Č. Budějovice – Olomouc 4:5 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 5:1 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.)
Pardubice – Přerov 5:2 (kon.) | Mountfield HK – HC Litvínov 2:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 30.12.2023, 12:15 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Dobré sobotní odpoledne. Vítám Vás u devátého kola skupiny o postup do play off Extraligy Juniorů, ve kterém se představí domácí HC Dynamo Pardubice, jenž vyzve HC ZUBR Přerov.

Přerov se v aktuální chvíli nachází na první nepostupové pozici, což by mohl změnit zápas s Dynamem, který by je posunul na druhou pozici v tabulce. Ani hosté dnešního zápasu nemají špatné výsledky poté, co poznali přemožitele v posledních šesti utkáních pouze dvakrát. V posledním zápase vyjel Přerov na led Litvínova, kde již po první třetině prohrával 2:1. V druhé třetině Přerov zabral, a dvěma góly otočil průběh zápasu na svou stranu. Závěrečná třetina se ale Přerovu nepovedla, a tak po třech třetinách prohráli 4:3.

Pardubičtí junioři drželi až do minulého zápasu pětizápasovou neporazitelnost, kterou jim ve čtvrtečním zápase sebrala Olomouc. Dynamo vstoupilo dobře do zápasu, a již brzo šlo do vedení. Hanákům se podařilo srovnat, ale Pardubice se v závěru třetiny dostaly opět do vedení. Prostřední část zápasu si oba týmy rozdělily po jednom gólu, a tak Dynamo šlo do závěrečné třetiny s jednobrankovým vedením. Závěr zápasu se ale Dynamu vůbec nepovedl, a po dvou gólech odjížděli z Olomouce bez bodového zisku.

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Filípek) – Kaštánek, Koudelka (A), Křečan, Hebek (A), Kubánek, Rájek – Kalužík, A. Fiala, Pavlata – Helikar, A. Novotný I, D. Burda (C) – Gromadzki, Jaša, Krčál – Š. Bartoň, Štěpánek, Pilař.
    Trenér: Jakub Venc

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Ryšavý) – Tomiga, F. Němec, Da. Bárta, Billa (A), Pekr, Škňouřil, Janek – Hlávka, Hradil, Buršík (A) – J. Hanák, Halík, Kolařík – Holík (C), Mašek, Švejda – Martiňák, Nášel, Šindler.
    Trenér: Pavel Neuman

Rozhodčí: Svobodová, Barek – Hradil, Hlinka.

Oba celky jsou již na ledě a připravují se na úvodní vhazování zápasu.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování zápasu vyhrává Dynamo.

00:28
    Koudelka dostal kotouč na modrou, ale nedokázal si puk zpracovat.

00:53
    Nečekaná střela Kalužíka z úhlu neprošla za záda Vojtka.

01:53
    Buršík se probojoval do útočné třetiny, ale kotouč mu ujel do rohu hřiště.

02:40
    Němec si vyjel z obrany a zkusil to od modré. Jeho rána ale Tuláčka nijak nepřekvapila.

03:17
    Hanák to zkusil z prostoru levého kruhu, ale Tuláček betonem vytěsnil jeho pokus.

03:43
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Martin Mašek – 2 min., hákování.

03:43
    První přesilovou hru zápasu si vyzkouší Dynamo, které se aktuálně snaží dostat do útočného pásma.

04:23
    Dynamo se nedostává k brance Vojtka ani napodruhé.

04:56
    Až teď se Dynamo drží v útočné třetině, ale střela zatím nepřichází.

05:38
    Fialova střela z prostoru pravého kruhu byla zblokována.

05:49
    Přerov hraje v plném počtu.

06:19
    Holík dostal přihrávku do protiútoku, avšak ta mu šla na paty, takže si přerovský forvard kotouč nepřevzal.

07:11
    Křečán s Hebekem teď ostřelují přerovskou branku od modré, ale žádná šance za Vojtkovi záda zatím neprošla.

07:40
    Rychlá akce druhého pardubického útoku končí ofsajdem.

08:15
    Němec se skvěle vrátil do obrany a sebral kotouč jednomu z útočících hráčů.

09:21
    4/1
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo jde do vedení! Helikar vyslal TOMÁŠE JAŠU do útoku po levém mantinelu, odkud se pardubický forvard dostal až před branku, kde zakončil přesně do horního rohu.
    Asistence: Jan Helikar a Tomáš Hebek.
    Jaša T., Helikar J., Hebek T., Tuláček M.
    Vojtek M.

10:58
    Pavlatovo nahození na teč Fialy brankou neskončila.

11:38
    Rájek dostal od Kubánka nabito na modrou čáru, odkud pardubický obránce poslal dělovou ránu na branku Vojtka, který jeho pokus vychytal.

12:10
    4/1
    Pardubice odskakují na rozdíl dvou branek poté, co Rychlá akce Dynama skončila na Jašově hokejce, odkud mířila k pravé tyči na volného DAVIDA KRČÁLA, jenž zavěsil do odkryté branky.
    Asistence: Tomáš Jaša a Adrian Gromadzki.
    Krčál D., Jaša T., Gromadzki A., Tuláček M.
    Vojtek M.

13:33
    V prostoru mezikruží se k puku probojoval Kalužík, který ale z otočky našel jen lapačku Vojtka.

14:40
    2/1
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přerov snižuje! Může za to TADEÁŠ HLÁVKA, který sebral kotouč na modré čáře, a rychlým přesunem se dostal až k brance Dynama, kde poslal puk přesně mezi Tuláčkovi betony.
    Hlávka T., Vojtek M.
    Tuláček M.

16:06
    Dynamo se drží v útočné třetině, ale obrana Přerova zatím drží pardubické střely.

17:01
    Průniková přihrávka Hlávky končí zakázaným uvolněním.

18:08
    Gromadzki se dostal do šance o pravé tyče, ale místo nad ramenem Vojtka nenašel.

18:26
    Další střela Gromadzkiho, ale tentokrát nedošla až k přerovské brance.

19:38
    Štěpánek v úniku mířil na vzdálenější tyč, ale Vojtek koncem betonu jeho pokus vytěsnil.

20:00

První třetina je u konce! Lepší vstup do zápasu předvedlo Dynamo, které se dokázalo dostat do dvoubrankového vedení. Přerov ale následně začal hrát více na kotouči, což jim přineslo snížení na rozdíl jedné branky. Druhá třetina začne přibližně ve 13:02.

20:01

20:01
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrává opět Dynamo.

20:17
    Hlávkův pokus od modré byl zblokován mimo branku.

21:09
    Rychlý útok druhého pardubického útoku končí zakázaným uvolněním.

21:21
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Alex Kubánek – 2 min., držení.

21:25
    První přesilovku dostanou k dispozici také hráči Přerova, kteří již kombinují v útočném pásmu.

22:04
    Špatné zpracování dostává Přerov z útočného pásma.

22:35
    Přerovu se nedaří opětovně dostat do útočného pásma.

23:20
    Kolařík se probojoval až do útočného pásma, ale bez podpory spoluhráčů o puk přišel.

23:28
    Dynamo hraje v plném počtu.

24:42
    Fiala si převzal kotouč za domácí brankou a skvělým individuálním průnikem se dostal až k brance Přerova, kde ale nenašel žádnou z pardubických hokejek.

24:59
    Zmatek před brankou Přerova ukončuje až rozhodčí.

25:22
    Přerov v situaci dva na jednoho! Dostal se do ní Hlávka, jenž hledal před brankou volného Tomigu, ke kterému puk ale neprošel.

26:02
    Hanák zkusil překvapit Tuláčka střelou z úhlu. Pardubický gólman ale bez problému kotouč vyrazil za branku.

27:09
    3/1
    Přerov vyrovnává! Tentokrát se do zakončení dostal Holák, který mířil mezi betony Tuláčka. Následně se puk ale odrazil o volnému PETROVI ŠVEJDOVI, který trefil odkrytou branku.
    Asistence: Adam Holík.
    Švejda P., Holík A., Vojtek M.
    Tuláček M.

28:40
    Další zmatek před brankou Přerova končí opět až po píšťalce rozhodčího.

29:07
    Rájkova dělová rána končí v lapačce Vojtka.

29:53
    Bárta se dostal za branku Dynama, ale při přihrávce mu kotouč sjel z hole. U puku Dynamo.

31:07
    Kubánkova střela od modré neprošla přes houf hráčů až k brance.

31:30
    Hebek vyslal ihned po vhazování další dělovou ránu na Vojtka, ale ta trefila pouze zadní mantinel.

32:32
    Přerov se aktuálně usadil v útočné třetině a Tuláček má co dělat se střelami soupeře.

33:17
    Rájek se při rychlém útoku dostal za bránu soupeře, odkud našel před brankou Fialu, který ale nedokázal dostat puk za záda Vojtka.

34:04
    Dobrou individuální akci předvedl Kalužík, který ale při nájezdu před branku zbořil přerovského gólmana.

35:03
    Skvělá akce v podání Hanáka brankou nekončí! přerovský forvard sice dostal puk před branku, ale tam si ho žádný ze spoluhráčů nedokázal převzít.

36:30
    Dynamo aktuálně v šesti kombinuje v útočné třetině díky výhodě.

36:42
    Daniel Šindler – 2 min., sekání.

37:33
    Skvěle se teď Kalužík probojoval do útočného pásma, kde hledal hráče před brankou.

38:39
    Dynamo obstřeluje branku Přerova, ale zatím neúspěšně.

38:41

39:15
    4/1
    Pardubice jdou opět do vedení zásluhou DOMINIKA PAVLATY, který se zorientoval před brankou po přihrávce Fialy dostal puk do přerovské branky.
    Asistence: Adam Fiala a Jiří Štěpánek.
    Pavlata D., Fiala A., Štěpánek J., Tuláček M.
    Vojtek M.

40:00

Druhá třetina je minulostí! Přerovu se na začátku podařilo srovnat stav zápasu, ale Dynamo v samotném závěru třetiny opět odskočilo na rozdíl jedné branky. Závěrečná třetina začne přibližně ve 13:50.

40:01

40:01
    Úvodní vhazování závěrečné třetiny vyhrává Přerov.

40:37
    Tom Kaštánek – 2 min., hákování.

41:02
    Přerov kombinuje v útočném pásmu a snaží se střílet od modré.

41:55
    Dynamu se daří dobře vyhazovat puky z obranného pásma.

42:39

43:16
    Krčál se dostal do nájezdu na Vojtka, ale zvolil přízemní střelu k bližší tyči, což si přerovský gólman pohlídal.

43:52
    Jan Billa – 2 min., podrážení.

44:32
    Fiala nenašel žádného z pardubických hráčů před brankou, a tak to zkusil z úhlu sám. Bohužel pro Pardubice trefil jen helmu Vojtka.

45:30
    Hebekova střela jen těsně míjí tyč přerovské branky!

45:58

47:02
    Štěpánek si obešel bránícího hráče, ale před střelou mu sjel kotouč z hole.

48:21
    Pavlatova střela končí v náručí Vojtka.

48:41
    Helikar dostal nabito do prostoru pravého kruhu, ale jeho střela mířila příliš vysoko.

48:53
    Martin Vojtek – 2 min., podrážení, odpyká Matěj Škňouřil.

49:37
    Pardubické chyby již podruhé vyhnali domácí z útočného pásma.

50:08
    Na hrotu pardubické kombinace se ukázal Kalužík, který nedostal puk do sítě.

50:50
    Kalužík opět v šanci! Tentokrát dostal puk na kraj pravého kruhu, odkud to zkusil k bližší tyči, ale neuspěl.

51:02

51:40
    3/1
    Dynamo znovu ve dvoubrankovém vedení! Postaral se o to ADRIAN GROMADZKI, jenž neskutečnou sólovou akcí prošel až před Vojtka, kde našel mezeru mezi betony.
    Asistence: Štěpán Rájek.
    Gromadzki A., Rájek Š., Tuláček M.
    Vojtek M.

52:46
    4/1
    Další branka Pardubic! Bleskový útok Pardubic se přes Koudelku dostal až k Fialovi, který si před gólmanem dobře poradil střelou k tyči.
    Asistence: Jakub Koudelka a Tom Kaštánek.
    Fiala A., Koudelka J., Kaštánek T., Tuláček M.
    Vojtek M.

54:27
    Škňouřil hned po vhazování zkusil štěstí od modré, ale puk nedošel až k Tuláčkovi.

55:13
    Neskutečnou přihrávku na modrou dostal Koudelka, jenž hned vyslal puk na Vojtka, který puk vyrazil.

55:27
    Martin Nášel – 2 min., vražení na hrazení,
    František Němec – 2 min., nesportovní chování.

56:15
    Dynamo se po nátlaku Tomigy opět dostává z útočného pásma.

57:12
    Fiala teď ve dvou šancích! Nejdříve se snažil tečovat střelu, ale jeho teč nemířila mezi tři tyče. Následně Fiala dostal přihrávku do prostoru pravého kruhu, odkud z první vyslal střelu na přerovskou branku, avšak dobrý přesun Vojtka mu zamezil ve skórování.

57:57
    Rychlý útok Přerova se zastavil na dvojici bránících hráčů Pardubic.

59:05
    Dobré napadání Fialy mohlo přinést šestou branku Dynama, ale návrat dvojice přerovských hráčů mu střelu zblokovala.

Zápas je u konce! Dynamo si pohlídalo závěr zápasu a dvěma góly si připisují další důležité body do tabulky. (14:23:51)

Lukáš Hrdina

Branky a nahrávky: 10. Jaša (Helikar, Hebek), 13. Krčál (Jaša, Gromadzki), 40. Pavlata (A. Fiala, Štěpánek), 52. Gromadzki (Rájek, Kubánek), 53. A. Fiala (Koudelka, Kaštánek) – 15. Hlávka (Hradil, Buršík), 28. Švejda (Holík, Janek)

Rozhodčí: Svobodová, Barek – Hradil, Hlinka