Jihlava – Vítkovice 1:5 (kon.) | Zlín – Přerov 7:5 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 6:2 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 2:1 (kon.) | Třinec – Olomouc 1:2 (kon.) | HC Litvínov – Plzeň 2:3 (kon.)
K. Vary – Liberec 3:4 (po pr.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 1:2 (1:2 po s.n.)
Mountfield HK
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
HC Sparta Praha
Sobota 02.12.2023, 12:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a u dalších onlajnů se budu těšit, na počtenou. (15:47:23)

Dnešní utkání je u konce. Hradečtí zvládli zápas o všechno a porazili Spartu za tři body. Lvi si po mnoha šancích a dobrém výkonu došli pro vítězný gól v 54. minutě díky povedené teči Adama Novotného. Své možnosti měla i Sparta, ale na potřebný bod k jistotě umístění v nejlepší čtyřce nedosáhla. Na definitivní podobu tabulky si musíme ještě počkat s koncem ostatních duelů skupiny Západ.

Aktualizováno: Karlovy Vary srovnaly doma proti Liberci na 3:3 v 59. minutě a poslaly utkání do prodloužení. To posunulo Spartu na čtvrté místo, Hradec se propadl na pátou příčku a musel čekat na výsledek zápasu Motor vs. Boleslav. A vzhledem k tomu, že Budějovice v základní hrací době nevyhrály, bylo už jisté, že Mountfield narazí ve druhé části sezony na týmy ze spodních čtyřek tabulky.

59:47
    Tohle už pro domácí vypadá více než dobře.

59:13
    Hosté zatím nemají čas odvolávat brankáře, místo toho pálil z kruhu Valdis Dommers a následně promáchl Michal Beneš.

58:37
    Střela Adama Novotného byla tečována a skončila těsně pod ochrannou sítí. Nepíská se.

57:59
    Riskantní nahrávka podél lajny, ale Mountfield potenciální šanci Sparty přežil.

57:43
    Zákrok Vedrala a bude se vhazovat v útočném pásmu z pohledu Hradeckých. Tohle jim na závěr zápasu vyhovuje.

57:14
    Tomáš Hora dostal přihrávku mezi kruhy, ale při snaze o kličku přišel o puk.

56:29
    Štěpán Černý nastartoval jeden z posledních útoků minimálně v základní hrací době, tohle bude ještě napínavý závěr!

56:18
    Adam Novotný vypálil zpoza bránícího hráče, ale Vedral na jeho pokus i tak viděl a bez problému zasáhl.

55:35
    Domácí nyní vsadili na obranu, zato Sparta potřebuje tlačit. Většina děje se teď odehrává u branky Mrázka.

53:56
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Tomáš Hora – 2 min., hákování.

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Marek Daníček – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.

53:25
    6/6
    Hradec právě vstřelil branku!
    Mountfield se dočkal a vede! Štěpán Černý vypálil a do střely se mu šikovně vložil ADAM NOVOTNÝ, jehož teč poslala puk za záda Vedrala, který jen máchl lapačkou – 2:1. Takováto situace i s ostatními zápasy by poslala Hradecké do nejlepší čtyřky. Asistence: Štěpán Černý, Matěj Beneš.
    Mrázek V., Novotný A., Černý Š., Beneš Ma., Havlíček M., Beneš Mi.
    Vedral Š., Samson O., David F., Bareš A., Hamršmíd J., Poláček P.

53:17
    Michal Beneš se hezky proháčkoval do útočné třetiny, ale poslední přihrávka mu nevyšla ideálně a Jaroslav Prášek musel spěchat za pukem.

52:26
    Jakub Aschenbrenner kličkou zmátl protihráče a rozehrál do útočného pásma, jenže na nikoho z domácích borců.

51:33
    Jakub Žmola obdržel nahrávku na útočnou modrou čáru, dobře zpracoval, ale proti hradecké přesile neměl nárok.

51:15
    Pražané vyhazují daleko od vlastní brány, ale nepovedlo se jim to dle plánu, a tak je pískán další icing.

50:42
    Michala Beneše přetlačil v souboji protihráč a ujížděl podél hrazení, až pak narazil na hradeckou obranu.

Jan Brůna

Branky a nahrávky: 12. J. Aschenbrenner (Pavelka), 54. A. Novotný (Š. Černý, Ma. Beneš) – 3. Fábry (Holeček, Žmola)

Mountfield HK: Mrázek (Tuček) – Š. Černý, Havlíček, J. Aschenbrenner, Pavelka, Mi. Veselý, Bezpalec, Hrbek – Prášek, Mi. Beneš, Ma. Beneš – A. Novotný, T. Hora, Dommers – Zámečník, Matašovský (C), Hrdlička – V. Aschenbrenner, Vencl (A).
    Trenér: Martin Vágner

HC Sparta Praha: Vedral (Kalista) – J. Tůma, T. Bartoň, Culek, D. Pavlák, Samson, David (A), Höll – Odehnal, Fábry (C), Poláček – Daníček, Theimer, Hrabík – Novák, S. Pavlák, Bareš – Holeček, Žmola, Hamršmíd (A).
    Trenér: Tomáš Netík

Rozhodčí: Horák, Hacaperka – Jiruška, Landsmann