Opava – Vel. Meziříčí 3:0 (kon.) | Technika Brno – Nový Jičín 2:3 (kon.) | Šumperk – Vyškov 4:5 (po pr.)
Val. Meziříčí – Havlíčkův Brod 3:6 (kon.) | Kopřivnice – SHKM Hodonín 8:5 (kon.) | Příbram – Ústí n/L 3:4 (kon.)
Písek – Děčín 2:1 (kon.) | Žďár n/S – Havířov 4:11 (kon.) | Chomutov – Benátky n/J 3:4 (po pr.)
Cheb – Hronov 4:2 (kon.) | Kobra – Kralupy n. Vltavou 5:2 (kon.) | Tábor – Vrchlabí 5:1 (kon.)
Řisuty – Letňany 0:7 (kon.)
HK Opava
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HHK Velké Meziříčí
Sobota 06.01.2024, 14:00 • Krystal aréna, Krnov • 2. liga skupina Východ • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Hezký den z krnovské Krystal arény, dočasného domovského stánku Opavy. Dnes nás čeká 26. kolo druhé ligy mezi HK Opava a HHK Velkým Meziříčím.

Horáci se po odehrané větší polovině základní části rozhodně nenachází v patrech tabulky, jaké by si představovali. Hokejisté z Vysočiny jsou momentálně totiž poslední, na druhou stranu jejich ztráta na týmy před nimi není nikterak propastná, navíc Valašské Meziříčí je před nimi pouze o skóre. Na osmý Žďár nad Sázavou pak Velmez ztrácí osm bodů. V Krnově tak hosté budou plnit roli outsidera, který by rád domácím uzmul nějaký ten bodík.

HK Opava

Opavští jsou na tom na pátém místě s šestatřiceti body o poznání lépe. Zdráhalovi svěřenci měli výborný hlavně úvod sezony, postupem času se ale nejvyšších pater lehce tabulkou propadli. Na úvod roku 2024 sehrál Slezan velice zajímavé utkání na ledě Kopřivnice. Tam svěřenci Pavla Zdráhala třikrát prohrávali, vždy se jim ale podařilo vyrovnat. Pohřbila je až nešťastná rozehrávka jednoho z obránců zpoza vlastní branky, který šest minut před koncem namazal na vítěznou branku Raškovi. Opava by tak ráda v novém roce poprvé zvítězila.

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Pachula, Lehotský, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Bílek – Káňa (A), K. Stuchlík (A), Rousek – Häring, Brada, Hendrych – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Kotásek, Buršík.
    Trenér: Pavel Zdráhal.

HHK Velké Meziříčí: Vejmelka (J. Juda) – Slabý (A), Ambrož (C), Chvátal, Trnka, Vlašín (A), Lašák, Kochánek, D. Dolníček II – Strnad, M. Juda, Doležal – Vedral, Juráň, Paleček – Kotrba, Kuba, Broža – Šantora, Burian, A. Horký.
    Trenér: Jiří Adam.

Rozhodčí: Gebauer – Rychlý, Frais.

00:01

00:11
    Hosté začali poměrně aktivně. Na útočný výlet se hned na začátku vydal Petr Slabý, který ale těsně před brankou kotouč tečoval jen pouze do ochranné sítě.

00:30
    Vzápětí opavskou klec obkroužil Milan Strnad, jeho přízemní zakončení si ovšem Slíž pohlídal.

01:15
    Velké Meziříčí ve Slezsku začalo poměrně aktivně, Slíž teď musel po střele z levé strany raději puk podržet a počkal na hvizd rozhodčího.

01:40
    První příležitost také na druhé straně, po rychlé předávce kotouče ve středním pásmu měl možnost vypálit Vašenka, Vejmelka si ale dobře povyjel a ránu zneškodnil. Následně rozhodčí hru přerušují, v rohu kluziště zůstal ležet jeden z opavských hokejistů.

02:21
    Opavská střídačka se teď vysmála hostujícímu Ondřeji Brožovi. Ten se přímo před ní snažil trefit pronikajícího Bradu, ten mu ale uhnul a hostující útočník se tak prolétl vzduchem.

02:21
    Vzápětí se navíc Broža dopustil faulu kolenem.

03:30
    Opava si vytvořila několik šancí, všechny puky ale zatím mířily vedle.

04:00
    Nebezpečnou ránu Häringa Vejmelka vyrazil vedle tři tyče. Neujala se ani následná rána Štěpánka.

04:32
    Hosté hrají v plném počtu.

04:40
    Branka Lukáše Vejmelky se ocitla mimo vymezené území a rozhodčí proto pískají. Vhazování ve třetině Velmezu.

05:11
    Už se zdálo, že domácí půjdou do přečíslení tři na dva, ale špatná přihrávka ve středním pásmu celou akci zhatila.

05:40
    Velmez sice v Krnově začal aktivně, v posledních minutách už ale tempo hry určuje domácí Slezan. Hosté nyní jen vyhazují na zakázané uvolnění.

05:54
    Mladík v brance Velkého Meziříčí se znovu musel otáčet, tentokrát jej prověřil z levé strany Adam Beránek. Vejmelka vyráží do ochranné sítě.

06:40
    Hra se nám nyní trochu uklidnila a kotouč má za vlastní brankou Opava.

07:10
    Domácí defenziva na modré nechala úplně volného Milana Strnada, který také dostal přihrávku do úniku. Zkušený forvard ale ze souboje se Slížem odešel poražen!

07:43
    Velkomeziříčští ještě zůstali na chvíli v opavské třetině a vytvořili si drobný závar. Marek Slíž se ale roztáhl na brankové čáře a všechny mezírky utěsnil.

08:15
    Obrovská šance Opavy! Tomáš Rousek na útočné modré předal puk na osu najíždějícímu Jiřímu Šindelářovi, který měl ideální možnost odčinit své středeční selhání při rozhodující brance v Kopřivnici. Opavský kapitán ale zamířil z ideální pozice těsně vedle!

08:24
    Vyloučení v týmu HK Opava:
    Kryštof Stuchlík – 2 min., podrážení.

09:00
    Opavští zatím žádné nebezpečí nepřipustili a dobře se brání.

09:20
    Velmez na led posílá čerstvé síly, hosté zakládají nový útok.

09:40
    Slezan nicméně už poněkolikáté vyhazuje.

10:10
    Přesilovka Velmezu je zatím hodně nepovedená...

10:30
    Stuchlík už je zpátky na ledě, domácí hrají v plném počtu a ihned se snaží o ohrožení soupeřovy brány.

11:20
    Slezan se štěstím udržel puk v útočné třetině a hosté jsou pod drobným tlakem. Ze strany domácích je to ale bez střelby.

12:21
    Jakub Ludvík si v souboji s Burianem pomohl držením, za což si vysloužil dvě minuty na trestné lavici.

12:52
    Slezan se i tentokrát dobře brání a Stuchlík v tuto chvíli sbírá cenné sekundy na soupeřově polovině.

14:05
    Tentokrát to ze strany hostů bylo o poznání lepší a nebezpečně vypálili Strnad se Slabým. Dlouhou kombinaci hostů ale utnul jejich vlastní faul, po němž se poměr sil na ledě vyrovná.

14:06
    Oním hříšníkem je Milan Strnad, který jde ven za sekání.

14:21
    Po buly v opavské třetině začne lehce zkrácená přesilovka domácích.

15:00
    Slezan už je v útočné třetině. Fanoušci domácích si přejí gól.

15:11
    Ten se však odkládá, Velkomeziříčští hokejisté totiž hrací předmět vyhazují z vlastní třetiny a odjíždí střídat.

15:25
    Před brankou Vejmelky dobře operoval Jan Vojtovič, jenž se dostal při střele Štěpánka k teči. Puk ale zamířil pouze do ochranné sítě. Po následném vhazování okamžitě tvrdě pálil Šindelář, Vejmelka však dobře viděl a ránu zneškodnil. Další buly v pásmu hostů.

16:11
    Také čtvrtá přesilovka dnešního utkání zůstává bez odezvy, Strnad už je zpátky na ledě.

16:26
    Zakázané uvolnění Opavských.

17:00
    Při protiútoku Opavy se ke kotouči dostal na levé straně Hendrych, který vymyslel poměrně překvapivou křižnou přihrávku pro svého spoluhráče. Vejmelka se ovšem stačil přemístit a ránu lapil. Na druhé straně jsme pak také viděli podobnou akci se stejným výsledkem.

17:44
    Tomáš Káňa z první trefuje z několika málo metrů spojnici Vejmelkovy svatyně! Štěstí pro Velké Meziříčí.

18:23
    Adam Beránek zatím v letošní sezoně stále čeká na premiérovou branku. A nedočkal se ani tentokrát, byť vypálil na zadní tyč z levého kruhu hodně nebezpečně.

18:56
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:30
    V závěru jsme ještě viděli jednu střelu z hole Viktora Buriana, která se ovšem mezi tři tyče nevešla.

20:00

Po dvaceti minutách hrajeme v Krnově bez branek. Hosté sice nezačali vůbec špatně, pak byla ale po většinu první části hry aktivnější Opava, jenže obešlo se to bez gólového vyjádření z jedné či druhé strany. K prolomení bezbrankového stavu nepomohly ani početní výhody, které jsme na obou stranách viděli dvě.

20:01

20:05
    Hosté sice vyhráli úvodní vhazování, rozehrávka jim ale nevyšla a ihned se dopouští icingu.

20:15
    Celá situace se opakuje jen s tím rozdílem, že Horáci vyhráli buly ve vlastní třetině...

20:40
    Opavští vypíchli soupeři kotouč v útočné třetině a mohli puk dostat na nikým nehlídaného Rouska, jenže Káňovi přihrávka před branku nevyšla.

21:41
    Marek Chvátal odvedl dobrou práci na útočné modré, díky které hosté udrželi puk v pásmu. Dostali se pak ještě ke střele z hole Aleše Trnky, po zásahu Slíže Slezan vyhazuje na zakázané uvolnění.

22:11
    Sražená rána Ervastiho rozvlnila pouze ochrannou síť.

22:50
    Dobré střídání třetí opavské formace. Ta se dostala do pásma a z pravé strany to zkoušel Adam Beránek. Vyraženou střelu se pak ještě neúspěšně snažil dorážet Jan Vojtovič.

23:21
    Buly v opavské třetině dopadlo lépe pro domácí, ti ale rozehráli špatně. Pískán je už snad pátý icing v této třetině.

24:15
    Marek Brada se prosmýkl po pravé straně a před brankou hledal najíždějícího Alexe Kotáska. Ten sice kotouč zasáhl, jenže puk se mezi tři tyče nevešel.

25:16
    Chvátal ve středním pásmu podrazil pronikajícího protihráče a vyfasoval za to dvě minuty.

25:20
    Horáci ihned po buly kotouč vyhazují ze třetiny.

25:45
    Kryštof Stuchlík ihned po přechodu do pásma vypálil a rána zápěstím Vejmelkovi vypadla! Stuchlík puk ještě dorážel, zřejmě to byl ale některý z hokejistů Velmezu, který na poslední chvíli hrací předmět odpálil z brankové čáry!

26:15
    Slezan se teď nedokáže usadit v útočné třetině.

27:07
    Další přesilovka zřejmě zůstane nevyužita, Slezanu zoufale chybí střelba.

27:16
    Chvátal už je zpátky na ledě, Velké Meziříčí v plném počtu.

27:54
    Trnkova špatná rozehrávka má za příčinu další zakázané uvolnění.

28:42
    Po Šindelářově nepřesné střele oba týmy odjíždějí střídat a Horáci zakládají útok zpoza vlastní branky.

29:12
    Další přesilovku si po Bradově vražení na hrazení zahraje i Velké Meziříčí. Dočkáme už se konečně branky?

29:40
    I tato přesilovka zatím pro hosty vypadá hodně špatně.

30:45
    Teď už to ze strany Horáků nebylo tak špatné a Juda měl dokonce hodně zajímavé zakončení zblízka, jenže z dobré pozice poslal kotouč nad.

31:04
    Z Bradova trestu zbývá osm sekund a schyluje se k buly v opavské třetině.

31:15
    Chvátal sice ještě stihl jednu střelu, kterou Slíž vyrazil do rohu kluziště, nyní už je ale Opava v plném počtu.

32:33
    Dalším vyloučeným je Martin Lašák, který jednoznačně podrazil Adama Beránka a bez protestů odjíždí na trestnou lavici.

32:40
    Hosté vyhráli buly ve vlastní třetině a kotouč posílají daleko od vlastní svatnyě.

33:30
    V krátkém časovém sledu jsme viděli přečíslení na obou stranách, obě ale skončily neúspěchem.

33:56
    Opava právě vstřelila branku!
    Konečně jsme se dočkali branky a Opava se ujímá vedení! Opava nebyla dlouho schopná vymyslet kloudnou akci a tak to vzal RADIM ŠTĚPÁNEK na sebe. Opavský zadák vlétl do třetiny soupeře a křižnou ranou do vzdálenější situace posílá Slezan do vedení. Bez asistence.
    33:56 Radim ŠTĚPÁNEK - 1:0

34:43
    Jakub Hendrych rozehrál na rozjetého Häringa nepřesně a Horáci získávají po odpískaném icingu buly v útočné třetině.

34:55
    Pozor, tohle málem byla další branka z ničeho! Ludvíkovo nahození se zákeřně od zadního mantinelu odrazilo k Vejmelkovi, který si málem vlastní holí kotouč srazil mezi betony. Mladý gólman ale své náčiní nakonec včas zaklapnul puk udržel.

35:40
    Kotásek obětavě blokuje pokus Trnky a Opava díky tomu může dostat puk ze třetiny.

36:09
    S icingy se nám v této třetině skutečně roztrhnul pomyslný pytel, hra se nyní stěhuje před Vejmelku.

36:14
    Štěpánek málem další nenápadnou ranou rozvlnil síť soupeřovy branky. Jeho střelu po vhazování ale nakonec Vejmelka ukryl v lapačce, byť se při zákroku musel pořádně roztáhnout.

36:55
    Frustrovaný Chvátal nyní zcela mimo hru nesmyslně vysekl Rouskovi hůl z rukou a jsou z toho dvě minuty za sekání.

37:05
    Opavské defenzivě nicméně okamžitě pláchnul Jiří Doležal, který upaloval na Slíže zcela sám. Hostující útočník volil kličku a následně zakončení, Slíž jej ale lapačkou vychytal! Hodně důležitý moment zápasu.

37:50
    Slezan se zatím nedokázal rozestavit v útočné třetině.

38:22
    Horáci se zatím brání bez jakýchkoliv potíží, nyní navíc znovu zahrozili. Mladý Adam Paleček donutil Slíže k zákroku, opavský brankář pak ani neměl prostor rozehrát.

39:00
    Chvátal je zpátky na ledě, ani tato početní tato početní výhoda nám nic světoborného nepřinesla.

39:45
    Obrovská skrumáž v brankovišti Horáků. Různým směrem šermovalo snad pět hokejek, ze strany domácích byl hodně aktivní Šindelář, Vejmelka ale zabral hodně prostoru a puk za svá záda nepustil!

40:00

Po čtyřiceti minutách domácí vedou 1:0. Šancí přitom je k vidění na obou stranách dostatek, nicméně Slíž i Vejmelka se dnes velice dobře vyspali. Jediný gól tak zatím vstřelil v přesilovce Radim Štěpánek, jehož nenápadná rána na zadní tyč skončila v šibenici svatyně Horáků. Ti tak v poslední třetině budou dotahovat drobné manko.

40:01

40:28
    Napadající Milan Strnad nyní nedovolil Slížovi po zákroku lapačkou rozehrát, Velmez získává buly v útočné třetině.

40:52
    Šnce pro Horáky srovnat krok. Šindelář ve středním pásmu soupeře zastavil jen za pomocí nedovoleného bránění a na dvě minuty putuje za katr.

41:28
    Štěpánek puk po mantinelu posílá za branku soupeře.

41:42
    Hosté se poté dostali do pásma a na střelu jsme nemuseli dlouho čekat. Na modrou totiž kotouč dostal puk Marek Chvátal, jenže Slížovi nikdo neclonil a opavský brankář puk v pohodě ukryl ve výstroji.

41:55
    Nyní se navíc puk ocitl na střídačce hostů, v jejichž třetině kluziště se bude vhazovat. Tomáš Káňa vypálil ihned z buly, ale Vejmelka byl pozorný a chytá.

42:20
    Průšvih pro Opavu. Ludvík odpaluje puk mezi diváky, což znamená dvě minuty za zdržování hry. Velmez bude hrát půl minuty pět na tři.

42:34
    Slezan vyhazuje až k Vejmelkovi.

43:00
    Domácí ve čtyřech, souběžně s Šindelářovým návratem na led ještě přežili zakončení Miroslava Judy, který zblízka puk poslal těsně vedle pravé tyče!

43:50
    Poprvé v utkání se na led dostává i čerstvá opavská posila, obránce Matěj Bílek.

44:20
    Opava už je kompletní, ve čtyřech se bez jakýchkoliv potíží ubránila.

45:00
    Hostující forvard přebral kotouč v ofsajdovém postavení, což čárovým rozhodčím neuniklo.

45:23
    Zakázané uvolnění Velkého Meziříčí.

45:32
    Přesilovka i pro domácí, Horký vyhodil kotouč z vlastní třetiny mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry.

46:00
    Bleskurychlá kombinace domácích po ose Rousek – Káňa – Šindelář! Poslední jmenovaný mohl z první zakončovat do poloprázdné branky, na střelu si však zřejmě nevěřil a celá akce vyšuměla do ztracena!

47:04
    Po Štěpánkově střele se v brankovišti strhla drobná mela, obejdeme se nicméně tentokrát bez trestů. Hosty čeká ještě půl minuty ve čtyřech.

47:35
    Velmez v plném počtu a Horákům je hned odpískán ofsajd. Na ledě nám lehce začínají planout emoce.

48:43
    Hosté by potřebovali útočit, zatím se ale ve třetí třetině hraje téměř výhradně v jejich třetině.

49:13
    Lukáš Vejmelka si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát po ráně Radima Štěpánka z pravé strany.

49:28
    Marek Brada s Miroslavem Judou měli nějaké neshody a vypadalo to, že si je budou muset vyříkat pěstmi. Tak daleko to nakonec nezašlo, nicméně oba nezbedníci putují na trestnou lavici. Pokračujeme v pěti na obou stranách.

49:43
    Druhou branku domácích mohl přidat Kryštof Stuchlík! Ten se zbavil obránce a snažil se kličku udělat i Vejmelkovi. To se mu částečně povedlo, opavský forvard pak ale nedokázal puk zasunout za bližší tyč.

50:30
    Velmez dostává puk ze třetiny, to je však pro svěřence Jiřího Adama v tuto chvíli docela málo.

50:55
    Navíc přichází z pohledu domácích pojistka! Slezané dostali puk mezi kruhy na ALEXE KOTÁSKA, který ranou pod břevno Vejmelkovy klece dává svou první branku sezony a výrazně Opavu přibližuje ke třem bodům! Asistence: Jakub Hendrych.
    50:55 Alex KOTÁSEK - 2:0

51:35
    Horáci nic nevzdávají a nyní se jim podařilo vybojovat vhazování v útočné třetině.

51:55
    Hosté se snažili protečovat puk do útočné třetiny, jenže hrací předmět zamířil na tribuny krnovské Krystal arény.

53:15
    Hosté mají ideální možnost vrátit se do zápasu, Häring totiž ve středním pásmu podrazil protihráče a půjde si na dvě minuty odpočinout.

53:21
    Tohle se jen tak nevidí. Střela Petra Slabého od modré nebyla nikým tečována, přesto skončila až v ochranné síti za Slížovou svatyní.

54:00
    Slezan se zatím bez potíží brání, Horákům dnes početní výhody vůbec nefungují.

54:30
    Po brejku dvou na nikoho mohlo být hotovo! Rousek předal kotouč Stuchlíkovi, kterému stačilo kotouč umístit za záda přesouvajícího se Vejmelky, jenže opavský forvard selhal a vůbec netrefil zařízení!

55:16
    Domácí hrají v plném počtu, ani tentokrát Velmez z přesilovky neudeřil.

55:32
    Zakázané uvolnění červenobílých.

55:38
    Po bleskové ráně Slabého přímo z buly měl Marek Slíž drobné problémy, nakonec ale ztracený kotouč našel vedle své pravé tyče a vhazování se bude opakovat.

55:45
    Kotouč sice letěl z opavské třetiny, po zásahu domácí střídačky se ale hra stěhuje zpátky před Slíže. Toho dělí od čistého konta lehce přes čtyři minuty.

56:15
    V tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že bychom v závěru měli sledovat nějaký větší nápor Horáků. Ti se sice snaží, vyložené šance si však nevytváří.

56:56
    Nyní jim navíc křídla přistříhává odpískané postavení mimo hru.

57:16
    Kryštof Stuchlík to při přečíslení vzal na sebe a jeho rána na bližší stranu orazítkovala břevno!

57:34
    Jiskřička naděje pro Velmez. Jakub Ludvík si za vlastní brankou pomohl držením a poněkolikáté jde dnes na trestnou lavici.

Dnešní utkání sleduje 239 diváků.

57:40
    Palečkovu ránu po buly Slíž bez potíží kryje. Vejmelka zatím zůstává v brance.

57:40
    Velmez si nyní vyžádal oddechový čas a zdá se, že Vejmelka už se do branky nevrátí!

57:40
    A skutečně! Horáci to zkusí v šesti.

58:21
    Hostům už se čas hodně rychle krátí, Opava teď pohrdla šancí rozhodnout.

58:37
    Je hotovo! Tomáš Rousek si na střelu přes bránícího hráče nevěřil a tak ještě předal puk TOMÁŠI KÁŇOVI, který se trefuje do prázdné klece. Asistence: Tomáš Rousek.
    58:37 Tomáš KÁŇA - 3:0

59:05
    V tuto chvíli už jde pouze o to, zda si Marek Slíž připíše svou první nulu v opavském dresu.

59:19
    Nyní už je k ní opavská jednička opravdu blízko, Velmez se nicméně stále snaží.

59:35
    Ludvík je zpátky na ledě, Opava je kompletní.

59:59
    Souběžně se závěrečnou sirénou si ještě připisuje vítěznou rvačku Jakub Ludvík, který si poradil s Petrem Slabým!

Opava vítězí a připisuje si na své konto tři body! Tři body se pro ni ale vůbec lehce nerodili. Horáci totiž ve Slezsku nesehráli špatné utkání, jenže šance, které si vytvořili, neproměnili. Za domácí se prosadili Štěpánek s Kotáskem, do prázdné pak výhru pečetil Tomáš Káňa. Za tónů opavské děkovačky se s vámi loučím a přeji hezký zbytek soboty. (16:16:39)