Třinec – K. Vary 6:5 (1:0 po s.n.) | Slavia – Přerov 3:2 (po pr.) | Tábor – Zlín 3:8 (kon.)
Vítkovice – Plzeň 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 3:0 (kon.) | Poruba – Liberec 2:5 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 1:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 19.01.2024, 17:00 • MFH Ostrava • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a budu se těšit zase někdy příště. (18:58:31)

Na jedné straně je vidět obrovská radost, na té druhé zase převládá smutek. Není se čemu divit, už to totiž vypadalo, že v dnešním vyrovnaném utkání se body budou dělit. Jenže hosté se prosadili necelou půl minutu před koncem třetí třetiny a rozhodli o tom, že všechny body si nakonec připíšou právě oni.

59:36
    6/6
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tak tohle je pro domácí, kteří si v posledních chvílích vytvořili několik dobrých šancí, hodně studená sprcha. DAVID SLAČÍK dostal přihrávku a z pravé strany nedal domácímu brankáři šanci. Asistence: Matěj Tománek a Martin Černý.
    Šátava F., Slačík D., Tománek M., Černý M., Fiala Maty., Maxa J.
    Skoumal M., Nazad M., Mareš M., Plško A., Szarowski O., Zachariasz O.

59:11
    Střela Slováčka se zastavila v klubku bránících hráčů před bránou.

58:21
    Manův pokus vyrazil Šátava do rohu kluziště, kde teď probíhá boj o puk.

56:52
    Svozil vracel puk před bránu, kde se nacházel Plško. I teď byl ale hostující gólman ve střehu a kotouč schoval.

56:20
    Nazad sice prošel až na levý kruh, nicméně následný pokus letěl hodně mimo, takže si Šátava nemusel dělat žádné starosti.

56:10

55:41
    Mareš dorážel u pravé tyče, nicméně kotouč do brány nedostal, protože Šátava si svůj prostor hodně dobře pohlídal.

54:48
    Slačík překazil vítkovickou kombinaci a puk míří před Skoumala, kam se domácí musí vrátit.

54:10
    Hostující Bělík je vyloučen za podrážení, a tak si domácí zahrají další přesilovou hru.

53:42
    Nazad se u modré čáry zmocnil kotouče, jenže sotva přešel do pásma, přišel o něj.

52:51

52:35
    Szarowskeho pokus skončil jen na hrudi hostujícího brankáře. Teď oba celky bojují o puk v rohu kluziště.

52:07
    Rána Daňka Šátavovi vypadla a u brány doráželo několik vítkovických hráčů, což se hostujícím obráncům nelíbilo.

51:46
    Plzeň ve vlastním oslabení přenesla hru do útočné třetiny a Skoumal si připisuje zákrok.

51:20
    Hosté se sice na malou chvíli osvobodili, teď už se ale Vítkovice ženou zpátky do pásma.

51:10
    Po ráně Nazada z pravé strany zazvonila tyč hostující branky.

50:51
    Hosté hráli v šesti, trest odpyká Pitter.

49:32
    Kotouč vyletěl mezi střídačky, buly po pravici domácího brankáře.

49:10
    Maxa si vyjel na levý kruh, odkud bekhendem zamířil přímo do připravené lapačky Skoumala.

48:15
    Kamas pálil z pravé strany, u brány pak ještě dorážel Bělík, nicméně Skoumal dvakrát skvěle zasáhl.

47:53
    Vítkovické postavení mimo hru.

47:30
    Vítkovice nemohly pokračovat v pásmu a musely se vrátit, jinak by se totiž pískal ofsajd.

47:02
    Po vhazování se puk odrazil ke Skoumalovi, ten raději přerušuje hru.

46:58
    Na ledě je teď k vidění spousta nepřesností, domácí znovu vyhodili puk na zakázané uvolnění.

46:48
    Teď už se však icing nepíská a Šátava rychle rozehrává.

46:29
    Zakázané uvolnění domácích.

46:16
    Třetí třetina je zatím hodně vyrovnaná, hraje se z jedné strany na druhou a oba brankáři předvádí hodně dobré zákroky.

45:43
    Domácí znovu v pásmu, avšak přihrávka na volného Mareše mezi kruhy neprošla.

45:15
    Nazad se postaral o skvělou individuální akci, když se prodral až před branku. Šátava byl ale pozorný a proti zakončení šikovného vítkovického útočníka vytáhl svůj beton.

44:19
    Pitter to zkusil přes obránce, nicméně Skoumal tento pokus viděl a vyrazil ho za bránu.

44:05
    Šátava sklapl vítkovické nahození ze středního pásma do své lapačky a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

43:32
    Hlavní rozhodčí nejdříve ukazoval, že se bude vylučovat na domácí straně. Po krátké debatě se svými kolegy však trest nakonec odvolává.

43:32
    Maxa se protáhl až před bránu, kde se pokusil zmást brankáře a zasunout puk kolem betonu do brány, ale nepovedlo se mu to.

42:18
    Vítkovický ofsajd a vhazování ve střední třetině.

42:11
    Vítek vypíchl puk najíždějícímu Slováčkovi, i tak ale hosté zůstali v pásmu.

41:15
    Tománek si šikovně pokryl kotouč, jeho zpětná přihrávka však už tak dobrá nebyla. Kotouč přebírají domácí.

40:34
    Hostům se nelíbily dorážky vítkovických hráčů, a tak u plzeňské klece došlo k menší potyčce. Tu ale rozhodčí rychle uklidnili a budeme pokračovat.

40:13
    Po úvodním buly třetí třetiny se puku zmocnili hosté, kteří postupují směrem k vítkovické bráně.

40:01

Také prostřední dějství je minulostí. Bylo v něm k vidění mnohem více příležitostí na obou stranách, nicméně skóre se díky výborným zákrokům brankářů neměnilo, proto i do závěrečné třetiny vstoupíme za stavu 1:1.

Další třetina začne přibližně v 18:27.

40:00

39:56
    Mareš obešel plzeňského obránce a posunul se na pravý kruh, jeho následná střela vyletěla do ochranné sítě.

39:42
    Kvůli přihrávce rukou na domácí straně je hra přerušena.

39:08
    Tománek dostal přihrávku na pravou stranu a pálil z první. Skoumal zasáhl v rozkleku.

38:37
    Vítkovice se provinily dalším icingem a opět uvidíme buly po pravici brankáře.

37:52
    Man vystartoval za kotoučem, kdyby ho zachytil, jel by sám na brankáře. Nicméně to se nestalo, protože plzeňští obránci se na poslední chvíli vrátili.

37:47
    Také pokus Úbla byl hodně nepřesný a doletěl do ochranné sítě nad bránou.

37:19
    Maškova střela letěla hodně rychle, ale skončila jen v rohu kluziště.

37:02
    Po zakázaném uvolnění domácího celku následuje vhazování po pravé ruce Skoumala.

36:31
    Maxa projel přes celé hřiště a zkusil to z levé strany, zamířil však jenom nad bránu.

35:53
    U brány hodně nepříjemně doráželi Pitter s Fehérem, ale vítkovický brankář jejich pokusy zastavil.

35:17
    Úbl se pokoušel prokličkovat do lepší střelecké pozice, sice se mu to nepovedlo, nicméně kotouč je stále na jeho holi.

34:00
    Hned po vhazování to od modré zkoušel Lyčka, ale jeho zakončení srazil mimo Úbl. Puk tak k bráně vůbec neprošel a Šátava byl bez práce.

33:43

33:40
    Man zastavil najíždějícího Tománka a obrátil směr hry.

32:33
    Nazad se šikovně protáhl mezi kruhy, jeho pokus ale Šátava vyrazil. Plško se pak sice ještě natahoval na dorážku, nicméně kotouč netrefil.

32:05
    Jenže Plzeň se hned na začátku oslabení osvobodila, teď se navíc drží u puku v útočném pásmu.

31:43
    Domácí si zahrají přesilovou hru, za nedovolené bránění totiž bude pykat Bělík.

31:10
    Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry, proto se píská zakázané uvolnění.

30:41
    Maxovo zakončení z pravé strany sice Skoumalovi vypadlo, nicméně nakonec z toho nic pro Plzeň nebylo.

30:30
    Plško si u modré čáry výborně počkal na kotouč, jenže ten se pak odrazil od jeho hokejky, a tak vítkovická akce skončila.

27:40
    Vítkovičtí jsou teď hodně nebezpeční. Už to vypadalo, že Nazad pojede sám na brankáře, na poslední chvíli ho ale zastavil Reisnecker. Přece jen se pak vítkovický útočník do pásma dostal a mohl přihrát najíždějícímu Marešovi, který zakončil do připraveného brankáře.

27:33

27:27
    Reisnecker vyslal od modré hodně tvrdou střelu, kterou Skoumal vyráží do rohu kluziště.

26:19
    Vítkovice se ve vlastním oslabení dostaly do přečíslení dva na jednoho, ve kterém Nazad přihrával před bránu Marešovi. Šátava však předvedl výtečný zákrok a puk je pod jeho kontrolou.

25:33
    Domácí jdou navíc do čtyř, protože Drábek se provinil podrážením.

25:00
    Tak to byla obrovská šance domácích! Před vítkovickým útočníkem totiž byla úplně odkrytá klec, kam se Šátava po předchozím zákroku nestihl přesunout. Nicméně domácí hráč si puk nestihl zpracovat.

24:20
    Hosté mají jasnou převahu a Vítkovice mají co dělat, aby všechny šance zastavily. Teď po dobré akci zakončoval z pravé strany Slačík, ale pozorný Skoumal puk zastavil.

23:36
    Další akci Plzně zastavilo postavení mimo hru.

23:08
    Pitter se snažil usměrnit puk kolem tyčky do brány, Skoumal si ale tento prostor velice dobře pohlídal, takže měl hostující útočník smůlu.

22:30
    Zachariasz se z pravé strany šikovně protáhl až ke kruhu, odkud zamířil mezi betony Šátavy. Ten je stihl včas sklapnout a hra je přerušena.

21:46
    Mareš sice odvrátil přihrávku, která mířila mezi kruhy, jenže kotouč se mu nepodařilo dostat z vlastního obranného pásma a Plzeň je opět na puku.

20:51
    Plzeň pokračuje ve svém výkonu z první třetiny, její hráči už znovu krouží kolem brány.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Vítkovice se na začátku osmé minuty ujaly vedení, když Nazad z mezikruží prostřelil hostujícího brankáře. Nicméně po této brance měla mnohem více ze hry Plzeň, která nakonec po několika velice dobrých šancích vyrovnala v čase 17:34 díky dorážce Fodora. Skóre je tedy vyrovnané 1:1.

Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:00

19:57
    K hostující brance si najížděl Daněk, ale Šátava raději odražený kotouč přikryl lapačkou.

19:23
    Daněk si nepohlídal ofsajdové postavení, proto rozhodčí přerušuje hru.

18:04
    Hosté jsou znovu v útočné třetině.

17:34
    6/6
    Hosté si v posledních minutách vytvořili obrovský tlak, který nyní využívají, je tedy vyrovnáno. Plzeň se hodně dlouhou dobu držela v útočném pásmu a na vítkovickou bránu posílala jednu střelu za druhou. Skoumal sice zastavil nebezpečné zakončení Tománka z těsné blízkosti, jenže pak už se nedokázal natáhnout na dorážku JANA FODORA z pravé strany. Asistence: Matěj Tománek a Jiří Maxa.
    Šátava F., Fodor J., Tománek M., Maxa J., Hanzlík F., Reisnecker B.
    Skoumal M., Fojtík M., Lyčka D., Daněk A., Svozil L., Man Max.

16:26

16:24
    Úbl vypálil od modré čáry, puk sice nebezpečně poskakoval před brankou, nicméně nakonec si domácí tuto situaci pohlídali.

15:44
    Domácím se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry, hosté proto musí začít znovu.

14:59
    Hosté dlouho kombinovali, jenže Reisnecker se pak napřáhl ke střele a zlomil hůl.

14:26
    Za krosček musí pykat vítkovický Szarowski.

13:53
    Šátava spěchá na střídačku, neboť jeden z domácích hráčů fauloval, hosté tak mají výhodu.

13:32
    Zakázané uvolnění Vítkovic a buly po pravici domácího brankáře.

13:26
    Hanzlík to zkoušel od modré, jenže puk přes Šebestu k bráně neprošel.

12:49
    Hosté jsou v posledních minutách hodně aktivní, teď vyhráli vhazování před Skoumalem a začínají kombinovat.

12:23
    Mašek výborně přihrával před bránu, kde se nacházel Maxa. Skoumal si jeho zakončení pohlídal, pak dokázal zneškodnit i několik dorážek.

11:31
    Svozil se prosmýkl po levé straně a dokázal vypálit přes obránce. Šátava byl ale na místě a připisuje si další zákrok.

10:49
    Daněk vystihl rozehrávku Plzně a přihrál na pravý kruh Manovi, jeho střelu vyrazil Šátava před sebe.

09:45
    Domácí teď musí dávat velký pozor, Plzeň si totiž začíná vytvářet větší a větší šance.

08:01
    Slováček se uvolnil na pravé straně a postaral se o hodně dobrou střelu, avšak brankář Vítkovic ji zastavil svými betony.

07:39
    Hra je znovu přerušena, hosté se teď provinili ofsajdem.

07:11
    Domácí vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, proto následuje buly před Skoumalem.

07:10
    6/6
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hostující střídačka se hodně rozčiluje, Mašek totiž ve středním pásmu narazil do mantinelu a nemohl svým spoluhráčům pomoci v obraně. Domácí se mezitím přesunuli přes modrou a nikým nehlídaný MICHAEL NAZAD se ocitl mezi kruhy, odkud hostujícímu brankáři nedal šanci. Asistence: Adam Daněk.
    Skoumal M., Nazad M., Daněk A., Szarowski O., Vítek A., Zachariasz O.
    Šátava F., Mašek M., Kamas J., Slačík D., Tománek M., Maxa J.

06:15
    Vhazování u modré čáry pro domácí, těm se však nepodařilo projít přes střední pásmo, dopředu tak mohou hosté.

06:07
    Hosté se teď snažili projít přes modrou, jenže je zastavilo postavení mimo hru. Proto je hra přerušena.

05:03
    První přesilovou hru v dnešním zápase si Vítkovice za rámeček nedají. Plzeň už je totiž kompletní a domácí v předešlých dvou minutách neměli žádnou větší šanci.

04:51
    Kisza se sice zbavil bránícího hráče a přihrával před bránu, avšak tam byli jen hráči Plzně, takže z toho pro domácí vůbec nic nebylo.

04:41
    Hra je přerušena kvůli icingu Vítkovic. Vhazuje se po pravé ruce Skoumala.

04:04
    Vítkovičtí znovu začínají zpoza vlastní brány. Plzeň zatím brání velice dobře a domácím se nedaří usadit v pásmu.

03:15
    Man byl na pravé straně úplně volný, jenže nedokázal zpracovat prudkou přihrávku. Pak se Plzeň osvobodila a puk je až za domácí klecí.

03:03
    Hostující Úbl se provinil hákováním, proto už usedá na trestnou lavici.

02:37
    Slačík si sice najížděl před branku, přihrávka na něj ale neprošla, a tak mohl vítkovický gólman zůstat v klidu. Po chvíli už však na něj mířilo zakončení z těsné blízkosti, to ale dokázal zastavit.

02:05
    Domácím se nepovedla rozehrávka, proto se hra vrací před Skoumala. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

01:55
    Šebesta ve středním pásmu šikovně zastavil útok Plzně, nicméně teď už jsou hosté znovu u kotouče a míří dopředu.

01:03
    Daněk se pokusil prostrčit puk před hostující branku, hostující obrana však byla proti, a tak ani teď k žádnému střeleckému pokusu nedošlo.

00:09
    Hned po úvodním vhazování šli domácí do útočné třetiny, k žádné střele se tam ale nedostali. Nyní se kotouč odrazil do středního pásma.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Skoumal (Špírek) – A. Drábek (A), Zatloukal, M. Fojtík (C), Lyčka, A. Vítek, Szarowski – Nazad, M. Mareš, Plško – Max. Man, Svozil, A. Daněk – Kisza (A), Zachariasz, Šebesta.
    Trenér: Jan Vavrečka

HC Škoda Plzeň: Šátava (Poustka) – M. Mašek (A), M. Černý (C), Hanzlík, Maty. Fiala, Kamas, Reisnecker – Bělík, Pitter, Slačík (A) – Tománek, Fehér, Maxa – Fodor, Slováček, Chasák – Úbl.
    Trenér: Michal Straka

Rozhodčí: Mikler – Hanzlík, Horák.

Vítkovickým se ve druhé fázi letošního ročníku daří. Odehráli totiž pět zápasů a v nich získali 11 bodů, proto jim v neúplné tabulce patří třetí příčka. První Třinec má jen o bod více, nicméně je potřeba zmínit, že některé týmy mají i dva zápasy k dobru. Dneska se dá očekávat vyrovnaný souboj, neboť dojde k měření sil sousedů z tabulky. Plzni totiž patří čtvrté místo s devíti body.

Krásné páteční odpoledne z ostravské Multifunkční haly! Právě zde se dnes odehraje další zápas dorostenecké extraligy, proti sobě se od 17:00 postaví Vítkovice a Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 8. Nazad (A. Daněk) – 18. Fodor (Tománek, Maxa), 60. Slačík (Tománek, M. Černý)

Rozhodčí: Mikler – Hanzlík, Horák