Buffalo – Ottawa 5:3 (kon.) | Carolina – Anaheim 6:3 (kon.) | Detroit – Edmonton 2:3 (po pr.)
Florida – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Montreal – San Jose 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Vancouver 3:4 (po pr.)
Tampa – New Jersey 4:3 (po pr.) | Washington – Seattle 1:4 (kon.) | NY Islanders – Toronto 4:3 (po pr.)
St. Louis – NY Rangers 5:2 (kon.) | Winnipeg – Chicago 2:1 (kon.) | Arizona – Calgary 2:6 (kon.)
Vegas – Boston 2:1 (po pr.)
Carolina Hurricanes
6:3 (2:0, 3:3, 1:0)
Anaheim Ducks
Pátek 12.01.2024, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji klidný zbytek noci a všem Pravoslavům dnes vše nejlepší k svátku! (03:57:54)

3. Brendan Lemieux (CAR) 0+0

Dnešní zápas rozhodně nemohl nikoho nudit, vyloženě divoká byla především druhá třetina. Po většinu času každopádně domácí Carolina výrazně ukazovala svou nadvládu a potvrzovala roli favorita. Největším problémem pro ni může být ale zranění Pjotra Kočetkova, který ve 34. minutě musel odstoupit. Naopak pozitivně nezapomenutelný zápas to byl pro Jordana Martinooka, který dnes oslavil svůj 600. zápas v NHL gólem, asistencí, no a také čtyřmi trestnými minutami.

59:37
    Ducks se už k další střele nedostali, Brady Skjei v klidu vyváží puk k útočné modré čáře.

58:35
    Domácí vyhráli vhazování a okamžitě posílají puk přes celé kluziště.

58:25
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
    Jack Drury – 2 min., držení.

57:46
    Noesen nečekaně vypálil od pravého mantinelu, Dostál si připsal zákrok vyrážečkou.

56:45
    Ducks se ještě drží v útočném pásmu, ale Carolina je poměrně klidně zvládá ubránit.

55:56
    Dva Kačeři se objevili s kotoučem sami před brankou, Urho Vaakanainen se neunáhlil a duchaplně vylepšil pozici přistrčením puku Masonu McTavishovi. Ten ale jako by nabral puk na lopatu a hodil ho vysoko nad branku, nevypadalo to ani na Raantův zákrok.

55:40
    V posledních minutách už se zřejmě utkání bude jen dohrávat, neboť nyní si týmy několikrát vyměnily puk bez větší snahy o něco konstruktivního.

54:35
    Troy Terry skryl svižnou střelu zápěstím za obránce, ale Antti Raanta jen švihnul lapačkou a suverénně do ní puk chytl.

53:55
    Po ubráněném oslabení domácí rychle převezli hru opět do svého útočného pásma, kde se odehrává většina dnešního zápasu.

52:33
    Carolina hraje v plném počtu.

51:58
    Jackson LaCombe zkusil podobné jednoduché nahození zápěstím jako před chvilkou na druhé straně Burns, pro hosty však úspěch nepřišel.

50:50
    Dobrou práci předvedl Jordan Staal, když až u modré vypíchl soupeři kotouč a vyvezl ho ven z obranného pásma.

50:33
    Jalen Chatfield – 2 min., držení.
    49:54 Seth JARVIS - 6:3

49:54
    6/6
    Carolina právě vstřelila branku!
    Domácí udrželi útočné pásmo, takže Brent Burns mohl nahazovat od modré. Uprostřed pásma měl ideálně nastavenou hokejku SETH JARVIS, jehož teč byla pro Dostála nechytatelná. Asistence: Brent Burns a Jordan Martinook.
    Jarvis S., Burns B., Martinook J., Raanta A., Staal J., Slavin J.
    Dostál L., Fowler C., Killorn A., McTavish M., LaCombe J., Vatrano F.

49:16
    Krátce nato si Canes příliš nelámou hlavu a posílají puk na další icing.

48:58
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

48:04
    Jesperi Kotkaniemi nabral uprostřed hřiště vysokou rychlost, takže se tlačil kolem obránců Ducks a prověřil Dostála bekhendem.

47:31
    47:25 Mason McTAVISH trefil tyčku.

47:25
    Na konci přesilovky si přeci jen hosté vytvořili gólovou šanci, Mason McTavish ale trefil tyčku!

47:05
    Ani napodruhé se hostům nedaří usadit v útočném pásmu, Carolina vyhazuje.

46:20
    Domácí se zatím brání v pohodě, Sebastian Aho šetří čas uprostřed kluziště.

45:31
    Jordan Martinook – 2 min., vysoká hůl.

45:07
    Seth Jarvis poslal bekhendem krásnou žabku před branku Jordanu Martinookovi, jenž ještě ze vzduchu dokázal zakončit. Lukáš Dostál předvádí další nelehký zákrok.

44:28
    Teräväinen vymyslel hezké přistrčení doprava Ahovi, před nímž na poslední chvíli důležitě zasáhl jeden z hostujících obránců.

43:20
    Antti Raanta na druhé straně také předvedl dobrý zákrok proti skvěle sehranému protiútoku, který zakončoval Brett Leason.

42:54
    Dostál musí být skutečně okamžitě neustále ve střehu, neboť Canes kroužili v útočném pásmu a pálili ze všech pozic.

42:08
    Seth Jarvis se musel v mezikruží s pukem vytočit, což mu chvilku trvalo, a tak hostující obránci stihli následnou střelu zblokovat.

41:41
    Teuvo Teräväinen pozdravil českého gólmana nepříliš rozmyšleným hozením puku z levého rohu do brankářovy lapačky.

40:55
    Hurikáni se hned nastěhovali do útočného pásma, ale nepřesné střely zatím Lukáše Dostála nezaměstnaly.

40:01
    Střídání v týmu Anaheim Ducks:
    ze hřiště odchází John Gibson, přichází Lukáš Dostál.

Vhazování 23:20

Druhá část byla poměrně divoká a přinesla několik krásných branek. Po rychlém snížení Anaheimu si Carolina okamžitě vzala zpět dvoubrankové vedení, ale uprostřed třetiny i tak doplatila na nepozornost ve vlastním pásmu a Ducks dvěma brankami během jediné minuty srovnali. Domácí to ovšem nepoložilo, po několika minutách se opět dostali do vedení, které ještě navýšili překrásnou přesilovkovou kombinací.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:08.

40:00

39:38
    Domácí ještě stihli jednu nadějnou akci, při níž Orlov předložil puk zleva do mezikruží Jesperu Fastovi. Jeho rychlé zakončení však minulo branku.

38:52
    Ducks se snaží ještě na konci třetiny sami vymyslet něco směrem dopředu, ale proti tvrdému napadání ze strany Caroliny se jim to teď nedaří.

37:53
    Po vyhraném buly v útočném pásmu si Canes opět začali pohledným způsobem vyměňovat puk, ale nyní to překombinovali.
    36:41 Jack DRURY - 5:3

36:41
    6/5
    Tak tohle byla naprosto ukázkově sehraná přesilovka v podání Caroliny! Rychlá kombinace v neustálém pohybu všech hráčů, která končila přihrávkou od Teräväinena na brankovou čáru Noesenovi, jenž z první narazil JACKU DRURYMU, a ten okamžitou střelou vymetl horní roh Gibsonovy branky. Asistence: Stefan Noesen a Teuvo Teräväinen.
    Drury J., Noesen S., Teräväinen T., Raanta A., Skjei B., Kotkaniemi J.
    Vaakanainen U., Gudas R., Killorn A., Lundeström I., Gibson J.

35:53
    Po vyhraném vhazování se Anaheim osvobozuje vyhozením přes celé hřiště.

35:46
    Ani další pokusy Aha či Burnse se neujaly, puk po posledním zásahu vyletěl mimo hřiště.

35:07
    Canes mají k dispozici dnes svou třetí přesilovou hru, v níž Sebastian Aho svižnou ranou zápěstím minul Gibsonovu branku.

34:44
    Brendan Lemieux – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Sam Carrick – 2 min. + 5 min., vražení na hrazení.
    34:30 Stefan NOESEN - 4:3

34:30
    6/5
    Domácí si berou vedení poměrně rychle zpátky, tentokrát především díky Michaelu Buntingovi. Ten dokázal v útočném pásmu šikovně udržet puk a počkat, až před branku přijede STEFAN NOESEN, aby mu tam zadovkou přihrál. Noesen buď hokejkou nebo bruslí ne zrovna čitelně propasíroval puk za Gibsona. Asistence: Michael Bunting a Jesperi Kotkaniemi.
    Noesen S., Bunting M., Staal J., Chatfield J., Pesce B., Raanta A.
    Hägg R., Groulx B., Silfverberg J., Gibson J., Ljubuškin I.

33:56
    Střídání v týmu Carolina Hurricanes:
    ze hřiště odchází Pjotr Kočetkov, přichází Antti Raanta.

33:56
    Isac Lundeström přebruslil domácí obranu, od levého mantinelu se protlačil až před branku, kde zkoušel kličku do bekhendu. Kočetkov si připsal solidní zákrok a Lundeströma na něj srazil obránce Dmitrij Orlov. Pro Kočetkova to bylo očividně dost bolestivé a bude ho muset nahradit Antti Raanta.

33:41

33:30
    Následně puk z vlastního pásma odklízí Jordan Martinook, Kačerům se nedaří rozvinout přesilovkovou kombinaci.

32:45
    Začátek druhého oslabení domácí zvládli, Sebastian Aho navíc ušetřil nějaký čas odvážným vyvezením kotouče až do útočné třetiny.

31:41
    Jordan Staal – 2 min., nedovolené bránění brankáři.
    30:53 Frank VATRANO - 3:3

30:53
    6/5
    Anaheim právě vstřelil branku!
    PNC Arena teď zcela utichla, protože domácí tým právě ztratil dvoubrankové vedení v dobře rozehraném utkání. Anaheim využil přesilovku snad nejrychlejším možným způsobem, když Henrique vyhrál buly čistě za sebe. Tam byl FRANK VATRANO připraven okamžitě plácnout puk o protější tyčku za záda nepřipraveného Pjotra Kočetkova. Asistence: Adam Henrique.
    Vatrano F., Henrique A., Fowler C., Strome R., Silfverberg J., Gibson J.
    Burns B., Staal J., Jarvis S., Kočetkov P., Slavin J.

30:50
    Pjotr Kočetkov – 2 min., podrážení, odpyká Jordan Martinook.
    30:06 Ryan STROME - 3:2

30:06
    6/6
    Hosté stejně jako na začátku třetiny využívají nedůrazné domácí obrany před Kočetkovem. Puk tam nepředvídatelně vyletěl do vzduchu, odkud ho baseballově poslal do sítě RYAN STROME. Asistence: Troy Terry.
    Strome R., Terry T., LaCombe J., Gudas R., Henrique A., Gibson J.
    Aho S. II, Pesce B., Svečnikov A., Kočetkov P., Skjei B., Teräväinen T.

29:40
    Jackson LaCombe vypálil od levého mantinelu zápěstím, pro Kočetkova to byl jen jednoduchý zákrok.

28:30
    Hra se trochu uklidnila, domácí ubrali z napadání, nyní se nikam příliš neženou.

27:19
    Anaheim hraje v plném počtu.

26:45
    Hosté tohle oslabení zatím zvládají skvěle, Isac Lundeström si dokonce troufl zaútočit, Pjotr Kočetkov musel mít připravený pravý beton.

25:39
    Carolina hraje svou druhou přesilovku v zápase, Burnsova rána se od blokujícího hráče hostů odrazila na pravý kruh k Andreji Svečnikovovi, jenž se pokusil o rychlé zakončení. Puk byl ale vyražen do ochranné sítě.

25:19
    Jordan Martinook – 2 min., hrubost.

Robert Hägg – 2 min., hrubost + 2 min., podrážení.

24:20
    Opět hru přerušuje ofsajd Caroliny.

23:27
    Za poslední minutu se hra hodně rozkouskovala, přesně naopak oproti první třetině, v níž se přerušovalo poměrně málo.

22:50
    Pokud chtěli hosté zaskočit soupeře rychlým nástupem do druhé třetiny, tak inkasovaná branka je očividně okamžitě utlumila, naopak Carolině zase dodala klid.
    21:57 Jordan MARTINOOK - 3:1

21:57
    6/6
    Domácí si rychle berou dvoubrankové vedení zpět, a to především díky JORDANU MARTINOOKOVI. Ten z vlastního pásma nejprve vyhodil puk dopředu, kam pak také rychle vystartoval. Stihl tak dojet Setha Jarvise, od nějž převzal jednoduchý pas před brankou. Tam si ještě Martinook zkušeně přehodil kotouč na forhend a ve svém 600. zápase v NHL si připsal hezký gól. Asistence: Seth Jarvis.
    Martinook J., Jarvis S., Chatfield J., Burns B., Staal J., Kočetkov P.
    Killorn A., Hägg R., McTavish M., Gibson J., LaCombe J., Vatrano F.

21:21
    Ducks nadvakrát zkusili překonat Kočetkova ranou z velké dálky, prvně Troy Terry, o několik sekund později Ilja Ljubuškin.
    20:25 Isac LUNDESTRÖM - 2:1

20:25
    6/6
    Obrana domácích před Kočetkovem nepochopitelně zmatkovala, nezvládla odklidit kotouč do bezpečí, ten se tak po přistrčení od Leasona dostal k ISACU LUNDESTRÖMOVI, jenž jednoduše uklízel do prázdné klece. Asistence: Brett Leason a Brock McGinn.
    Lundeström I., Leason B., McGinn B., Gudas R., Gibson J., LaCombe J.
    Chatfield J., Orlov D., Noesen S., Kočetkov P., Bunting M., Kotkaniemi J.

Vhazování 5:11

První třetina byla zcela v režii domácí Caroliny. Ta od začátku lépe bruslila, byla lepší v osobních soubojích, sama soupeře pustila pouze ke dvěma střelám na branku, a to až v 16. minutě. Zrovna poté Canes otevřeli skóre krásnou kombinací, na což velmi podobným způsobem navázali i hned o 15 sekund později. Od té chvíle vypadali ještě hladověji, takže zatím dnes plní roli favorita.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:00.

20:00

19:44
    Seth Jarvis se z pravého rohu hezky uvolnil a ještě lépe našel křižným pasem Bradyho Skjeie, proti jehož ráně z ostrého úhlu se John Gibson stihl přesunout a stylově zakročit.

18:17
    Ani když měli Kačeři klid na založení akce od vlastní branky, tak se jim přechod středního pásma nepodařil. Je z toho další zakázané uvolnění.

17:16
    Domácí jsou při chuti a snaží se o další pokračování, hosté odpovídají jen vyhozením kotouče směrem ke Kočetkovovi.
    16:15 Andrej SVEČNIKOV - 2:0

16:15
    6/6
    A po 15 sekundách Canes předvádějí další delikátní kombinaci! Teuvo Teräväinen v útočné třetině ze svižné otočky naprosto neuvěřitelně přihrál na levý kruh rozjetého Aha, jenž ihned vracel doprava ANDREJI SVEČNIKOVOVI. Ten stejně jako předtím Skjei neměl se zakončením nejmenší problém. Asistence: Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen.
    Svečnikov A., Aho S. II, Pesce B., Teräväinen T., Kočetkov P., Skjei B.
    Gudas R., Henrique A., Strome R., Terry T., Gibson J., LaCombe J.
    16:00 Brady SKJEI - 1:0

16:00
    6/6
    Jordan Staal dojel kotouč v pravém rohu útočného pásma, předal za sebe Sethu Jarvisovi a ten nádherně našel nalevo BRADYHO SKJEIE. Před ním už byla zcela prázdná branka, kterou domácí obránce bez problémů trefil, aby otevřel skóre dnešního utkání. Asistence: Seth Jarvis a Jordan Staal.
    Skjei B., Jarvis S., Staal J., Pesce B., Martinook J., Kočetkov P.
    Fowler C., Vaakanainen U., Killorn A., McTavish M., Gibson J., Vatrano F.

15:33
    Teď už musel Pjotr Kočetkov dvakrát zasahovat, a to rovnou velmi kvalitně, především proti střele Sama Carricka.

14:37
    Poprvé za celou první třetinu strávili hosté několik desítek sekund v útočném pásmu, ale ani tak nedokázali vystřelit na branku.

13:43
    Po ubráněném oslabení se hosté zbytečně dostávají opět pod tlak zbrklým vyhozením na zakázané uvolnění.

13:03

12:39
    Nyní Kačeři zvládají soupeře držet dál a šetřit čas při vlastním oslabení.

11:55
    Následně měli Canes několik slibných šancí, naposledy Gibson vychytal Ahovu střelu z levého kruhu i následnou Jarvisovu dorážku po rychlém objetí branky.

11:11
    Po prvním přesilovkovém vhazování se jen chvilku bojovalo za brankou, načež puk vyplaval ke Gibsonovi do rukavice.

11:03
    Urho Vaakanainen – 2 min., podrážení.

10:38
    Přeci jen se i dost času dnes odehrává ve středním pásmu při osobních soubojích. Ducks stále poměrně dobře alespoň hlídají vlastní pásmo.

09:42
    Anaheim se poněkolikáté k Pjotru Kočetkovovi jen podíval, okamžitě ale o kotouč přišel, aniž by vystřelil na branku.

08:50
    Konečně solidní problémy pro soupeře způsobila elitní carolinská lajna v čele se Sebastianem Ahem, jehož bekhen musel Gibson vyrazit maskou.

07:40
    Domácí mají rozhodně více ze hry, ale nedaří se jim na delší dobu se udržet v útočném pásmu a dostat soupeře pod souvislý tlak.

06:24
    Krátce po vhazování před Gibsonem Ducks vyhazují na zakázané uvolnění. Zatím ani jednou nevystřelili na Pjotra Kočetkova, zatímco John Gibson už má čtyři zákroky.

05:56
    Brendan Lemieux zařídil další přerušení jednoduchým nástřelem na branku od pravého mantinelu, které Gibson v pohodě chytil.

04:45
    Zatím se hraje v rychlém tempu, doposud jsme viděli jen jediné přerušení hry. Kromě úvodní Buntingovy rány však týmy doposud příliš neohrozily branky na jedné či druhé straně.

03:50
    Kotkaniemi je i ve svém druhém střídání aktivní, od levého mantinelu zkusil překvapit Johna Gibsona nečekanou svižnou střelou.

02:39
    Také Anaheim se podíval k soupeřově brance, z rychlého protiútoku však kvůli nepřesné křižné přihrávce nakonec nic nebylo.

01:45
    Po zakázaném uvolnění hostí se Carolina rychle vrátila do útočného pásma, kde se snaží o pozitivní vstup do utkání.

00:30
    Jesperi Kotkaniemi zpoza branky přesně našel ve střelecké pozici Michaela Buntinga, proti jehož zakončení musel John Gibson předvést brzký skvělý zákrok.

00:01

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Teräväinen, S. Aho II (A), Svečnikov – Noesen, Kotkaniemi, Bunting – Jarvis, J. Staal (C), Martinook – Fast, Drury, Lemieux.
    Trenér: Rod Brind'amour.

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Fowler (A), Vaakanainen, Gudas, LaCombe, Ljubuškin, Hägg – Vatrano, McTavish, Killorn – Terry, Henrique (A), R. Strome – Leason, Lundeström, McGinn – Silfverberg (A), Carrick, Groulx.
    Trenér: Greg Cronin.

Rozhodčí: Rank, Beach – Johnson, Deschamps.

Martin Nečas (CAR) [zranění] – 26 bodů (9+17)

Radko Gudas (ANA) – 11 bodů (6+5)
    Lukáš Dostál (ANA) – 18 OZ, 90,4 % úspěšnost, 3,41 GAA, 0 ČK

Vzájemné zápasy

16.10.2023 Anaheim – Carolina 6:3
    26.02.2023 Carolina – Anaheim 2:3
    07.12.2022 Anaheim – Carolina 4:3 po prodl.
    11.04.2022 Carolina – Anaheim 5:2
    19.11.2021 Anaheim – Carolina 1:2

Od Kačerů se čeká výhra maximálně ve draftové loterii. Vstup do sezony přitom v jejich podání nebyl tak zlý, ale dlouho to nevydrželo. Půjde to obzvlášť těžko, když bude opět chybět největší hvězda Trevor Zegras, již nějakou dobu navíc nehraje ani Leo Carlsson, který ve své první sezoně před zraněním nehrál vůbec špatně. Celkově je Anaheim s 29 body zkrátka jedním z nejslabších týmů NHL, ale mladé jádro je postaveno pro budoucnost, pro kterou před pár dny přišel Cutter Gauthier, čerstvý vítěz juniorského mistrovství světa.

Troy Terry – 25 bodů (10+15)

Hurikáni byli před touto sezonou mnohými považováni za největší favority na Stanley Cup. Nyní, zhruba v polovině ročníku, vidíme, že to tak jednoznačné není a Canes mají na čem pracovat. Opěvovaná obrana hraje naprosto průměrně a ani v útoku většina hráčů nenaplňuje očekávání. Za poslední měsíc do sebe ale konečně věci začaly zapadat a Carolina z posledních 13 zápasů jen jednou vyšla bodově naprázdno. Se 49 body je na 5. místě Východní konference, což fanouškům rozhodně nestačí, nicméně nejdůležitější pro ně pochopitelně bude až play-off.

Seth Jarvis – 28 bodů (14+14)
    Michael Bunting, Martin Nečas, Andrej Svečnikov – každý 26 bodů (9+17)

Zdravím všechny fanoušky zámořské NHL! Dnes se spolu střetnou Carolina Hurricanes a Anaheim Ducks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 16. Skjei (Jarvis, J. Staal), 17. Svečnikov (S. Aho II, Teräväinen), 22. Martinook (Jarvis), 35. Noesen (Bunting, Kotkaniemi), 37. Drury (Noesen, Teräväinen), 50. Jarvis (Burns, Martinook) – 21. Lundeström (Leason, McGinn), 31. R. Strome (Terry), 31. Vatrano (Henrique)

Carolina Hurricanes: Kočetkov (34. Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Teräväinen, S. Aho II (A), Svečnikov – Noesen, Kotkaniemi, Bunting – Jarvis, J. Staal (C), Martinook – Fast, Drury, Lemieux.

Anaheim Ducks: Gibson (41. Dostál) – Fowler (A), Vaakanainen, Gudas, LaCombe, Ljubuškin, Hägg – Vatrano, McTavish, Killorn – Terry, Henrique (A), R. Strome – Leason, Lundeström, McGinn – Silfverberg (A), Carrick, Groulx.