Columbus – Toronto 6:5 (po pr.) | Detroit – Nashville 5:4 (po pr.) | Florida – NY Rangers 4:3 (kon.)
Ottawa – New Jersey 2:6 (kon.) | NY Islanders – Washington 5:1 (kon.) | Dallas – Chicago 5:4 (po pr.)
St. Louis – Colorado 1:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 0:2 (kon.) | Seattle – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Winnipeg – Minnesota 4:2 (kon.) | Buffalo – Columbus 3:2 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
6:5 (1:2, 3:3, 1:0 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Sobota 30.12.2023, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

S konstatováním, že Columbus Blue Jackets ve fantastickém utkání plném branek porazil Toronto Maple Leafs 6:5 v prodloužení a přerušil minisérii tří zápasů bez výhry, navíc v okleštěné sestavě bez řady zraněných hráčů, se s vámi loučí a příjemný konec roku přeje Tomáš Lysý. (04:01:32)

3. Mitchell Marner (TOR) 1+1

Stejně jako před pár dny, také tentokrát vstoupilo do první třetiny lépe Toronto. Na gól Mitchella Marnera z páté minuty sice odpověděl ve dvanácté minutě Cole Sillinger, ovšem hned na to zapsal 29. gól v sezoně Auston Matthews a vstřelil Columbusu třetí gól během jednoho týdne.

Na začátku druhého dějství navýšil vedení Maple Leafs Nicholas Robertson. Na jeho trefu hned zareagoval Brendan Gaunce svým prvním gólem v sezoně, ovšem ve 30. minutě využil přesilovku parádní ránou William Nylander, jenž z nulového úhlu zavěsil pod víko a Maple Leafs znovu vedli o dvě branky. Ovšem v čase 32:43 bylo srovnáno. V přesilovce snížil přesnou tečí Dmitrij Voronkov a za 98 sekund srovnal Kent Johnson bekhendovou střelou zblízka.

V závěru třetiny se ale děly věci. Nejprve se popral Gudbranson s Benoitem, následovala přesilovka Toronta a za pět sekund se domácí útočník Texier vracel z trestné zpět, jelikož Nylanderovu střelu tečoval před brankou do sítě John Tavares.

Ve třetí části byli hráči Blue Jackets lepší a tlačili se za vyrovnáním, ale Toronto dlouho odolávalo. V 54. minutě ale přišla hezká akce a neméně povedená střela kanadského talentu Adama Fantilliho, jenž poslal zápas do prodloužení, jelikož v závěru promarnil velkou šanci kanonýr hostí Auston Matthews.

V prodloužení byli domácí jasně lepší. Fantilli sice nevyužil dvě velké šance, ale vše za něj napravil Johnny Gaudreau, který Seversonovu přihrávku před branku proměnil úspěšnou bekhendovou kličkou a zavěsil do volné části branky – 6:5 po prodloužení.

62:55 Johnny GAUDREAU - 6:5

62:55
    4/4
    Columbus právě vstřelil branku!
    Blue Jackets se v prodloužení po zásluze radují. Danforth vyhrál buly na Seversona, který z osy útočného pásma přes obránce Riellyho našel před brankou JOHNNY GAUDREAUA a proti jeho bekhendové kličce byl tentokrát Samsonov naprosto bezmocný. Asistence: Damon Severson, Justin Danforth.
    Gaudreau J., Danforth J., Martin S., Severson D.
    Samsonov I., Rielly M., Nylander W., Tavares J.

62:25
    Také Toronto se nyní usadilo v pásmu, ovšem žádnou velkou šanci si, na rozdíl od soupeře, nevypracovalo.

61:30
    Adam Fantilli opět mohl rozhodnout, když si sjel sám před branku, nad ležícího Samsonova ale puk bekhehdem nezvedl.
    61:06 Adam Fantilli tentokrát Samsonova nepřekonal

61:06
    Obrovská šance v podání Adama Fantilliho. Kanadský supertalent další gól nepřidal, z pravé strany si sjel před branku, ale Samsonov ho skvěle vychytal.

60:20
    Johnny Gaudreau z levé strany nepropálil Ilju Samsonova.

60:01
    Domácí vyhráli buly a mají puk na holích.

Hity: 8-7.

Ve třetí třetině se domácí hnali za vyrovnáním, ovšem Toronto dlouho odolávalo. V 54. minutě ale ukázal svůj talent Adam Fantilli, který se trefil z levého kruhu střelou přes obránce McCabea. Hosté mohli v posledních minutách jít znovu do vedení. Šance na to měli. Tu největší ale zahodil i obávaný kanonýr Auston Matthews a jdeme tak do prodloužení!

60:00

59:00
    Probíhá poslední minuta základní části, která přinesla hned deset branek!

58:10
    Až nyní budou mít Blue Jackts trošku klidu. Benoit zavážel puk do pásma, ale sám se vystavil do ofsajdu.

57:45
    Toronto je stále v pásmu, protože Marčenko na obranné modré nezpracoval kotouč a nevyjel s ním ven.

57:23
    Spencer Martin nyní odolává tlaku soupeře. V nepřehledné situaci po střele TJ Brodieho hráči Toronta zblízka nedokázali dostat puk do sítě. Domácí se osvobozují icingem.

55:56
    Za brankou byl sražen David Jiříček a jen se vyčítavě podíval po sudím, proč se podobné zákroky nepískají.
    55:24 Auston Matthews měl na holi rozhodnutí, Spencer Martin ho vychytal

55:24
    Toronto mohlo jít do vedení. Skákavý a odražený puk totiž propadl před branku na Austona Matthewse, kterého skvěle vychytal Spencer Martin.

54:16
    Provorov s Bemströmem chtěli znovu prověřit Samsonova, ale jejich pokusy byly nepřesné.
    53:46 Adam FANTILLI - 5:5

53:46
    6/6
    Největší prospekt Blue Jackets srovnává stav. ADAM FANTILLI přebral na levé straně puk, najel si na kruh, propnul svou hokejku při střele jako tětivu a parádní ránou přes obránce McCabea poslal Samsonovi navštívenku na levý teploměr mezi lapačku a beton. Asistence: Johnny Gaudreau.
    Peeke A., Provorov I., Fantilli A., Gaudreau J., Danforth J., Martin S.
    Benoit S., Gregor N., McCabe J., Samsonov I., Kämpf D., McMann B.

52:43
    Modrokabátníci se tlačí za vyrovnáním. Jenže k tomu potřebují přesnější střelbu. Erik Gudbranson i Jake Bean minuli prostor, který stráží Ilja Samsonov.

51:24
    Po rychlé akci Brendana Gaunceho je hra po delším času přerušena. Jeho pokus z levé strany našel Samsonov ve výstroji.

50:30
    Erik Gudbranson vyjíždí s pukem z obranného pásma na druhou stranu, ovšem přechod do útoku se Blue Jackets moc nevydařil.

49:51
    David Jiříček chtěl zkusit ostrou ránu od modré, ale při střele zlomil hokejku.

49:20
    Marčenko navíc v útočném pásmu nepřesnou přihrávkou ztratil puk pro svůj tým a Columbus musí začít znovu až od Martina.

48:43
    Columbus se zatím nemůže dostat do nějakého výraznějšího tlaku, Toronto hraje oproti dvěma třetinám nyní hodně dobře do obrany.

48:00
    Mitchell Marner přejel modrou o něco dříve, než se s pukem do útočného pásma dostali jeho spoluhráči. Pískán je ofsajd.

47:34
    Marčenko chtěl vyjet s pukem na druhou stranu, ale neměl komu nahrát. Volil tak pas zpět na obránce a šel střídat.

46:12
    Po pokusu obránce Peekeho z pravé strany je hra přerušena a následuje komerční přestávka.

45:31
    Toronto nyní hraje velmi dobře a soupeře prakticky do ničeho nepouští, navíc Martin musel opět zasahovat, nyní proti střele Tavarese.

44:34
    Mitchell Marner je po návratu z trestné lavice plný chuti, s jeho střelou a dorážkou si opět velmi dobře poradil Spencer Martin.

44:29
    Po oslabení hostí se dostal do zakončení Auston Matthews a proti jeho ráně z levého kruhu měl Spencer Martin hodně práce. Nakonec stěží vytěsnil puk nad branku.

44:20
    Na ledě už jsou také aktéři bitky Benoit a Gudbranson. Trestné lavice se tak po delším čase kompletně vyčistily.

44:13
    Toronto je také v pěti.

43:12
    Columbus je v pěti a začíná jeho minutová přesilovka.

42:44
    Branka za Samsonovem je po útoku Columbusu posunutá, gólman Toronta jí neúmyslně nadzvedl ramenem.

42:13
    Domácí dobře zahráli na obranné modré a dostali se do protiútoku, který musel hasit Mitchell Marner jasnou sekerou na druhé modré přes hůl Jacka Roslovice.

41:12
    Damon Severson možná inkasoval mimo dosah rozhodčího nějaký políček od Bobbyho McManna. Jenže sudí viděli právě jen jeho oplácení a Toronto jde do přesilové hry.

40:48
    Toronto vyhazuje puk jen na zakázané uvolnění, již od první minuty třetí třetiny je hra znovu plná emocí.

Hity: 5-3.

Ve druhé třetině jsme viděli hned šest branek. Gólovou přestřelku načal ve 22. minutě Nicholas Robertson, který kolenem usměrnil střelu Liljegrena z předbrankového prostoru do sítě. Domácí reagovali Brendanem Gauncem, jenž rychle poslal Texierův pas na branku. Od vyrážečky Samsonova se puk odrazil na horní tyčku, dopadl na záda brankáře a do sítě. V polovině zápasu sice Toronto opět vedlo o dvě branky po fantastické střele Williama Nylandera z velkého úhlu pod víko Martina, ovšem Columbus nedlouho poté během minuty a půl vyrovnal. Nejprve využil přesilovku Dmitrij Voronkov, který usměrnil střelu Gaudreaua tečí mezi betony brankáře a nedlouho poté dostal Kent Johnson přihrávku zpoza branky před Samsonova, hodil si puk na bekhend a zvedl touš přes brankáře do sítě. 66 sekund před koncem se parádně porval domácí Gudbranson a Benoit z Toronta. O šest vteřin později byl vyloučen Alex Texier a Toronto využilo přesilovku za dalších pět sekund přesnou tečí Nylanderovy rány v podání Johna Tavarese – 4:5. Pro třetí třetinu je všechno nadále otevřené.

40:00

39:35
    Alex Texier obkroužil branku a zkusil otestovat dnes nejistého Samsonova. Gólman Maple Leafs puk pokryl a francouzský forvard do něj ještě lehce zašťoural, což se nelíbilo Matthewsovi a jeho spoluhráčům a za brankou Toronta vznikl další menší konflikt. Nyní bez vyloučení.
    39:05 John TAVARES - 4:5

39:05
    6/5
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hosté bleskově trestají Texierovo vyloučení. John Tavares celou akci vypracoval, když vyhrál buly a přiťukl puk na Nylandera. Ten si sjel z levého kruhu blíže na střed a připravil se na střelu. Jeho pokus před brankou usměrnil JOHN TAVARES tečí pod lapačku Martina do sítě. Asistence: William Nylander, Morgan Rielly.
    Marner M., Matthews A., Samsonov I., Rielly M., Nylander W., Tavares J.
    Sillinger C., Provorov I., Danforth J., Martin S., Severson D.

Bitka Gudbransona a Benoita

Ačkoliv na začátku bitky Gudbranson pár ran schytal, nezalekl se a poté také Benoita Počastoval jedno upřesnou ránou. Oba dva se poté nemohli dostat soupeři na mušku, až Gudbranson využil menšího zaváhání soupeře a dvěma ranami jej poslal na led.

38:54
    Hned po buly po komerční přestávce následuje bitka Simona Benoita, který si již před malou chvílí koledoval při souboji s Fantillim. Jeho soupeřem je Erik Gudbranson.

38:52
    Po přerušení hry si ještě něco velmi důrazně vyříkávali Simon Benoit a Adam Fantilli. Sudí ale trestat nebudou.

38:45
    Toronto je v závěru druhé třetiny nebezpečnějším týmem a Blue Jackets nyní vyhazují jen na zakázané uvolnění.

38:03
    Gaudreau na poslední chvíli ubránil u levé tyče Martina najíždějícího protihráče, který se sápal po dorážce.

37:11
    Spencer Martin nyní může děkovat i obětavým spoluhráčům za zblokované střely, díky čemuž nemusel tolik zasahovat.

36:26
    Jake Bean chtěl vyzkoušet pozornost Samsonova z levého kruhu, ale minul branku.

34:22
    Domácí by se rádi ještě do konce přestávky ujali vedení, nyní jsou výrazně lepším týmem. Na druhou stranu jim ke stavu výrazně pomohl Ilja Samsonov, který inkasoval čtyři branky z jedenácti střel.

33:28
    Cole Sillinger si k dobré útočné práci připisuje i blok Giordanovy střely.
    32:43 Kent JOHNSON - 4:4

32:43
    6/6
    Během minuty a půl je v Nationwide Areně srovnáno. KENT JOHNSON čekal před brankou a udělal správně. Emil Bemström totiž odvedl za brankou výbornou práci a přihrál právě Johnsonovi, který si proti napůl ležícímu Samsonovovi přehodil puk na bekhend a poslal ho pod horní tyčku. Asistence: Emil Bemström.
    Bean J., Martin S., Gudbranson E., Bemström E., Johnson K., Roslovic J.
    Domi M., Järnkrok C., Samsonov I., Rielly M., Brodie T., Robertson N.
    31:05 Dmitrij VORONKOV - 3:4

31:05
    5/4
    Gólové hody v Nationwide Areně pokračují. Johnny Gaudreau dostal přihrávku na modrou od Provorova a vystřelil. Jeho pokus tečoval před Samsonovem clonící DMITRIJ VORONKOV a usměrnil kotouč mezi betony gólmana do sítě. Asistence: Johnny Gaudreau, Ivan Provorov.
    Provorov I., Voronkov D., Gaudreau J., Martin S., Marčenko K.
    Marner M., Samsonov I., Giordano M., Brodie T.

30:33
    Domácí krátce po buly a po střele Marčenka přišli o útočné pásmo.

30:10
    William Nylander – 2 min., hákování.

29:56
    Cole Sillinger se za brankou pustil do Calle Jarnkroka, který si nic nenechal líbit, a oba dva jdou na trestnou lavici.
    29:42 William NYLANDER - 2:4

29:42
    6/5
    Fantastická trefa WILLIAMA NYLANDERA. Toronto nebylo při přesilovce střelecky příliš nebezpečné. Proto vzal odpovědnost na sebe právě švédský útočník a z pravé strany z velkého úhlu poslal puk milimetrově přesně pod horní tyčku na vzdálenější stranu. Opravdu krásná rána. Asistence: Auston Matthews, Morgan Rielly.
    Provorov I., Martin S., Texier A., Gudbranson E., Roslovic J.

29:16
    Dvě střely domácích neměli potřebnou přesnost, Tavares i Marner minuli branku.

28:18
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Kent Johnson.

27:02
    Na modré ale přišel David Jiříček o puk a útočné choutky Blue Jackets zatím končí.

26:48
    Buly vyšlo lépe domácím a jsou nadále v útočném pásmu.

26:42
    Po střele Gaudreaua z pravého kruhu, kterou si našel Samsonov ve výstroji, bude hra navázána komerční přestávkou.

25:18
    Cole Sillinger mohl zapsat druhou branku. Byl zcela sám mezi kruhy, kam dostal přihrávku, ale střelou z první na Samsonova nevyzrál. Jde o teprve sedmou střelu Blue Jackets na branku.

24:30
    Blue Jackets se ženou do útoku a za vyrovnáním, nyní jsou jasně lepší.
    23:20 Brendan GAUNCE - 2:3

23:20
    6/6
    Šťastný moment také pro domácí. Dělo v Nationwide Areně zní podruhé. Texier poslal puk přes McCabea žabičkou na BRENDANA GAUNCEHO, který puk rychle poslal na branku. Jeho střelu na vyrážečku vytěsnil Samsonov na břevno, odkud se puk odrazil na záda brankáře Toronta a zapadl do sítě. Vše ještě jistil připravený Marčenko. Asistence: Alexandre Texier, Damon Severson.
    Gaunce B., Bean J., Martin S., Texier A., Severson D., Marčenko K.
    Benoit S., McCabe J., Samsonov I., Bertuzzi T., Nylander W., Tavares J.
    21:35 Nicholas ROBERTSON - 1:3

21:35
    6/6
    Další poměrně smolný moment pro Blue Jackets. Domi zavezl puk do pásma a na vrcholu pravého kruhu počkal, až mu k modré přijede na střelu Timothy Liljegren. Jeho rána, jdoucí k pravé tyči Spencera Martina, jenž po první třetině nastoupil místo Elvise Merzlikinse, od kolena NICHOLASE ROBERTSONA změnila směr a puk zamířil přesně do šibenice. Asistence: Timothy Liljegren, Max Domi.
    Domi M., Järnkrok C., Samsonov I., Liljegren T., Giordano M., Robertson N.
    Fantilli A., Gaudreau J., Danforth J., Bean J., Martin S., Gudbranson E.

21:29
    Tuto nebezpečnou situaci domácí ubránili a puk je ve středním pásmu.

21:13
    Matthews krouží s pukem na pravém kruhu a hledá si prostor ke střele.

20:16
    Blue Jackets vstoupili do druhé třetiny hodně aktivně, Ilja Samsonov nyní musel děkovat Tyleru Bertuzzimu za zblokovanou střelu z hole Jiříčka, která měla hodně tvrdé parametry.

20:01
    Střídání v týmu Columbus Blue Jackets:
    ze hřiště odchází Elvis Merzļikins, přichází Spencer Martin.

Hity: 1-3.

První třetina je u konce a jako před pár dny vyšla lépe Torontu. Hosté se dostali do vedení již v páté minutě, když Mitchell Marner doklepl do sítě u levé tyče Merzlikinse sraženou střelu Riellyho. Poté nevyužil velkou šanci Max Domi a naopak přišlo vyrovnání. Liljegren při vyvezení puku podklouzl, Cole Sillinger si vyměnil puk s Beanem a z kruhů se trefil přesně k pravé tyčce. Jenže za minutu a půl se opět proti Columbusu prosadil fantom Auston Matthews, když zamířil z oblíbené pozice z pravého kruhu přesně na bližší teploměr lotyšského brankáře Blue Jackets – 1:2. Pro Columbus, hrající ve výrazně oslabené sestavě, může být dobrým vkladem pro druhou třetinu výborně sehrané oslabení z konce části první.

20:00

19:41
    Columbus je v plném počtu.

19:34
    Na pravém kruhu byl připravený ke střele z první Max Domi, nenašel si ale potřebný prostor.

19:05
    Až nyní se pětice Maple Leafs usazuje v útočném pásmu.

18:55
    Přesilová hra se Torontu vůbec nedaří, hosté prakticky nevystřelili na branku.

18:17
    Při dalším vyhození měl Sillinger na levém kruhu hodně prostoru, ale nikoliv potřebnou šťávu. Věděl, že bude rychle dojet, proto přihrál dozadu na spoluhráče.

17:52
    Cole Sillinger krátce po buly posílá puk přes všechny čáry.

17:41
    Ilja Voronkov u mantinelu dle sudích nedovoleně bránil soupeři, což by se dalo rozporovat. Tak jako tak jdou hosté do první přesilovky.

17:30
    Tu nyní trošku uklidňuje Gudbranson, který čeká s pukem za svojí klecí na rozehrávku, až mu najedou spoluhráči.

17:01
    Parádní hokej nahoru – dolu pokračuje, pro oko diváka v Nationwide Areně i u přenosných zařízení jde o výbornou podívanou.

16:19
    Alex Texier projel do útočného pásma poměrně snadno, ale jho střela byla nepřesná. Hned z protiútoku měl Merzlikins co dělat proti ráně McManna.

15:31
    Protiútok domácím nevyšel, na pozoru se opět bude muset mít Merzlikins a Columbus vzápětí odpaluje puk pouze k brance Samsonova.

15:01
    Nylander prošel poměrně snadně po levé straně do útočného pásma, ke střele se ale už nedostal.

14:06
    V další šanci byl Calle Järnkrok, který ale tentokrát z pravého kruhu recept na Merzlikinse nenašel. Následně probíhá komerční přestávka.

13:52
    Domácí jsou z rychlého vyrovnání hodně opaření a musí se bránit tlaku soupeře.

12:54
    6/6
    Radost Columbusu z vyrovnání vydržela pouze minutu a půl. AUSTON MATTHEWS dává ve druhém zápase během pár dnů Modrokabátníkům již třetí branku a opět ze stejné pozice – z pravého kruhu. Na tento prostor dostal přesnou přihrávku a přes clonícího Peekeho zamířil pod lapačkou Merzlikinse do sítě. Asistence: Mitchell Marner.
    Benoit S., Marner M., McCabe J., Knies M., Matthews A., Samsonov I.
    Peeke A., Provorov I., Gaunce B., Texier A., Merzļikins E., Roslovic J.
    11:16 Cole SILLINGER - 1:1

11:16
    6/6
    Domácí celek po komerční pauze srovnává stav a notně mu k tomu pomohla chybka Liljegrena, který za brankou při vyvážení puku podklouzl. Kotouče se rychle ujal Sillinger, který dal pas na pravý kruh pro Beana. Bek Blue Jackets vrátil přihrávku mezi kruhy právě pro COLE SILLINGERA, jenž se trefil přesně k pravé tyči Samsonova. Asistence: Jake Bean.
    Sillinger C., Bean J., Gudbranson E., Bemström E., Merzļikins E., Johnson K.
    Domi M., Samsonov I., Liljegren T., Giordano M., Nylander W., Robertson N.

10:23
    Jarnkrok si na Merzlikinse také nepřišel, lotyšský gólman zapisuje pátý úspěšný zákrok.

09:45
    Nyní se musel mít na pozoru Merzlikins, který dokázal zalepit nepříjemný pokus Morgana Riellyho z levého kruhu.

09:19
    Jack Roslovic založil další rychlý kontr, svůj 74 gól ve 402 zápasu v NHL ale nepřidal. Samsonov byl pozorný.

08:22
    Jegor Činachov mezi kruhy na nic nečekal a vystřelil. Jeho pokus šel těsně vedle bližší tyče a puk se následně odrazil od zadního mantinelu zpět před branku, kde nechybělo moc, aby se ruský forvard dostal i k dorážce.
    07:27 Velká šance Maxe Domiho

07:27
    Hosté mohli vést o dvě branky. Střela Matthewse ještě nebyla pro Merzlikinse tak nepříjemná jako následný pokus Maxe Domiho. Bývalý forvard Columbusu si po špatné rozehrávce Peekeho sjel z levé strany před branku a snažil se gólmana domácích rozhýbat, což se mu ale nepodařilo a nezasunul puk pod jeho betony.

06:25
    Matthews vyhrál buly proti Danforthovi a domácí rázem přišli o útočné pásmo.

06:15
    Následuje komerční přestávka. Ani do druhého zápasu doma proti Torontu nevstoupil Columbus dobře a opět bude muset dotahovat.

04:52
    Ivan Provorov si počkal na Noaha Gregora a poslal ho na mantinel. Puku se zmocnili hosté.

04:30
    Toronto nyní i dobře brání, hosté zapisují dvě zblokované střely.
    04:14 Mitchell MARNER - 0:1

04:14
    6/6
    Johnny Gaudreau si to z vlastního obranného pásma namířil na druhou stranu a prokličkoval se až mezi kruhy. Poté si sjel na pravou stranu, ale na hranici faulu byl zastaven a puku se zmocnili hosté. Rielly vyslal do protiútoku Marnera, který vrátil na pravé straně v útočném pásmu puk mezi kruhy právě Riellymu. Jeho střela se odrazila od pravé brusle Beana k levé tyči, kde Merzliniks nemohl být a MITCHELL MARNER pohotově dorazil puk do sítě, čímž dal svůj 14. gól v sezoně. Asistence: Morgan Rielly.
    Marner M., Knies M., Matthews A., Samsonov I., Rielly M., Brodie T.
    Peeke A., Gaudreau J., Danforth J., Bean J., Merzļikins E., Roslovic J.

03:43
    Hosté vyhráli buly po pravici Merzlikinse. Ke střele od modré se ale nedostali.

03:38
    Adam Fantilli odchází na skok do kabiny, zřejmě se jedná o nějaký problém s výstrojí. Nejsem si vědom, že by inkasoval nějaký smolný úder.

02:38
    Domácím se dvakrát nepodařilo udržet puk v útočném pásmu, nyní se naopak musí bránit kontru soupeře.

01:24
    Během první minuty a půl ukázaly oba dva týmy jednu střelu na branku. Merzlikins kryl poks Benoita, na druhé straně se neprosadil Emil Bemström.

00:01

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (S. Martin) – Severson, Jiříček, Provorov, Peeke, Bean, Gudbranson (A) – J. Gaudreau (A), Fantilli, Danforth (A) – Činachov, Voronkov, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Bemström – Texier, Roslovic, Gaunce.
    Trenér: Pascal Vincent

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Mar. Jones) – Rielly (A), Brodie, McCabe, Benoit, Giordano, Liljegren – Knies, Matthews (A), Marner – Bertuzzi, Tavares (C), W. Nylander – N. Robertson, Domi, Järnkrok – McMann, Kämpf, Gregor.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Corey Syvret, Francois StLaurent – Kilian McNamara, Brandon Gawryletz.

Na obou stranách je nadále poměrně značná marodka. Blue Jackets by měli postrádat hned šestici hráčů – Nick Blankenburg, Sean Kuraly, Adam Boqvist a zejména klíčové trio Patrick Laine, Boone Jenner a Zach Werenski.

Toronto nebude mít k dispozici Matta Murraye, Johna Klingberga, Marka Giordana a Josepha Wolla.

Československá stopa v týmech:
    David Jiříček (CBJ): 30 zápasů, 9 bodů (1+8), +1 účast na ledě
    David Kämpf (TOR): 32 zápasů, 7 bodů (4+3), -6 účast na ledě

Poslední vzájemné zápasy:
    Columbus – Toronto 1:4 (24. 12. 2023)
    Toronto – Columbus 5:6 pr. (15. 12. 2023)
    Toronto – Columbus 4:2 (5. 4. 2023)
    Toronto – Columbus 3:4 (12. 2. 2023)
    Columbus – Toronto 0:3 (11. 2. 2023)

Columbus naposled vyhrál doma nad Torontem v základní části před více jak pěti lety, dne 24. listopadu 2018 vyhráli Blue Jackets nad Maple Leafs v Nationwide Areně 4:2. Od této doby zapsali šest porážek (jednu za bod) a dvě výhry v prodloužení/na nájezdy.

Toronto Maple Leafs:
    Javorovým listům se naopak daří o poznání lépe, byť zapsali v posledních čtyřech zápasech tři porážky a pouze jednu výhru nad Blue Jackets. Toronto je v konferenci na sedmé příčce, když se ve 32 zápasech radovalo z výhry v 17 případech a zapsalo 15 porážek. Na Blue Jackets mají Maple Leafs náskok 11 bodů. Za zmínku stojí i to, že Toronto sice odehrálo o čtyři zápasy méně, ale i tak nastřílelo o šest branek více než Columbus. Maple Leafs mají dokonce čtvrtý nejlepší útok v celé Východní konferenci, který nasázel soupeřům již 117 branek.

Columbus Blue Jackets:
    Modrokabátníkům patří ve Východní konferenci předposlední 15. místo a jejich šance na proklouznutí do play off se postupně snižují. Blue Jackets totiž mají odehráno 36 zápasů a získali v nich 29 bodů, když se z výhry radovali jen v 11 případech. Na osmý Washington aktuálně ztrácejí 10 bodů a to mají Capitals dokonce čtyři zápasy k dobru. Columbus navíc v posledních pěti zápasech hned čtyřikrát prohrál.

Poslední zápasy Columbusu:
    New Jersey – Columbus 4:3 pr.
    Columbus – Washington 2:3 pr.
    Buffalo – Columbus 4:9
    Columbus – New Jersey 3:6.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u nejlepší hokejové ligy světa, kanadskoamerické NHL. Po pár dnech se proti sobě opět postaví dva týmy, které se nedávno v Nationwide Aréně střetly a radovali se hosté. Domácí Columbus Blue Jackets nastoupí proti Torontu Maple Leafs krátce po 1 hodině ráno českého času z pátku na sobotu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 12. Sillinger (Bean), 24. Gaunce (Texier, Severson), 32. Voronkov (J. Gaudreau, Provorov), 33. K. Johnson (Bemström), 54. Fantilli (J. Gaudreau), 63. J. Gaudreau (Severson, Danforth) – 5. Marner (Rielly), 13. Matthews (Marner), 22. N. Robertson (Liljegren, Domi), 30. W. Nylander (Matthews, Rielly), 40. Tavares (W. Nylander, Rielly)

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (21. S. Martin) – Severson, Jiříček, Provorov, Peeke, Bean, Gudbranson (A) – J. Gaudreau (A), Fantilli, Danforth (A) – Činachov, Voronkov, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Bemström – Texier, Roslovic, Gaunce.

Rozhodčí: Corey Syvret, Francois StLaurent – Kilian McNamara, Brandon Gawryletz