Olomouc – Jihlava 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – K. Vary 0:5 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 2:6 (kon.)
Přerov – Pardubice 3:5 (kon.) | HC Litvínov – Zlín 4:0 (kon.)
Mountfield HK
0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 22.12.2023, 15:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

52:53
    6/5
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    V přesilovce přichází další gól a výsledek začíná narůstat do nepěkných rozměrů. Opět to byla přihrávka Pavla Kůrky, tentokrát na hokejku VIKTORA WARDASE, který do toho dupl, ve velké rychlosti projel do útočného pásma, respektive na pravý kruh. Na přesné zakončení neměl Záruba nárok – 0:5! Asistence: Pavel Kůrka.
    Psohlavec M., Wardas V., Kůrka P., Habla J., Slavík L., Blažek V.
    Záruba M., Hendrych P., Páleník O., Pánek J., Pavlík D.

51:59
    6/6
    Osm minut před koncem přidávají Vary další gól, a tak je definitivně rozhodnuto. Hosté si podrželi puk v útočném pásmu, Kůrka mohl z mezikruží střílet, místo toho ale poslal puk nalevo pro MARKA MICHALOVA, který to z první trefil křížem do vinglu – 0:4! Asistence: Pavel Kůrka.
    Habla J., Blažek V., Kůrka P., Horáček V., Michalov M., Psohlavec M.
    Záruba M., Václavíček M., Koklar T., Šedivý J., Wališ J., Vencl R.

48:18
    5/6
    Šest sekund před vypršením přesilovky střílí Energie třetí gól a zřejmě tak rozhoduje o třech bodech! Studnický nedokázal rozjet útok od vlastní branky a puk si tak od něj vzal napadající Wardas, načež zadovkou bekhendem našel dojíždějícího JAKUB KYNCLA, který se již zblízka nemýlil – 0:3! Asistence: Viktor Wardas.
    Wardas V., Kyncl J., Pelikán M., Kůrka P., Psohlavec M.
    Záruba M., Hendrych P., Forejtek O., Studnický K., Koklar T., Václavíček M.

31:47
    6/6
    Energie je posledními minutami lepší a odskakuje do trháku! Nepřesnou přihrávku mohl ještě zachránit Wališ, puk mu ale podjel pod hokejkou, čímž tak nešťastně připravil puk pro Hablu, který poslal do úniku VLASTIMILA BLAŽKA. Karlovarský útočník si poradil znamenitě a Zárubovi zasunul puk za beton – 0:2! Asistence: Jakub Habla.
    Blažek V., Michalov M., Bednář O., Habla J., Postl D., Psohlavec M.
    Záruba M., Šichan D., Vencl R., Janeček J., Klíma Fi., Studnický K.

08:07
    6/6
    Energie jde na začátku deváté minuty do vedení! Pavel Kůrka si sjel na pravý kruh a střílel na zadní tyč. Záruba jeho zakončení měl, jenže mu zároveň rozhodilo postavení, Kůrka vzal odražený puk, bleskově objel branku a nahrál pro MARKA MICHALOVA, jenž už to neměl příliš těžké – 0:1! Asistence: Pavel Kůrka.
    Michalov M., Kůrka P., Habla J., Horáček V., Slavík L., Psohlavec M.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 9. Michalov (Kůrka), 32. V. Blažek (Habla), 49. Kyncl (Wardas), 52. Michalov (Kůrka), 53. Wardas (Kůrka)

Mountfield HK: Záruba (Růžička) – Vencl, Wališ, Forejtek (A), Studnický, D. Pavlík, J. Pánek – Janeček, Šichan, Hendrych (A) – Fi. Klíma, Páleník (C), Šedivý – Václavíček, Koklar, Hornych.
    Trenér: Jiří Janoušek ml.

HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec (Kašpar) – Dyk, Horáček, Kůrka, Bednář, D. Postl, Pelikán (C) – Kváš, Wardas, L. Slavík – Michalov, Kyncl, Vaníček – Habla, Tomek (A), V. Blažek.
    Trenér: Tomáš Andrys

Rozhodčí: Kratochvíl – Roischel, Kolář