Mladá Boleslav – Vítkovice 5:2 (kon.) | Liberec – Třinec 2:1 (2:1 po s.n.) | Jihlava – K. Vary 0:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 12.01.2024, 17:00 • Zimní stadion Moravské Budějovice • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky a společně se zaměříme na souboj Extraligy juniorů, konkrétně skupiny O pořadí v play-off mezi Jihlavou a Karlovými Vary. Dukla sehraje druhé domácí utkání v řadě. V tom předchozím vyhrála v pondělí 5:2 nad Kometou Brno. Po dvou třetinách bylo skóre nerozhodné 2:2, ale Jihlava v poslední třetině třikrát skórovala. Karlovy Vary si v pondělí připsaly cennou výhru, když na ledě pražské Sparty vyhrály také 5:2. Rozhodla třetí část, kterou Energie vyhrála 3:1. Gól a asistenci si zapsal šestnáctiletý útočník Vít Záhejský, který už má na kontě i dva starty za karlovarské áčko v Tipsport extralize. Nedávno také za áčko v Tipsport extralize debutoval šestnáctiletý útočník Vojtěch Čihař a bylo to v domácím utkání s Litvínovem, které Vary vyhrály v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem Západočechů je David Varvařovský, který nasbíral 28 bodů (13+15) ve 25 zápasech. Nejproduktivnějším hráčem Dukly je estonský útočník Maxim Burkov, který nasbíral ve 32 zápasech 38 bodů (21+17) a nastoupil také do 8 utkání za áčko Jihlavy v Chance lize, ale nezapsal si žádný bod. Úvodní buly na Zimním stadionu v Moravských Budějovicích padne v 17:00.

HC Dukla Jihlava: Sigmund (Cinka) – Vovsík, Jeletz, Číhal, Vildomec, Topol, Löffler – Nosek, Modl, R. Váňa – Peš, Kudrna, Chlubna – Burkov, Niederhafner, Klapica – Já. Jungwirth.
    Trenér: Petr Svoboda

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Kašpar) – O. Postl II, Dorot (C), Anton, M. Beran I, Pelikán, Vogel, Da. Postl – Adámek, M. Váňa, Šlechta (A) – V. Váňa, M. Novotný, Steklý – Čihař, Záhejský, Pastor – P. Vojáček, Šilhan.
    Trenér: Pavel Arnošt

Rozhodčí: Červenka, Zeliska – Maňák, Teršíp.

¨Jihlava bude hrát ve žlutých dresech, hosté z Karlových Varů v černých.

00:01

00:38
    V úvodu se na puku držela Dukla, ale nakonec jí kotouč utekl a mají ho Vary.

00:55
    Po prvním zákroku Sigmunda se přerušuje hra a vhazuje se před jeho brankou.

01:20
    Čihař projel celé hřiště a vytočil se zpoza branky, ale jeho střela Sigmunda neohrozila.

02:04
    6/6
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Je tu úvodní gól! Přesnou střelou se prosadil JAKUB VOGEL, který po nahrávce Vojáčka na brankovišti ze skrumáže díky dobrému důrazu dostal puk do sítě. Asistence: Petr Vojáček a Matěj Novotný.
    Novotný M., Vojáček P., Vogel J., Pelikán M., Šilhan D., Ebenstreit A.
    Jeletz D., Jungwirth Já., Vovsík M., Modl J., Váňa R., Sigmund F.
    02:04 Jakub VOGEL - 0:1

02:39
    Po zákroku Sigmunda se vhazovalo před jeho brankou.

04:40
    Zakázané uvolnění Dukly. Vhazování před Sigmundem.

04:59
    Puk skončil na střídačce Energie a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.

05:41
    Vary mají puk za svou brankou a střídají.

06:21
    A stejná situace jako před chvilkou. Vary opět střídají své hráče a rozjedou akci zpoza vlastní branky.

07:28
    Jeden z hráčů Dukly hledal svého spoluhráče před brankou, ale ten na puk nedosáhl.

08:07
    Ofsajd Dukly. Vhazuje se ve středním pásmu.

08:36
    Puk vyletěl ze hřiště a vhazuje se poprvé v dnešním utkání před Ebenstreitem.

09:06
    Ofsajd Varů. Buly ve středním pásmu.

09:22
    Další ofsajd, tentokrát odpískán domácím. Další vhazování ve středním pásmu.

09:59
    Váňa střílel z levého kruhu, ale Sigmund jeho pokus vyrazil betony.

10:23
    Sigmund sebral puk do lapačky a vhazuje se před jeho brankou.

10:37
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Maxim Burkov – 2 min., krosček.

11:55
    Dukla už počtvrté vyhodila puk za Ebenstreitovu branku a tohle oslabení zatím hraje výborně.

12:37

13:01
    Novotný dorážel na brankovišti střelu svého spoluhráče, kterou Sigmund vyrazil. Novotný ale tentokrát branku minul.

13:10
    Dominik Löffler – 2 min., podrážení.

13:40
    Dukla vyhodila puk za karlovarskou branku. Západočeši se ihned chopili kotouče, střídají a založí novou útočnou akci.

14:54
    Karlovy Vary kombinovaly v útočném pásmu, jenže posléze si špatně nahrály a vyhnaly se do středního pásma.

15:10
    Také tohle oslabení zvládli domácí v pohodě a bez inkasované branky.

16:35
    Peš se hezky protáhl k brance Varů a z otočky pálil, ale branku minul.

16:46
    Ofsajd zastavuje Energii. Vhazuje se ve středním pásmu.

17:14
    Sigmund přikryl puk pod lapačku a vhazovat se tak bude před jeho brankou.

18:23
    Jihlava operovala před hostující brankou, ale ze skrumáže se nikdo nedokázal prosadit.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:03
    Po zásahu Ebenstreita se vhazuje před jeho brankou.

20:00

Je za námi první třetina, ve které jsme sice moc šancí neviděli, ale jednu branku přece jen ano. Dali ji už ve 3. minutě hosté po přesné střele Novotného, který zužitkoval přihrávku Vojáčka. Energetici měli v první třetině dvě přesilové hry, ale Dukla je zvládla obě perfektně ubránit. Jihlava si žádné velké šance nevytvořila a Ebenstreit v hostující brance moc práce neměl. Naopak Sigmund na straně domácích byl rozhodně více v permanenci. Hra má jinak má zatím velmi rychlý spád. Uvidíme tedy, jaká bude druhá třetina. Druhá třetina začne zhruba v 17:45.

Oba týmy už se pomalu vrací na ledovou plochu. Druhá třetina začne za pár okamžiků.

20:01

20:09
    Hned na úvod druhé třetiny je odpískáno Energii zakázané uvolnění a vhazuje se před brankou Ebenstreita.

21:05
    Jeden z hráčů Dukly vyslal spíše takové nahození od modré čáry, které ale nebylo vůbec přesné a skončilo hodně vedle hostující branky.

22:02
    Ebenstreit teď musel dávat pozor a vyrazil střelu z levého kruhu.

22:17
    Nyní už ale karlovarský brankář přerušil hru a sebral kotouč do lapačky. Vhazuje se před jeho brankou.

22:41
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Matěj Pelikán – 2 min., držení.

23:04
    Energie ihned vyhazuje puk za branku Sigmunda.

23:47
    Jihlavští si nerozuměli při kombinaci a Karlovy Vary snadno vyhodili puk z vlastního pásma.

24:34
    Dukla musí dokonce začít zpoza vlastní branky.

24:41
    Také Energie zvládla svoje první oslabení výborně.

25:22
    Sigmund má kotouč ve své lapačce a vhazuje se před jeho brankou.

25:31

26:06
    Energii odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:11
    Icing Energie. Buly před Ebenstreitem.

26:46
    6/6
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Vary zvyšují náskok. Do přečíslení 2 proti 1 se vydali Čihař a TOBIÁŠ PASTOR. První jmenovaný celou situaci vyřešil přihrávkou na Pastora, který z levé strany trefil odkrytou část branky. Asistence: Vojtěch Čihař a Vít Záhejský.
    Pastor T., Čihař V., Záhejský V., Dorot O., Beran M. I, Ebenstreit A.
    Nosek R., Váňa R., Vildomec M., Číhal L., Modl J., Sigmund F.
    26:46 Tobiáš PASTOR - 0:2

27:57
    David Šilhan – 2 min., podrážení.

29:57
    Energie zvládla i druhé oslabení. Dukla během přesilovky prakticky nevystřelila.

30:20
    Modl pálil od modré, ale jeho pokus nebyl přesný a skončil vedle Ebenstreitovy brány.

30:42
    Lukáš Číhal – 2 min., sekání.

30:54
    Po zásahu Sigmunda se vhazuje před jeho brankou.

32:10
    Chlubna jel sám na Ebenstreita a pokusil se ho překonat kličkou do bekhendu, ale Ebenstreit jeho záměr přečetl a situaci vychytal betonem.

32:42
    Ani svou další přesilovku nedokázaly Vary využít a Číhal je zpět na ledě.

34:14
    Sigmund pomohl za brankou s rozehrávkou svým spoluhráčům.

34:52
    Puk skončil na hostující střídačce a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.

35:12
    Po dalším zákroku Ebenstreita se vhazuje před jeho klecí.

35:37
    Skrumáž před brankou Dukly nedokázali Energetici využít ke vstřelení další branky.

36:56
    Adámkova střela kousek za modrou čarou byla zblokována domácí obranou.

37:16
    Energii teď zastavuje ofsajd. Buly ve středním pásmu.

37:37
    Nepřesná nahrávka jednoho z hráčů Energie dostala puk ven z útočného pásma.

38:41
    Pastor hledal zleva nahrávkou svého spoluhráče, který ale na kotouč nedosáhl.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:43
    Hra přerušena. Buly před Sigmundem.

40:00

Skončila druhá třetina, ve které jsme opět viděli jeden gól, který dal ve 27. minutě Pastor, kterému v přečíslení dvou proti jednomu nahrál na levou stranu Čihař a Pastor trefil odkrytou část branky. Ve druhé třetině jsme také viděli několik přesilových her, ale oba týmy zatím své přesilovky nevyužily. Jihlava si sice pár střeleckých pokusů vytvořila, ale zatím naráží na bezchybného Ebenstreita v hostující brance, který drží aktuálně čisté konto, ke kterému mu chybí ještě 20 minut. Třetí třetina začne zhruba v 18:30.

40:01

40:27
    Dukla prostřídala své hráče a rozjíždí další útočnou akci od vlastní branky.

40:42
    Zakázané uvolnění Varů. Buly před Ebenstreitem.

40:48
    A karlovarský brankář nyní zasahuje a má puk ve své lapačce. Vhazuje se před jeho bránou.

41:11
    A znovu lapačka Ebenstreita. Buly před jeho bránou.

41:45
    Čihař jel sám na Sigmunda, ale ve velké šanci z pozice před brankou minul.

42:06
    Filip Sigmund – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu, odpyká Tobias Chlubna.

42:31
    Icing Varů. Buly před jejich brankou.

42:43
    Jeden z hráčů Energie byl u střídačky Dukly tvrdě, ale čistě zastavený, a tak se vylučovat nebude.

43:59
    Jihlava při vlastním oslabení vyráží dopředu, ale daleko se nedostala.

44:06
    Stále čekáme na první využitou přesilovku dnešního utkání.

45:18
    Zakázané uvolnění Energie. Vhazování před Ebenstreitem.

Po delší době má zákrok také Sigmund, který přerušuje hru po zásahu lapačkou. Buly před jeho brankou.

46:50
    A znovu buly před brankou domácích.

47:18
    Kotouč vyletěl mimo hřiště a hra je přerušena. Vhazování ve středním pásmu.

48:06
    Energie poslala puk na zakázané uvolnění. Hra se vrací před její branku, kde se bude vhazovat.

48:45
    A opět icing Západočechů. Další vhazování před hostující brankou.

50:33
    Vovsíkova střela od modré nijak neohrozila Ebenstreita, který ani nemusel zasahovat.

51:19
    Duklu zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:35
    Další zakázané uvolnění hostů. Vhazování před karlovarskou brankou.

52:12
    Hra je teď hodně rozkouskovaná, což dokládá další zakázané uvolnění Energie. Vhazuje se znovu před Ebenstreitem.

54:06
    Jeden z karlovarských vypálil z levého kruhu. Jeho dobrá střela, která mířila ke vzdálenější tyči, ale nakonec šla vedle Sigmundovy brány.

54:58
    Vhazuje se opět před hostujícím brankářem po jeho dalším zásahu.

Dnešní utkání sleduje 79 diváků.

55:32
    Icing Dukly. Buly před Sigmundem.

56:34
    Vary mají puk za svou brankou a stihly vystřídat.

56:51
    Sigmund ukryl další ránu do lapačky a vhazuje se před ním.

57:23
    Puk doklouzal až před Sigmunda, jenž ho raději před dotírajícími útočníky Energie ukryl pod lapačku. Vhazuje se před domácí brankou.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:36
    Sigmund vytahuje další zásah. Buly před jeho brankou.

58:36
    Oddechový čas pro tým HC Dukla Jihlava.

58:50
    Jihlava odvolala Sigmunda a zkouší to v šesti.

59:14
    Jihlava zůstane v útočném pásmu, protože Ebenstreit sebral kotouč do ruakvice a vhazuje se před jeho bránou.

59:14
    Matyáš Adámek – 2 min., sekání.

59:47
    Vary vyhodily směrem k prázdné jihlavské brance, ale puk šel mimo.

Ve třetí části už žádná branka nepadla. Asi největší příležitost téhle třetiny měl ve 42. minutě hostující Čihař, jehož únik zakončený střelou z pozice před brankou gólem neskončil. Jinak byla ale hra v téhle části hodně kouskovaná a dost často se přerušovalo. Adam Ebenstreit pochytal všechny pokusy jihlavských hráčů i v této fázi hry a připisuje si tak čisté konto. Karlovy Vary mohou domů odjíždět spokojené, protože po výhře 2:0 berou tři body. Jihlava naopak může žehrat na to, že nedokázala dotáhnout své střely do úspěšného konce.

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy u dalších přenosů. Na počtenou! Hezký zbytek dne a nadcházející víkend. (19:14:58)

Mateo

Branky a nahrávky: 3. Vogel (M. Novotný, P. Vojáček), 27. Pastor (Čihař, Záhejský)

Rozhodčí: Červenka, Zeliska – Maňák, Teršíp