Slavia – Vítkovice 2:1 (kon.)
HC Slavia Praha
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 23.01.2024, 17:45 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

59:50
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Michael Nazad – 2 min., držení.

58:40
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Adam Daněk.

58:30
    A Vítkovice odvolaly brankáře, hrají v šesti!
    57:26 Ladislav SVOZIL - 2:1

57:26
    5/5
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ale pozor, slávisté nedokázali dostat puk do středního pásma a Vítkovice se gólem dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny znovu dostávají na dostřel. Adam Daněk našel před brankou LADISLAVA SVOZILA, který ranou z první trefil odkrytou část Höhligovy klece. Asistence: Adam Daněk a Adam Plško.
    Svozil L., Daněk A., Plško A., Vítek A., Szarowski O.
    Marek D., Pšenička M., Egart T., Oh K., Holejšovský J.

55:12
    Adam Plško – 2 min., podrážení.

49:52
    Důležitý zákrok předvedl brankář sešívaných Höhlig, když zastavil velkou šanci Vítkovic. Vysloužil si tak ovace domácích fanoušků.

48:10
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Vojtěch Švancar – 2 min., podrážení.

47:37
    Ondřej Szarowski – 2 min., hákování.

46:18
    Špírek se přesunul proti Šámalovi, který zblízka zakončoval sám u levé tyčky.

45:40
    Jakub Kisza – 2 min., nedovolené bránění.

41:12
    Slávisté si počínali proti pravidům při vhazování, proto míří Max Pšenička (SLA) na trestnou lavici a Vítkovice mají dvouminutovou přesilovku 5 na 3!

41:12
    Tomáš Lorenz – 2 min., hákování.
    40:07 Matouš Jan Kucharčík - 2:0

40:07
    5/5
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak to je bleskový start do třetí třetiny a velká laxnost v podání Vítkovických. Ti na levé straně úplně zapomněli na MATOUŠE JANA KUCHARČÍKA, který obdržel nahrávku od Matějovského a puk bez problému uklidil do odkryté klece. Asistence: Artur Matějovský a Filip Tittl.
    Kucharčík M., Matějovský A., Tittl F., Pšenička M., Lorenz T.
    Drábek A., Kisza J., Nazad M., Zachariasz O., Hofman M.

37:21
    Matějovský se ocitl tváří v tvář Špírkovi, který se bleskově přesunul a předvedl proti slávistickému kapitánovi důležitý zákrok.

34:21
    Šimon Šebesta – 2 min., hákování.

30:24
    Rychlý protiútok červenobílých po pravém křídle zakončoval po Švancarově přistrčení Viktor Šámal a bekhendem jen těsně přestřelil vítkovickou branku.

22:05
    Jakub Kisza – 2 min., sekání.

21:55
    Hofman z pravého kruhu nebezpečně dorážel před odkrytou klecí, tu ale minul.

21:03
    Matouš Jan Kucharčík – 2 min., hákování.

17:34
    Matthias Rončka – 2 min., krosček.

11:53
    Matouš Jan Kucharčík – 2 min., vysoká hůl.
    09:08 Tadeáš EGART - 1:0

09:08
    5/5
    Slávističtí dorostenci se zhruba v polovině první třetiny dostávají do vedení. Chybu Vítkovic v rozehrávce využil TADEÁŠ EGART, který se ocitl sám u pravé tyčky a kličkou se vyhnul betonu Špírka, aby zasunul puk do sítě. Asistence: Josef Holejšovský.
    Egart T., Holejšovský J., Pšenička M., Oh K., Lorenz T.
    Hofman M., Szarowski O., Vítek A., Šebesta Š., Plško A.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 10. Egart (J. Holejšovský), 41. Kucharčík (Matějovský, Tittl) – 58. Svozil (A. Daněk, Plško)

HC Slavia Praha: Höhlig – Labuzík, Pšenička (A), Lorenz (A), D. Marek, Hess – Tittl, Kucharčík, Matějovský (C) – Šámal, Tichý, Švancar – Egart, J. Holejšovský, Oh.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Vítkovice Ridera: Špírek (Varga) – M. Fojtík (A), Szarowski, Lyčka, Kisza (A), A. Drábek, A. Vítek – Rončka, Nazad (C), Svozil – A. Daněk, Plško, Šebesta – Kusak, Zachariasz, Max. Man – M. Hofman.
    Trenér: Jan Vavrečka

Rozhodčí: Žižka – Sýkora, Bertlík