Poprad – Nové Zámky 1:6 (kon.) | Michalovce – Košice 1:2 (kon.) | Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.)
Humenné – Spišská N. Ves 1:3 (kon.) | Trenčín – HC Slovan 3:4 (kon.) | Nitra – Zvolen 5:1 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
HC Košice
sk Neděle 07.01.2024, 16:30 • ZŠ Michalovce • Tipos Extraliga (SR) • 34. kolo

Oklieštená zostava Michaloviec sa statočne bránila, ale žiaľ im to nestačilo a podľahli Košiciam 1:2. Fedor vyrovnal na 1:1, ale rozhodujúci gól strelil Lamper v presilovej hre. Z východniarskeho derby je to všetko. Ďakujem vám za pozornosť a želám úspešný vstup do nového týždňa. (18:45:23)

59:03
    Puk pred Riečickým, ale gól nepadol!

58:42
    Košičanom sa podarilo vyhodiť puk, ale len na zakázané uvoľnenie.

58:04
    Hostia v plnom počte.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny. Michalovce hrajú bez brankára!

Oddychový čas pre Michalovce.

57:59
    Puk je na striedačke.

57:38
    Domáci začínajú akciu od Glosára.

57:10
    Oceliari sú dobre rozostavení a neumožňujú strieľať Michalovčanom.

56:04
    Vylúčenie v tíme HC Košice:
    Rogoň – 2 min., podrazenie.

56:04
    Rogoň trafil Cibáka, ktorý ostal ležať na ľade. Košický hráč pôjde na trestnú lavicu, ale rozhodcovia si idú pozrieť celú situáciu ešte vo videozázname.

55:25
    Aktuálne je reklamná prestávka. Buly bude pred Glosárom.

55:00
    V tretej tretine sa bude hrať ešte päť minút.

Ospravedlňujem sa za menšie technické problémy.

51:38
    Michalčin napriahol z pravého krídla. Riečický si s pukom poradil.

50:19
    Icing michalovských líšok.

47:44
    Glosár má puk v moci a nasleduje reklamná prestávka.

46:43
    Košice dali gól! Oceliari najprv trafili žrď, odrazený puk sa dostal k PATRIKOVI LAMPEROVI, ktorý ho poslal cez brankára do brány. Využitá presilová hra.
    Asistencie: Berger, Zech.

45:32
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
    Bodák – 2 min., sekanie.

45:00
    Dukla Michalovce dala gól! Riečický si bude spytovať svedomie. RÓBERT FEDOR nastreľoval puk z ľavého kruhu a brankár Košíc ho nezachytil.
    Asistencie: Varga, Stripai.

44:22
    Valach preveril strelou švihom Riečického od modrej čiary.

44:15

43:56
    Hostia zvládajú hru v oslabení.

42:48
    Zblokované nastrelenie Bodáka, Košičania vyhodili puk z pásma.

42:15
    Deyl – 2 min., vrazenie na mantinel.

41:36
    Michalovciam chýbajú najväčšie opory, ale priebeh zápasu tomu nenasvedčuje. Treba ich pochváliť za dobré bránenie.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Košičania pokračovali vo svojom tlaku aj v druhej tretine. Ten im priniesol jeden presný zásah z hokejky Havrilu. Na ľade to už aj vrie, keďže sme mohli vidieť vylúčenia na oboch stranách. Čisté konto zatiaľ drží Riečický. Tretia tretina sa začne približne o 18:08.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:20

38:57
    Puk je za bránou Glosára, Košice sa oslobodili.

37:47
    Buc dorážal pred bránou, ale Riečický ho zastavil betónom!

37:20
    Jasečko – 2 min., hrubosť.

Havrila – 2 min., sekanie,
    Bačo – 2 min., hrubosť.

37:20
    Domácim došla trpezlivosť s Havrilom, ktorý hokejkou štuchal Glosárovi do betónov, aby vydoloval puk!

37:00
    Prihrávka spoza brány na Buca, ktorý neprekonal dobre pripraveného gólmana hostí.

36:44
    Dukla podkuruje oceliarom protiútokmi, ale aj toto Riečický zvládol. Reklamná prestávka.

36:25
    Opäť zazvonila žŕdka na bráne Michaloviec! Všetko to začalo nezachytením puku Glosárom.

35:37

34:33
    Kombinácie líšok neboli úspešné. Oceliari sa oslobodili.

33:37
    Havrila – 2 min., hrubosť.

33:37
    Do seba sa zakliesnili Bodák s Havrilom. Bude z toho len vylúčenie na strane Košíc.

33:26
    Do útoku sa vydala aj Dukla, ale po niekoľkých strelách prerušil Riečický hru.

33:00
    Šimun trafil len zadný mantinel.

30:52
    Košice dali gól! Prvý gól v stretnutí strieľajú Košičania! Líškam sa nepodarilo dostať puk z pásma, Ferenc dobre zabojoval pri mantineli a puk získal, rýchlo ho poslal k voľnému MATÚŠOVI HAVRILOVI, ktorý strelou švihom prekonal Glosára.
    Asistencia: Ferenc.

29:46
    Domáci v plnom počte.

29:32
    Po tvrdej strele sa hostia sami vyhnali pásma.

28:46
    Zatiaľ to je zo strany Košíc také taktické, ale k strele neprichádza.

27:53
    V oslabení to skúsili domáci, ale zastavil ich ofsajd.

27:46
    Bjalončík – 2 min., krosček.

27:33
    Riečický bez problémov vyrazil Vašašov pokus.

26:59
    Glosár sa vyznamenal po Bartošovej strele, keď vytiahol slušný semafor. Reklamná prestávka.

25:32
    Domáci v plnom počte. Tlak Košičanov nestačil na gól.

25:04
    Nebezpečný puk prešiel okolo domáceho bránkoviska.

24:07
    Tvrdá strela Jääskeläinena, domáci puk odpálili z obranného pásma.

23:33
    Jasečko – 2 min., držanie.

21:58
    Percentá si vylepšil aj Riečický po strele z pravej strany.

21:18
    Priebojný Lamper sa dostal až k zakončeniu, ale Glosár si dal pozor.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvých dvadsať minút gól neprinieslo. Značne oslabený domáci tím sa zatiaľ úspešne bráni vyvíjajúcim sa tlakom hostí. Košičania boli väčšinu času v útočnom pásme, ale gólovú radosť z toho nemajú. Naopak Michalovčania vedeli pohroziť po pár rýchlych prechodoch do pásma, ale oceliarov podržal Riečický. Druhá tretina sa začne približne o 17:18.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:27
    Strela od modrej a úspešný zákrok Glosára.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

17:28
    Riečický vyrazil puk, keď musel zasiahnuť po strele v jeho blízkosti.

17:09
    Zakázané uvoľnenie hosťujúceho celku.

16:25
    Pollock vystrelil z medzikružia, ale domáci puk zblokovali mimo ľadovú plochu.

16:00
    Hostia sú naďalej v pásme, ale netlačia na svojho súpera tak, ako by mali.

14:18
    Žŕdka na Glosárovej bráne! Oceliari sú už blízko ku gólu.

13:50
    Pollockova prihrávka na Lampera, ktorému strela nevyšla ideálne.

13:10
    Ofsajd Košíc. Reklamná prestávka.

12:51
    Hostia prišli o útočné pásmo.

11:54
    Zakončenia Košičanov nie sú také razantné. Domáci sa v týchto momentoch len bránia.

10:51
    Riečický skryl puk pod lapačku.

10:31
    Po strele Pollocka bol puk tečovaný na ochrannú sieť.

09:00
    Postavenie mimo hry na strane hostí.

08:48
    Michalovčania sa ubránili len za cenu zakázaného uvoľnenia.

08:28
    Oceliari sa postupnými krokmi dokážu dlhšie držať v útočnom pásme, ale k výraznejšiemu ohrozeniu brány ešte nedošlo.

06:38
    Po buly chytil Glosár puk do lapačky a nasleduje reklamná prestávka.

06:32
    Icing Michaloviec.

04:44
    Líšky si vytvorili gólovú šancu, ale Riečický zasiahol a následne mu na bránkovej čiare pomohol Olsson.

04:27
    Rýchly protiútok domácich, Cibák posúval puk Bjalončíkovi, ktorého strela bola zblokovaná Fejesom.

02:10
    Košičania nahadzovali puk na bránu, ale získali ho hokejisti Michaloviec a vyviezli ho.

01:12
    A po vhadzovaní rovnaký priestupok.

01:03
    Domáci puk len vyhodili cez celé klzisko a píska sa im zakázané uvoľnenie.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK DUKLA Ingema Michalovce: Glosár (Paulička) – Pišoja, Michalčin – Stripai, Bodák – Jasečko, Cibák; – Paločko, Buc, Daugavinš – Vašaš, Fedor, Bjalončík – Valach, Solenský, Kabáč – Varga, Prokopovič, Matta
    Tréner: Peter Kúdelka

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson – Zech, Ferenc – Deyl, Šedivý – Mihalik; – Fejes, Pollock, Lamper – Chovan, Berger, Jääskeläinen – Jokeľ, Šimun, Rogoň – Bačo, Havrila, Bartoš
    Tréner: Dan Ceman

Rozhodca: Žák, Hronský – Knižka, Jedlička.

Vítam všetkých pri tomto online textovom prenose! 34. kolo Tipos Extraligy má vo svojej ponuke východniarske derby medzi HK DUKLA Ingema Michalovce a HC Košice.
    Obe mužstvá sa mali stretnúť aj v piatok v rámci regionálneho kola, ale v tíme domácich líšok zaúradovala maródka a zápas bol napokon odložený.

HK DUKLA Ingema Michalovce: Michalovské líšky pociťovali chorobnosť aj v zápase s Humenným, ale dokázali zvíťaziť 1:0 po predĺžení. Forma Michaloviec je sľubná, v tabuľke im patrí priebežné tretie miesto s 55-timi bodmi. Na druhý Poprad strácajú dva body a na svojho dnešného soka majú k dobru tri body. Produktivita domácich je na dobrej úrovni, Lotyš Kaspars Daugavinš má 31 kanadských bodov a je najproduktívnejším hráčom.

HC Košice: Oceliari stále nemajú formu takú, akú by si predstavovali. Posledné dva zápasy prehrali a to na vlastnom ľade. Nad ich sily bolo Humenné, ktorému podľahli 4:6 a Spišská Nová Ves s konečným výsledkom 2:3. V tabuľke sú na štvrtej priečke so ziskom 52 bodov. Piaty Zvolen je na tom bodovo rovnako, ale má horšie skóre. Americké eso v tíme Košíc Hunter Fejes získava body pravidelne, má ich na svojom konte už 33 za 16 gólov a 17 asistencií.