Boston – Winnipeg 4:1 (kon.) | New Jersey – Vegas 6:5 (po pr.) | Nashville – Florida 1:4 (kon.)
Arizona – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Vancouver – Chicago 2:0 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:4 (0:2 po s.n.)
New Jersey Devils
6:5 (2:1, 2:4, 1:0 - 1:0)
Vegas Golden Knights
Úterý 23.01.2024, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New Jersey Devils a Vegas Golden Knights.

Vegas Golden Knights odehráli 46 zápasů s bilancí 20-7-5-14 a ziskem 59 bodů. V tabulce Západní konference je klub na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři.

New Jersey Devils odehrálo 44 zápasů s bilancí 19-4-3-18 a získalo 49 bodů. V tabulce Východní konference je klub na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál pouze dva.

Zápas brzy začne.

New Jersey Devils: Vaněček (Daws) – Bahl, Nemec, L. Hughes, Marino, Foote – Meier, Hischier, Bratt – Toffoli, M. McLeod, Mercer – Lazar, Haula, Bastian – Willman, Tierney, Holtz.

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Saville) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Korczak, Hague, Whitecloud – Dorofejev, Stephenson, Stone – Barbašev, N. Roy, Marchessault – Cotter, Howden, Brisson – Röndbjerg, Froese, Kolesar.

00:01

00:01
    Zápas začal, úvodní buly pro domácí. Timo Meier se následně dostal do zakončení, a tak musel Logan Thompson zasahovat.

00:30
    Chandler Stephenson se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana si s jeho akcí dokázala poradit.

01:05
    Špatná rozehrávka domácích znamená buly před brankou Devils.

01:33
    Nicolas Hague rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu utkání.

02:18
    Vegas se dostalo do útočného pásma, následný pokus byl zblokovaný obráncem.

03:49
    Chandler Stephenson se dostal do zajímavé pozice, ale jeho pokus celkem snadno kryje domácí brankář. Bude se vhazovat.

04:18
    Velké zmatky před brankou Vegas, ale Tyler Toffoli anií Michael McLeod nedokázali své dobré šance přetavit ve výraznější šanci.

05:22
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Rangers, Vegas má možnost buly v útočném pásmu.

06:13
    6/6
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je PAVEL DOROFEJEV. Asistence: Chandler Stephenson a Mark Stone.
    Dorofejev P., Stephenson C., Stone M., Pietrangelo A., Martinez A., Thompson L.
    Marino J., Hischier N., Nemec Š., Meier T., Vaněček V., Mercer D.
    06:13 Pavel DOROFEJEV - 0:1

07:16
    Vegas se dostalo do vedení a dál pokračuje v aktivní hře. Devils se musí bránit tlaku soupeře.

07:52
    Brett Howden hledal spoluhráče, ale jeho přihrávka postrádala přesnost. Následně na chvilku mohli hrát domácí.

08:58
    Sledujeme rychlou pasáž hry, mnoho šancí k vidění aktuálně není.

09:17
    Santeri Hatakka to vzal na sebe, jeho rána míří vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

09:49
    Mark Stone měl obrovskou šanci, ale jeho pokus kryje Vaněček. Komerční přestávka.

10:03
    Stone se znovu dostal do zakončení, ale ani tentokrát nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

10:52
    Jonathan Marchessault pálil od modré čáry, jeho tvrdou ránu zblokoval jeden z obránců Devils.

11:13
    Hra je přerušená pro hru vysokou holí. Komerční přestávka.

11:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat před branku.

12:12
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Zach Whitecloud – 2 min., podrážení.

12:22
    Logan Thompson si poradil s první střelou, následně obrana Vegas vyhodila kotouč.

13:20
    Nico Hischier se dostal do šance, bekhendovou střelou trefil jen brankáře.

13:33
    Jonas Röndbjerg dokázal nabrat kotouč na hokejku a rychle jej vyhodil přes všechny čáry.

14:00
    Domácí jsou díky přesilovce aktivnější, dostávají se do zakončení, ale obrana Vegas v čele s brankářem jsou nyní pozorní.

14:35
    Sledujeme rychlou pasáž hry, mnoho šancí nyní k vidění není.

14:46
    Nicolas Roy napadal rozehrávku soupeře, k puku se nedostal. Hrát tak mohou domácí.

15:21
    6/6
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Vegas naprosto zbytečně propadlo v útočném pásmu, do šance se dostal domácí celek. Po rychlé akci se z prostoru před brankou ke vzdálenější tyči dokázal poměrně snadno prosadit NICO HISCHIER. Asistence: Timo Meier a Jesper Bratt.
    Hischier N., Meier T., Vaněček V., Foote C., Bratt J., Hatakka S.
    Whitecloud Z., Hague N., Howden B., Thompson L., Barbašev I., Marchessault J.
    15:21 Nico HISCHIER - 1:1

16:20
    Keegan Kolesar se dostal k odraženému kotouči, s jeho střelou z otočky neměl brankář mnoho práce.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Vegas rozehrává od své branky.

17:22
    12:10, tak vypadá statistika střel na branku, aktuálně platí vyrovnaný stav.

17:52
    Timo Meier zakončoval rychlou akci svého celku, s jeho pokusem si dokázal poměrně snadno poradit brankář Vegas.

18:31
    Alec Martinez se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si snadno poradil brankář Devils. Bude se vhazovat.

19:38
    6/6
    Autorem branky je CURTIS LAZAR. Asistence: Erik Haula a Nathan Bastian.
    Bastian N., Nemec Š., Vaněček V., Lazar C., Haula E., Bahl K.
    McNabb B., Korczak K., Roy N., Thompson L., Cotter P., Barbašev I.
    19:38 Curtis LAZAR - 2:1

20:00

20:01

21:00
    Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí celek má díky špatné hře Vegas náskok.

21:21
    Byron Froese byl hodně otřesený po zákroku soupeře.

21:37
    6/6
    Další hrubka obrany Vegas, po individuální akci se velmi snadno prosazuje TYLER TOFFOLI. Asistence: Šimon Nemec a Kevin Bahl.
    Nemec Š., McLeod M., Vaněček V., Toffoli T., Bahl K., Mercer D.
    Whitecloud Z., Korczak K., Brisson B., Howden B., Thompson L., Cotter P.
    21:37 Tyler TOFFOLI - 3:1

22:23
    Jen těžko se Vegas dostává do šancí, hosté doplácí na velmi špatnou hru ve vlastním obranném pásmu. Domácí mají jasnou převahu.

23:19
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Devils, kteří diktují tempo hry a zaslouženě vedou.

24:09
    Hostujícím hráčům v tomto zápase nevychází vůbec nic, hrají velmi špatně, nedokáží si vypracovat výraznější šanci.

25:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

25:54
    Keegan Kolesar hledal spoluhráče před brankou, následný pokus míří vedle branky.

26:17
    18:17, tak vypadá statistika střel na branku. Více ze hry mají domácí, kteří zaslouženě vedou.

26:43
    Alec Martinez pálil jako obránce od modré čáry, s s jeho pokusem si snadno dokázal poradit brankář.

27:05
    Ivan Barbašev pálil, John Marino zblokoval jeho pokus do ochranné sítě. Komerční přestávka.

27:39
    6/6
    Rychlá kombinace hostujícímu celku vyšla, po zajímavé kombinaci se dokázal prosadit střelou do odkryté části branky dnes zatím nepříliš výrazný JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: Nicolas Roy a Kaedan Korczak.
    McNabb B., Korczak K., Roy N., Thompson L., Barbašev I., Marchessault J.
    27:39 Jonathan MARCHESSAULT - 3:2

28:54
    John Marino pálil od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Vegas. Buly před jeho brankou.

29:24
    Vegas se pokouší vrátit se k aktivní hře a snaží se vyrovnat. Domácí celek se nemůže dostat do tempa.

29:44
    Timo Meier zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale brankáře prostřelit nedokázal.

30:00
    6/6
    A máme tu v polovině zápasu úplně novou situaci, po přečíslení dva na jednoho se nyní prosazuje JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: Ivan Barbašev a Nicolas Roy.
    McLeod M., Vaněček V., Foote C., Toffoli T., Hatakka S., Mercer D.

30:24
    Domácí celek se dostal do velké šance, ale brankář Vegas své spoluhráče podržel.

30:48
    5/5
    Vegas se dostává do vedení, po bleskové akci a přihrávce kapitána se šikovnou tečí prosazuje mezi betony CHANDLER STEPHENSON. Asistence: Mark Stone a Alec Martinez.
    Pietrangelo A., Stephenson C., Martinez A., Thompson L., Stone M.
    Marino J., McLeod M., Vaněček V., Hughes L., Bratt J.
    30:48 Chandler STEPHENSON - 3:4

30:48
    Oddechový čas pro tým New Jersey Devils.

32:16
    Vegas velmi rychle dokázalo tento zápas otočit. Hosté pokračují v dobré hře a pokouší se své vedení navýšit.

33:17
    Tyler Toffoli nahodil kotouč do útočného pásma, ale jeho spoluhráči se následně do střelekcé pozice nedostali.

33:40
    21:23, střelecky aktivnější je nyní hostující celek.

34:23
    Erik Haula pálil, Brayden McNabb dokázal jeho projektil zblokovat. Dobré čtení hry obránce Vegas.

35:12
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry.

35:27
    Šimon Nemec se propracoval do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si dokázala poradit obrana soupeře.

36:31
    Domácí celek se nyní usadil v útočném pásmu, následně pálil Santeri Hatakka. Jeho pokus kryje Logan Thompson.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetině.

38:21
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

38:33
    Ivan Barbašev dostal hru do útočného pásma, ale neměl potřebnou podporu od spoluhráčů.

39:00
    Poslední minuta hry ve třetině.

39:09
    6/6
    Po rychlé akci hostující celek navyšuje vedení, nyní se prosazuje NICOLAS ROY. Asistence: Jonathan Marchessault.
    Pietrangelo A., Roy N., Martinez A., Thompson L., Barbašev I., Marchessault J.
    Hischier N., Nemec Š., Meier T., Vaněček V., Bratt J., Bahl K.
    39:09 Nicolas ROY - 3:5

39:44
    6/6
    Tečku za druhou třetinou dělá domácí celek, střelou přes obránce dokázal poslat kotouč mezi betony TYLER TOFFOLI. Asistence: Dawson Mercer.
    Marino J., McLeod M., Vaněček V., Toffoli T., Hatakka S., Mercer D.
    Pietrangelo A., Stephenson C., Howden B., Martinez A., Thompson L., Stone M.
    39:44 Tyler TOFFOLI - 4:5

40:00

40:01

40:01
    Utkání pokračuje dál třetí třetinou. V jejím úvodu se píská zakázané uvolnění Vegas.

41:03
    Santeri Hatakka rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do pásma stabilněji.

42:18
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale střela od modré čáry byla zblokovaná.

43:14
    Jesper Bratt se propracoval do zakončení, s jeho pokusem si snadno dokázal poradit brankář Vegas.

43:57
    Pavel Dorofejev – 2 min., podrážení.

44:22
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

44:30
    Alex Pietrangelo se zmocnil kotouče, a pak jej rychle vyhodil přes všechny čáry.

45:04
    Mark Stone to zkoušel při vlastním oslabení, ale jeho projektil kryje brankář Devils.

46:05
    Vegas přečkalo oslabení, domácí si vypracovali několik dobrých střeleckých pozic.

46:43
    Chris Tierney stále čeká na první branku v novém dresu, jeho pokus výborně zastavil brankář Vegas.

47:04
    Santeri Hatakka se výborně vrátil před svou branku a zastavil střelecký pokus soupeře.

47:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

48:55
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje. Domácí jsou střelecky aktivnější.

49:13
    6/6
    Tragická hra Vegas ve vlastím obranném pásmu způsobila, že se k odraženému kotouči dostal CURTIS LAZAR. Z ostré pozice dokázal přehodit beton brankáře, a tak je znovu vyrovnáno. Asistence: Šimon Nemec a Nathan Bastian.
    Bastian N., Nemec Š., Vaněček V., Lazar C., Haula E., Hatakka S.
    Whitecloud Z., Hague N., Brisson B., Howden B., Thompson L., Cotter P.
    49:13 Curtis LAZAR - 5:5

50:05
    Vegas sice mělo velkou šanci, ale celkem snadno si poradil brankář.

50:20
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, dramatický zápas pokračuje dál.

50:43
    Hra je přerušena pro vysokou hokejku.

51:02
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.

52:30
    Jonas Röndbjerg se výborně dokázal vrátit ke své brance, kde zblokoval střelecký pokus soupeře. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

53:00
    Sedm minut hry zbývá do konce zápasu, více ze hry mají nyní hosté, ale nemohou se dostat do výraznější šance.

53:47
    Erik Haula se znovu pokoušel dostat do šance, ale obrana Vegas si s jeho akcí dokázala poradit.

54:15
    Mírnou střeleckou převahu mají domácí, ale nyní čekáme na nějakou velkou šanci.

55:26
    Timo Meier hlídkoval před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali poslat přihrávku.

57:25
    Vítek Vaněček dobře viděl na střelu soupeře, dokázal si poměrně snadno poradit.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

60:00

Oba kluby mají bod, o další se bude hrát.

60:01

60:20
    Jesper Bratt měl vekou šanci, ale trefil tyč. Na druhé straně Chandler Stephenson neuspěl.

60:46
    Další šance domácích, znovu brankáři Vegas pomohla tyč.

61:23
    Prodloužení patří domácím, jsou aktivnější a vynutili si buly v útočném pásmu.

61:57
    Luke Hughes z dobré pozice poslal kotouč nad branku.

62:36
    4/4
    Zaslouženě vyhrává domácí celek, Vegas tento zápas nezvládlo a má pouze bod. Hattrick v prodloužení dokonal TYLER TOFFOLI. Asistence: Luke Hughes.
    Vaněček V., Hughes L., Bratt J., Toffoli T.
    Pietrangelo A., Howden B., Thompson L., Marchessault J.

2. Curtis Lazar (NJD) 2+0
    3. Jonathan Marchessault (VGK) 2+1 (03:48:06)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. Hischier (Meier, Bratt), 20. Lazar (Haula, Bastian), 22. Toffoli (Nemec, Bahl), 40. Toffoli (Mercer), 50. Lazar (Nemec, Bastian), 63. Toffoli (L. Hughes) – 7. Dorofejev (Stephenson, Stone), 28. Marchessault (N. Roy, Korczak), 30. Marchessault (Barbašev, N. Roy), 31. Stephenson (Stone, Martinez), 40. N. Roy (Marchessault)

New Jersey Devils: Vaněček (Daws) – Bahl, Nemec, L. Hughes, Marino, Foote, Hatakka – Meier, Hischier, Bratt – Toffoli, M. McLeod, Mercer – Lazar, Haula, Bastian – Willman, Tierney, Holtz.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Pochmara – Murray, Kelly

Diváci: 16 514