Třinec – K. Vary 6:5 (1:0 po s.n.) | Slavia – Přerov 3:2 (po pr.) | Tábor – Zlín 3:8 (kon.)
Vítkovice – Plzeň 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 3:0 (kon.) | Poruba – Liberec 2:5 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 1:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 19.01.2024, 17:00 • MFH Ostrava • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásné páteční odpoledne z ostravské Multifunkční haly! Právě zde se dnes odehraje další zápas dorostenecké extraligy, proti sobě se od 17:00 postaví Vítkovice a Plzeň.

Vítkovickým se ve druhé fázi letošního ročníku daří. Odehráli totiž pět zápasů a v nich získali 11 bodů, proto jim v neúplné tabulce patří třetí příčka. První Třinec má jen o bod více, nicméně je potřeba zmínit, že některé týmy mají i dva zápasy k dobru. Dneska se dá očekávat vyrovnaný souboj, neboť dojde k měření sil sousedů z tabulky. Plzni totiž patří čtvrté místo s devíti body.

HC Vítkovice Ridera: Skoumal (Špírek) – A. Drábek (A), Zatloukal, M. Fojtík (C), Lyčka, A. Vítek, Szarowski – Nazad, M. Mareš, Plško – Max. Man, Svozil, A. Daněk – Kisza (A), Zachariasz, Šebesta.
    Trenér: Jan Vavrečka

HC Škoda Plzeň: Šátava (Poustka) – M. Mašek (A), M. Černý (C), Hanzlík, Maty. Fiala, Kamas, Reisnecker – Bělík, Pitter, Slačík (A) – Tománek, Fehér, Maxa – Fodor, Slováček, Chasák – Úbl.
    Trenér: Michal Straka

Rozhodčí: Mikler – Hanzlík, Horák.

00:01

00:09
    Hned po úvodním vhazování šli domácí do útočné třetiny, k žádné střele se tam ale nedostali. Nyní se kotouč odrazil do středního pásma.

01:03
    Daněk se pokusil prostrčit puk před hostující branku, hostující obrana však byla proti, a tak ani teď k žádnému střeleckému pokusu nedošlo.

01:55
    Šebesta ve středním pásmu šikovně zastavil útok Plzně, nicméně teď už jsou hosté znovu u kotouče a míří dopředu.

02:05
    Domácím se nepovedla rozehrávka, proto se hra vrací před Skoumala. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

02:37
    Slačík si sice najížděl před branku, přihrávka na něj ale neprošla, a tak mohl vítkovický gólman zůstat v klidu. Po chvíli už však na něj mířilo zakončení z těsné blízkosti, to ale dokázal zastavit.

03:03
    Hostující Úbl se provinil hákováním, proto už usedá na trestnou lavici.

03:15
    Man byl na pravé straně úplně volný, jenže nedokázal zpracovat prudkou přihrávku. Pak se Plzeň osvobodila a puk je až za domácí klecí.

04:04
    Vítkovičtí znovu začínají zpoza vlastní brány. Plzeň zatím brání velice dobře a domácím se nedaří usadit v pásmu.

04:41
    Hra je přerušena kvůli icingu Vítkovic. Vhazuje se po pravé ruce Skoumala.

04:51
    Kisza se sice zbavil bránícího hráče a přihrával před bránu, avšak tam byli jen hráči Plzně, takže z toho pro domácí vůbec nic nebylo.

05:03
    První přesilovou hru v dnešním zápase si Vítkovice za rámeček nedají. Plzeň už je totiž kompletní a domácí v předešlých dvou minutách neměli žádnou větší šanci.

06:07
    Hosté se teď snažili projít přes modrou, jenže je zastavilo postavení mimo hru. Proto je hra přerušena.

06:15
    Vhazování u modré čáry pro domácí, těm se však nepodařilo projít přes střední pásmo, dopředu tak mohou hosté.

07:10
    6/6
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hostující střídačka se hodně rozčiluje, Mašek totiž ve středním pásmu narazil do mantinelu a nemohl svým spoluhráčům pomoci v obraně. Domácí se mezitím přesunuli přes modrou a nikým nehlídaný MICHAEL NAZAD se ocitl mezi kruhy, odkud hostujícímu brankáři nedal šanci. Asistence: Adam Daněk.
    Skoumal M., Nazad M., Daněk A., Szarowski O., Vítek A., Zachariasz O.
    Šátava F., Mašek M., Kamas J., Slačík D., Tománek M., Maxa J.

07:11
    Domácí vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, proto následuje buly před Skoumalem.

07:39
    Hra je znovu přerušena, hosté se teď provinili ofsajdem.

08:01
    Slováček se uvolnil na pravé straně a postaral se o hodně dobrou střelu, avšak brankář Vítkovic ji zastavil svými betony.

09:45
    Domácí teď musí dávat velký pozor, Plzeň si totiž začíná vytvářet větší a větší šance.

10:49
    Daněk vystihl rozehrávku Plzně a přihrál na pravý kruh Manovi, jeho střelu vyrazil Šátava před sebe.

11:31
    Svozil se prosmýkl po levé straně a dokázal vypálit přes obránce. Šátava byl ale na místě a připisuje si další zákrok.

12:23
    Mašek výborně přihrával před bránu, kde se nacházel Maxa. Skoumal si jeho zakončení pohlídal, pak dokázal zneškodnit i několik dorážek.

12:49
    Hosté jsou v posledních minutách hodně aktivní, teď vyhráli vhazování před Skoumalem a začínají kombinovat.

13:26
    Hanzlík to zkoušel od modré, jenže puk přes Šebestu k bráně neprošel.

13:32
    Zakázané uvolnění Vítkovic a buly po pravici domácího brankáře.

13:53
    Šátava spěchá na střídačku, neboť jeden z domácích hráčů fauloval, hosté tak mají výhodu.

14:26
    Za krosček musí pykat vítkovický Szarowski.

14:59
    Hosté dlouho kombinovali, jenže Reisnecker se pak napřáhl ke střele a zlomil hůl.

15:44
    Domácím se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry, hosté proto musí začít znovu.

16:24
    Úbl vypálil od modré čáry, puk sice nebezpečně poskakoval před brankou, nicméně nakonec si domácí tuto situaci pohlídali.

16:26

17:34
    6/6
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté si v posledních minutách vytvořili obrovský tlak, který nyní využívají, je tedy vyrovnáno. Plzeň se hodně dlouhou dobu držela v útočném pásmu a na vítkovickou bránu posílala jednu střelu za druhou. Skoumal sice zastavil nebezpečné zakončení Tománka z těsné blízkosti, jenže pak už se nedokázal natáhnout na dorážku JANA FODORA z pravé strany. Asistence: Matěj Tománek a Jiří Maxa.
    Šátava F., Fodor J., Tománek M., Maxa J., Hanzlík F., Reisnecker B.
    Skoumal M., Fojtík M., Lyčka D., Daněk A., Svozil L., Man Max.

18:04
    Hosté jsou znovu v útočné třetině.

19:23
    Daněk si nepohlídal ofsajdové postavení, proto rozhodčí přerušuje hru.

19:57
    K hostující brance si najížděl Daněk, ale Šátava raději odražený kotouč přikryl lapačkou.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45.

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Vítkovice se na začátku osmé minuty ujaly vedení, když Nazad z mezikruží prostřelil hostujícího brankáře. Nicméně po této brance měla mnohem více ze hry Plzeň, která nakonec po několika velice dobrých šancích vyrovnala v čase 17:34 díky dorážce Fodora. Skóre je tedy vyrovnané 1:1.

20:01

20:51
    Plzeň pokračuje ve svém výkonu z první třetiny, její hráči už znovu krouží kolem brány.

21:46
    Mareš sice odvrátil přihrávku, která mířila mezi kruhy, jenže kotouč se mu nepodařilo dostat z vlastního obranného pásma a Plzeň je opět na puku.

22:30
    Zachariasz se z pravé strany šikovně protáhl až ke kruhu, odkud zamířil mezi betony Šátavy. Ten je stihl včas sklapnout a hra je přerušena.

23:08
    Pitter se snažil usměrnit puk kolem tyčky do brány, Skoumal si ale tento prostor velice dobře pohlídal, takže měl hostující útočník smůlu.

23:36
    Další akci Plzně zastavilo postavení mimo hru.

24:20
    Hosté mají jasnou převahu a Vítkovice mají co dělat, aby všechny šance zastavily. Teď po dobré akci zakončoval z pravé strany Slačík, ale pozorný Skoumal puk zastavil.

25:00
    Tak to byla obrovská šance domácích! Před vítkovickým útočníkem totiž byla úplně odkrytá klec, kam se Šátava po předchozím zákroku nestihl přesunout. Nicméně domácí hráč si puk nestihl zpracovat.

25:33
    Domácí jdou navíc do čtyř, protože Drábek se provinil podrážením.

26:19
    Vítkovice se ve vlastním oslabení dostaly do přečíslení dva na jednoho, ve kterém Nazad přihrával před bránu Marešovi. Šátava však předvedl výtečný zákrok a puk je pod jeho kontrolou.

27:27
    Reisnecker vyslal od modré hodně tvrdou střelu, kterou Skoumal vyráží do rohu kluziště.

27:33

27:40
    Vítkovičtí jsou teď hodně nebezpeční. Už to vypadalo, že Nazad pojede sám na brankáře, na poslední chvíli ho ale zastavil Reisnecker. Přece jen se pak vítkovický útočník do pásma dostal a mohl přihrát najíždějícímu Marešovi, který zakončil do připraveného brankáře.

30:30
    Plško si u modré čáry výborně počkal na kotouč, jenže ten se pak odrazil od jeho hokejky, a tak vítkovická akce skončila.

30:41
    Maxovo zakončení z pravé strany sice Skoumalovi vypadlo, nicméně nakonec z toho nic pro Plzeň nebylo.

31:10
    Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry, proto se píská zakázané uvolnění.

31:43
    Domácí si zahrají přesilovou hru, za nedovolené bránění totiž bude pykat Bělík.

32:05
    Jenže Plzeň se hned na začátku oslabení osvobodila, teď se navíc drží u puku v útočném pásmu.

32:33
    Nazad se šikovně protáhl mezi kruhy, jeho pokus ale Šátava vyrazil. Plško se pak sice ještě natahoval na dorážku, nicméně kotouč netrefil.

33:40
    Man zastavil najíždějícího Tománka a obrátil směr hry.

33:43

34:00
    Hned po vhazování to od modré zkoušel Lyčka, ale jeho zakončení srazil mimo Úbl. Puk tak k bráně vůbec neprošel a Šátava byl bez práce.

35:17
    Úbl se pokoušel prokličkovat do lepší střelecké pozice, sice se mu to nepovedlo, nicméně kotouč je stále na jeho holi.

35:53
    U brány hodně nepříjemně doráželi Pitter s Fehérem, ale vítkovický brankář jejich pokusy zastavil.

36:31
    Maxa projel přes celé hřiště a zkusil to z levé strany, zamířil však jenom nad bránu.

37:02
    Po zakázaném uvolnění domácího celku následuje vhazování po pravé ruce Skoumala.

37:19
    Maškova střela letěla hodně rychle, ale skončila jen v rohu kluziště.

37:47
    Také pokus Úbla byl hodně nepřesný a doletěl do ochranné sítě nad bránou.

37:52
    Man vystartoval za kotoučem, kdyby ho zachytil, jel by sám na brankáře. Nicméně to se nestalo, protože plzeňští obránci se na poslední chvíli vrátili.

38:37
    Vítkovice se provinily dalším icingem a opět uvidíme buly po pravici brankáře.

39:08
    Tománek dostal přihrávku na pravou stranu a pálil z první. Skoumal zasáhl v rozkleku.

39:42
    Kvůli přihrávce rukou na domácí straně je hra přerušena.

39:56
    Mareš obešel plzeňského obránce a posunul se na pravý kruh, jeho následná střela vyletěla do ochranné sítě.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:27.

Také prostřední dějství je minulostí. Bylo v něm k vidění mnohem více příležitostí na obou stranách, nicméně skóre se díky výborným zákrokům brankářů neměnilo, proto i do závěrečné třetiny vstoupíme za stavu 1:1.

40:01

40:13
    Po úvodním buly třetí třetiny se puku zmocnili hosté, kteří postupují směrem k vítkovické bráně.

40:34
    Hostům se nelíbily dorážky vítkovických hráčů, a tak u plzeňské klece došlo k menší potyčce. Tu ale rozhodčí rychle uklidnili a budeme pokračovat.

41:15
    Tománek si šikovně pokryl kotouč, jeho zpětná přihrávka však už tak dobrá nebyla. Kotouč přebírají domácí.

42:11
    Vítek vypíchl puk najíždějícímu Slováčkovi, i tak ale hosté zůstali v pásmu.

42:18
    Vítkovický ofsajd a vhazování ve střední třetině.

43:32
    Maxa se protáhl až před bránu, kde se pokusil zmást brankáře a zasunout puk kolem betonu do brány, ale nepovedlo se mu to.

43:32
    Hlavní rozhodčí nejdříve ukazoval, že se bude vylučovat na domácí straně. Po krátké debatě se svými kolegy však trest nakonec odvolává.

44:05
    Šátava sklapl vítkovické nahození ze středního pásma do své lapačky a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

44:19
    Pitter to zkusil přes obránce, nicméně Skoumal tento pokus viděl a vyrazil ho za bránu.

45:15
    Nazad se postaral o skvělou individuální akci, když se prodral až před branku. Šátava byl ale pozorný a proti zakončení šikovného vítkovického útočníka vytáhl svůj beton.

45:43
    Domácí znovu v pásmu, avšak přihrávka na volného Mareše mezi kruhy neprošla.

46:16
    Třetí třetina je zatím hodně vyrovnaná, hraje se z jedné strany na druhou a oba brankáři předvádí hodně dobré zákroky.

46:29
    Zakázané uvolnění domácích.

46:48
    Teď už se však icing nepíská a Šátava rychle rozehrává.

46:58
    Na ledě je teď k vidění spousta nepřesností, domácí znovu vyhodili puk na zakázané uvolnění.

47:02
    Po vhazování se puk odrazil ke Skoumalovi, ten raději přerušuje hru.

47:30
    Vítkovice nemohly pokračovat v pásmu a musely se vrátit, jinak by se totiž pískal ofsajd.

47:53
    Vítkovické postavení mimo hru.

48:15
    Kamas pálil z pravé strany, u brány pak ještě dorážel Bělík, nicméně Skoumal dvakrát skvěle zasáhl.

49:10
    Maxa si vyjel na levý kruh, odkud bekhendem zamířil přímo do připravené lapačky Skoumala.

49:32
    Kotouč vyletěl mezi střídačky, buly po pravici domácího brankáře.

50:51
    Hosté hráli v šesti, trest odpyká Pitter.

51:10
    Po ráně Nazada z pravé strany zazvonila tyč hostující branky.

51:20
    Hosté se sice na malou chvíli osvobodili, teď už se ale Vítkovice ženou zpátky do pásma.

51:46
    Plzeň ve vlastním oslabení přenesla hru do útočné třetiny a Skoumal si připisuje zákrok.

52:07
    Rána Daňka Šátavovi vypadla a u brány doráželo několik vítkovických hráčů, což se hostujícím obráncům nelíbilo.

52:35
    Szarowskeho pokus skončil jen na hrudi hostujícího brankáře. Teď oba celky bojují o puk v rohu kluziště.

52:51

53:42
    Nazad se u modré čáry zmocnil kotouče, jenže sotva přešel do pásma, přišel o něj.

54:10
    Hostující Bělík je vyloučen za podrážení, a tak si domácí zahrají další přesilovou hru.

54:48
    Slačík překazil vítkovickou kombinaci a puk míří před Skoumala, kam se domácí musí vrátit.

55:41
    Mareš dorážel u pravé tyče, nicméně kotouč do brány nedostal, protože Šátava si svůj prostor hodně dobře pohlídal.

56:10

56:20
    Nazad sice prošel až na levý kruh, nicméně následný pokus letěl hodně mimo, takže si Šátava nemusel dělat žádné starosti.

56:52
    Svozil vracel puk před bránu, kde se nacházel Plško. I teď byl ale hostující gólman ve střehu a kotouč schoval.

58:21
    Manův pokus vyrazil Šátava do rohu kluziště, kde teď probíhá boj o puk.

59:11
    Střela Slováčka se zastavila v klubku bránících hráčů před bránou.

59:36
    6/6
    Tak tohle je pro domácí, kteří si v posledních chvílích vytvořili několik dobrých šancí, hodně studená sprcha. DAVID SLAČÍK dostal přihrávku a z pravé strany nedal domácímu brankáři šanci. Asistence: Matěj Tománek a Martin Černý.
    Šátava F., Slačík D., Tománek M., Černý M., Fiala Maty., Maxa J.
    Skoumal M., Nazad M., Mareš M., Plško A., Szarowski O., Zachariasz O.

Na jedné straně je vidět obrovská radost, na té druhé zase převládá smutek. Není se čemu divit, už to totiž vypadalo, že v dnešním vyrovnaném utkání se body budou dělit. Jenže hosté se prosadili necelou půl minutu před koncem třetí třetiny a rozhodli o tom, že všechny body si nakonec připíšou právě oni.

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a budu se těšit zase někdy příště. (18:58:31)

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 8. Nazad (A. Daněk) – 18. Fodor (Tománek, Maxa), 60. Slačík (Tománek, M. Černý)

Rozhodčí: Mikler – Hanzlík, Horák