Třinec – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | K. Vary – Litvínov 2:1 (po pr.) | Vítkovice – Sparta 2:4 (kon.)
Kladno – Mountfield HK 1:2 (po pr.) | Motor ČB – Liberec 1:8 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Olomouc – Plzeň 7:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:4 (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
HC Kometa Brno
Neděle 07.01.2024, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky. V rámci 34. kola Tipsport extraligy se potřetí v této sezoně utkají Pardubice s Brnem.

Pardubičtí hokejisté jdou do zápasu z druhého místa tabulky. Na vedoucí Spartu ztrácí jeden bod, ale oproti ní odehráli o tři utkání méně. Svěřenci Václava Varadi se po finálové porážce na Spenglerově poháru vrátili na scénu nejvyšší české soutěže vítězně, když Liberec s nimi v pátek doma prohrál 1:4. V extralize Východočeši tedy po prohře s Litvínovem 2:4 z 10. prosince následně vyhráli třikrát v řadě.
    Nejproduktivnější hráči týmu:
    Robert Kousal – 28 bodů (6+22)
    Lukáš Radil – 27 bodů (15+12)
    Tomáš Hyka – 25 bodů (12+13)

Brněnskému celku, který je se 43 body momentálně osmý, se naopak nedaří. Z posledních sedmi zápasů celkově dosáhl na tříbodový zisk za porážku 2:3 po prodloužení v Karlových Varech a za vítězství 5:4 rovněž po prodloužení na ledě Kladna. V novém kalendářním roce mužstvo trenéra Jaroslava Modrého zatím odehrálo jedno utkání s výsledkem 2:3, jednalo se o neúspěšný souboj se Spartou.
    Steve Moses – 22 bodů (13+9)
    Jakub Flek – 22 bodů (7+15)
    Lukáš Cingeľ – 20 bodů (9+11)

Vzájemná bilance v letošní sezoně:
    V obou předchozích vzájemných kláních uspěl domácí tým. Dynamo 6. října vyhrálo v enteria areně 5:3, Kometa 24. listopadu ve Winning Group Areně zvítězila 4:3 po prodloužení díky Cingeľově rozhodující trefě.
    Přidá Dynamo další výhru?

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Will) – T. Dvořák, Čerešňák, Hájek, Kolář, Vála, Košťálek, Hrádek – Hyka, Sedlák (C), Paulovič – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Kaut, Poulíček (A), Cienciala – Říčka, Pochobradský, Mandát.
    Trenér: Václav Varaďa

HC Kometa Brno: Kavan (Lukeš) – Ščotka (A), Osburn, Kučeřík, Kaňák, Ďaloga, Gazda, Svoboda – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil, Marcinko (A), Zbořil – Kos, Kollár, Kratochvíl – Okál, Holík, Moses.
    Trenér: Jaroslav Modrý

Rozhodčí: Kika, Šindel – Lhotský, Thuma.

00:01

00:13
    Hosté vyhráli úvodní buly a Cingeľ chvíli poté vyzkoušel Kloučkovu pozornost od levého mantinelu.

00:19
    Odpískán ofsajd Dynama.

00:45
    Oba celky vystřídaly a domácí rozjíždí útok od své brány.

01:08
    První zákrok už musel předvést i Kavan, následný protiútok jeho spoluhráčům nevyšel.

01:52
    Kaut vypálil z pravého kruhu a brněnský gólman musel hbitě zasáhnout levým betonem.

02:38
    Čerešňákova rána od modré byla zblokována mimo bránu, ale Východočeši poprvé svého soupeře výrazněji zatlačili.

03:42
    Na druhé straně se neujala Dalogova střela z podobné pozice. Následně se pardubičtí hokejisté dopustili zakázaného uvolnění.

04:18
    Domácí se znovu usadili v útočném pásmu, ale ne na dlouho.

04:26
    6/6
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brnu vyšel rychlý brejk, který přesnou střelou z levého kruhu pro vhazování zakončil KRISTIÁN POSPÍŠIL. Asistence: Tomáš Marcinko.
    Pospíšil K., Marcinko T., Kaňák L., Kučeřík R., Zbořil A., Kavan J.
    Klouček M., Kousal R., Košťálek J., Radil L., Vála O., Zohorna T.

05:22
    Pardubice zatím marně dobývají brněnské brankoviště. Teď ovšem Kometa vyhodila na zakázané uvolnění.

05:46
    Hosté obloučkem poslali puk až do pardubické třetiny, a tak mohli v klidu vystřídat.

06:30
    Kvůli nepřesnosti v kombinaci se Dynamo před Kavanem dlouho neohřálo a muselo se soustředit na bránění.

07:13
    Hyka tečoval nahození od modré čáry, ale kotouč zastavil jeden z bránících hráčů moravského celku.

07:32
    Čárový sudí nepřehlédl ofsajd Brna. Po komerční přestávce bude hra tedy pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

07:52
    Domácí hala už skoro slavila gól. Zřejmě Kaut ale zprava nastřelil nejspíše pouze horní tyč.

08:30
    Na druhém konci kluziště spolehlivě zakročil Klouček.

08:56
    Hra se teď poměrně přelévá z jedné strany na druhou.

09:21
    Košťálek vystřelil od pravého mantinelu do náručí Kavana.

09:39
    Pochobradský přebral volný kotouč, nabruslil si před brankáře, ale gólmana nepřekonal.

09:54
    Rozhodčí teď za pomoci ledaře upravují pardubickou bránu tak, aby byla ve správné pozici. Následovat bude buly po pravici Kloučka.

10:07
    Flek objel s pukem celou třetinu Dynama, ale za bránou o hrací předmět přišel.

10:49
    Kometa se ubránila dalšímu nájezdu domácího týmu, pak však jen odevzdala puk zpátky soupeři.

11:35
    Okál ve středním pásmu protečoval puk k zadnímu mantinelu území Východočechů, ale Brno se na něm neudrželo.

11:51
    Další akci hostů zastavila opět posunutá brána, v níž skončil i jeden z hokejistů. Vhazovat se bude po pravé Kloučkově ruce.

12:00
    Buly vyhráli domácí, jenže Kos ve středním pásmu správně odhadl jejich rozehrávku.

12:15
    Klouček kryl další prudký pokus od levého mantinelu z pohledu Brna. Nyní probíhá komerční pauza.

12:28
    Pardubicím se směrem dopředu příliš nedaří. Důkazem je icing po nepřesné přihrávce.

12:44
    6/6
    Jan Ščotka vystřelil od modré čáry, TOMÁŠ MARCINKO před bránou puk tečoval a Kometa vede už o dvě branky. Asistence: Jan Ščotka a Kristián Pospíšil.
    Marcinko T., Ščotka J., Pospíšil K., Kavan J., Osburn Z., Zbořil A.
    Klouček M., Košťálek J., Mandát J., Vála O., Pochobradský M., Říčka R.

13:50
    Brňanům se daří eliminovat pardubické útoky už prakticky na jejich začátku.

14:23
    Klouzající puk Kavan radši přikryl pod lapačku. Následně se před ním odehrála menší strkanice.

14:43
    Další zásah si připsal také Klouček a rovněž před ním se protihráči chvíli postrkovali.

14:47
    Rychlou ránu brzy po buly Klouček vyrazil pravým betonem.

15:36
    Mandát probruslil na osu hřiště a vystřelil na Kavanovu vyrážečku.

15:55
    Jenže další ofenzivní snaha Dynama skončila vlastně ještě dříve než začala. Zase za to mohl icing.

16:20
    Cingeľ před pardubickou bránou volil ještě přihrávku, která se s pochopením nesetkala.

16:30
    Na druhé straně domácí způsobili menší závar, ale Kavan ho přežil bez inkasovaného gólu.

17:33
    Dynamo si zahraje první přesilovku. Na trestnou lavici usedl za krosček Radek Kučeřík.

17:44
    Kavan musel deset sekund po začátku přesilovky předvést kvalitní zákrok.

17:51
    Následné buly vyhráli hosté a vyhnali soupeře až k jejich bráně.

18:15
    Pardubice teď potopila další nepřesnost v kombinaci.

18:34
    Cienciala se na pravém kruhu opřel do puku, ale ani on si na Kavana nepřišel.

18:55
    Ciencialovi se nepodařilo přihrát přes brněnskou hokejku a moravský tým se osvobodil.

19:22
    Kometa si nepohlídala postavení mimo hru.

19:33

19:55
    Poulíček mířil na zadní tyč, ale brankář jeho ránu zastavil.

20:00

Pardubicím se při návratu na domácí led po Spenglerově poháru zatím nedaří. Kometa vede o dva góly, které vstřelili v páté minutě Pospíšil a ve třinácté Marcinko. Střely na branku v první třetině – 13:10.

Druhá třetina začne přibližně v 17:55.

20:01

20:20
    Brno sebralo soupeři za vlastní bránou puk a může zaútočit.

20:47
    Z protiakce Komety vzešla jedna nepřesná střela.

21:16
    Radil zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho však Jihomoravané opět získali do svého držení.

21:57
    Moses rychle nabruslil na pardubické území, ale jeho rána byla zblokována.

22:25
    Dynamo má výhodu a snaží se něco vymyslet v útočné třetině.

22:31
    Daniel Gazda vyloučen za podrážení.

22:52
    Dynamo nezahájilo svoji druhou přesilovku moc dobře, rozhodčí mu odpískal ofsajd.

23:10
    Hyka vystřelil pohotově z pokleku, Kavan zasáhl.

23:18
    Hra je přerušena, na ledě leží jeden z brněnských hráčů.

23:18
    Zraněného Marcinka už odvedli na střídačku. Útočníka Komety zjevně bolí pravá noha.

23:27
    Ihned po vhazování musel brankáře Brna opět zakročit.

23:43
    Hosté se osvobodili vyhozením až ke Kloučkovi.

24:14
    Puk vyletěl ze hřiště, přesilovka Pardubic bude pokračovat vhazováním v útočné třetině.

24:22
    Radil vystřelil od modré čáry jen do náručí Kavana.

24:35
    Ve chvíli, kdy se Gazda vracel z trestné lavice, střílel z osy hřiště Čerešňák. Jenže ani nepřekonal maskovaného muže Komety.

24:45
    Čerešňák tentokrát od vlastní střídačky mířil zase do Kavanovy lapačky.

25:02
    Paulovičova rána byla zblokována a Brno se hnalo do útoku. V něm neuspěla, navíc Ďaloga chvíli ležel ve středním pásmu na ledě. Postavil se však hned na nohy a je v pořádku.

25:29
    Odpískán ofsajd Pardubic.

25:50
    Kolář vyslal nízký pokus mířící doprostřed brány. Kavan puk viděl a zákrokem přerušil hru.

26:11
    Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale ke střele se nikdo z nich neodhodlal.

26:45
    Čerešňák si před bránou najížděl na přihrávku zleva, která jeho hokejku přeskočila.

27:08
    Cienciala se před bránou snažil tečovat letící kotouč, což se mu nepovedlo.

27:28
    6/6
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    PATRIK POULÍČEK obdržel ve volném prostoru na ose hřiště Dvořákovu přihrávku, do které se z první opřel. Prudká rána se zastavila až v brněnské síti. Asistence: Tomáš Dvořák a Peter Čerešňák.
    Poulíček P., Dvořák T., Klouček M., Čerešňák P., Cienciala D., Kaut M.
    Kavan J., Osburn Z., Ščotka J., Holík P., Pospíšil K., Zbořil A.

28:55
    Dynamo nadále tlačí svého soupeře.

28:59
    Kometě se podařilo poslat puk na pardubickou bránu, přičemž klouzající kotouč Klouček radši ukryl do bezpečí. Probíhá komerční přestávka.

29:01
    Kučeřík hned po buly střílel od levého mantinelu, gólman zasáhl betonem.

29:38
    V pardubické třetině leží Zbořil, proto je hra přerušena. Ještě předtím domácí ujeli do rychlého protiútoku, který skončil nepřesnou střelou z ostrého úhlu.

29:38
    Viditelně otřesený Zbořil už je na střídačce, následuje vhazování na brněnském území.

30:07
    Ščotka vjel před Kloučka, jenž musel zasáhnout lapačkou. Úniku Brna předcházela Hrádkova zblokovaná rána a následná nepřesnost v nadějné kombinaci Dynama.

31:14
    Dvořák z levé strany mířil do horního rohu brány, ale Kavan se svojí lapačkou byl proti. Mezitím se z ledu u mantinelu ztěžka zvedá Hyka.

31:14
    Po delších debatách rozhodčích s kapitány se nakonec vylučuje. Potrestaným je Lukáš Cingeľ, který se provinil krosčekem.

31:40
    Hosté se osvobodili, domácí musí začínat od své brány.

32:05
    6/5
    Puk je v síti a Pardubice využívají přesilovku. Úspěšným střelcem je LUKÁŠ SEDLÁK. Asistence: Lukáš Radil.
    Sedlák L., Radil L., Klouček M., Kaut M., Čerešňák P., Paulovič M.
    Kavan J., Ďaloga M., Kollár A., Kaňák L., Zaťovič M.

32:57
    Dynamo má teď velký tlak, Kometa se jen brání.

33:43
    Brno uklidnilo hru a nyní má puk ve svém držení.

34:18
    Rychlý Flek vjel až před Kloučka, který teď po jeho zakončení předvedl těžký a důležitý zákrok. Následuje komerční přestávka.

35:00
    Brnu se momentálně daří bránit se pardubickým útočným nájezdům. Kotouč právě opustil hrací plochu, vhazovat se bude před Kavanem.

35:26
    Kaut trefil Kavanův levý beton.

35:45
    Dynamo se ubránilo po soupeřově protiútoku, ačkoliv Klouček se ocitil v ne úplně ideální brankářské pozici.

35:58
    Poté se Pardubice dopustily zakázaného uvolnění.

36:23
    Kosovu přihrávku přes šířku kluziště odrazila hokejka bránícího hráče Pardubic do ochranné sítě.

36:40
    Rozhodčí odpískal Východočechům další icing.

37:07
    Moses sice získal puk po ztrátě zpátky, ale zároveň s ním vybruslil mimo útočnou třetinu.

37:41
    Kometa si zahraje přesilovku. Na trestnou lavici odjel z důvodu držení Michal Pochobradský.

38:15
    Kvalitnímu tlaku Brna Dynamo čelí díky zblokovaným střelám zatím dobře.

38:45
    Teď už však musel Klouček zakročit, konkrétně lapačkou proti střele z mezikruží.

38:49
    Domácí se osvobodili vyhozením hned po buly.

39:18
    A hosté musí opět pro puk až k vlastní bráně, tentokrát to zařídil Čerešňák.

39:41

40:00

Dynamu se v prostřední části podařilo smazat dvougólový náskok Komety. Ve 28. minutě se tvrdou ranou prosadil Poulíček, ve 33. využil přesilovou hru Sedlák. Střely na bránu ve druhé třetině – 15:9.

Třetí třetina začne přibližně v 18:58.

40:01

40:27
    Kavan toho asi moc neviděl, ale Dvořákův pokus od modré čáry vyrazil.

41:04
    Pospíšil vystihl na útočné modré čáře pardubickou rozehrávku a trefil tyč!

41:20
    Klouček si pohlídal přední tyč a následně kotouč ukryl pod lapačku.

41:28
    Radil ve středním pásmu nedosáhl na dlouhou přihrávku a rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.

41:56
    K vidění je momentálně řada nepřesností z obou stran.

42:25
    Kometa se v útočném pásmu dlouho neudržela a musí se soustředit na bránění.

42:43
    Dynamo se pokusilo vytvořit si tlak na soupeřově území, jeho snažení však dočasně zastavil hvizd sudího kvůli posunuté bráně.

42:48
    Brno vyhrálo buly a vyhodilo kotouč do obranné třetiny Pardubic.

43:34
    Dvořákovo zakončení zblokoval Ščotka, domácí musí zase začínat až od své svatyně.

44:14
    Flekova střela vyletěla vysoko do ochranné sítě, oba celky střídají.

44:38
    Paulovič zprava přihrál úplně volnému Kautovi, který tváří v tvář Kavanovi neuspěl.

45:08
    6/6
    Nedáš, dostaneš. Nedlouho po velké šanci Kauta vyrazili hosté do protiútoku, usadili se v útočném pásmu a z vrcholu levého kruhu prostřelil Kloučka TOMÁŠ MARCINKO. Asistence: Jan Ščotka.
    Marcinko T., Ščotka J., Pospíšil K., Okál Z., Osburn Z., Kavan J.
    Klouček M., Mandát J., Kolář J., Košťálek J., Cienciala D., Poulíček P.

46:12
    Dynamu se nedaří úspěšně zaútočit, na druhé straně mezitím Pospíšil mířil nad bránu.

46:52
    Teď už si domácí vytvořili tlak a ostřelují Kavanovu klec.

47:05
    Po komerční přestávce bude hra pokračovat vhazováním v obranném pásmu Jihomoravanů.

47:09
    Košťálek brzy po buly vystřelil od modré čáry, ale před Kavanem nikdo neclonil, a tak brněnský brankář spolehlivě zasáhl.

47:40
    Pospíšil opět střílel moc vysoko, Kometa zůstává u puku před pardubickou bránou.

48:24
    6/6
    Pardubice se usadily v útočném pásmu, chvíli kombinovaly, až ze slotu udeřil JAN MANDÁT. Je tedy znovu vyrovnáno. Asistence: David Cienciala a Tomáš Dvořák.
    Mandát J., Cienciala D., Dvořák T., Klouček M., Poulíček P., Čerešňák P.
    Kavan J., Kos J., Kaňák L., Kučeřík R., Marcinko T., Kratochvíl P.

49:30
    U brněnské střídačky došlo ke strkanici, hra ovšem pokračuje dál.

51:21
    Neurovnaná pasáž nyní nepřináší střelecké příležitosti, uvidíme, kdo si vypracuje další nápor.

51:57
    Nepříjemná pardubická střela přece jen přišla, ale za zády Kavana neskončila.

52:57
    Zohornova rána z mezikruží zblokována, Dynamo je nadále v tlaku.

53:24
    Teď už ovšem Brňané vyhodili kotouč do bezpečí a mohou vystřídat.

53:45
    Kavan si připsal další těžký zákrok, tentokrát proti pokusu Košťálka. Na programu je komerční pauza.

54:00
    Vála ostře vypálil od modré čáry, ale jen do zadního mantinelu.

54:20
    V rohu se dlouho bojovalo o puk, rozhodčí hru nakonec přerušil. Z ledu se sbírá jeden z pardubických hokejistů a vypadá to, že se bude vylučovat.