New Jersey – Columbus 4:3 (po pr.) | NY Rangers – Washington 5:1 (kon.) | Tampa – Florida 2:3 (kon.)
Toronto – Ottawa 2:4 (kon.) | Buffalo – Boston 1:4 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 0:7 (kon.)
Minnesota – Detroit 6:3 (kon.) | Nashville – Carolina 2:5 (kon.) | St. Louis – Dallas 2:1 (kon.)
Arizona – Colorado 5:4 (po pr.) | Chicago – Winnipeg 2:1 (po pr.) | Calgary – Seattle 1:2 (kon.)
Anaheim – Vegas 5:2 (kon.) | Los Angeles – San Jose 5:1 (kon.)

2. Jake DeBrusk (BOS) 0+2
    3. Jeremy Swayman (BOS) 25 zákroků (04:19:25)

Statistiky
    Střely na bránu: 26 – 25 | Přesilová hra: 0/6 – 3/4 | Trestné minuty: 10 – 12

Hokejisté Buffala podlehli po vánoční přestávce Bostonu 1:4. Hosty dnes podržely především přesilovky. Pokud nepočítáme tu závěrečnou z posledních sekund duelu, tak využili všechny tři a hlavně díky tomu, a dvěma trefám Charlieho Coylea, vedli po dvou třetinách 4:0. Šavle se dočkaly čestného zásahu ve 46. minutě, kdy zamířil přesně obránce Erik Johnson. To však bylo ze strany Buffala také vše. Jednou asistencí se na výhře Bruins podílel také David Pastrňák.

59:52
    Mason Lohrei už stojí s pukem za vlastní brankou a čeká na konec utkání.

59:27
    Jackovi Quinnovi bylo odpískáno hákování. Domácí tak dohrají zápas v oslabení a Levi je zpátky v brance.

59:23
    Hampus Lindholm netrefil z obranného pásma prázdnou branku. Icing Bostonu.

58:50
    Jack Quinn nastřelil z levého kruhu tyčku hostující klece!

58:38
    Puk byl nyní sražen do ochranné sítě za brankou Bruins. Bude se vhazovat v útočném pásmu domácího týmu.

58:05
    Dahlin zablokoval i další pokus Coylea trefit opuštěnou branku Buffala!

57:45
    Blízko hattricku byl Charlie Coyle! Ten střílel ze středního pásma na prázdnou branku, ale kotouč vytěsnil Rasmus Dahlin!

57:24
    Zakázané uvolnění Bruins.

56:45
    Domácí to risknou s prázdnou brankou!

56:45
    Olofsson nahrál na osu Alexovi Tuchovi. Ten se trefil do rány dobře, ale ta končí v lapačce Swaymana! Ještě reklamní přestávka.

55:10
    Dylan Cozens se zleva natlačil do zakončení. Zkusil to z otočky, ovšem Swayman jeho střelu zastavil. Následně se Cozens ještě dostal před brankou k odraženému kotouči, ale ve velké příležitosti netrefil zařízení!

54:39
    Domácím pískáno postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

53:52
    David Pastrňák posunul puk na Pavla Zachu. Ten zaměstnal Leviho, který kotouč raději podržel. Čas na reklamní přestávku.

53:22
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

52:51
    Čas utíká. Domácí ztrácejí tři góly a na obrat to nevypadá.

51:40
    Bekhendový pokus Davida Pastrňáka skončil na Leviho betonech.

50:57
    Zakázané uvolnění Buffala.

50:20
    Den otevřených dveří v obraně Buffala! Nyní se hosté dostali do přečíslení 2 na 1. Na přihrávku Frederika před brankou těsně nedosáhl Coyle.

50:04
    Brad Marchand se dostal do samostatného úniku. Devon Levi udržel domácí jakž takž v zápase, když střelu útočníka Bostonu vyrazil pravým betonem!

48:58
    Alex Tuch nahrál Owenovi Powerovi, který z jedničky těsně minul branku! Tohle by přesouvající se Swayman asi neměl.

48:46
    Erik Johnson střílel od pravého mantinelu. Tentokrát trefil bránícího Lohreiho.

48:13
    Pavel Zacha s Davidem Pastrňákem nyní objížděli rozehrávající domácí hráče a docela ztížili soupeřům situaci.

46:40
    Nabuzení domácí se opět vrhli do útoku, ale zapomněli na zadní vrátka. Ujelo jim duo James van Riemsdyk a Trent Frederik. Zakončoval druhý jmenovaný a dobrý zákrok musel vytáhnout Levi!
    45:11 Erik JOHNSON - 1:4

45:11
    6/6
    Buffalo právě vstřelilo branku!
    Domácí se přeci jen dočkali gólu! Casey Mittelstadt vyhrál buly v útočném pásmu. Owen Power pak předal puk doprava ERIKOVI JOHNSONOVI, který napřáhl a vymetl vzdálenější horní růžek Swaymanovy klece – 1:4. Asistence: Owen Power a Casey Mittelstadt.
    Johnson E., Power O., Jost T., Levi D., Mittelstadt C., Tuch A.
    Swayman J., van Riemsdyk J., Carlo B., Wotherspoon P., Brown P., Lauko J.

45:06
    Střelecký pokus Kylea Okposa neprošel na branku Bruins a kotouč zamířil do ochranné sítě.

44:08
    Hosté v plném počtu. Po skončení přesilovky Buffala se ozvalo z hlediště nespokojené bučení.

43:49
    Hosté se osvobodili a po nečekaném odrazu puku od zadního mantinelu se málem dostal do šance Trent Frederik. Levi nakonec nemusel zasahovat.

43:03
    Jeff Skinner to vzal na sebe, ale neprokličkoval až do koncovky. Poté ještě střílel z dálky Rasmus Dahlin a Swayman zasáhl vyrážečkou.

42:32
    Hosté v oslabení vyhazují.

42:07
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Danton Heinen – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

41:52
    Signalizované vyloučení na straně Bostunu. Ven půjde Danton Heinen za najetí do brankáře Leviho. Byť tedy nevím, co měl po přistrčení od obránce dělat.

41:19
    Po nepřesné střele Jamese van Riemsdyka se puk odrazil na pravý kruh k Charliemu McAvoyovi. Ten také minul branku.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:36.

Statistiky
    Střely na bránu: 18 – 20 | Přesilová hra: 0/5 – 3/3 | Trestné minuty: 8 – 10

Po druhé třetině vede Boston v Buffalu už 4:0 a kráčí si tak pro vítězství. Hostům se daří především v přesilových hrách, využili totiž všechny tři. Také oba góly v prostřední části vstřelili právě v početních výhodách. V 25. minutě se podruhé prosadil Charlie Coyle, jemuž pomohl i odraz od nohy domácího obránce Erika Johnsona. Poté se zapsal mezi střelce také Morgan Geekie, který si našel od zadního mantinelu odražený puk a z úrovně brankové čáry ho poslal za brankáře Leviho. Ten jej vytahoval lapačkou již z branky. Šavlím to (nejen) v početní převaze naopak vůbec nelepí.

40:00

39:27
    Hostující obránce Wotherspoon zakopl před Paytonem Krebsem. Domácí hráč toho ale stejně nevyužil. Wotherspoon totiž ještě stačil v pádu posunout kotouč alespoň za branku.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:42
    Hosté už hrají v plném počtu.

37:51
    Domácím není přáno! Po Dahlinově nabídce na pravém kruhu nezkrotil puk Jeff Skinner. Swayman se přitom musel přesouvat.

37:43
    Domácí zavezli puk zpátky do pásma a po nahození Alexe Tucha ho přikryl Swayman.

37:37
    Bruins vyhodili.

37:19
    Do střely Dylana Cozense vložil hokejku Kevin Shattenkirk a puk je v ochranné síti. Hosté už hrají se čtyřmi hráči.

36:52
    A nyní je tu už zhruba půlminutová přesilovka 5 na 3! Tu ale domácí startují mimo útočné pásmo.

35:45
    Do zakončení se nacpal Rasmus Dahlin, který svou šanci neproměnil. Ale to i proto, že ho hákoval Brandon Carlo! Zatím to bude nadále 4 na 3, ale později budou hrát Šavle i dvojnásobnou početní výhodu!

35:18
    Trestné lavice se naplňují. Charlie McAvoy dostal trest za podrážení a Sabres si zahrají výhodnou přesilovku 4 na 3!

34:50
    Brad Marchand pro hosty ušetřil nějaký čas v útočném pásmu. Pak ho trefil Casey Mittelstadt, který bude vyloučen za faul loktem a síly na ledě se tedy vyrovnají.

34:27
    Trent Frederic je vyloučen za držení Josta. Přesilovka pro Buffalo, které by se potřebovalo chytit jejím využitím.

34:25
    Puk skončil v ochranné síti za brankou. Je tu reklamní přestávka.
    33:44 Morgan GEEKIE - 0:4

33:44
    6/5
    Boston právě vstřelil branku!
    Boston to má v přesilovkách tři ze tří! MORGAN GEEKIE si našel puk, který se odrazil od zadního mantinelu a z nulového ho poslal na již ležícího Leviho. Domácí brankář ho sice shrábl lapačkou, ale to bylo až za brankovou čarou – 0:4. Asistence: Charlie McAvoy a Brad Marchand.
    Swayman J., Zacha P., Geekie M., Marchand B., McAvoy C., Pastrňák D.
    Greenway J., Quinn J., Samuelsson M., Levi D., Clifton C.

33:34
    David Pastrňák to zprava zkoušel mezi betony Leviho, který je dal včas k sobě.

32:57
    Tyson Jost ve snaze vybojovat puk v rohu útočného pásma nechal hůl pod nohama Masona Lohreiho a je vyloučen za podrážení. Přesilovka pro Bruins, kteří předchozí dvě příležitosti využili.

32:06
    James van Riemsdyk se snažil najít před branku najíždějícího Trenta Frederica, který nezpracoval puk.

31:50
    Swayman měl docela problémy po nahození Ryana Johnsona z levé strany. Hostující brankář nemohl kotouč přikrýt a hráči Buffala se snažili dorážet. Nakonec maskovaný muž v brance Bostonu situaci vyřešil s pomocí obrany.

30:57
    Střely na branku – 15:17

30:28
    Po střele Jakea DeBruska přerušil hru Levi. Následuje reklamní přestávka.

30:03
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Jack Quinn nabídl kotouč na zadní tyčku pro Johna Peterku, který ho nedokázal usměrnit do odkryté části klece!

29:29
    Pokus Mattiase Samuelssona od modré čáry lapil Swayman.

28:22
    Brandon Carlo měl před sebou na pravé straně útočného pásma cestičku až k brance. Střelu na zadní tyčku zastavil Levi betonem!

27:15
    Na druhé straně vyrazil Levi svižnou ránu Morgana Geekieho.
    26:40 Zázračný obranný zákrok McAvoye.

26:40
    Z vrcholu pravého kruhu vypálil Dylan Cozens. Swayman puk vyrazil nad sebe a ten padal do branky. Gólu však zázračně zabránil Charlie McAvoy, který kotouč dokázal ze vzduchu odpálit už téměř na úrovni brankové čáry!

26:05
    Nahození Davida Pastrňáka vyráží pozorný Levi.

25:50
    Po střele Jakea DeBruska skončil puk v lapačce domácího gólmana Swaymana.

25:28
    Dobrou příležitost měl Jeff Skinner, kterého našel bekhendovým pasem Alex Tuch. Skinner trefil ze slotu jen brankáře Swaymana!

25:15
    Peyton Krebs klepl přes lapačku zasahujícího Swaymana, což se hostům vůbec nelíbilo. Vylučovat se ale nebude.
    24:18 Charlie COYLE - 0:3

24:18
    6/5
    Hosté podruhé využívají přesilovku a opět se o to postaral CHARLIE COYLE! David Pastrňák zavezl puk do útočného pásma a odrazem o zadní mantinel našel Jakea DeBrusla. Ten puk předal před branku Charliemu Coyleovi, který s pomocí odrazu od nohou bránícího Jacka Johnsona překonává Leviho. Asistence: Jake DeBrusk a David Pastrňák.
    Coyle C., DeBrusk J., Pastrňák D., Swayman J., van Riemsdyk J., Lindholm H.
    Johnson E., Quinn J., Dahlin R., Levi D., Tuch A.

24:02
    Dobrá práce Jacka Quinna, který vyhodil.

23:25
    Brad Marchand nahrával na osu Morganovi Geekiemu, jehož střela ale byla zablokována. Domácí se následně osvobodili.

23:07
    Jeff Skinner odchází na trestnou lavici za sekeru do Lauka. Přesilovka pro Medvědy.

22:29
    Po vyhraném vhazování střílel Ryan Johnson. Swayman si sáhl pro kotouč lapačkou.

22:25
    Po střele Victora Olofssona přerušil Swayman hru.

22:15
    Charlie McAvoy vyzkoušel Leviho nahozením ze středního pásma. Brankář Buffala byl pozorný.

21:21
    John Peterka přenesl hru doprava na Rasmuse Dahlina. Ten vystřelil, brankář Swayman měl ale dobrý výhled a hru přerušil.

20:38
    Jakub Lauko sprintoval na pravém křídle za pukem. Měl ale problémy se stabilitou a branku Buffala tak neohrozil.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:33.

Statistika
    Střely na bránu: 8 – 7 | Přesilová hra: 0/2 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 4

První třetina patřila výsledkově Bostonu, který po ní vede 2:0. Domácí přitom odstartovali duel aktivně, jenže v 5. minutě je zchladil dorážkou van Riemsdykovy střely obránce Mason Lohrei. Bruins pak přežili čtyřminutové oslabení po dvojitém vyloučení Marchanda a ve 14. minutě naopak zužitkovali svou přesilovou hru. DeBrusk našel zpoza branky Charlieho Coylea a ten se nemýlil. Sabres se v pozdějších fázích periody už těžko dostávali do střeleckých pozic.

20:00

19:59
    Hampus Lindholm posunul v úplném závěru třetiny puk na Pavla Zachu, který svým projektilem ještě donutil Leviho k zákroku.

19:30
    Nyní skončil puk v hledišti a tentokrát z něj zřejmě byla kořist pro některého z diváků.

19:02
    Pozornost a připravenou ukázal náhradní brankář Bostonu Linus Ullmark! Právě kotouč z hole Jacka Quinna směřoval na hostující střídačku a Ullmark ho zachytil ukázkovým semaforem.

18:53
    Jack Quinn navíc zahrál na icing. Zřejmě si myslel, že už červenou čáru přejel, ale nacházel se ještě těsně před ní, když kotouč nahazoval. Rozhodčí to viděli dobře.

18:24
    Domácí teď nemají čím překvapit svého soupeře. Bruins je nepouštějí blízko své branky a kombinace Šavlí tak končí u mantinelů nebo za brankou.

17:59
    Rasmus Dahlin převzal puk na modré čáře a vybruslil si až na levý kruh. Odsud ale nepřekvapil pozorného Swaymana.

17:08
    Hosté v postavení mimo hru. Morgan Geekie nemohl hrát.

16:10
    Hosté teď měli dobrý tlak! Ostrá rána Jakea DeBruska skončila na masce Devona Leviho.

15:56
    Od modré čáry to zkoušel Hampus Lindholm. Puk nepustil na domácí branku obránce Samuelsson.

15:31
    Střely na branku – 7:5

14:49
    Ránu Kylea Okposa našel Jeremy Swayman v lapačce. Následuje reklamní přestávka.
    13:42 Charlie COYLE - 0:2

13:42
    6/5
    Bruins využívají přesilovku! Brad Marchand předal puk Jakeovi DeBruskovi, který s ním zamířil za branku a oslovil CHARLIE COYLEA, na jehož najetí do slotu obrana soupeře nezareagovala a hostující útočník zamířil nad lapačku Leviho – 0:2. Asistence: Jake DeBrusk a Brad Marchand.
    Coyle C., DeBrusk J., Marchand B., Swayman J., Lindholm H., Pastrňák D.
    Greenway J., Cozens D., Dahlin R., Levi D., Clifton C.

13:24
    Pastrňák zavezl puk do pásma. Tam ale skončil a domácí opět vyhodili.

12:53
    Domácí v úvodu oslabení dokázali vyhodit.

12:28
    Přesilovku si zahraje také Boston. Peyton Krebs dostal dvě minuty za podrážení.

11:40
    Brad Marchand naskočil z trestné lavice do šance! V přečíslení 2 na 1 se sám se rozhodl pro samostatné zakončení. Střelu z pravého kruhu vyrazil Levi, který pak nataženým levým betonem zneškodnil i dorážku kapitána Bruins!

11:13
    Čtyřminutová přesilovka Buffala se chýlí ke konci. Domácím vůbec nevychází.

10:40
    Z levého kruhu to zkoušel Jeff Skinner. Po Swaymanově zákroku se puk odrazil do ochranné sítě za brankou.

09:36
    Ofsajd Sabres. Tuch byl v útočném pásmu dříve než přihrávka Mittelstadta.

09:15
    Zatím to není dobrá přesilovka od Buffala. V té zřejmě výrazně chybí dnes absentující Tage Thompson.

08:35
    Pavel Zacha dobře přečetl situaci a vyhodil.

08:21
    Hosté nyní vyhodili.

08:01
    Rasmus Dahlin to zkoušel od modré čáry. Puk minul levou tyčku z pohledu Swaymana.

07:31
    Brad Marchand se zezadu opřel hokejkou do Dylana Cozense, což bylo posouzeno jako krosček. Kapitán Bostonu se hodně zlobí a svým chováním si koleduje ještě o osobní trest.

No a ten přišel. Marchand navíc dostal další dvě minuty za nesportovní chování.

07:04
    Swayman přikryl nahozený puk a přerušil tak hru. Následuje reklamní přestávka.

05:59
    Domácí tedy ze svého aktivního začátku nevytěžili vůbec nic. Z první šance soupeře inkasovali a nyní se musí opět snažit.
    04:19 Mason LOHREI - 0:1

04:19
    6/6
    Hosté jdou do vedení ze své první akce! Těžili ze zisku kotouče díky aktivnímu forčekinku. Trent Frederic pak nahrál na osu Jamesovi van Riemsdykovi, jehož střelu vyrazil Levi pravým betonem jen k obránci MASONOVI LOHREIOVI, který ve své nováčkovské sezóně potřetí skóruje. Asistence: James van Riemsdyk a Trent Frederic.
    Swayman J., Lohrei M., Frederic T., van Riemsdyk J., Carlo B., Heinen D.
    Benson Z., Greenway J., Power O., Levi D., Mittelstadt C., Clifton C.

03:21
    Kyle Okposo na pravém křídle nedosáhl na přihrávku. Pískáno zakázané uvolnění Buffala.

02:56
    Sabres nasadili solidní tempo a nadále se snaží na Medvědy tlačit.

02:16
    David Pastrňák byl hitován u mantinelu. K puku se pak dostal Tyson Jost, který z vrcholu pravého kruhu střílel nahoru. Swayman zasáhl ramenem.

00:57
    Domácí začali aktivně. Zatím se hraje v jejich útočném pásmu. Jeremy Swayman už také musel zasahovat po střelách obránců Cliftona a Powera.

00:01

Buffalu vypadl ze sestavy první centr Tage Thompson. Toho nahradil Tyson Jost.

Buffalo Sabres: Levi (Luukkonen) – Samuelsson, Dahlin (A), Clifton, Power, E. Johnson, Ry. Johnson – Tuch, Jost, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – Benson, Mittelstadt, Greenway – Okposo (C), Krebs, V. Olofsson.
    Trenér: Don Granato

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Lohrei, Shattenkirk, Wotherspoon – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – P. Brown, Beecher, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Rank, Dunning – Tobias, Shewchyk.

Pro oba týmy to bude třetí vzájemné utkání v tomto ročníku. Úspěšnější jsou zatím hostující mužstva. V listopadu Bruins zvítězili 5:2 v Buffalu, ovšem v prosinci se naopak na lede Medvědů radovaly z vítězství 3:1 Šavle.

Buffalo Sabres:
    Buffalo je zatím zklamáním tohoto ročníku. Od týmu, který je na papíře plný mladého talentu, se letos čekal výraznější výkonnostní vzestup, ale opak je pravdou. Svěřenci kouče Dona Granata získali jen 32 z 35 odehraných utkání a v tabulce Východní konference už jsou horší jen Columbus a Ottawa. Poslední dvě utkání před Vánoci se ale šavlím poměrně povedly. Nejprve dokázaly zareagovat na ostudný domácí debakl 4:9 s Columbusem a svým fanouškům se omluvily pro změnu drtivou výhrou 9:3 nad Torontem. Poté získaly alespoň bod v Madison Square Garden za porážku 3:4 v prodloužení s místními Rangers. Sabres by k výraznějšímu vzestupu určitě potřebovali stabilnější výkony gólmanů, lepší hru do defenzivy a také ještě větší příspěvek hráčů jako Tage Thompson či Victor Olofsson.