Plzeň – Vítkovice 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 4:3 (2:1 po s.n.) | Litvínov – Motor ČB 4:3 (po pr.)
K. Vary – Třinec 0:3 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 4:3 (kon.) | Liberec – Sparta 3:4 (kon.)
Mountfield HK – Pardubice 2:3 (kon.)
HC VERVA Litvínov
4:3 (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 12.01.2024, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 35. kolo

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (19:58:16)

Je dobojováno. Domácí nakonec vítězí 4:3 v nastavené hrací době a zapisují dva body do tabulky. Hosté si připíší jeden. Po bláznivé první třetině se hra uklidnila a hosté postupně vymazali ztrátu. Duel pak došel do prodloužení, které v přesilové hře rozhodl Nicolas Hlava.

62:39
    5/4
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Využitá přesilová hra a je hotovo. Ondřej Kaše střílel, napoprvé pak dorážel NICOLAS HLAVA, ale povedlo se mu to až napodruhé – 4:3. Kotouč je za brankovou čarou a to znamená, že Verva si připíše bonusový bod navíc. Asistence: Ondřej Kaše.
    Hlava N., Kaše O., Tomek M., Kirk L., Jaks J.
    Hrachovina D., Kondelík J., Kachyňa O., Štencel J.

62:28
    Janis Jaks pálil z pravého kruhu hodně tvrdě, jeho rána ale končí mimo tři tyče.

62:04
    Vyloučení v týmu Banes Motor České Budějovice:
    Mikuláš Hovorka – 2+2, vysoká hůl.

61:29
    Oba celky vystřídaly trojici hráčů a na ledě jsou tak čerstvé síly.

60:47
    Hrachovina pokryl střelu Ondřeje Kašeho z pravé strany a má kotouč ve své moci. Hra je přerušena, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

60:20
    Do útoku jako první šli hosté, kteří ale před Tomkem nezahrozili. Na druhé straně to zkusil Ondřej Kaše, ale i on nevystřelil.

60:01

Šedesát minut hry neurčilo vítěze a za stavu 3:3 se tak půjde do prodloužení. Pokus se nerozhodne ani v této variantě, budou následovat samostatné nájezdy.

60:00

59:44
    Jindřich Abdul naservíroval puk mezi kruhy, kde si sjížděl spoluhráč, ale nakonec branku soupeře minul.

58:58
    Jáchym Kondelík se dostal do dobrého zakončení, ale to skončilo na pozorném Mateji Tomkovi.

58:29
    Z pravé strany střílel na Tomkovu branku Jakub Valský, ovšem jeho pokus skončil na zákroku domácího brankáře a ten pak raději hru zastavuje.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:58
    Další akce na obou stranách nekončí gólem, čím dál více to tak vypadá, že se dočkáme prodloužení nebo dokonce samostatných nájezdů.

55:41
    Mikuláš Hovorka nahodil puk před domácí branku, ale tam si ho sebrala obrana Litvínova a dostala ho do bezpečí a mimo ohrožení Mateje Tomka.

55:19
    Komerční přestávka.

54:26
    Před Dominikem Simonem zívala odkrytá branka, ale nesedlo mu to a nakonec nezakončil.

53:24
    Domácí vytáhli puk do útočné třetiny, Kevin Czuczman nabral rychlost a vzal to na sebe. Po objetí branky soupeře ale nezakončil přesně.

52:08
    Hosté jsou v plném počtu.

51:54
    Další šance domácích, kterou kryje Dominik Hrachovina. Ten čelí tlaku soupeře, hosté se nemohou dostat o výhozu puku ven.

51:12
    Liam Kirk si najel do střelecké pozice a jeho švih byl sražen mimo ohrožení Hrachoviny. Stále ale pokračuje domácí přesilovková akce.

50:19
    Hned po vhazování ve vlastním pásmu získali hosté puk a hned ho poslali až před Mateje Tomka.

50:08
    Brant Harris – 2 min., držení.

49:10
    Ondřej Kaše z pravého kruhu střílel skrze obranu Motoru a kotouč pak srazil právě jeden z beků hostů do bezpečí a brankář Budějovic tak byl bez práce.

47:24
    Hostující střela byla zablokována Kristapsem Zilem a Verva pak okamžitě nabrala rychlost a dostala se do útočného pásma. Hrachovina ale své brankoviště dokonale zavřel.

46:45
    Beránek udržel Budějovice v útočném pásmu a hned následovala střela Štencela, který prověřil pozornost Mateje Tomka, jenž uspěl.

46:19
    Další komerční přestávka.

46:00
    Z pravého kruhu střílel Matěj Maštalířský, čerstvý bronzový medailista z nedávného mistrovství světa dvacítek ale zakončil jen do betonu Dominika Hrachoviny.

43:38
    Litvínov je v plném počtu.

42:45
    Domácí odpalují touš až před branku Českých Budějovic a šetří cenné vteřiny. Následně pak chemici střídají.

41:50
    Litvínovští vyhazují puk před Hrachovinu a šetří cenné vteřiny. Následně pak získal kotouč Andrej Kudrna a zakončil a Hrachovina se musel činit.

41:38
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
    Janis Jaks – 2 min., podrážení.

41:01
    Tomek byl znovu v ohrožení, z levého kruhu tvrdě z pokleku pálil Filip Přikryl a domácí brankář předvedl jistý zákrok a podržel tým.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:15.

Střely na branku: 15 – 22

Ve druhé třetině je dohráno. V ní se dlouho neměnilo skóre, ale v závěru se pak prosadili hosté a dorovnali ztrátu. Do třetí třetiny se tak půjde za nerozhodného stavu a oba celky tak mají šanci uspět.

40:00

39:42
    Domácí se ještě pokusili o střelu, která by mohla znamenat vrácení si svého vedení zpět, ale nakonec se tak nestalo. Puk je ve středním pásmu a to bude z této části hry vše.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:23
    Hosté z vlastní obranné třetiny otočili hru před branku soupeře, ale tam jim ho sebrala obrana Litvínova a domácí jdou znovu před Hrachovinu.

37:22
    A nyní zase před domácí brankou operovali hosté, tentokráte ale na Mateje Tomka nevyzráli.

36:30
    Ondřej Kaše se dostal do samostatného nájezdu a těsně před Hrachovinou pak neuspěl. Hostující brankář tak nyní podržel svůj tým!

35:06
    6/6
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    A je vyrovnáno! Z otočky na levém kruhu vypálil MILAN GULAŠ a jeho projektil se zastavil až v síti za zády Mateje Tomka – 3:3. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Jáchym Kondelík.
    Gulaš M., Kondelík J., Hrachovina D., Ordoš J., Kachyňa O., Doudera M.
    Tomek M., Maštalířský M., Zeman D., Havelka M., Baránek M., Jurčík O.

34:59
    Zakázané uvolnění Litvínova a hra se stěhuje zpět před Mateje Tomka. Buly po jeho pravé ruce.

33:34
    6/6
    Hosté se dostávají svému soupeři na dostřel jediné branky. Od zadního mantinelu vyplaval JÁCHYM KONDELÍK a z těžkého úhlu nahodil puk před branku, kde si ho za svá záda srazil Matej Tomek – 3:2. Bez asistence.
    Kondelík J., Hrachovina D., Hovorka M., Gulaš M., Gulaši M., Beránek M.
    Tomek M., Koblasa P., Zile K., Jícha J., Jaks J., Kudrna A.

33:14
    Motor se znovu pokusil ohrozit Mateje Tomka, rána od modré čáry ale byla obranou Litvínova sražena do rohu obranného pásma.

32:43
    Matej Tomek nyní čelil těžké střele z hole Milana Gulašiho a raději pak přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

32:19
    Další komerční pauza.

31:48
    Ondřej Jurčík se natlačil před Hrachovinu, ale z levé strany ho překonat nedokázal.

31:17
    Kondelík švihem napřáhl ke střele a jeho pokus pak končí na obraně Litvínova. Na opačné straně pak tečoval mezi kruhy puk Nicolas Hlava, leč neúspěšně.

30:17
    Zápas se přehoupl do své druhé poloviny, domácí získali puk na svou stranu a ze svého obranného pásma spěchají zase do akce.

29:17
    Janis Jaks nahodil puk před branku hostů, kde ale nebyl nikdo, kdo by zakončil. Nicméně domácí stále drží útočnou třetinu a mají snahu ještě více odskočit Motoru na větší rozdíl.

28:01
    Ondřej Jurčík startoval motory, ovšem nakonec se nedostal do zakončení a puku se hned zmocnili hosté, kteří si to namířili zpět do útočné třetiny.

27:31
    Na řadě je po přerušení hry další komerční přestávka.

26:49
    Nyní měli hosté menší tlak před domácí klecí, rána Adama Kubíka pak končí na betonu Mateje Tomka. Domácí ale nadále čelí další akci soupeře.

26:09
    Hosté se snažili o kontaktní gól, Štich ale střílel vedle soupeřovy branky, ta navíc byla posunuta a bude muset být usazena zase zpátky do svého postavení.

25:07
    Ondřej Kaše zatáhl puk do útočného pásma a poté zblízka pálil na Hrachovinu Liam Kirk, ale opět z toho byl jen zákrok hostujícího brankáře.

24:23
    Liam Kirk poslal puk na Radima Šaldu, který poté z pravé strany netrefil zařízení a puk má u sebe zase Dominik Hrachovina.

22:14
    Josef Koláček nebezpečně pálil na Mateje Tomka a ten byl mezi třemi tyčemi znovu pozorný a kryje další nebezpečnou střelu soupeře.

20:55
    Další přerušení hry, tentokráte se bude vhazovat ve středním pásmu kvůli postavení mimo hru na straně českobudějovického Motoru.

20:16
    Hosté se vydali do akce a Přikrylovo nahození raději kryje lapačka Mateje Tomka, který pak přerušuje hru a bude se tak vhazovat před jeho svatyní.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:24.

Střely na branku: 9 – 10

První třetina je minulostí. Už ve třetí minutě se hosté dostali do vedení, ovšem to velmi rychle ztratili. Verva po třiceti vteřinách vyrovnala a poté v rozmezí necelých dvou minut přidala další dva góly a má tak při průběžném stavu 3:1 dvoubrankový náskok. Hosté tak musejí dohánět manko a budou se snažit o kontaktní branku, která by je vrátila zpět do zápasu.

20:00

19:50
    Ještě se bojovalo o puk pásmu hostů, ale vypadá to, že se v této části hry už nic nestane.

19:31
    Hezky sehraná kombinace domácích, ale kotouč se nedostal k Andreji Kudrnovi, který tak nemohl mezi kruhy zakončit.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:25
    Jako první mají přesilovou hru domácí hráči a už se dostali do pásma soupeře, ovšem hosté se dostali na puk a vyhodili ho až před branku Mateje Tomka.

18:13
    Jan Štencel – 2 min., podrážení.

17:38
    Je to tak, bleskově se sudí dostal zpět na hrací plochu a rozpažil. Pokračuje se tedy za stavu 3:1 pro domácí Vervu, buly po pravé ruce Dominika Hrachoviny.

17:38
    Ještě ale probíhá video, zda nakonec neskončil kotouč za brankovou čarou v momentě, kdy se puk odrazil od tyčky na tu druhou. Podle záběrů to ale vypadá, že ne.

17:38
    Mela před Hrachovinou a domácí byli v další velké šanci, nakonec ale Denis Zeman orazítkoval jen protější tyč!

16:44
    Martin Havelka v blízkosti hostující branky neuspěl tečí, následně pak vyhazují puk na zakázané uvolnění hosté a hra se stěhuje rychle zase před Dominika Hrachovinu.

15:47
    Za budějovickou brankou si převzali puk hosté a snažili se projít na druhou stranu, ovšem domácí je ve středním pásmu zastavili a Verva jde zase před Hrachovinu.

14:28
    Agilní domácí hráči se znovu tlačili před Dominika Hrachovinu, který musel krýt nepříjemné zakončení Nicolase Hlavy. Skákavý puk ale hostující brankář zkrotil a už ho jistí u sebe.

13:47
    Josef Jícha se ocitl před Hrachovinou a ten se musel ve svém brankovišti znovu co otáčet a má další zákrok na svém kontě.

13:30
    Na řadě je další komerční přestávka.

12:56
    Nicolas Hlava se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho nápřah končí mimo ti tyče. Hosté si pak znovu berou puk a otáčejí hru.

11:53
    Z vlastního obranného pásma se chemici postupně dostávali na druhou stranu, přihrávku u levého hrazení ale nezachytil Liam Kirk a kotouč mají znovu Českobudějovičtí.

11:21
    Hosté se usadili v pásmu Litvínova a zakombinovali před Matejem Tomkem, ten zakročil proti pokusu Jana Ordoše a má puk ve své moci. Zároveň je hra přerušena.

10:28

10:04
    Jsme za polovinou první třetiny a domácí stále drží dvoubrankový náskok. Hosté se pokusili ohrozit Tomka, ale Harris s Gulašem si přihrávkou neporozuměli.

09:18
    Kevin Czuczman vybojoval touš a poté vystřelil z levé strany po zemi, tohle ale byla pro Dominika Hrachovinu lahůdka a ten jistí puk a hned ho nechává svým spoluhráčům, kteří míří dopředu.

08:14
    Litvínovští působí nyní mnohem aktivněji, aby ne, když v krátkém sledu po sobě vsítili tři góly a stále prahnou po dalších. Hosté se tak opět bránili pokusu soupeře.

07:32
    Andrej Kudrna byl na levé straně rozjetý a okamžitě pálil na Dominika Hrachovinu, který se přesunul k tyči a jeho pokus lapil!

06:59
    Martin Havelka nahodil puk do středního pásma a Verva šla střídat. Mezitím si ale kotouč sebral Harris, jeho pohotová střela před Tomkem se však neujala.

06:09
    Zygmunt po pravém křídle pláchl obraně hostů, ale nakonece se mu nepovedlo poslat puk Ondřeji Jurčíkovi, jenž si o něj klepal na levém kruhu.

05:59
    A další zákrok Mateje Tomka, který jistí pokus budějovického snajpra Milana Gulaše. Opět se přerušuje.

05:37
    Hosté znovu čelili akci Litvínova, poté ale získali puk a hned ho dostali před Mateje Tomka, Zblízka na něho vystřelil Martin Beránek, ale jeho pokus Tomek vychytal a hra je přerušena.

04:40
    Oddechový čas pro tým Banes Motor České Budějovice.

04:40
    6/6
    Tak tohle je pro hosty pořádná sprcha. Nyní už ztrácejí dva góly a naopak domácí navyšují svůj náskok. U modré čáry zadržel puk KRISTAPS ZILE, našel si lepší střeleckou pozici a poté švihem propálil Dominika Hrachovinu – 3:1. Asistence: Petr Koblasa a Andrej Kudrna.
    Zile K., Koblasa P., Kudrna A., Tomek M., Jaks J., Jícha J.
    Hrachovina D., Chlubna T., Koláček J., Toman M., Pýcha P., Doudera M.

04:37
    Domácí jsou rozjetí a jdou do další akce.

03:10
    6/6
    Hned po buly přichází velmi rychlý obrat chemiků. Zadovkou našel volného JINDŘICHA ABDULA Liam Kirk a prvně jmenovaný pak zblízka trefil kousek odkrytého místa Hrachovinovy branky – 2:1. Asistence: Liam Kirk a Ondřej Kaše.
    Abdul J., Kirk L., Kaše O., Tomek M., Demel P., Czuczman K.
    Hrachovina D., Přikryl F., Gulaš M., Doudera M., Pýcha P., Beránek M.

02:37
    6/6
    Jenže o třicet vteřin později už je vyrovnáno a začíná se znovu od začátku. Z rohu poslal přihrávku na pravý kruh Jícha a táhlou střelou pak prostřelil Hrachovinu PETR KOBLASA – 1:1. Asistence: Josef Jícha.
    Koblasa P., Jícha J., Tomek M., Kudrna A., Zile K., Jaks J.
    Hrachovina D., Hovorka M., Kondelík J., Gulaši M., Kubík A., Ordoš J.

02:07
    6/6
    Hosté se velmi brzy ujímají vedení. Obrana Litvínova nedokázala vyhodit puk z pásma ven a toho využil BRANT HARRIS, odražený puk poté nasměroval mezi tři tyče a otevírá účet dnešního zápasu – 0:1. Asistence: Jakub Valský.
    Harris B., Valský J., Hrachovina D., Hovorka M., Gulaši M., Simon D.
    Tomek M., Zeman D., Baránek M., Maštalířský M., Urban T., Hlava N.

01:33
    Kevin Czuczman rozjel akci Vervy a nasměroval puk mezi kruhy, ale nebyl tam nikdo, kdo by zakončil před brankou Dominika Hrachoviny.

00:16
    Hned po úvodním vhazování se ke kotouči dostali hosté a hned se natlačili před branku Mateje Tomka. Ten nemusel zasahovat, nešla na něho žádná nebezpečná střela. A následuje protiútok Litvínova.

00:01

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel (A), Czuczman, Šalda – Koblasa, Jícha, Kudrna (A) – O. Kaše (C), Kirk, Abdul – Hlava, Urban, Maštalířský – Havelka, Jurčík, Zygmunt.
    Trenér: Karel Mlejnek

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Pýcha, Doudera (A), Kachyňa, Štencel, Hovorka, Gulaši, Štich – Kubík (A), Kondelík, Ordoš – Gulaš (C), F. Přikryl, M. Beránek – Valský, Harris, D. Simon – Koláček, Toman, Chlubna.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Cabák, Šindel – Frodl, Ondráček.

Vzájemná utkání

V probíhající sezóně se oba celky utkaly dvakrát. Nejprve vyhrál Litvínov doma 4:3. I České Budějovice pak zvítězily ve svém teritoriu, a sice fotbalovým výsledkem 1:0.

Hosté z Českých Budějovic na tom také nejsou rozhodně špatně. V současné době je najdeme na šesté pozici s třiapadesáti body a stále tak mohou pomýšlet na umístění v první čtyřce. V posledních třech utkáních si Jihočeši připsali tři body za výhru 4:2 nad Mladou Boleslaví. Dvakrát se pak utkali s Libercem, kdy nejprve prohráli 1:4 a na poslední duel by nejraději zapomněli, Bílí Tygři totiž svého soka smetli vysoko 8:1 na jeho vlastním ledě. Spraví si hosté chuť a vydolují body v severočeském Litvínově?

Nejproduktivnější hráči

Milan Gulaš 9+13
    Brant Harris 9+11
    Jáchym Kondelík 6+13

Hokejisté litvínovské Vervy se v tabulce nacházejí na čtvrtém místě se ziskem šedesáti bodů a stále se tak drží mezi elitní čtyřkou, která zaručuje přímou účast ve čtvrtfinále play-off. Oproti uplynulým sezónám se tak v té letošní Litvínovu daří a nemusí pomýšlet na záchranu. Z posledních třech duelů nasbírali Litvínovští čtyři body za výhru 5:2 nad Třincem, dvakrát pak padli s Karlovými Vary, z toho jednou po nastavené hrací době. Dnes před svými diváky budou chtít být znovu úspěšní a prahnou po dalších důležitých bodech.

Ondřej Kaše 16+17
    Jindřich Abdul 10+18
    David Kaše 10+18

Hezký páteční večer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je opět extraliga a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC VERVA Litvínov a Banes Motor České Budějovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 3. Koblasa (Jícha), 4. Abdul (Kirk, O. Kaše), 5. Zile (Koblasa, Kudrna), 63. Hlava (O. Kaše) – 3. Harris (Valský), 34. Kondelík, 36. Gulaš (Kondelík)

Rozhodčí: Cabák, Šindel – Frodl, Ondráček