnať. V posledných minútach je najviac nebezpečný.

90+4
    Veszelinov ďaleko od svojej brány. Dobre prečítal hru, inak by išiel Slávik do úniku.

90+6

Dnešnému zápasu medzi Šamorínom a Považskou Bystricou nič nechýbalo. Gólov padlo až päť, tri v prvom polčase a dva v druhom. Šamorín viedol do 67. minúty 2:1, ale v priebehu dvoch minút hostia stav stretnutia otočili na 2:3. Vyrovnával Zemko a rozhodujúci gól vsietiť striedajúci Praženka. Domáci teda odchádzajú naprázdno, Považania si odvážajú plný bodový zisk. S konštatovaním, že Považská Bystrica vyhrala v Šamoríne 3:2 vám ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok dňa. (12:25:51)