Opava – Vel. Meziříčí 3:0 (kon.) | Technika Brno – Nový Jičín 2:3 (kon.) | Šumperk – Vyškov 4:5 (po pr.)
Val. Meziříčí – Havlíčkův Brod 3:6 (kon.) | Kopřivnice – SHKM Hodonín 8:5 (kon.) | Příbram – Ústí n/L 3:4 (kon.)
Písek – Děčín 2:1 (kon.) | Žďár n/S – Havířov 4:11 (kon.) | Chomutov – Benátky n/J 3:4 (po pr.)
Cheb – Hronov 4:2 (kon.) | Kobra – Kralupy n. Vltavou 5:2 (kon.) | Tábor – Vrchlabí 5:1 (kon.)
Řisuty – Letňany 0:7 (kon.)
HK Opava
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HHK Velké Meziříčí
Sobota 06.01.2024, 14:00 • Krystal aréna, Krnov • 2. liga skupina Východ • 27. kolo

59:59
    Souběžně se závěrečnou sirénou si ještě připisuje vítěznou rvačku Jakub Ludvík, který si poradil s Petrem Slabým!
    58:37 Tomáš KÁŇA - 3:0

58:37
    Opava právě vstřelila branku!
    Je hotovo! Tomáš Rousek si na střelu přes bránícího hráče nevěřil a tak ještě předal puk TOMÁŠI KÁŇOVI, který se trefuje do prázdné klece. Asistence: Tomáš Rousek.

57:40
    Velmez si nyní vyžádal oddechový čas a zdá se, že Vejmelka už se do branky nevrátí!

57:34
    Jiskřička naděje pro Velmez. Jakub Ludvík si za vlastní brankou pomohl držením a poněkolikáté jde dnes na trestnou lavici.

57:16
    Kryštof Stuchlík to při přečíslení vzal na sebe a jeho rána na bližší stranu orazítkovala břevno!

54:30
    Po brejku dvou na nikoho mohlo být hotovo! Rousek předal kotouč Stuchlíkovi, kterému stačilo kotouč umístit za záda přesouvajícího se Vejmelky, jenže opavský forvard selhal a vůbec netrefil zařízení!

53:15
    Hosté mají ideální možnost vrátit se do zápasu, Häring totiž ve středním pásmu podrazil protihráče a půjde si na dvě minuty odpočinout.
    50:55 Alex KOTÁSEK - 2:0

50:55
    Navíc přichází z pohledu domácích pojistka! Slezané dostali puk mezi kruhy na ALEXE KOTÁSKA, který ranou pod břevno Vejmelkovy klece dává svou první branku sezony a výrazně Opavu přibližuje ke třem bodům! Asistence: Jakub Hendrych.

49:43
    Druhou branku domácích mohl přidat Kryštof Stuchlík! Ten se zbavil obránce a snažil se kličku udělat i Vejmelkovi. To se mu částečně povedlo, opavský forvard pak ale nedokázal puk zasunout za bližší tyč.

49:28
    Marek Brada s Miroslavem Judou měli nějaké neshody a vypadalo to, že si je budou muset vyříkat pěstmi. Tak daleko to nakonec nezašlo, nicméně oba nezbedníci putují na trestnou lavici. Pokračujeme v pěti na obou stranách.

46:00
    Bleskurychlá kombinace domácích po ose Rousek – Káňa – Šindelář! Poslední jmenovaný mohl z první zakončovat do poloprázdné branky, na střelu si však zřejmě nevěřil a celá akce vyšuměla do ztracena!

45:32
    Přesilovka i pro domácí, Horký vyhodil kotouč z vlastní třetiny mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry.

43:00
    Domácí ve čtyřech, souběžně s Šindelářovým návratem na led ještě přežili zakončení Miroslava Judy, který zblízka puk poslal těsně vedle pravé tyče!

42:20
    Průšvih pro Opavu. Ludvík odpaluje puk mezi diváky, což znamená dvě minuty za zdržování hry. Velmez bude hrát půl minuty pět na tři.

40:52
    Šnce pro Horáky srovnat krok. Šindelář ve středním pásmu soupeře zastavil jen za pomocí nedovoleného bránění a na dvě minuty putuje za katr.

39:45
    Obrovská skrumáž v brankovišti Horáků. Různým směrem šermovalo snad pět hokejek, ze strany domácích byl hodně aktivní Šindelář, Vejmelka ale zabral hodně prostoru a puk za svá záda nepustil!

37:05
    Opavské defenzivě nicméně okamžitě pláchnul Jiří Doležal, který upaloval na Slíže zcela sám. Hostující útočník volil kličku a následně zakončení, Slíž jej ale lapačkou vychytal! Hodně důležitý moment zápasu.

36:55
    Frustrovaný Chvátal nyní zcela mimo hru nesmyslně vysekl Rouskovi hůl z rukou a jsou z toho dvě minuty za sekání.
    33:56 Radim ŠTĚPÁNEK - 1:0

33:56
    Konečně jsme se dočkali branky a Opava se ujímá vedení! Opava nebyla dlouho schopná vymyslet kloudnou akci a tak to vzal RADIM ŠTĚPÁNEK na sebe. Opavský zadák vlétl do třetiny soupeře a křižnou ranou do vzdálenější situace posílá Slezan do vedení. Bez asistence.

32:33
    Dalším vyloučeným je Martin Lašák, který jednoznačně podrazil Adama Beránka a bez protestů odjíždí na trestnou lavici.

29:12
    Další přesilovku si po Bradově vražení na hrazení zahraje i Velké Meziříčí. Dočkáme už se konečně branky?

25:45
    Kryštof Stuchlík ihned po přechodu do pásma vypálil a rána zápěstím Vejmelkovi vypadla! Stuchlík puk ještě dorážel, zřejmě to byl ale některý z hokejistů Velmezu, který na poslední chvíli hrací předmět odpálil z brankové čáry!

25:16
    Chvátal ve středním pásmu podrazil pronikajícího protihráče a vyfasoval za to dvě minuty.

17:44
    Tomáš Káňa z první trefuje z několika málo metrů spojnici Vejmelkovy svatyně! Štěstí pro Velké Meziříčí.

14:06
    Oním hříšníkem je Milan Strnad, který jde ven za sekání.

12:21
    Jakub Ludvík si v souboji s Burianem pomohl držením, za což si vysloužil dvě minuty na trestné lavici.

08:24
    Vyloučení v týmu HK Opava:
    Kryštof Stuchlík – 2 min., podrážení.

08:15
    Obrovská šance Opavy! Tomáš Rousek na útočné modré předal puk na osu najíždějícímu Jiřímu Šindelářovi, který měl ideální možnost odčinit své středeční selhání při rozhodující brance v Kopřivnici. Opavský kapitán ale zamířil z ideální pozice těsně vedle!

07:10
    Domácí defenziva na modré nechala úplně volného Milana Strnada, který také dostal přihrávku do úniku. Zkušený forvard ale ze souboje se Slížem odešel poražen!