Vítkovice – Zlín 5:1 (kon.) | Plzeň – Drážďany 7:0 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:4 (kon.)
Zlín – Drážďany 8:1 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 2:5 (kon.)
HC Škoda Plzeň
7:0 (4:0, 2:0, 1:0)
Dresdner Eislöwen
Sobota 30.12.2023, 10:00 • enteria arena, Pardubice • Turnaj 9. tříd

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

HC Škoda Plzeň: Beran (Osvald) – Stupka, Lavička, Souček, Holub, Hofmann, Strnad – Bubenščikov, Bobek, Volf, Hotařík, Hobl, Beran, Blengino, Matoušek, Svoboda, Mečl.

Dresdner Eislöwen: Patko (Haas) – Sonnabend, Hakelberg, Antmann, Friedrich, Range, Schirmer, Gläser – Bunzel, Stopora, Schulz, Müller, Fatyka, Stamms, Bachmann, Gursinsky, Frömter.

Oba celky se jich chystají na úvodní vhazování zápasu.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování zápasu jde na hokejky Plzně.

00:23
    Matoušek dostal dobrou přihrávku k pravé tyči, ale nedokázal zakončit mezi tři tyče.

01:20
    Svoboda došel sólovou akcí až do útočné třetiny, ale tam v obklíčení bránících hráčů o kotouč přišel.

02:23
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň otevírá gólové skóre zápasu. Postaral se o to ANTONÍN BOBEK, jenž dostal přihrávku k pravé tyči od Hotaříka, kterou zakončil do odkryté branky.
    Asistence: Marek Hotařík.

03:50
    Svoboda se zkusil obtočit kolem branky a zasunou kotouč k tyči, ale Patko si tuto akci pohlídal.

04:37
    Plzeň zvyšuje! Rychlá akce přinesla ovoce poté, co Svoboda našel v prostoru mezikruží v JONÁŠE SOUČKA, který rozvlnil síť Drážďan.
    Asistence: Vojtěch Svoboda.

06:12
    Dobrou sólovou akci předvedl Blengino, který se probojoval až do útočné třetiny, kde nestačil na trojici obránců.

06:41
    Třetí branka Plzně. Baran vyslal ELIÁŠE MATOUŠKA do samostatného nájezdu, se kterým si plzeňský forvard poradil skvěle, a zakončením pod břevno navyšuje plzeňské vedení.
    Asistence: Filip Beran.

07:41
    Vyloučení v týmu Dresdner Eislöwen:
    Gläser – 2 min., držení.

08:00
    První přesilovou hru dostala k dispozici Plzeň, jež aktuálně kombinuje v útočné třetině.

08:43
    Hráči Drážďan se dostali z tlaku vyhozením kotouče a mohou jít vystřídat.

09:32
    Hráči Plzně se sice drží v útočném pásmu, ale brankář Haas zatím neměl moc práce.

11:15
    Do šance se dostal Gursinsky, který se probojoval až do prostoru mezikruží, ale následná střela byla zblokována.

11:56
    Dobrý návrat Stopora odvrátil plzeňský útok.

12:34
    Nahození na branku od Volfa končí v Patkově lapačce.

13:10
    Velká akce plzeňských! Při té se k levé tyči dostal Hotařík, který na poslední chvíli našel u druhé tyče Bubenščivova, jenž trefil pouze výstroj Haase.

14:21
    Čtvrtá branka Plzně. DARIO BLENGINO sebral kotouč bránícímu hráči, a po nájezdu do prostoru mezikruží trefil přesně horní rok drážďanské branky.

15:00

První třetina je u konce! Rychlý nástup Plzně dirigoval celý průběh první třetiny, ve které plzeňští vsítili hned čtyři branky. Druhá třetina začne přibližně v 10:40.

15:01

15:02
    Úvodní vhazování druhé třetiny jde opět na hokejky plzeňských.

15:44
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Hofmann – 2 min., vysoká hůl.

15:47
    I Drážďany dostanou k dispozici první přesilovku v zápase. Ti se aktuálně drží v útočném pásmu.

16:29
    Drážďanským hráčům se nedaří dostat ke kotouči.

16:58
    Zakončení od modré v podání Stupky končí v Haasově lapačce.

17:10
    Stupka – 2 min., držení.

17:10
    Drážďany dostanou na pár vteřin k dispozici přesilovku pět na tři.

17:44
    Hra pokračuje pět na čtyři.

18:06
    Pokus od Rangeho se zastavil o jednoho z bránících hráčů.

18:29
    Tvrdou ránou od modré se vyznamenal Bachmann, jenž trefil pouze beton Berana.

19:42
    Matoušek se blýskl sólovou akcí, kterou Haas zlikvidoval, ale plzeňský hráč zůstává po zákroku ležet na ledové ploše.

19:43
    Vše se zdá být v pořádku. Hra pokračuje.

20:38
    Stamms – 2 min., podrážení.

21:09
    Rychlá akce tři na dva končí ofsajdem Plzně.

21:32
    Plzeň se snaží probojovat do útočné třetiny, ale nepřesnosti je drží před modrou čárou.

22:09
    Hotařík zkusil štěstí od modré přízemní střelou, ale trefil beton Haase.

24:02
    Dobrá individuální akce Matouška skoncovala na Haasovi, jenž střelu z úhlu pod břevno vyrazil.

26:10
    Plzeň se poslední minutu drží v útočné třetině a obstřeluje Haasovu branku.

26:51
    Další branka Plzně. Bobkovu střelu od modré před brankou za záda Haase tečoval DOMINIK BUBENŠČIKOV.
    Asistence: Antonín Bobek.

28:00
    Plzeň opět úřaduje v útočné třetině, kde drží Drážďany v tlaku.

28:52
    Neskutečnou akci předvedl Bobek, jenž prošel přes tři bránící hráče, ale zakončil pouze do výstroje Haase.

29:15
    Šestibrankové vedení pro Plzeň! Může za to ŠIMON VOLF, který obral bránícího hráče a rychlým nájezdem na drážďanskou branku prostřelil brankáře Drážďan.

29:41
    Fatyka – 2 min., podrážení.

30:00

Druhá třetina je u konce! Plzeň pokračovala v dominanci, což se dvakrát projevilo i na gólovém skóre zápasu. I před přesilovou hru pět na tři se Drážďanům nepodařilo skórovat. Závěrečná třetina začne již za pár chvil.

30:01

30:01
    Úvodní vhazování závěrečné třetiny vyhrává i do třetině Plzeň.

31:16
    Bobek dostal nabito do pravého kruhu, ale jeho střela neměla razanci.

31:42
    Drážďany hrají v plném počtu.

32:16
    Bruslařský souboj mezi bránícím Hofmannem a Stoporou vyhrál plzeňský obránce.

32:59
    K dorážce se před brankou Haase probojoval Bobek, kterému však dorážka nesedla.

34:33
    Kotouč propadl až do prostoru mezikruží na Hotaříka, který netrefil ideálně puk.

35:36
    Skrytá střela Strnada mířila mezi betony Haase, ale drážďanský gólman stihl zavřít prostor.

36:27
    Bekhendové zakončení v podání Stopora nemířilo na branku.

37:43
    Holubova dělovka mířila nad branku.

38:43
    Po souboji v rohu hřiště se do šance probojoval Antmann, jenž Berana nepřekonal.

39:45
    Sonnabend chtěl využít zaváhání bránícího hráče, ale dobrý návrat druhého obránce jeho šance zmařil.

40:17
    Frömter – 2 min., hákování.

40:39
    Holubův pokus od modré sice mířil pod břevno, ale drážďanský gólman si šanci pohlídal.

41:05
    Mečl – 2 min., hrubost.

41:17
    Sedmá branka v pořadí pro Plzeň! Rychlá akce v podání plzeňského útoku, kdy Hotařík adresoval kotouč na hokejku ANTONÍNA BOBKA, který rozvlnil drážďanskou síť.

42:26
    Fatyka – 2 min., sekání.

43:07
    Stopora se sólovou akcí probojoval do útočného pásma, ale nedokázal se dostat před branku.

44:02
    Plzeň se stále drží v útočném pásmu, ale šance nepřichází.

44:30

Zápas je u konce! Plzeňská dominance byla v závěru zápasu jemně ovlivněna několika hromadnými bitkami, ale na výsledku zápasu to nic nezměnilo. (11:33:29)

Lukáš Hrdina

Branky a nahrávky: 3. Bobek (Hotařík), 5. Souček (Svoboda), 7. Matoušek (Beran), 15. Blengino, 27. Bubenščikov (Bobek), 30. Volf, 42. Bobek (Hotařík)

Dresdner Eislöwen: Haas (Patko) – Sonnabend, Hakelberg, Antmann, Friedrich, Range, Schirmer, Gläser – Bunzel, Stopora, Schulz, Müller, Fatyka, Stamms, Bachmann, Gursinsky, Frömter.