Boston – Winnipeg 4:1 (kon.) | New Jersey – Vegas 6:5 (po pr.) | Nashville – Florida 1:4 (kon.)
Arizona – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Vancouver – Chicago 2:0 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:4 (0:2 po s.n.)
Boston Bruins
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Winnipeg Jets
Úterý 23.01.2024, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hokejisté Bostonu vévodí tabulce Východní konference. Medvědům se povedlo vyhrát čtyřikrát v řadě, i když v posledních duelech nefungovala obrana tak, jak by si představovali. V posledním utkání porazili Montreal až po přestřelce 9:4 a z hlediska ofenzivy předvedli nejlepší utkání v této sezoně. Díky tomu si na čele Východní konference vypracovali už pětibodový náskok.

V dalším utkání Boston přivítá na svém ledě Winnipeg, což je druhý nejlepší tým Západní konference. Jets jsou v neskutečně dobré formě, vyhráli deset z posledních jedenácti zápasů a přetahujou se s Vancouverem o čelní pozici nejen na Západě, ale i v celé lize (do této honby se počítá i Boston).

V prosinci se oba celky utkaly na ledě Winnipegu, kde Jets zvítězili jednoznačně 5:1.

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Forbort, Wotherspoon – Marchand, Coyle, Pastrňák – J. van Riemsdyk, Zacha, DeBrusk – Lauko, Geekie, Frederic – Heinen, J. Boqvist, Poitras.
    Trenér: Jim Montgomery

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Lowry, Iafallo – Perfetti, Naměstnikov, Ehlers – Niederreiter, Toninato, Appleton – M. Barron, Kupari, Jonsson Fjällby.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: South, Hebert – Fournier, Tobias.

00:01

01:15
    Soupeři se v úvodu oťukávají a zkouší připravenost svých obran.

02:20
    6/6
    Boston právě vstřelil branku!
    JAKUB LAUKO od chvíle, co byl přesunut do třetí formace, ukazuje své kvality! Český útočník vsítil svůj druhý gól v sezoně (druhý během tří zápasů), když zabojoval o puk před brankovištěm společně s Fredericem, který mu pak naservíroval přihrávku do vyložené pozice na levé straně, kam se Hellebuyck nestihl dostat. Asistence: Trent Frederic, Morgan Geekie.
    Swayman J., Frederic T., Forbort D., Wotherspoon P., Geekie M., Lauko J.
    Naměstnikov V., Ehlers N., Hellebuyck C., Samberg D., Schmidt N., Perfetti C.
    02:20 Jakub LAUKO - 1:0

03:25
    Icing Bostonu po nepřesné rozehrávce.

04:16
    6/6
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácím radost příliš dlouho nevydržela! Střelu DeMela od modré čáry dokázal tečovat k pravé tyči VLADISLAV NAMĚSTNIKOV, pro kterého se jedná o šestý gól v této sezoně. Swayman měl na DeMelovu střelu dokonalý výhled, na teč ale nedokázal zareagovat. Asistence: Dylan DeMelo, Nikolaj Ehlers.
    DeMelo D., Naměstnikov V., Ehlers N., Hellebuyck C., Morrissey J., Perfetti C.
    Swayman J., Coyle C., Forbort D., Wotherspoon P., Marchand B., Pastrňák D.
    04:16 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 1:1

05:28
    Poitras se natlačil s pukem do levého kruhu, nedokázal ale Hellebuycka obstřelit. Krátce poté se domácí dopouští přihrávky rukou.

06:30
    Hosté zkusili vybojovat útočné pásmo nahozením na Swaymana ze středního pásma, ten však puk nepodržel a domácí se opět zmocňují puku.

07:36
    Jets se po chvíli přeci jen v útoku usadili. Po krátké kombinaci zkoušel štěstí Toninato, ale byl zblokovaný.

07:52
    Protiútok Bostonu přinesl jen nepřesné zakončení Pavla Zachy z mezikruží.

09:10
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se poměrně pravidelně střídají na puku.

09:35
    Boqvist mohl využít toho, že si pobyt na ledě prodloužil Pastrňák, na jeho pobídku před brankoviště ale nedosáhl.

09:56
    Hostující Ehlers vystřelil z dálky. Branku přestřelil a puk poslal až do ochranné sítě. Komerční brejk.

10:10
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Hampus Lindholm – 2 min., krosček.

10:26
    Domácí vyvezli puk ze svého pásma a Coyle nyní šetří čas u mantinelu v útoku.

10:45
    Až teď se Winnipeg dostal ke kotouči. Výborná práce Coyla.

11:19
    Dvě vyhození Bostonu v rychlém sledu. Jets toho zatím v této přesilovce neměli možnost moc předvést.

11:51
    Niederreiterova teč Pionkova nahození končí na zadním mantinelu.

12:05
    A McAvoy vyhazuje přes všechny čáry.

12:10

12:30
    Geekie dostával puk mezi kruhy, netrefil však kotouč ideálně a poslal ho zpět k bočnímu mantinelu. Puk mu při střele sjel po holi.

13:20
    Na střely je prozatím vyrovnáno 4-4.

13:55
    Na ledě je k vidění přetahovaná o pozice. Ve hře obou týmů jsou nepřesnosti.

14:14
    Van Riemsdyk dostal pobídku k přesunu do útočného pásma. Puk protečoval, ale už jej nestihl dohnat dřív, než doklouzal k Hellebuyckovi. Komerční pauza.

14:34
    Toninato se tlačil ke druhému střeleckému pokusu v utkání, ale i podruhé je jen zblokovaný.

15:04
    Icing domácího týmu, vhazovat se bude před Swaymanem.

16:19
    Schmidtovu střelu srazil jeden z bránících hráčů svou bruslí do ochranné sítě. Celkově, navzdory dvěma vstřeleným brankám, to rozhodně není nějaká ofenzivní smršť. Komerční pauza.

16:44
    Delší kombinaci hostů v útočném pásmu narušili domácí u zadního mantinelu. Bez střely na branku.

17:07
    Bostonu přechod do útoku nevyšel.

17:19
    Jets nedopadli o moc lépe. Bruins sice vybojovali rychle puk zpátky, ale pak ho ve středním pásmu posílají na hostující střídačku.

18:20
    Souhra Coyla s Pastrňákem vedla jen ke zblokované střele před brankovištěm.

18:26
    6/6
    Další příležitost už CHARLIE COYLE využil! Střelu Hampuse Lindholma od modré čáry dokázal Coyle mezi kruhy protečovat a Hellebuyck neměl šanci na letící puk adekvátně zareagovat. Asistence: Hampus Lindholm, Brandon Carlo.
    Swayman J., Coyle C., Carlo B., Lindholm H., Marchand B., Pastrňák D.
    DeMelo D., Toninato D., Appleton M., Hellebuyck C., Morrissey J., Niederreiter N.
    18:26 Charlie COYLE - 2:1

18:32
    Rychlý útok Winnipegu. Swayman střelu Connora kryje a přerušuje hru.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:48
    Swayman se nenechal překvapit prudkou střelou z nápřahu od Dillona, který se do puku opřel u modré čáry.

19:54
    Charlie McAvoy – 2 min., sekání.

20:00

První třetina nepřinesla v TD Garden nějakou ofenzivní smršť, přesto nabídla hned tři branky. Boston po dvaceti minutách vede 2:1, Winnipeg nicméně půjde do druhé třetiny v přesilovce.

Další třetina začne přibližně v 02:05.

20:01

20:17
    Ehlersovu střelu dokázal bránící protihráč vyrazit až mimo pásmo Bostonu.

21:34
    Dobrá práce defenzivy Bruins, která zblokovala tři střely Winnipegu, načež vyhazuje puk mimo své pásmo.

21:54

22:28
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Nino Niederreiter – 2 min., podrážení.

22:33
    Hodně rychlá střela McAvoye, kterou chtěl ještě dorážet van Riemsdyk. Hellebuyck podržel puk u sebe.

22:45
    Hosté po buly poslali puk mimo svou třetinu.

23:34
    Dobrá kombinace domácích, na jejíž konci Heinen našel křižným pasem na levé straně brankoviště volného McAvoye. Jeho střela z první však šla vedle.

23:43
    Hosté vyhodili puk pouze na domácí střídačku.

24:05
    Zacha se vřítil do útočného pásma a nechal puk za sebou pro DeBruska, kterému ale byla střela z levého kruhu sražena do ochranné sítě.

24:28

24:31
    DeBrusk nabral rychlost ve středním pásmu a prosvištěl do levého kruhu, odkud jej Hellebuyck vychytal.

25:02
    Poitras z levé strany brankoviště neusměrnil svůj bekhend na branku soupeře.

26:35
    Winnipeg ve druhé třetině ještě nevystřelil na branku. Navzdory přesilovce, kterou na začátku měl.

27:29
    Dlouhá pasáž bez přerušení a bez střel byla ukončena icingem Bostonu.

27:41
    Komerční přestávka.

28:20
    Marchand se dostal k brankovišti, dostal přihrávku, avšak z bezprostřední blízkosti nedokázal podstřelit beton brankáře Winnipegu.

29:20
    Boston se vrátil do útočného pásma a tentokrát to zkoušel z dálky Carlo. Ani on nenašel recept na Hellebuycka.

29:56
    První střela Winnipegu ve druhé třetině. Samberg u mantinelu od modré čáry poslal pozdrav Swaymanovi, který kotouč vyráží.

30:59
    Nahození domácích před modrou čárou končí sraženo v ochranné síti. Komerční pauza.

31:52
    Wotherspoon se napřáhl zpoza levého kruhu, Hellebuyck jeho pokus vyráží.

32:16
    Dlouhé postavení Bostonu v útočném pásmu. Tentokrát Wotherspoon hledal nahozením od modré Pastrňákovu hůl, puk ale zaplul k zadnímu hrazení.

32:35
    Obrovský tlak Bostonu! Winnipegu se nedaří dostat puk ze svého pásma. Další střelecký pokus van Riemsdyka dokázal Hellebuyck vyrazit.

32:57
    Nápor Bostonu přináší ovoce alespoň z toho hlediska, že se hosté dopouští faulu. Domácí si po vyloučení DeMela za krosček zahrajou přesilovku.

33:40
    Jets dokázali dvakrát v rychlém sledu kotouč vyhodit.

33:57
    Ani další návrat Bostonu do útoku nedopadl o moc lépe.

34:28
    Bruins se stále nedokázali usadit v útočném pásmu.

34:37
    Pastrňák s van Riemsdykem se snažili před brankovištěm obhodit Hellebuycka, ale neuspěli.

34:57

35:39
    Morrisey nutí Swaymana k přerušení hry svou střelou zpoza levého kruhu. Komerční pauza.

35:48
    Bruins se po buly ve svém pásmu dopustili icingu.

36:10
    Coyle hledal na levé straně před kruhem Pastrňáka, který ale dostal nahrávku za tělo. Přestože se snažil puk zpracovat, nepovedlo se mu to.

37:10
    Carlo při své ráně od modré čáry zlomil hokejku. Boston přesto udržel postavení v útočném pásmu.

37:32
    Wotherspoonovu ránu z dálky dokázal Hellebuyck srazit mimo brankoviště.

37:57
    Další dělovka Wotherspoona, po které Hellebuyck zalehl puk a schoval ho tím pod zády. Rozhodčí přerušují hru a ukončují tlak Bostonu.

38:03
    Rychlý icing Winnipegu po buly v pravém kruhu.

38:30
    Boston vede na střely 15-9. V rámci druhé třetiny 10-3.

38:55
    Lowry vjel do ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

39:26
    Dělovka Schmidta zpoza pravého kruhu. Swayman zastavil puk betonem a rychle ho ukryl pod lapačku.

39:36
    Zakázané uvolnění Bostonu.

40:00

Boston měl ve druhé třetině střeleckou převahu, navýšit vedení se mu ovšem nepovedlo. Po 40 minutách je skóre nadále 2:1 pro Bruins.

Další třetina začne přibližně v 03:00.

40:01

40:54
    Útočná akce Winnipegu skončila pukem v ochranné síti za brankou Swaymana.

41:28
    Jets vytvořili obrovský tlak do brankoviště Bostonu. Connor a Ehlers pořádně protáhli Swaymana, který situaci zachraňoval svým betonem, následně vyrazil i střelu Toninata z předbrankového prostoru, který špatně zamířil svou dorážku.

41:35
    Puk se už dostal do středního pásma a Winnipeg zastavuje postavení mimo hru.

41:46
    Další akce Winnipegu a další zákrok Swaymana, který zareagoval na tečovanou střelu Perfettiho.

42:19
    Vhazuje se před Swaymanem. Ten má zatím na začátku třetí třetiny víc práce než za celou druhou třetinu.

42:45
    Pastrňák se dostal ke střele zpoza levého kruhu. Hellebuyck si poprvé zachytal v poslední dvacetiminutovce.

43:27
    Další dvě střely Winnipegu. Napřed vyrazil z dálky střílejícího Dillona, posléze zachytil pokus od modré čáry pálícího Schmidta.

43:55
    DeBrusk srazil střelu Jonssona-Fjallbyho mimo kluziště. Bude se vhazovat v pásmu Bruins.

44:02
    Icing Bostonu.

45:07
    Swayman se nadále musí pořádně ohánět. Tentokrát musel reagovat na teč Ehlerse, kterou ale úspěšně zachytil a přerušil hru.

45:27
    Boston vyrazil na zteč. Marchand získal puk u levého kruhu, Hellebuyck jeho pokus vyráží mimo brankoviště.

47:10
    Domácím se povedlo hru vyrovnat a drží se víc na puku. Prozatím se ale nedostávají tolik do střeleckých pozic jako ve druhé třetině.

47:55
    Jets si zaútočili, Ehlers zkusil nahodit od mantinelu puk na Swaymana, který ale vyrazil toto nahození na opačnou stranu, než kam se hosté cpali za dorážkou.

48:33
    Hostující Samberg napálil z levého kruhu tyč Swaymanovy klece! Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno!

49:35
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu v rychlém tempu.

50:05
    McAvoy se přiřítil mezi kruhy za odraženým pukem, Hellebuyck však vykryl prostor a zachytil letící tvrdý projektil. Komerční pauza.

50:34
    Zacha nebyl v dobré střelecké pozici, přesto to zkusil od pravého mantinelu. Hellebuyck kotouč vyrazil před sebe, kde se Bruins k dorážce neprocpali.

51:25
    Nadále se hraje v rychlém tempu ze strany na stranu. Nyní místo střelby jsou k vidění tvrdší střety u mantinelů.

52:28
    Lauko byl v útočném pásmu faulován Niederreiterem, který půjde pykat za podražení. Komerční pauza.

52:48
    Jets vytěsnili hru do středního pásma.

53:02
    Kotouč vyletěl po návratu Bostonu do hlediště. Pastrňákova přihrávka na Zachu byla sražena.

53:38
    Van Riemsdyk zkusil procpat puk mezi kruhy k Marchandovi, hostům se povedlo přihrávku protečovat až do neutrální zóny.

54:06
    Nedovoleným bráněním se provinil při přechodu do útoku Lindholm. Nesledoval, co se děje za ním a vjel do cesty vracejícímu se hráči Winnipegu.

54:28
    Začíná přesilovka Winnipegu, puk ale mají domácí.

54:35
    5/6
    Geekieho průnik k brankovišti byl sice odražen, ale kotouč se dostal k JAKEOVI DEBRUSKOVI, který z levého kruhu přesně zamířil přes protihráče ke vzdálenější tyči a Hellebuyck ani nestihl zareagovat. Je z toho gól v oslabení, přestože akce začala při rovnoměrném počtu hráčů na ledě. Asistence: Morgan Geekie.
    Swayman J., Carlo B., Forbort D., Geekie M., DeBrusk J.
    Lowry A., Hellebuyck C., Morrissey J., Niederreiter N., Connor K., Schmidt N.
    54:35 Jake DEBRUSK - 3:1

55:20
    Winnipeg kombinuje v útočném pásmu. Pokračuje jeho přesilovka.

55:52
    Morrissey vypálil zápěstím od modré čáry. Swayman měl po celou dobu dobrý výhled na puk a přerušuje hru.

56:06

56:20
    Swayman srazil zakončení Lowryho do rohu kluziště. Kapitán Winnipegu se nepovedlo svou střelu přizvednout nad beton brankáře.

56:54

57:45
    Bruins nyní nechtějí pustit soupeře do útočného pásma. Jakmile se tam Winnipeg usadí, Hellebuyck zamíří na střídačku.

58:04
    A přesně to se nyní děje! Winnipeg je v šesti.

58:12

58:32
    Marchand se hnal za pukem do pásma Winnipegu, ale dostal se mimo dobrý střelecký úhel a netrefil prázdnou branku.

58:46
    Pastrňák si zaútočil, dostal se za modrou čáru, ale tam jej o puk obral bránící Pionk.

58:57
    Icing Bostonu. Winnipeg si bere oddechový čas.

59:05
    6/6
    Po vhazování ve vlastním pásmu se Bostonu povedlo vyrazit do útoku a nakonec přeci jen BRAD MARCHAND využil prázdné klece Winnipegu. Nechybělo však mnoho a o kotouč před kruhy přišel. Dokázal se ale po něm natáhnout a následně i vystřelit. Asistence: Charlie Coyle, David Pastrňák.
    Swayman J., Coyle C., Lindholm H., Marchand B., McAvoy C., Pastrňák D.
    Pionk N., Lowry A., Ehlers N., Morrissey J., Connor K., Perfetti C.
    59:05 Brad MARCHAND - 4:1

Boston na svém ledě porazil Winnipeg 4:1 a dostává se do čela celé ligy! Alespoň tedy prozatím, sesadit ho může Vancouver, který dnes ještě čeká zápas proti Chicagu. Ve třetí třetině se Bruins povedlo zvýšit vedení na 3:1 po gólu DeBruska a v poslední minutě ještě přišla Marchandova pojistka do prázdné brány.

Pavel Zacha (BOS) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:31
    David Pastrňák (BOS) – 0+1, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:01
    Jakub Lauko (BOS) – 1+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:04

Tři hvězdy utkání
    1. Jeremy Swayman (BOS) 21 zákroků
    2. Charlie Coyle (BOS) 1+1
    3. Morgan Geekie (BOS) 0+2 (03:45:29)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 3. Lauko (Frederic, Geekie), 19. Coyle (H. Lindholm, Carlo), 55. DeBrusk (Geekie), 60. Marchand (Coyle, Pastrňák) – 5. Naměstnikov (DeMelo, Ehlers)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Forbort, Wotherspoon – Marchand (C), Coyle, Pastrňák (A) – J. van Riemsdyk, Zacha, DeBrusk – Lauko, Geekie, Frederic – Heinen, J. Boqvist, Poitras.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon (A), Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Lowry (C), Iafallo – Perfetti, Naměstnikov, Ehlers – Niederreiter, Toninato, Appleton – M. Barron, Kupari, Jonsson Fjällby.

Rozhodčí: South, Hebert – Fournier, Tobias

Diváci: 17850