Vancouver – Toronto 6:4 (kon.) | Boston – Montreal 9:4 (kon.) | New Jersey – Dallas 2:6 (kon.)
St. Louis – Washington 3:0 (kon.) | San Jose – Anaheim 5:3 (kon.) | Vegas – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Calgary – Edmonton 1:3 (kon.) | Los Angeles – NY Rangers 2:1 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:5 (kon.)
Carolina – Minnesota 2:5 (kon.)
New Jersey Devils
2:6 (0:1, 0:3, 2:2)
Dallas Stars
Neděle 21.01.2024, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Utkání je u konce a hosté neměli problém jej dotáhnout k výhře a dvěma bodům. Už ve 43. minutě přidali pátou branku, když se trefil Craig Smith a ve 48. minutě skóroval i Wyatt Johnston. New Jersey bylo zralé na ručník a už v těchto minutách se duel jen dohrával. Nakonec se domácím povedlo skóre po gólech Jespera Bratta a Tylera Toffoliho alespoň snížit, pouze ale na konečných 2:6. New Jersey je po této porážce na šestém místě Metropolitní divize se 49 body, Dallasu patří v Centrální divizi třetí místo s 59 body.

New Jersey se v dalším utkání představí v úterý od 1:00 doma proti Vegas, Dallas bude hrát už v pondělí od 1:30 na ledě NY Islanders.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:43:39)

59:17
    Po krátké potyčce před Dawsem byl vyloučen domácí Cam Foote, když si vyslechl dvě minuty za hrubost a také desetiminutový osobní trest.
    59:00 Tyler TOFFOLI - 2:6

59:00
    6/6
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Tak ještě jedno snížení domácích Dallasu se nepovedlo vyhodit puk do středního pásma, na modré čáře jej zachytil TYLER TOFFOLI, nejprve naznačil střelu a poté už zakončoval. Na jeho tvrdou ránu Wedgewood nezareagoval a je to tak 2:6. Bez asistence.
    Toffoli T., Marino J., Nemec Š., McLeod M., Daws N., Mercer D.
    Hakanpää J., Dellandrea T., Faksa R., Smith Cr., Lindell E., Wedgewood S.

58:35
    Zakázaé uvolnění Dallasu, vše se tak ještě přesune před Wedgewooda.

57:43
    Nepřesné nahození domácích od levého mantinelu. Puk skončil za brankou.

57:27
    Tribuny již notně prořídly, zůstávají už jen opravdu věrní fanoušci.

56:53
    Tofooliho trest vypršel, zase se tak hraje v pěti proti pěti.

56:40
    Až nyní hosté rozjíždí kombinaci, přesilovka se už ale chýlí ke svému konci.

56:05
    A zase vylétl puk ven z pásma, hosté se marně snaží dostat do útočného pásma.

55:38
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, Dallas už nijak zvlášť neposoíchá.

54:53
    Další trest pro domácí tým, dvě minuty za nesportovní chování musí odpykat Tyler Toffoli.
    53:15 Jesper BRATT - 1:6

53:15
    6/6
    Tak se dočkali i domácí. Ti předvedli pohlednou a hlavně rychlou kombinaci, po křížném pasu se před brankou vyloupnul JESPER BRATT a nasadil Wedgewoodovi jesličky – 1:6. Asistence: Timo Meier, Nico Hischier.
    Bratt J., Meier T., Hischier N., Daws N., Foote C., Bahl K.
    Lundkvist N., Suter R., Wedgewood S., Dadonov J., Seguin T., Duchene M.

52:50
    Nahoru a dolů se hra přelévá, je to teď ale bez šancí.

51:57
    Daws odklepal poslední okamžiky přesilovky domácích, na ledě tak jsou oba celky v plných počtech.

51:20
    Střela z levého křídla jen prolétla těsně vedle pravé Wedgewoodovy tyčky.

50:23
    Domácí mají i docela dost smůly. Nyní byli ve dvou před brankovištěm, ale ani tak se jim nedařilo Wedgewooda překonat...

49:57
    Síly na ledě se nám vyrovnávají, dvě minuty za nedovolené bránění si totiž vyslechl Ryan Suter.

49:32
    Je tu trest na domácí straně, dvě minuty za podrážení si odsedí Nathan Bastian.

49:16
    Trochu divočejší přechod hostů přes modrou čáru, pískal se ofsajd.

48:47
    Vypadá to, že duel se už jen dohraje, o vítězi je rozhodnuto. Zbývá vyřešit jen konečné skóre...
    47:18 Wyatt JOHNSTON - 0:6

47:18
    6/6
    Dallas právě vstřelil branku!
    Demolice domácích pokračuje. Ve středním pásmu se k puku dostal WYATT JOHNSTON, po přejetí modré čáry udělal kličku na střed, kterou se zbail Hughese a střelou podél Dawse upravil už na opravdu výrazných 0:6. Asistence: Jason Robertson, Esa Lindell.
    Johnston W., Robertson J., Lindell E., Hakanpää J., Hintz R., Wedgewood S.
    McLeod M., Miller C., Meier T., Hughes L., Daws N., Mercer D.

46:47
    Dallas si výborně hlídá puk, a diktuje tempo hry. New Jersey je jen divákem v této hře.

45:14
    Po delší době si zachytal i Wedgewood, střelu od pravého kruhu dokázal pohlídat a dostat blíže k mantinelu.

44:36
    McLeod se po Marinově přihrávce snažil o individuální akci, puk mu ovšem odskočil od hole. Dopředu už jde zase Dallas.

43:10
    New Jersey je dokonale zaskočeno, na holích domácích je už jen křeč a nepřesnosti.
    42:10 Craig SMITH - 0:5

42:10
    6/6
    Hosté přidávají další branku. Ve středním pásmu vybojoval Dallas puk, CRAIG SMITH, překonal modrou čáru a střela přes Nemce překvapil Dawse. Tomu propadla okolo tyčky do sítě a je to už drtivých 0:5. Asistence: Ty Dellandrea, Thomas Harley.
    Smith Cr., Dellandrea T., Harley T., Hakanpää J., Faksa R., Wedgewood S.
    Marino J., Holtz A., Tierney C., Nemec Š., Willman M., Daws N.
    41:18 McLeod sestřelil brankáři masku z hlavy

41:18
    Domácí se dostali do přečíslení, dost prostoru měl McLeod a svou dělovkou doslova sestřelil Wedgewoodovi masku z hlavy! Gólman Dallasu je naštěstí v pořádku a bude pokračivat.

40:30
    Úvod třetí části mají lepší domácí, ti se hned usazují v útočném pásmu.

Trestné minuty: 6:4

Čtyřicet minut hry je za námi a hosté mají výtečně našlápnuto k výhře. Dallas využíval chyb domácích v obraně a ve druhé dvacetiminutovce hned třikrát udeřil. Jako první to byl ve vlastním oslabení Roope Hintz a v závěru třetiny přišly další dva góly. Matt Duchene zakončoval v naprostém klidu do odkryté branky a těsně před odchodem do šaten přidal svou dnes druhou trefu Roope Hintz. New Jersey má rozhodně o čem přemýšlet, prohrává totiž vysoko 0:4.

40:00
    39:42 Roope HINTZ - 0:4

39:42
    6/6
    Gól hostů do šatny! Dallas mohl pokračovat v kombinaci, rozhozenou obranu domácích překonal křížnou příhrou Johnston a před brankou volný ROOPE HINTZ prostřelil přemisťujícího se Dawse. Pro tohoto útočníka to byla dnes už druhá trefa a stav je 0:4. Asistence: Wyatt Johnston, Ryan Suter.
    Hintz R., Johnston W., Suter R., Robertson J., Wedgewood S., Harley T.
    Marino J., Holtz A., Nemec Š., McLeod M., Meier T., Daws N.

39:29
    Suterova střela byla zablokována, Marino ale neúspěšně dostával puk z pásma, takže Dallas pokračuje v tlaku.

39:02
    To samé se stalo i domácím, Coote zpracovával puk na modré čáře a to mu už do pásma vjel jeden ze spoluhráčů.

38:27
    Ofsajd Dallasu.

37:01
    Vzápětí tu bylo přečíslení tři na jednoho, tohle už ovšem hosté překombinovali a Daws mohl zůstat relativně v klidu.
    36:31 Matt DUCHENE - 0:3

36:31
    6/6
    A také i dopředu. Dallas se dostal do útočného pásma, Seguinovi sice střela nevyšla, puk se k němu ale vrátil a on jej mohl posunout na volného MATTA DUCHENEA, na kterého už zívala odkrytá branka. Snadné zametení za brankovou čáru znamená stav 0:3. Asistence: Tyler Seguin, Thomas Harley.
    Duchene M., Seguin T., Dadonov J., Hakanpää J., Lindell E., Wedgewood S.
    Bastian N., Miller C., Meier T., Hughes L., Daws N., Haula E.

36:10
    Domácí lehce bojují s tím, aby se teď vykomnbinovali z vlastního pásma, Dallas skvěle pracuje směrem dozadu.

35:25
    Byl tu průnik a přečíslení Dallasu, vše pohořelo na nepřesném bekhendu z pravé strany.

34:37
    Domácím sice nevyšla křížná kombinace v útočném pásmu, přesto zůstali před Wedgewoodem a toho se pak snažil překonat Curtis Lazar. Zatím ale New Jersey skutečně není přáno a koncovka skřípe.

33:31
    Nepřesnosti na obou stranách kluziště, oba celky mají problém předvést kombinaci na více přihrávek.

32:16
    Zase se hraje v pásmu New Jersey, tentokrát ale má Dallas docela problém dostat hru od mantinelu.

31:08
    Od modré čáry stříleli hosté, Daws se rozhodně nenudí.

30:37
    I tato přesilovka je u konce, New Jersey hraje v plném počtu.

29:06
    Až nyní se Dallas usadil v útočném pásmu a snaží se o ostřelování Dawse.

28:37
    Další vyloučení, nyní na domácí straně, dvě minuty za držení vyfasoval Šimon Nemec.

28:01
    Tahle přesilovka se New Jersey nevydařila, nejenže se domácí nedočkali srovnání v přesilové hře, naopak inkasovali. Nyní se síly na ledě vyrovnaly.
    27:58 Roope HINTZ - 0:2

27:58
    5/6
    Hosté udeřili ve vlastním oslabení! Dlouhý pas do jízdy dostal ROOPE HINTZ, najel si na střed a bekhendem se mu povedlo podél gólmana najít mezírku, kudy dostal puk do sítě – 0:2. Asistence: Ryan Suter.
    Suter R., Hintz R., Wedgewood S., Hanley J., Johnston W.
    Holtz A., Bastian N., Nemec Š., Daws N., Haula E., Mercer D.

27:24
    Hughes se snažil o příhru otočkou, myšlenka to byla dobrá, provedení už ale horší.

26:50
    Hischier hledal křížnou přihrávkou spoluhráče, puk byl sražen k mantinelu.

26:11
    Domácím dnes směrem kupředu skutečně není přáno, Wedgewood vyřešil vleže i ošemetnou situaci s volným hráčem.

26:01
    Už se pískalo, Jason Robertson si vysloužil dvouminutový trest za vysokou hůl.

25:35
    Bude se vylučovat a straně Dallasu, domácí mají zatím ponechanou výhodu.

25:04
    Hosté začínají zase lehce přidávat na tempu. Nyní se do brankoviště tlačili Lindell a Johnston, Daws vyřešil i tohle.

24:28
    Přesilovka hostů je u konce, New Jersey je v pěti.

23:48
    Seguin neuspěl střelou z takřka nulového úhlu, domácí pak opět posunuli hru přes modrou čáru.

23:21
    Puk je ve středním pásmu, domácí si mohou na chviličku vydechnout.

22:52
    Hanley střílel z druhé vlny, Daws se stihl přemístit a puk vyrazit.

22:28
    Je tu přesilovka pro Dallas, dvě minuty za hrubost si odsedí Cal Foote.

21:28
    Wedgewood opět čaroval u své tyčky, tentokrát uhlídal tu levou před dotírajícím Haulou!

20:58
    Po rychlém průniku Curtise Lazara vystřelil Meier, Wedgewood si prostor své branky dokázal uhlídat.

Trestné minuty: 2:2

Je za námi první třetina, která nepřinesla špatný hokej, snažili se hlavně hosté a byli nakonec odměněni jednou brankou. Ta padla v přesilové hře a v šesté minutě otevřel skóre Joe Pavelski. Daws byl prakticky po celou třetinu pod palbou, čelit několika nepříjemným pokusům přes obranu, další puk za svá záda už ale nepustil. A jelikož na opačné straně Wedgewooda nepřekonal ve velké šanci Meier, do šaten se odešlo za stavu 0:1.

20:00

19:45
    Závěr třetiny se odehrává v pásmu Dallasu, o ještě jedno zakončení se snaží Tierney.

18:47
    Přes několik hráčů nahazoval od levého mantinelu Suter, Daws si dokázal puk najít a zakročit.

17:56
    Radovat se nemohl ani domácí Hischier, ten po rychlém přechodu do útoku střílel přes obránce, ovšem také vedle branky Dallasu.

16:49
    Dellandrea přihrával od levého mantinelu před brankoviště na sklepnutí, Faksa byl ovšem dobře pokrytý a tento plán tak nevyšel.

16:14
    Zakázané uvolnění Dallasu, vše se zase vrací před Wedgewooda.

15:47
    Střela hostů od modré, Daws si poradil a nepřekvapila jej ani Pavelskiho snaha o dorážku.
    15:21 Šance domácích na srovnání skóre

15:21
    Vyrovnat mohl Meier, na brankovišti ale zasáhl Wedgewood, kterému přálo štěstí, neboť už ležel na ledě a neměl plnou kontrolu nad pukem. Ten se mu vykutálel zpod betonu, za brankovou čáru ale nedoklouzal.

14:32
    Na opačné straně neuspěl Pavelski, hra se teď přelévá ze strany na stranu.

13:51
    Tierney vybojoval ve středním pásmu puk, sám se pak pokoušel o výpad, proti přesile to měl ale hodně těžké.

12:49
    Po buly v útočném pásmu si před Wedgewooda najel Bratt, ale byl natolik tísněn, že nedokázal puk procpat za brankovou čáru.

12:07
    Přes obránce vystřelil Esa Lindell, Daws pokryl i tohle.

11:43
    Je tu menší pokles tempa zápasu, je to teď hlavně o čekání na nějakou chybu.

11:01
    Střela zápěstím v podání Nilse Lundkvista, jeho ránu od modré Daws pokryl a přerušil hru.

10:28
    Harley drží puk na své holi, s postupem vpřed nikam nepospíchá. Dallas trpělivě vyčkává.

09:05
    Dallas hraje poměrně jednoduchý hokej, po zisku pásma se tlačí puk před brankoviště, kde probíhá snaha o sklepnutí na branku.

08:40
    Menší tlak domácích v útočném pásmu, vrcholem však byl jen souboj o puk u mantinelu.

07:48
    Faksa se ochomýtal okolo Dawsovy branky, obrana New Jersey jej ale nakonec k nějakému zakončení nepustila.

06:43
    Další přihrávka před brankoviště, tentokrát o obrana domácích zvládla ukočírovat.

06:21
    Hosté jsou i nadále v tlaku, New Jersey dokonce vyhodilo na zakázané uvolnění.
    05:42 Joe PAVELSKI - 0:1

05:42
    6/5
    No a přesilovka je poměrně rychle využitá. Hosté předvedli v pásmu kombinaci, Benn nadvakrát protlačil přihrávku před brankoviště, tam stál nepokrytý JOE PAVELSKI a ten poslal puk pod horní tyčku Dawsovy branky – 0:1. Asistence: Jamie Benn, Jason Robertson.
    Pavelski J., Benn J., Robertson J., Hintz R., Wedgewood S., Harley T.
    Marino J., Daws N., Haula E., Bahl K., Mercer D.

05:26
    Už se ale pískalo a s dvěma minutami za držení zamířil na trestnou lavici domácí Cal Foote.

05:22
    Přesilovku si dají i hosté, Wedgewood míří na střídačku, Dallas má ponechanou výhodu.

04:32
    Daws opět zasahoval, nyní proti střele zblízka po nepokrytí volného hráče.

03:52
    Z levého kruhu zakončoval hostující Lindell, mířil ovšem až moc vysoko.

03:20
    Je po přesilovce, Dallas je opět v plném počtu.

03:10
    Holtzova střela byla zablokována, domácí ale i tak zůstávají v útočném pásmu.

02:10
    Najednou se při vlastním oslabení objevil pře Dawsem Sam Steel a domácí gólman musel vytáhnout první vážnější zákrok.

02:00
    Hosté vyhazují ven z pásma, Luke Hughes rozehrává zpoza vlastní branky.

01:20
    Je tu první přesilovka utkání, zahrají si ji domácí. Dvě minuty za podrážení obdržel Ryan Suter.

01:16
    Mercer hledal na levém křídle Meiera, tomu však puk přeskočil hůl a skončil u mantinelu.

00:19
    Hned v úvodu tu byla tvrdá střela domácího Millera, Wedgewood musel poprvé zasahovat.

00:01

New Jersey Devils: Daws (Vaněček) – Nemec, Marino, C. Miller, L. Hughes, Foote, Bahl – Bratt (A), Hischier (C), Toffoli – Mercer, M. McLeod, Meier – Bastian, Haula (A), Lazar – Holtz, Tierney, Willman.
    Trenér: Lindy Ruff

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – Hakanpää (A), Lindell, Hanley, Harley, Lundkvist, R. Suter – W. Johnston, Hintz, J. Robertson – Seguin, Duchene, Dadonov – Pavelski (A), Steel, Benn (C) – Cr. Smith, Faksa, Dellandrea.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: McIsaac, Halkidis – Suchánek, Smith.

Sergej vhodil slavnostní buly mezi oba kapitány, zápas za malou chvíli začne.

Začátek utkání se nám trochu zpozdí, na ledové ploše totiž probíhá uvedení Sergeje Brylina do Ring of Honor klubu New Jersey.

Zápas v Prudential Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Vítek Vaněček (NJD) úspěšnost 88,5%, průměr 3,22
    Ondřej Palát (NJD) 14 (5+9)
    Šimon Nemec (NJD) 10 (2+8)
    Tomáš Nosek (NJD) 0 (0+0)
    Radek Faksa (DAL) 9 (3+6)

Hosté jsou v Centrální divizi na třetím místě, když vybojovali 57 bodů a se čtyřbodovou ztrátou stíhají druhé Colorado a s pětibodovou vedoucí Winnipeg. Dallasu se poslední duel hrubě nevyvedl, neboť ve Philadelphii skóroval pouze Tyler Seguin a texaský tým padl 1:5. Dnes tak má rozhodně co napravovat.

Lídři kanadského bodování

Jason Robertson 45 (15+30)
    Roope Hintz 40 (18+22)
    Matt Duchene 40 (14+26)

Domácí tým je v tuto chvíli na pátém místě Metropolitní divize s 49 body, což znamená jednobodovou ztrátu na čtvrtý Washington, ale už šestibodovou na třetí Carolinu. Do dnešního utkání jde New Jersey s výhrou v zádech, když si po vyvedené druhé třetině a gólech Marina, Holtze, Hischiera a Bastiana odvezlo po výsledku 4:1 body z Columbusu a dalo tak zapomenout na domácí porážku 2:3 s Montrealem.

Jesper Bratt 46 (16+30)
    Jack Hughes 45 (15+30)
    Tyler Toffoli 29 (16+13)

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy New Jersey Devils a Dallas Stars,

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 54. Bratt (Meier, Hischier), 59. Toffoli – 6. Pavelski (Benn, J. Robertson), 28. Hintz (R. Suter), 37. Duchene (Seguin, Harley), 40. Hintz (W. Johnston, R. Suter), 43. Cr. Smith (Dellandrea, Harley), 48. W. Johnston (J. Robertson, Lindell)

Rozhodčí: McIsaac, Halkidis – Suchánek, Smith

Diváci: 16 514