Slavia – Litoměřice 4:3 (kon.) | Prostějov – Pardubice B 6:1 (kon.) | Kolín – Přerov 2:3 (po pr.)
Třebíč – Vsetín 5:4 (kon.) | Frýdek-M. – Sokolov 5:2 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
HC Dynamo Pardubice B
Sobota 02.12.2023, 17:00Chance liga • 27. kolo

To už je z mé strany vše. Přeji všem krásný zbytek soboty! (19:34:52)

Střely na branku – 28:32 (14:12, 5:9, 9:11)

Hokejisté Prostějova jasně ovládli souboj s Pardubicemi B a napravili si tak reputaci po středeční vysoké porážce od Vsetína. Dnes zvítězili stejným, jen opačným, skóre – tedy 6:1.

Gólově nejbohatší byla hned první třetiny. Domácí přitom otevřeli skóre až v 16. minutě, ale hosté stačili vyrovnat a Jestřábi pak reagovat dalšími dvěma trefami. Po 20 minutách tak vedli 3:1. Hned po 9 sekundách prostřední části se navíc podruhé v zápase prosadil Tomáš Hanousek. Pokud ještě mělo Dynamo ve třetí části ambice s duelem něco udělat, jejich naděje definitivně zhasly ve 49. minutě, kdy se v přesilovce trefil po pasu Illéše do odkryté branky Jan Veselý. Minutu před koncem pak pečetil skóre Zdeněk Doležal.

59:56
    Málem sedmý gól Prostějova. Jan Slanina ještě z vrcholu levého kruhu orazítkoval vzdálenější tyčku!

59:48
    Dvě minuty za sekání ještě dostává hostující Tomáš Zeman.
    59:01 Zdeněk DOLEŽAL - 6:1

59:01
    6/6
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Domácí přidávají ještě jeden gól. Nejprve nedotáhl svůj únik hostující Dominik Hrníčko, když se mu nepovedl forhendový blafák. Jestřábi pak otočili hru na druhou stranu. ZDENĚK DOLEŽAL se na levé straně útočného pásma uvolnil přes bránícího hráče a střelou po ledě k pravé tyčce překonává Vomáčku. Asistence: Jakub Illéš a Matouš Venkrbec.
    Doležal Z., Illéš J., Venkrbec M., Štipčák M., Kubeš J., Poledna A.
    Vomáčka T., Švec M., Nedbal K., Hrníčko D., Kaut T., Rohlík O.

58:33
    Z ostrého úhlu zakončoval Patrik Urban. Štipčák byl připraven u své tyčky.

58:02
    Běží už poslední dvě minuty tohoto zápasu. O výhře Prostějova je rozhodnuto.

57:23

57:12
    Hosté ještě vyhazují a jejich oslabení za chvíli skončí.

57:00
    V oslabení se dostal ke střele Dominik Hrníčko. Štipčák jistým zákrokem přerušil hru.

56:47
    Jakub Lichtag najel v přerušené hře do Marka Račuka, který se mu přijel pomstít. Na trestnou lavici půjdou ona hokejisté.

56:18
    Slanina je už zpátky na ledě. Domácím začíná zhruba minutová přesilovka.

55:41
    Karel Nedbal si sjel na přihrávku Rohlíka. Z pravého kruhu neprostřelil Štipčáka.

55:21
    Petr Hašek obral o puk Tomáše Kauta, který ho pak podrazil. Síly na ledě se vyrovnají.

54:17
    Jan Slanina najel do pardubického brankáře Vomáčky. Rozhodčí to k nelibosti domácích hráčů i fanoušků posoudil jako nedovolený zákrok vůči gólmanovi Dynama B.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Račuk (Maruna), 19. Hanousek (Slanina, Jiránek), 19. Pohl (Z. Doležal, Hašek), 21. Hanousek (Z. Doležal, Hašek), 49. J. Veselý (Illéš, Jiránek), 60. Z. Doležal (Illéš, Venkrbec) – 19. Rákos (Nedbal, Švec)

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Poledna, Hanousek, Drtil, Pohl, Kubeš, Krejčí – Illéš, Hašek, Z. Doležal – Fronk, Ostřížek, J. Veselý – Maruna, Pitule, Račuk – Jiránek (A), Venkrbec (C), Slanina.
    Trenér: Martin Janeček

HC Dynamo Pardubice B: Vomáčka (Honzík) – Tvrdík, Zdráhal, Nedbal, Švec, Kaštánek, Voženílek – Žálčík (A), Rákos (A), Kaplan – Pochobradský, J. Mikyska, Urban – Rohlík, Kaut (C), Hrníčko – Lichtag, Zeman, Rouha.
    Trenér: Tomáš Jirků

Rozhodčí: Wagner, Pilný – Král, Peluha