Columbus – Boston 1:4 (kon.) | NY Rangers – Carolina 1:6 (kon.) | Pittsburgh – Washington 3:4 (kon.)
Dallas – Montreal 3:4 (kon.) | Minnesota – Calgary 1:3 (kon.) | Nashville – Chicago 3:0 (kon.)
Winnipeg – Tampa 4:2 (kon.) | Arizona – Florida 1:4 (kon.) | Colorado – NY Islanders 5:4 (po pr.)
Edmonton – Philadelphia 5:2 (kon.) | Vancouver – Ottawa 6:3 (kon.) | Los Angeles – Toronto 0:3 (kon.)
San Jose – Detroit 3:5 (kon.)
Nashville Predators
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Chicago Blackhawks
Středa 03.01.2024, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

S konstatováním, že Nashville Predators v domácí Bridgestone Areně přehrálo Chicago 3:0, se s vámi loučí a hezkou středu přeje Tomáš Lysý. (05:55:01)

3. Gustav Nyquist (NSH) 1+1

Utkání, které bylo do závěru hodně chudé na góly, přináší zaslouženou výhru Nashville. Předátoři se ujali vedení v šesté minutě po parádní trefě Gustava Nyquista. Na obou stranách bylo následně poměrně dost šancí na další gólový přísun. Hrozili hlavně domácí, ale brankář Chicaga Arvid Söderblom, který dostal šanci před Petrem Mrázkem, se překonával. I Juuse Saros na druhé straně vytáhl povedené zákroky. Nashville byli velmi pozorní v defenzívě a prakticky nedali šanci zahrozit Connoru Bedardovi, jenž byl velmi dobře střežen. Ve třetí části nevyužili hosté dvě přesilovky a naopak domácí čtyři minuty před koncem zvýšili náskok v početní výhodě pět na tři, kdy bez problémů využil kolmici Forsberga Ryan O'Reilly. Na konci ještě zkusili Blackhawks hru bez brankáře, kterou potrestal Luke Evangelista trefou přes půlku kluziště – 3:0.

59:27 Luke EVANGELISTA - 3:0

59:27
    6/6
    Nashville právě vstřelil branku!
    LUKE EVANGELISTA využil ztráty puku Chicaga, kdy Lukas Reichel neobehrál Schenna. Ten posunul puk právě na svého spoluhráče, který přesně z poloviny kluziště z pravé strany trefil prázdnou klec. Asistence: Luke Schenn.
    Schenn L., Trenin J., McDonagh R., McCarron M., Saros J., Evangelista L.
    Donato R., Dickinson J., Reichel L., Korchinski K., Entwistle M., Bedard C.

58:38
    Chicago zkouší ještě hru bez brankáře!

57:26
    Söderblom zapisuje další výborný zákrok proti střele z předbrankového prostoru.

57:12
    Chicago je v plném počtu.

56:17
    Arvid Söderblom skvěle pokryl prostor u levé tyče a poté měl štěstí, že nikdo z hostí nevystřelil, když už byl ve své brance v pozici vleže.
    55:23 Ryan O'REILLY - 2:0

55:23
    6/4
    Je prakticky rozhodnuto, RYAN O'REILLY si před brankou na pravé straně počkal na přesný pas Forsberga, nejproduktivnějšího hráče týmu, napříč brankovištěm a nekompromisně zavěsil. Soderblom byl bez šance. Asistence: Filip Forsberg, Gustav Nyquist.
    Forsberg F., Sissons C., Nyquist G., Josi R., Saros J., O'Reilly R.
    Dickinson J., Tinordi J., Söderblom A., Vlasic A.

55:12
    Hosté budou hrát minutu a 41 sekund oslabení pět na tři po hákování Connora Murphyho.

55:06
    Domácí hned od začátku svírají soupeře před jeho brankou.

54:53
    Preds jsou znovu blíže výhře, jelikož Borisi Katchoukovi v předbrankovém prostoru nezbylo nic jiného, než zahákovat Filipa Forsberga, který se před něj natlačil a chtěl zakončovat.

54:29
    Katchouk hledal střílenou přihrávkou z levé strany před brankou Blackwella, který ale na puk nedosáhl.

53:43
    Nashville druhé oslabení třetí třetiny zvládlo na jedničku.

53:24
    Alex Vlasic musí pro puk zase až za vlastní branku a Chicago musí rychle pospíchat na druhou stranu.

53:04
    Během minuty a půl hosté prakticky neohrozili branku soupeře. Nyní se provinili ofsajdem.

52:55
    Preds se v pohodě brání a dvakrát během pár sekund vyhazují puk až na druhou stranu.

51:58
    Kevin Korchinski na modré nepřesně přihrál a moc nechybělo a Juuso Pärssinen málem ujel sám na branku.

Přesilovka Blackhawks začne po komerční přestávce.

51:43
    Jedna z posledních šancí pro hosty, dvě minuty za hákování dostává Ryan O'Reilly.

50:49
    Cole Guttman přebral přihrávku na levém kruhu a bleskově pálil na přední tyč, kde byl znovu připravený dnes fantastický Juuse Saros, který vylepšuje průměr inkasovaných branek, jenž má na čísle 3.02.

50:33
    Hráči Nashville si vůbec nekomplikují hru, nyní byli připravení hned čtyři na modré čáře při útoku Chicaga.

50:02
    Guttman byl vykázán z buly, nahradil ho Entwistle, který prohrál, ovšem hráči Predators se ke střele nedostali.

Zákroky:
    Juuse Saros: 17
    Arvid Söderblom: 26

50:00
    Následuje komerční přestávka. Osmadvacetiletému finskému brankáři chybí deset minut k druhému čistému kontu v sezoně a celkově dvaadvacátému v NHL.

49:11
    Juuse Saros na pravé tyči opět dobře zakročil, Blackwell si na něj nepřišel.

48:33
    Pärssinen si sjel po pravé straně před branku. Naznačil střelu, aby vzápětí dal puk mezi kruhy na dva najíždějící spoluhráče, ovšem ti byli pokrytí.

47:45
    Korchinski za brankou nepřesně rozehrál do středního pásma a hosté se musí rychle vracet. Ovšem ani Preds se nikam bezhlavě neženou. Bude jim stačit trefa Nyquista ze šesté minuty na dva body?

46:43
    Lauonova rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

45:24
    Colton Sissons je dnes také střelecky hodně aktivní. Jeho rána z levého kruhu šla na bližší tyč, kde byl pozorný Söderblom.

44:26
    Treninův pokus vyrazil Söderblom, vzápětí se domácí rychle přesouvají na druhou stranu.

43:45
    Dobrá akce Chicaga, střelu Zajceva vytěsnil Saros před sebe, kde byl na dorážku připravený Reichel, ale finský brankář zapisuje dva zákroky za sebou. Při dorážce Reichela se v brankovišti fantasticky roztáhl.

43:04
    Korchinski byl za brankou u odraženého puku rychlejší, nedokázal ale lépe nahrát a kotouč se vrací k Söderblomovi po zakázaném uvolnění.

42:00
    Pärssinen je na ledě a domácí jsou v plném počtu.

41:41
    Zajcevova střela z pravého kruhu byla zblokována, tuhle přesilovou hru hosté nevyužijí.

41:15
    Nikita Zajcev musel s pukem zajet až k vlastní brance, neměl komu rozehrát.

40:45
    Ani na začátek třetí třetiny zatím nejsou hosté v přesilové hře nebezpeční.

Hity: 21-20

Ve druhé třetině branka nepřišla, ačkoliv jsme viděli několik zajímavých situací. Také Chicago se po špatné první třetině oklepalo a už hraje lépe. Jednu z největších příležitostí měl na začátku druhé části MacKenzie Entwistle, který z druhé vlny dostal puk mezi kruhy, ale Saros se proti jeho střele vytáhl skvělým zákrokem vyrážečkou. Což dalo ráz i druhé třetině, gólmani jsou prostě dnes hvězdami utkání. Závěr druhé třetiny okořenila bitka Foligna s Lauzonem a současně s druhým klaksonem byl vyloučen Juuso Pärssinen, takže Chicago půjde do druhé třetiny s výhodou přesilovky.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Juuso Pärssinen – 2 min., vysoká hůl.

39:50
    Hned po buly ještě zkusil bekhendové zakončení Luke Evangelista, ovšem ani on v gólově chudém zápasu brankáře hostí podruhé nepřekonal.

39:10
    Nashville přesilovku nevyužilo a je v pěti.

38:51
    Arvid Söderblom nadále podává velmi dobrý výkon, také v přesilovce drží soupeře na uzdě. Neprosadil se z pravého kruhu Sissons a následně švédský brankář pokryl u své levé tyče puk.

37:10
    Jelikož Nick Foligno vyfasoval o dvě minuty navíc, jdou domácí do přesilové hry.

37:10
    Současné vyloučení:
    Jérémy Lauzon – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Nick Foligno – 2 min., nesportovní chování + 5 min., bitka.
    37:10 Boxerská vložka Foligna a Lauzona

37:10
    Na ledě to už vře. Před brankou Sarose se strhla potyčka mezi zkušeným Nickem Folignem a Jérémy Lauzonem, který poslal Philippa Kurasheva hodně tvrdě na mantinel. Oba dva se do sebe pustili a v závěru měl více úderů domácí Lauzon, který by asi na body vyhrál.

36:24
    Chicago prohraným buly Dickinsonsem přišlo o útočné pásmo.

36:23
    Juuse Saros dobře viděl, že Jason Dickinson na levém kruhu čeká na přihrávku ke střele z první. Tak se i stalo a Fin puk nejenže dobře lapil, ale ani nedal soupeři šanci na dorážku.

35:38
    Domácí zkusili od modré opět nahození, tentokrát McDonagh, ale ani jeho pokus na branku neprošel.

34:31
    Roman Josi je opět střelecky aktivní, jeho nahození od modré ale brankáře hostí nepřekvapilo.

33:49
    Na pravém kruhu se do puku opřel Colton Sissons, jehož střela by nadělala Söderblomovi zřejmě potíže, ovšem svému gólmanovi pomohl Nikita Zajcev blokem.

33:08
    Po útoku Preds sebral kotouč Nick Foligno a projel přes polovinu hřiště až mezi kruhy, odkud vystřelil. Juuse Saros zasahovat nemusel, dobrým blokem mu přispěchal na pomoc obětavý Nick Foligno.

32:18
    Ve druhé třetině přichází minimum přerušení, nadále se hraje nahoru dolu. Nyní je v permanenci opět Juuse Saros.

31:27
    Hosté nyní uzamkli soupeře v útočném pásmu. Z levého kruhu dostal přihrávku na střelu z první Boris Katchouk, který minul vzdálenější tyčku.

29:59
    Schenn netrefil od modré puk. Jeho spoluhráč Tomasino byl z podobné pozice přesnější, ale gólman Arvid Söderblom stále drží Chicago na rozdíl jedné trefy, Nashville nemůže navýšit vedení.

28:48
    Úsměvný moment přišel po tom, co Bedard ztratil hokejku a Anthony Beauvillier, který inkasoval úder na koleno, mu podával svou. Následně Beauvilliera odtlačoval z pásma spoluhráč, až to vypadalo, že ho krosčekuje.

27:05
    Dante Fabbro také nemířil přesně, jeho střela od modré šla mimo tři tyče.

26:12
    Za brankou hostí se v přetlačované o puk více dařilo Connoru Murphymu, který vyváži kotouč na druhou stranu.

25:05
    Druhá třetina sice nabízí svižný hokej, ale bez výraznějších šancí. Lukas Reichel neumístil svou střelu z kruhů mezi tři tyče.

24:12
    Nikita Zajcev se dostal na útočné modré ke střele, kterou zblokoval Alex Carrier a nechybělo moc, aby právě on ujel do samostatného úniku na Söderbloma.
    22:14 Entwistle si na Sarose nepřišel

22:14
    Velká šance Chicaga na srovnání přišla až po konci přesilové hry. MacKenzie Entwistle si najel mezi kruhy na přihrávku z druhé vlny a mířil pod víko, ovšem Juuse Saros výborně zasáhl vyrážečkou a pokazil mu radost.

21:28
    Bedard se do zakončení nedostal, hráči Nashville ho pozorně střeží a přesilovka Chicaga se blíží ke konci.

20:38
    Přichází další úspěšné vyhození domácího celku.

20:16
    Ani napodruhé neudrželi hosté puk v útočném pásmu.

20:08
    Buly dopadlo lépe pro domácí, kteří se ihned osvobozují.

Hity: 12-16

První třetina je minulostí. Hráči Předators jsou lepší, aktivnější a po zásluze se dostali už v šesté minutě do vedení parádní střelou Gustava Nyquista nad rameno brankáře pod víko. Nashville mohlo své vedení ještě navýšit, ale Arvid Söderblom, který má opravdu hodně práce, další puk za svá záda nepustil. Chicago hrozí spíše ojediněle rychlými kontry a když už se dostane do střeleckého pokusu, často přijde dobré přistoupení domácích hráčů. Vyloženou gólovou šanci Blackhawks neměli – 1:0.

20:00

19:42
    Preds měli za brankou puk, ale hodně ledabyle vyhodili a hosté zastavili kotouč na modré. Hned poté se do šance dostal Connor Bedard, jeho střelecký pokus z bezprostřední blízkosti byl i tak zblokován.

19:37
    22,4 sekundy před koncem se bude vylučovat na straně domácích. Jérémy Lauzon si při souboji s Entwistlem pomohl loktem a jde na dvě minuty ven.

19:09
    Švédský brankář se v první třetině rozhodně nenudí a k patnácti zákrokům nyní raději kryje puk u své levé tyče lapačkou.

18:35
    Další velká šance Predators. Roman Josi obkroužil prakticky celé útočné pásmo a předložil puk mezi kruhy na Philipa Tomasina, který i v obklíčení vystřelil. Puk nedostal na branku tak jak by chtěl a Söderblom ho lapí.

17:50
    Arvid Söderblom měl u své levé tyče pořádně těžkou práci při dorážce Josiho střely. Roztáhl se a svou branku při pokusu McCarrona uhájil.

16:50
    Alex Vlasic chtěl dorážet střelu Guttmana, kterou Saros vyrazil před sebe, ale do volné branky puk přes dobrý blok nezasunul.

16:22
    Predators nevyužili situaci dva na dva ke střeleckému pokusu na brankáře soupeře.

15:28
    Mnozí domácí fanoušci už zvedali ruce nad hlavu, jenže střela Carriera si cestu do branky přes výborný zákrok Arvida Söderbloma nenašla.

15:03
    Chicago se dostalo do útočného pásma, ale moc dlouho v něm nevydrželo a nyní už hosté opět musí soustředit svou pozornost na defenzívu.

14:17
    Po chvíli následovala poměrně neurovnaná pasáž hry nahoru dolu bez toho, aniž by brankáři museli zasahovat. Vše přerušuje Gustav Nyquist střelou, která nepřekvapila jeho krajana Arvida Söderbloma.

12:58
    Následuje další zakázané uvolnění domácích.

12:42
    Lukas Reichel hned po buly prověřil Sarose, který má puk bezpečně ve výstroji a přerušuje hru.

12:32
    Dobré napadání se Chicagu vyplatilo. Anthony Beauvillier přistoupil na levé straně k hráči soupeře a Predators hned poté posílají špatnou přihrávkou puk na zakázané uvolnění.

11:50
    Domácí zvládli napadání soupeře a jsou na obranné modré u puku.

11:31
    Gustav Nyquist přišel v útočném pásmu o puk, ovšem domácí rozehrávka šla jen na zakázané uvolnění.

10:40
    Brett Seney čekal mezi kruhy na přihrávku, po které rychlou střelou Sarose nepřekonal. Hned po protiútoku je hra přerušena ofsajdem domácích a následuje komerční přestávka.

10:08
    Z dílčího tlaku se Predátoři nedokázali střelecky prosadit a hosté vyváží puk na druhou stranu.

09:15
    Hosté šli do rychlého protiútoku dva na jednoho, ve kterém málem zakončoval do odkryté branky Cole Guttman, ovšem v rozhodující chvíli mu puk přeskočil hůl.

08:50
    Už se naopak znovu hraje před brankou Söderbloma. Další střelu vedle vyslal Filip Forsberg, domácí potřebují trošku seřídit mířidla.

07:46
    Kurashev prohrál buly v útočném pásmu, ale Chicago rychle získalo puk zpět. Nechybělo moc, aby se Connor Bedard dostal ke své první střele na branku.

07:27
    Hned po buly pálil Michael McCarron, jehož slušný pokus z levého kruhu prošel těsně vedle.

07:15
    Jakov Trenin si najel mezi kruhy a zkusil prověřit pozornost Söderbloma střelou zápěstím, se kterou si švédský brankář poradil. Následuje komerční přestávka.

06:31
    Luke Schenn si odvedl dobré obranné povinnosti, když zblokoval střelu Entwistleho od modré.

05:45
    Šestá střela na branku Nashville během necelých šesti minut. Jeremy Lauzon tentokrát švédského brankáře nepřekvapil.
    05:16 Gustav NYQUIST - 1:0

05:16
    6/5
    Po tom, co hosté vyhodili puk, se domácí rychle dostali zpátky do útočného pásma. Josi si přihrávkou od modré vybral na levém kruhu GUSTAVA NYQUISTA, který se opřel do puku a poslal skvělou střelu nad levé rameno brankáře Söderbloma pod horní tyč. Přesilovka Nashville je využitá. Asistence: Roman Josi, Ryan O'Reilly.
    Murphy C., Dickinson J., Foligno N., Tinordi J., Söderblom A.

04:43
    Brett Seney, jenž letos dostává první šanci v A-týmu Chicaga, jde ven na dvě minuty za držení.

03:34
    Alex Carrier si protiútokem rychle nabruslil do útočného pásma, mířil ale vedle.

02:30
    Predátoři se do toho hned na začátku opřeli. Tomasino je dalším z hráčů, který otestoval pozornost Söderbloma. Hned po něm střílel Ryan McDonagh, ale minul.

02:08
    Po střele Tommyho Novaka musel opět zasahovat brankář Chicaga, který vyšel ze závaru ve svém brankovišti jako vítěz.

01:46
    Hned na konci druhé minuty se mohlo měnit skóre a Arvid Söderblom by byl naprosto bezmocný. Po pravé straně si do útočného pásma najel Luke Evangelista a zkusil švédského brankáře překvapit střelou na bližší tyč, která by šla do šibenice. Radost domácího útočníka zastavila právě tyč.

00:01

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), Fabbro, Lauzon, A. Carrier, McDonagh (A), L. Schenn – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Co. Smith, Novak, Evangelista – Sissons, Pärssinen, Sherwood – Trenin, McCarron, Tomasino.
    Trenér: Andrew Brunette

Chicago Blackhawks: Söderblom (Mrázek) – A. Vlasic, Crevier, Tinordi, Murphy (A), Korchinski, Zajcev – Beauvillier, Bedard, Kurashev – N. Foligno (A), Dickinson (A), Blackwell – Reichel, Entwistle, Guttman – Donato, Seney, Katchouk.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Chris Rooney – James Tobias, Brandon Grillo.

Československá stopa v týmech:
    Petr Mrázek (CHI): 24 zápasů, 90,4 % úspěšnost, průměr 3,24 gólů na zápas, 1 čisté konto.

Poslední vzájemné zápasy:
    Chicago – Nashville 3:4 sn. (6. 12. 2023)
    Nashville – Chicago 4:2 (18. 11. 2023)
    Nashville – Chicago 1:2 (17. 3. 2023)
    Chicago – Nashville 1:3 (5. 3. 2023)
    Chicago – Nashville 2:4 (22. 12. 2022)

Chicago Blackhawks:
    Jestřábi přestavují svůj tým a v tabulce Zápasu jdou na předposledním místě se ziskem pouhých 24 bodů z 36 utkání, horší je v tomto ohledu a v celé soutěži pouze San Jose. Pokud si ale fanoušci Chicaga dva tři roky počkají, tým se supertalentovaným Connorem Bedardem by mohl dokázat velké věci. Blackhawks opravdu nezažívají povedené období, z posledních 10 zápasů vyhráli pouze dvakrát a jejich bilance v sezoně je 11 vítězství a 25 porážek. Problémem je jak ofenzíva, tak defenzíva, bilance 87 vstřelených branek a naopak 137 inkasovaných je jedna z nejhorších v NHL.

Nashville Predators:
    Predátoři figurují v tabulce Západní konference na 37. místě se ziskem 41 bodů a oproti devátým Krakenům ze Seattlu mají k dobru dva body. Výkony týmu jsou v poslední době jako na houpačce. Od začátku prosince vyhráli Predators osm z deseti zápasů, ale na přelomu vánočních svátků trošku ztratili dech třemi prohrami v řadě. S uplynulým rokem se přesto rozloučili výhrou, když skolili Capitals 3:2 na nájezdy. Predators mají velmi slušnou defenzívu i gólmanská čísla, vždyť inkasovali pouze 99 branek a jsou v tomto ohledu čtvrtým nejlepším týmem konference.

Poslední zápasy Nashville:
    Washington – Nashville 2:3 sn.
    Detroit – Nashville 5:4 pr.
    Nashville – Carolina 2:5
    Nashville – Dallas 2:3
    Philadelphia – Nashville 2:4.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, která se na nový rok opět rozjíždí do plných obrátek. V Bridgestone Areně se po 2 hodině ráno českého času utká domácí tým Nashville Predators, který vyzve Chicago Blackhawks i s generačním talentem Connorem Bedardem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 6. Nyquist (Josi, O'Reilly), 56. O'Reilly (F. Forsberg, Nyquist), 60. Evangelista (L. Schenn)

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Chris Rooney – James Tobias, Brandon Grillo