Kladno – Sparta 2:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 1:3 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 3:5 (kon.)
HC Litvínov – Plzeň 5:4 (kon.) | Poruba – Přerov 4:3 (3:1 po s.n.) | Olomouc – Třinec 4:6 (kon.)
K. Vary – Tábor 3:2 (po pr.) | Slavia – Liberec 2:3 (2:3 po s.n.)
po s.n. (2:3)
HC Slavia Praha
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 16.12.2023, 17:30 • ZS Eden • Extraliga dorostu • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Slávističtí dorostenci zatím prožívají povedený ročník. Z šestadvaceti zápasů prohráli jen sedmkrát a v tabulce jsou na druhém místě o tři body za vedoucími Karlovými Vary.

V posledním kole základní části přivítají slávisté v Edenu Liberec. Obě letošní vzájemná utkání vyšla lépe pro sešívané. Na začátku října skončilo utkání 6:1 pro Slavii a 16. listopadu, tedy přesně před měsícem, vyhráli svěřenci Ladislava Slížka na severu Čech 3:1.

Poslední klání odehráli červenobílí ve čtvrtek na ledě Mladé Boleslavi, odkud si odvezli vítězství 7:4. Dvěma trefami k tomu výrazně přispěli David Huk a Matouš Jan Kucharčík.

Dorost Slavie má bodový náskok na třetí Plzeň, v případě vítězství tedy potvrdí, že se udrží na druhé příčce. Zápas 27. kola začne v sobotu od 17:30.

HC Slavia Praha: Höhlig (F. Poletín) – Labuzík, Pšenička (A), Lorenz (A), Vrzal, Skyba, D. Marek – Tittl, Huk, Matějovský (C) – Šámal, Kucharčík, Švancar – Egart, Tichý, J. Holejšovský.
    Trenér: Ladislav Slížek

Bílí Tygři Liberec: Charvát (O. Maxin) – D. Novák, D. Hrouda, Kachlíř, Vaněček (C), S. Zeman, D. Fiala, Stromský – Pekr, M. Kratochvíl I, Bajer – Bělohorský, Krajdl, Kinter – Šmucr.
    Trenér: Milan Plodek

Rozhodčí: Bejček – Beneš, Kotlík.

Dobrý podvečer z Edenu. Hráči obou týmů nastupují na ledovou plochu, utkání za malou chvíli odstartuje.

00:01

00:49
    Utkání začíná aktivitou Liberce v útočném pásmu, ale k prvnímu ohrožení branky nedochází.

01:22
    6/6
    Z následující akce už se hosté ujímají vedení. Skóre utkání otevřel přesnou střelou po chybě slávistů v rozehrávce ŠIMON BĚLOHORSKÝ. Bez asistence.
    Bělohorský Š., Charvát S., Krajdl D., Kinter F., Vaněček J., Kachlíř L.
    Höhlig D., Vrzal T., Šámal V., Kucharčík M., Švancar V., Lorenz T.
    01:22 Šimon BĚLOHORSKÝ - 0:1

02:24
    Slavia po úvodním gólu nestíhá, do další příležitosti se dostal Krajdl, ale brankáře domácích nepřekonal.

04:25
    Pšenička se dostal do prostoru před brankou, jenže nedostal z pravé strany přihrávku.

04:54
    Tittl dostal kotouč na modrou čáru a nahozením prověřil brankáře Liberce. Slavia se po ospalejším úvodu dostává do tempa.

06:18
    Hrouda zaváží kotouč do útočného pásma a nahazuje ho směrem na domácí branku. Obránci sešívaných ho sice zachycují, ale liberečtí ho vybojovali zpět a drží se v útočném pásmu.

07:21
    Huk vjel s kotoučem do ofenzivní zóny hostů, jenže v něm byl sám a puk ztratil.

08:30
    Slávisté kombinují v útočném pásmu a snaží se vyrovnat. Několik zakončení však gólem nekončí.

09:25
    Tureček střílí od modré čáry, strážce slávistické svatyně proti němu zasahuje betonem.

10:32
    Bělohorský dostal dobrou přihrávku před branku a nebezpečně zakončil, stav utkání se nemění.

12:40
    Slávisté se krkolomně dostávají do útočného pásma, soupeř nedokázal vyhodit a Vrzal střílí na Charváta, který chytá puk do lapačky.

14:00
    Zeman převzal přihrávku pod modrou čárou a znovu střílí na slávistickou branku.

14:53
    Tittl s Pšeničkou se dostávají do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný nahrává druhé, jenže ten nedokázal přihrávku pořádně zpracovat a ohrozit branku.

15:59
    Švancar obdržel přihrávku na modrou čáru přes půlku hřiště a z kruhu střílí do náruče Charváta.

16:22
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Šimon Bělohorský – 2 min., hákování.

17:05
    Slávisté sice kombinují v útočném pásmu, ale v první části přesilové hry branku neohrožují.

17:32
    Krásná kombinace nekončí gólem. Po třech přesných přihrávkách neprostřelil Šámal brankáře.

18:22

18:58
    Minutu před koncem úvodní periody mohli slávisté znovu vyrovnat, další hezkou kombinaci zakončil do brankáře Huk.

19:57
    V samém závěru unikal hostující útočník sám na brankáře, jenže i kvůli nedostatku času zakončil rychle a druhou branku nepřidal.

20:00

Liberečtí nebyli v první třetině aktivnější, ale brzy se ujali vedení a zbylých osmnáct minut ho udrželi. Slavia měla několik šancí na vyrovnání, ale žádnou z nich neproměnila. Druhá třetina začne za čtvrt hodiny.

Hosté se vracejí dříve než slávisté na ledovou plochu, v kabině domácích asi bylo o přestávce co probírat. Za několik sekund započne druhá třetina.

20:01

20:01
    Tři slávisté přišli pozdě na led a domácí za to pykají. Rozhodčí udělil hráčské lavici dvouminutový trest za zdržování hry.

22:00

22:01
    Liberec si v početní výhodě nevypracoval žádnou šanci.

23:26
    Slávisty necitlivé vyloučení ze začátku periody nakoplo a tvoří si nebezpečné příležitosti, ale srovnat se jim zatím nepodařilo.

24:05
    Tittl míří sám na brankáře Charváta, zakončením ho však pouze trefuje. V dalším nebezpečném zakončení se ocitl Švancar.

24:55
    6/6
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia využívá souvislého tlaku a srovnává na 1:1. První gól domácích střílí MATOUŠ JAN KUCHARČÍK. Asistence: Vojtěch Švancar.
    Kucharčík M., Švancar V., Höhlig D., Vrzal T., Šámal V., Lorenz T.
    Charvát S., Bělohorský Š., Krajdl D., Kinter F., Vaněček J., Novák D.
    24:55 Matouš Jan Kucharčík - 1:1

26:46
    Slavia vypadá ve druhé třetině úplně jinak než v první a nyní si vynutila faul.

27:06
    Jakub Vaněček – 2 min., krosček.

27:25
    Šámal se v přesilové hře chytře dostal s pukem před brankáře, ale ten ho vychytal. Následuje série libereckých vyhození přes celé kluziště.

29:06

29:06
    Posledních čtyřicet sekund se slávisté drželi v útočném pásmu, branku však neohrozili.

29:36
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Artur Matějovský – 2 min., podrážení.

30:30
    6/5
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec na rozdíl od Slavie přesilovou hru využívá. Hosté vybojovali v rohu kotouč a MATYÁŠ KRATOCHVÍL je posílá znovu do vedení. Bez asistence.
    Kratochvíl M. I, Charvát S., Pekr T., Bajer M., Hrouda D., Novák D.
    Höhlig D., Vrzal T., Šámal V., Labuzík P., Kucharčík M.
    30:30 Matyáš KRATOCHVÍL - 1:2

31:46
    Domácí jsou po inkasované brance opaření a do ničeho se nedostávají.

32:50
    Lorenz převzal kotouč pod modrou čárou a tvrdou ránou vystřelil na Charváta.

33:13
    Samuel Zeman – 2 min., sekání.

33:46
    Hosté dvakrát nevyhodili kotouč a slávisté je tlačí v útočném pásmu. Střelba ale zatím chybí.

34:33
    Teď už přichází, ale branku vysoko přestřelil Tittl.

35:13

35:37
    Slávisté pokračují v tlaku i po početní výhodě, přízemní střelu vysílá na branku hostů Vrzal, ale Charvát ji chytá. Po přerušení se strhává menší rozmíška.

36:09
    Egart vyrazili s Holejšovským vstříc liberecké brance, jenže nezakončili, jelikož si nepřesně přihráli.

37:33
    Zeman se natlačil před branku a snažit se puk dotlačit za čáru, i když už ho měl Höhlig v moci. To se nelíbilo domácím obráncům a opět došlo k drobné strkanici.

38:22
    Liberec se v závěru druhé třetiny brání a snaží se udržet vedení. Jednou sice vyhazuje na zakázané uvolnění, ale Slavii do ničeho nepouští.

39:06
    Jakub Vaněček – 2 min., podrážení.

40:00

I druhá třetina skončila vedením Liberce o jednu branku. Prostřední dějství výrazně ovlivnily přesilové hry. Hosté svou jednu využili, naopak slávistům se to nepodařilo ani v jedné ze tří, které měli k dispozici. Ve třetím dějství tak budou dohánět jednogólové manko.

40:01

40:57
    Liberec nepotrestal velkou chybu slávistů v oslabení, hostujícího hráče vychytal Höhlig.

41:06

41:50
    Šámal se skvěle prokličkoval před branku, jenže chtěl ještě přihrát. Spoluhráč, který měl pas přijmout, upadl.

43:49
    Pasáž, ve které se nic moc nedělo, je přerušena ofsajdem domácích.

44:17
    Hosté mohli vyrazit do brejku, ale Krajdl nezpracoval kotouč.

44:36
    Po nepřehledné situaci zůstává jeden z domácích hráčů ležet na ledě. Za potlesku hráčů i diváků se zvedá a odjíždí na střídačku za pomoci spoluhráčů.

46:59
    Slavia se snaží o vyrovnání, tlak na brankovišti však srovnáním nekončí.

49:14
    Slavia má tlak, ale neohrožuje branku. Z hlediště se ozývá žádost, aby hráči více stříleli.

49:57
    Domácí se drželi v útočném pásmu, jenže nepřesnou přihrávkou je vyhnal jinak dobře hrající Śámal.

50:00
    Druhá polovina třetí třetiny začala snahou o probojování se Huka do útočného pásma.

51:43
    To se nepodařilo, o chvíli později ale vystřelil na Charváta Matějovský.

52:24
    Charvát pro jistotu přerušuje hru po nahození Kucharčíka.

52:43
    Holejšovský vyrazil se spoluhráčem do přečíslení, dostal od něj kotouč do ložené šance, jenže ho nezpracoval a tím pádem nezakončil.

53:56
    S blížící se závěrečnou sirénou stupňují slávisté svůj tlak. Dvakrát nebezpečně zakončoval Matějovský, ani jedno se ale neujalo.

55:55
    Liberci se daří bránit a drží kotouč daleko od své branky.

56:48
    Tlak Slavie ukončuje povedený blok hostujícího hráče.

57:44
    Šámal mohl zakončit, rozhodl se ještě objet branku a uklidit kotouč dřív, než se brankář stihne vrátit. To se ale nepodařilo a čas se krátí.

59:06
    Slavia odvolává brankáře.

59:12
    6/6
    Slávistům se podařilo necelou minutu před koncem vyrovnat. Po průniku do útočného pásma posílá utkání do prodloužení ARTUR MATĚJOVSKÝ. Asistence: David Huk, Filip Tittl.
    Matějovský A., Huk D., Tittl F., Höhlig D., Pšenička M., Labuzík P.
    Charvát S., Šmucr Š., Stromský V., Kinter F., Zeman S., Vaněček J.
    59:12 Artur MATĚJOVSKÝ - 2:2

Jelikož se Slavii podařilo vyrovnat, tak bude za malou chvíli následovat prodloužení a případné samostatné nájezdy.

60:00

60:01

61:00
    Prodloužení zahájily oba týmy opatrně.

61:55
    Lorenz mohl po vybídce od modré na modrou uniknout sám na brankáře, ale kotouč mu přeskočil hokejku.

63:01
    Kachlíř se do zakončení před brankářem domácích dostal, ale ten proti němu dokázal zasáhnout.

64:11
    Matějovský se prokličkoval až před branku a posunul kotouč na Pšeničku, který nezakončil do odkryté branky.

64:58
    O poslední zakončení se pokusil Huk, nakonec už se k němu však nedostal. O vítězi rozhodnou po úpravě ledové plochy samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Filip Tittl posílá přesnou střelou domácí do vedení.